poster

Kouzelná země skřítků (TV film)

 • Velká Británie

  Magical Legend of the Leprechauns, The

 • USA

  Leprechauns

 • Německo

  Kampf der Kobolde

 • Německo

  Kampf der Kobolde

 • Slovensko

  Čarovná krajina škriatkov

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Německo, 1999, 172 min

 • Jirka_Šč
  ****

  Když Kouzelnou zemi skřítků vysílali na Hallmarku, koukali jsme stále dokola :). Teď ji vlastním na DVD a zrovna přemýšlím, že ji pustím prťatům. Tahle pohádka má atmosféru a styl. ■ Zajímavé, teď jsem to viděl s odstupem znova a vnímal jsem docela dost nedostatků, které jsem před lety neregistroval :).(12.9.2013)

 • Aaron.
  ****

  K tomuto snímku jsem již od začátku přistupoval s nadhledem a s vědomím, že to bude taková "kravinka". Jediný důvod, proč jsem si tento snímek pustil byl Kieran Culkin, který měl navíc jenom miniroli. Celý mi to přišlo skoro až parodický, ale mě se to překvapivě celkem líbilo, bral jsem to s lehkostí a humorem, samozřejmě bych tam našel plno negativ, ale snažil jsem se je moc nevnímat. Dívalo se na to příjemně. Jediný, co bych tomu opravdu musel vytknout by byla stopáž filmu, která je zbytečně zdlouhavá a film se pořád natahoval, ikdyž už to mohlo skončit dávno různými způsoby.(19.2.2013)

 • misterz
  ***

  Snímok síce trpí typickou Hallmarkovskou vizážou a výpravou, ale obsahovo to nebolo vôbec zlé. Aj napriek dlhej stopáži sa tu nuda vyskytne iba miestami, pričom tento dobrodružný, fantazijný príbeh si užijú hlavne deti. Je plný víl, škriatkov a rôznych ďalších rozprávkových bytostí čo na upútanie detskej predstavivosti úplne postačuje. Mojim dievčatám sa to páčilo a vydržali pritom sedieť celý čas, čo je pre film s tak dlhou stopážou jasné plus. Takže zaslúžená trojhviezda. 65/100(12.12.2015)

 • sinp
  ****

  Vcelku solidní, on je to vlastně vynikající a okouzlující příběh pro malé i větší. Klasický děj nepostrádá prvky známých pohádek, k nim ale přidává i moderní útržky. Efekty jsou přijatelné (není to Matrix, ale koukat se na to dá). Randy Quaid je sice trochu nevýrazný, na druhou stranu dává možnost vyniknutí vedlejších postav, jež i přes svou bezejmenost nic nekazí. Kouskování na dva díly nezakryje televizní podstatu, ta však není po celý čas příliš vidět. Dobrá práce.(3.12.2005)

 • verbst
  *****

  Nejvíc nejkrásnější pohádka! A navíc se odehrává v Irsku :)(27.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace