poster

Zodiak

 • USA

  Zodiac, The

 • Slovensko

  Vraždiaci Zodiak

 • Slovensko

  Zodiac: Vrah s temnou minulosťou

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 92 min

Kamera:

Denis Maloney

Hudba:

Michael Suby

Střih:

Greg Tillman

Scénografie:

Jack G. Taylor Jr.
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ***

  Ak Zodiac stále čaká, kým o ňom natočia dobrý film, tak môže podľa mňa čakať ďalej, pretože ani tento a ani Fincherov očakávaný trhák nepriniesli očakávanú úrodu. A keďže som tento film o Zodiacovi videl až po Fincherovom, čakal som, že už to nebude mať tú šťavu, ale prekvapivo som sa nenudil, vraždy, prehľadnosť udalostí a sledované obdobie bolo oveľa lepšie spracované. Už to chcelo len trošku lepšiu réžiu a hercov. 65%.(12.9.2008)

 • Malarkey
  ***

  Vrah Zodiak čeká na to, až se o něm natočí dobrý film. Říkají v dovětku na konci tohoto filmu. Jestli je toto dobrý film se těžko hodnotí. Ačkoliv jsem neviděl novější a věřím, že povedenější verzi, mohu alespoň potvrdit to, že špatný rozhodně není. Divákovi má co říct a nejen, že se snaží jít přesně podle informací, které od něj dostali, ale občas také solidně šokuje. Jen se mi zdá, že se autorům nepovedl jeden důležitý bod. Z onoho vraha jsem neměl vůči němu takový respekt, nebral jsem ho nijak vážně ani se nedočkal temnotemného průběhu, v což věřím, že vláda si s ním víceméně užívala. Nebyl jsem zas tak šokován, když předčítali dopisy, které od nich dostali ani jsem se nijak nehroutil. Rozhodně to bylo velice zajímavé a působivé, ale atmosféra mi nepřišla nijak půvabná vůči příběhu, který jí rozhodně mohl napomoci. Viděl jsem ho proto, že je to první film o něm. Zajímavé je, že se u nás objevil až v době, kdy se dostal do kina ten druhý, takže ten první je u nás prakticky druhý a ten druhý první. Prostě je v tom velký zmatek. Jasné je, že se vrah dočkal a třeba se mu líbili oba kousky. --- Chci ohlásit vraždu . - Pane, kde jste... - Ne, dvojitou vraždu. Najdete je severně od ředitelství parku. - Dobře, pane... - Jsou v bílem Volkswagenu Karmann Ghia. - Můžete mi blíže popsat místo nálezu ? Pane ? Slyšíte mě, odkud voláte prosím ? - Jsem ten co to udělal.(31.8.2007)

 • gudaulin
  ***

  Neměl jsem ani tušení, že existují dva filmy na totéž téma s téměř totožným názvem, a dlouhou dobu jsem pokládal tenhle kousek za mnohem známější Zodiac. Překvapovalo mě proto, že nerozeznávám typický fincherovský režijní styl. Zodiak v zásadě není špatný film, ale to divácky atraktivnější v něm vytváří samotný námět podle skutečných událostí. Pátrání po legendárním sériovém vrahovi je pochopitelně divácky přitažlivé a vytváří takový potenciál, že by ho jen naprostý břídil mohl úplně zahodit. Na druhou stranu scénář je opravdu průměrný a tak nějak divně vystavěný. Funguje tam, kde popisuje samotné kriminální činy, ale ztroskotává všude, kde má ukázat něco navíc. Ve filmu se objevuje řada postav, jejichž potenciál je naprosto nevyužitý a jejichž přítomnost na plátně je vlastně neodůvodnitelná. Některé indicie jako by ukazovaly na vinu hlavního hrdiny, což je ovšem díky jiným scénám hned ze začátku filmu prakticky vyloučeno. Tak nějak mi uniká, co chce film sdělit a kam směřuje. Padesát procent celkového dojmu a neduživé 3* jsou myslím spravedlivou odměnou pro tenhle příspěvek do žánru kriminálního filmu.(21.9.2010)

 • LiVentura
  ****

  Hra na kočku a myš s psychopatickým saidstickým vrahem, který za sebou nenechává stopy.(1.8.2009)

 • honajz
  ****

  Pozor, nejde o film Davida Finchera! Ale televizní snímek na základě úplně stejných událostí, ke kterým došlo v Kalifornii v 60. letech, kdy masový vrah řádil a policie ho nedokázala odhalit. Klasicky natočený snímek je o něco akčnější, určitě kratší a kupodivu i poutavější než ten Fincherův, i když nepracuje tolik s atmosférou a detailní rekonstrukcí vyšetřování.(16.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace