Kouzelná země skřítků (TV film)

Magical Legend of the Leprechauns, The

Kampf der Kobolde

Čarovná krajina škriatkov

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Německo, 1999, 172 min

Mám rád skřítky a víly a mám rád Irsko. Víc asi netřeba dodávat.(7.9.2007)

Netušila jsem, že v takové, na první pohled, televizní pohádce, se dá najít tolika příjemného pokoukání. Na počátku jsem si pochvalovala všechny pohádkové i nepohádkové bytosti. Trpaslíci, víly, elfové, lidé ... ti všichni na mě působili opravdu milým dojmem. Do toho irská hudba, tance, tajuplná fantazie celého zdejšího prostředí, to všechno hladilo mou duši směřující k severu. Pokud pominu levnější triky, tak mi tam vadily dvě věci: Za prvé divné střihy mezi jednotlivými obrazy a za druhé Whoopi. Pokud měla pohádka vycházet z irských mýtů a pověstí, tak proč tam museli nutně vrazit černošku?? Tahle typická obava, aby si někdo náááhodou nestěžovinkoval, že je rasově diskriminován a není mu svěřena role, mi vždycky dokázala spolehlivě pokazit celkový dojem. Naštěstí, tam měla jen vedlejšák a nebyla vidět zas tak často. Přesto je zde zapsána hned na druhém místě, hvězda. 3,5*(30.5.2016)

Taková pěkná pohádka, takový příběh Romea a Julie, kteří se opravdu vznáší. Moc se mi líbilo, jak tam na té oslavě stepovali, to bylo opravdu žůžo. Provedení celkem originální, ale příběh už tu byl, přesto za 4*. Jinak to nejde... Xo)(2.3.2009)

Docela roztomilý televizní film, část příběhu je jakoby trochu inspirována Shakespearem, ale jinak to s tímto velikánem nemá vůbec nic společného. Pohodová fantasy podívaná s příjemnými tvářemi některých hereček a také s irskými lidovými tanečky. Pobaví asi děti i dospělé.(28.12.2003)

Příjemný film z krásného Irska a s pohádkovými bytostmi na každém rohu.(26.1.2011)