poster

Zodiak

 • USA

  Zodiac, The

 • Slovensko

  Vraždiaci Zodiak

 • Slovensko

  Zodiac: Vrah s temnou minulosťou

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 92 min

Kamera:

Denis Maloney

Hudba:

Michael Suby

Střih:

Greg Tillman

Scénografie:

Jack G. Taylor Jr.
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nick Tow
  **

  To, čo v tomto filme funguje (vlastne iba skvelá dobová atmosféra) je možno tým najmenej dôležitým, čo krimi- thriller potrebuje, aby fungoval. P. S. Zodiac nikdy nebol identifikovaný a polícia sa dopustila pri jeho hľadaní mnohých fatálnych chýb - a to je asi jediný dôvod, prečo sa aj v tomto nepochopiteľne ospalom a nevzrušivom dielku správa ako banda vypatlaných idiotov, na čele s hereckým trapasom v podaní Justina Chambersa. Doteraz som videl 4 filmy inšpirované príbehom skutočného Zodiaca (ešte som nevidel ten piaty, Fincherov), ale ak ten tajomný chlapík náhodou ešte žije a stále (spolu so mnou) čaká na dobrý film o sebe, tak iba pevne verím, že Fincher to neposral...(9.9.2007)

 • cheyene
  *****

  Tento příběh nemá konce... Při sledování jsem byl napnutý, ohromený a přikovaný do sedačky. Jestliže tohle nějaký snímek dokáže s divákem udělat, pak si asi zaslouží dobré hodnocení. Skutečnost, že si snímek ochotně někdy zopakuji, vysvětluje plný počet hvězd.(17.8.2010)

 • amirgal
  ***

  Thriller trošku posunutý k rodinnému krbu v sobě skýtá spoustu zajímavých dobových detailů. Je svým způsobem zároveň teskněním po dávno uplynulém.(3.4.2013)

 • Crocuta
  ***

  MOŽNÉ SPOILERY. Budu asi opakovat to, co mnohé jiné komentáře - k tomuto zpracování známé vražedné série jsem se dostal omylem a Fincherův snímek jsem dosud neviděl. Nedá se ovšem říct že bych byl "Zodiakem" z roku 2004 úplně zklamán. Inscenace vražd jako takových a dobová atmosféra se celkem povedly, co mi ale vadilo byla neúměrná pozornost věnovaná detektivově rodině - tato linie vyšuměla do ztracena a ve filmu vůbec nebýt, nic by se nestalo. Také scéna, kdy policie přichází zatknout domělého vraha (jak se vzápětí ukáže nevinného) a zárověň sledujeme prostřihy na skutečného Zodiaka, je dost bezostyšně převzata z "Mlčení jehňátek". Přesto - nebýt toho zbrkle uťatého konce, mohlo být mé hodnocení vyšší.(9.10.2007)

 • WANDRWALL
  *

  Nebyl by to tak špatný film, kdyby měl film lepší scenář, lepší režii a svižnější střih.(27.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace