Zodiak

Michael Suby

Greg Tillman

Scénografie:

Jack G. Taylor Jr.

San Francisko koncem šedesátých let terorizoval neznámý vraždící maniak děsící veřejnost, kterého policie nikdy nedopadla a říká se, že možná žije dodnes. Film však přichází s trochu jinou verzí, s jakou přišel před nedávnem David Fincher. Dle mého názoru je tahle verze uvěřitelnější, i podle toho, co jsem všechno o muži zvaném Zodiac četl v dostupné literatuře. Film je, oproti Fincherově mírně spekulativní verzi, soustředěný na postavu detektiva, který svému skutečnému vzoru nebyl podobný, ale jinak se tady setkáme se známými skutečnostmi, které jsou o případu známy. Oproti Fincherově verzi se ale nepostupuje ve filmu tak podobrobně a ani tak velkorozpočtově. Se skromnými prostředky se na jeden z nejzáhadnějších kriminálních případů Ameriky nahlíží poměrně poutavě a tohle téma mě zaujalo. 80%(5.6.2012)

• Tommassi3

"Čekám, až se o mně natočí dobrý film.. Kdo mě bude hrát ??" Tak tady se jeden z nejslavnějších sériových vrahů bohužel dobrého filmu nedočkal, když tenhle Zodiak navíc vedle toho skvostného Fincherova působí jako naprostá břečka..(28.9.2015)

Zdá se, že filmů o Zodiakovi je stejně jako obětí Zodiaka. Problém je, že když vidítě jako první film Fincherova Zodiaka, který se snaží jít do nejmenšího detailu, přijde Vám ten druhý Zodiak, který byl teda dělaný jako první, až jako druhý. Na druhou stranu klíčové hodnocení všech filmových Zodiaků může udělat jen samotný Zodiak a ten se zatím ani na CSFD ani na IMDb, ani v novinách a ani v šifrách nevyjádřil !(13.8.2007)

Rozpočet $1miliónTržby USA $45,148Tržby Celosvetovo $86,872(27.5.2010)

Thriller trošku posunutý k rodinnému krbu v sobě skýtá spoustu zajímavých dobových detailů. Je svým způsobem zároveň teskněním po dávno uplynulém.(3.4.2013)

• - Proslýchá se, že se Zodiac údajně pro své vraždění inspiroval filmem Nejnebezpečnější hra (1932). (Dlee)

• - Zodiak ve svých dopisech tvrdil, že zabil nejméně 37 lidí. Policie mu dodnes může dokázat jen pět vražd. (Indy_Brabino)

• - Spoiler: Námět filmu je založen na skutečných událostech. Sériového vraha, který řádil od 60. let 20. století, se nikdy nepodařilo dopadnout. (Terva)