Kouzelná země skřítků (TV film)

Magical Legend of the Leprechauns, The

Kampf der Kobolde

Čarovná krajina škriatkov

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Německo, 1999, 172 min

V dnešní době najít hezký fantasy film je celkem složité. Složité na tom je především sladit dohromady hezký příběh s efekty. I když v tomto snímku byli některé věci přitažené lehce za nepohádkové vlasy (Whoopi bydlí vlastně v hotelu, dává si pleťové masky atd.) musím uznat, že sílu příběhu samotného to nemohlo nějak víc ohrozit. Doporučuji!(13.2.2012)

Pro mě neexistuje krásnější pohádka(11.10.2007)

Netušila jsem, že v takové, na první pohled, televizní pohádce, se dá najít tolika příjemného pokoukání. Na počátku jsem si pochvalovala všechny pohádkové i nepohádkové bytosti. Trpaslíci, víly, elfové, lidé ... ti všichni na mě působili opravdu milým dojmem. Do toho irská hudba, tance, tajuplná fantazie celého zdejšího prostředí, to všechno hladilo mou duši směřující k severu. Pokud pominu levnější triky, tak mi tam vadily dvě věci: Za prvé divné střihy mezi jednotlivými obrazy a za druhé Whoopi. Pokud měla pohádka vycházet z irských mýtů a pověstí, tak proč tam museli nutně vrazit černošku?? Tahle typická obava, aby si někdo náááhodou nestěžovinkoval, že je rasově diskriminován a není mu svěřena role, mi vždycky dokázala spolehlivě pokazit celkový dojem. Naštěstí, tam měla jen vedlejšák a nebyla vidět zas tak často. Přesto je zde zapsána hned na druhém místě, hvězda. 3,5*(30.5.2016)

Taková pěkná pohádka, takový příběh Romea a Julie, kteří se opravdu vznáší. Moc se mi líbilo, jak tam na té oslavě stepovali, to bylo opravdu žůžo. Provedení celkem originální, ale příběh už tu byl, přesto za 4*. Jinak to nejde... Xo)(2.3.2009)

Mám rád skřítky a víly a mám rád Irsko. Víc asi netřeba dodávat.(7.9.2007)