poster

Zodiak

 • USA

  Zodiac, The

 • Slovensko

  Vraždiaci Zodiak

 • Slovensko

  Zodiac: Vrah s temnou minulosťou

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 92 min

Kamera:

Denis Maloney

Hudba:

Michael Suby

Střih:

Greg Tillman

Scénografie:

Jack G. Taylor Jr.
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommassi3
  *

  "Čekám, až se o mně natočí dobrý film.. Kdo mě bude hrát ??" Tak tady se jeden z nejslavnějších sériových vrahů bohužel dobrého filmu nedočkal, když tenhle Zodiak navíc vedle toho skvostného Fincherova působí jako naprostá břečka..(28.9.2015)

 • Yardak
  ****

  Velmi zajímavý pohled má film na vraždy Zodiaka. Režisér se spíš zaměřil na dobu a rodinu hlavního vyšetřovatele. Mé hodnocení je tak 3 a půl, hlavně za kameru a ve filmu poznáte mnoho herců z různých seriálů, to je docela příjemné:). Dodatek: Před pár dny jsem se vrátil z USA a jsem velmi rád, že jsem žádnýho Zodiaka nepotkal.(1.9.2007)

 • Crocuta
  ***

  MOŽNÉ SPOILERY. Budu asi opakovat to, co mnohé jiné komentáře - k tomuto zpracování známé vražedné série jsem se dostal omylem a Fincherův snímek jsem dosud neviděl. Nedá se ovšem říct že bych byl "Zodiakem" z roku 2004 úplně zklamán. Inscenace vražd jako takových a dobová atmosféra se celkem povedly, co mi ale vadilo byla neúměrná pozornost věnovaná detektivově rodině - tato linie vyšuměla do ztracena a ve filmu vůbec nebýt, nic by se nestalo. Také scéna, kdy policie přichází zatknout domělého vraha (jak se vzápětí ukáže nevinného) a zárověň sledujeme prostřihy na skutečného Zodiaka, je dost bezostyšně převzata z "Mlčení jehňátek". Přesto - nebýt toho zbrkle uťatého konce, mohlo být mé hodnocení vyšší.(9.10.2007)

 • predators
  ****

  Mně se to líbilo. Sice zde nebylo mnoho hrůzostrašných scén a záběrů, možná ani o Zodiakovi se toho moc nedozvíme, ale film dokáže udržet v napětí a očekávání, jak ho vlastně chytnou.(ale oni ho nechytnou a natočí o něm film, hhmm:-))70%(26.8.2007)

 • Terva
  ***

  Od 20. prosince 1968 se datuje příběh natočen na motivy skutečných událostí. Případ se dostal do učebnic moderní kriminalistiky a stále trvá. Obyvatelé San Franciska z něj mají i po desítkách let pořád strach, protože je možné, že Zodiak žije ve městě dodnes. Scénář : Alexander Bulkley a Kelley Bulkeley. Kamera : Denis Maloney. Hudba : Michael Suby(29.4.2011)

 • - Spoiler: Námět filmu je založen na skutečných událostech. Sériového vraha, který řádil od 60. let 20. století, se nikdy nepodařilo dopadnout. (Terva)

 • - Proslýchá se, že se Zodiac údajně pro své vraždění inspiroval filmem Nejnebezpečnější hra (1932). (Dlee)

 • - Ve filmu byla použita také hudba ze snímku Terminátor 2: Den zúčtování (1991). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace