Kouzelná země skřítků (TV film)

Magical Legend of the Leprechauns, The

Kampf der Kobolde

Čarovná krajina škriatkov

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Německo, 1999, 172 min

Irská hudba, irská krajina...(18.11.2005)

V dnešní době najít hezký fantasy film je celkem složité. Složité na tom je především sladit dohromady hezký příběh s efekty. I když v tomto snímku byli některé věci přitažené lehce za nepohádkové vlasy (Whoopi bydlí vlastně v hotelu, dává si pleťové masky atd.) musím uznat, že sílu příběhu samotného to nemohlo nějak víc ohrozit. Doporučuji!(13.2.2012)

Nádherná pohádka. Sice trochu klišé příběh, ale je to moc fajnově natočené, obsazení taky bomba.(27.7.2013)

K tomuto snímku jsem již od začátku přistupoval s nadhledem a s vědomím, že to bude taková "kravinka". Jediný důvod, proč jsem si tento snímek pustil byl Kieran Culkin, který měl navíc jenom miniroli. Celý mi to přišlo skoro až parodický, ale mě se to překvapivě celkem líbilo, bral jsem to s lehkostí a humorem, samozřejmě bych tam našel plno negativ, ale snažil jsem se je moc nevnímat. Dívalo se na to příjemně. Jediný, co bych tomu opravdu musel vytknout by byla stopáž filmu, která je zbytečně zdlouhavá a film se pořád natahoval, ikdyž už to mohlo skončit dávno různými způsoby.(19.2.2013)

Mě to nadchlo! Je to pěkné, skřítci jsou roztomilí, hlavně Miky, kterej je moc pěknej skřítek:-) Takový pohodový film s irskou muzikou, tancem a přírodou. Co to je? To je čistota. S tou si ještě nepřišel do styku:-)(14.8.2008)