poster

Che Guevara: Partyzánská válka

 • český

  Che - Guerilla

 • český

  Che Guevara 2

 • Španělsko

  Che: Part Two

 • Španělsko

  Che: Guerrilla

  (Španělsko)
 • Francie

  Che - 2ème partie - Guerilla

  (Francie)
 • anglický

  Guerrilla

Drama / Historický / Životopisný

Španělsko / Francie / USA, 2008, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  **

  Ne, prosím ne! První díl byl tak skvělý, Del Toro podmanivý a Soderbergh vše zvládl na jedničku. Guerilla je jakoby jiným filmem jiného režiséra. Ucelenost a navazující linie jedničky je pryč. Del Toro je nevýrazný, Soderbergh byl snad po celou dobu natáčení na záchodě, protože tohle snad nemohl myslet vážně. Naprosto nesourodé dvě hodiny jakýchsi informací, pochodování, keců.. navíc vše ocejchováno počtem dnů - připadalo mi, že skupinka přešla pouhý jeden kopec a přitom utekl téměř rok. Pruda, možná chápu, proč tohle nešlo do české kinodistribuce.(30.10.2009)

 • CheGuevara
  ***

  Zfilmovat Che Guevarův život je obrovská výzva. Málokdo z politicky výbušného materiálů dokázal vybruslit se ctí. Soderbergh i tentokrát nakračoval opatrně a s patřičným respektem. Ale zatímco první díl dokázal okouzlit svým politickým nábojem, tak "dvojka" postrádá i ten. Ty tam jsou doby politického zrání a boje za pozemkové reformy, ti tam jsou Camilo Cienfuegos a Fidel Castro. Benicio del Toro jako Che zůstal v bolivijských horách úplně sám. Avšak naděje, že o to víc se film bude zabývat jeho osobností, duší a vnitřním bojem, se brzo ukázaly jako plané. Místo toho sledujeme až kronikářsky suché záznamy o životě partizánů a jejich zoufalou snahu rozžehnout revoluci tam, kde o ni vlastně nikdo nestojí. Mohl to být novodobý Don Quijote v boji s větrnými mlýny, ale to by Soderbergh musel k jeho osobě najít ten správný klíč. Takhle je to sice důstojná rekonstrukce jeho posledních dní, ale vhled do Cheho samotného zůstává za zavřenými dveřmi. Těch pár záběrů, kdy do jeho duše nahlížíme klíčovou dírkou, je pak bolestným mementem, jak moc dobrý to mohl být film. A účast známých tváří ve vedlejších rolí Soderberghovi vůbec nesvědčí.(13.3.2010)

 • gogo76
  ****

  "Castro obeduje v hoteli a ty sedíš tu..." Che sa po úspechu na Kube Pokúša o to isté v Bolívii, ale tam to akosi nejde. Ľudia sú nedôverčivý, práve získavaniu ich podpory sa venuje časť filmu a bolívijská armáda ide po partizánoch tvrdo a nekompromisne a k tomu všetkému majú problém s jedlom, strelivom i zbraňami. V obidvoch dieloch oceňujem použitú španielčinu, ktorá dodáva filmu autenticitu. Film je o niečo slabší ako prvý diel, ale nie o moc. Pre pár slabších momentov nemá zmysel film odpisovať. Samotný záver je asi to najlepšie, čo film ponúka. Smrť Che-ho je zaujímavo natočená, dosť podobne išiel k zemi aj Leon v Bessonovom filme. Jediná vec mi počas filmu nešla do hlavy... Prečo Che nepožiadal Castra o pomoc? Minimálne by nemali problém s jedlom a zbraňami. S ľuďmi je to horšie. Dôveru si nekúpiš za kus chleba...Slabšie štyri. 70%.(26.8.2012)

 • Gabbo
  ***

  Dokumentárně velice přesný, avšak nezáživně zpracovaný snímek, jež ukazuje Che jako toho spravedlivého revolucionáře a nutí Vás uronit slzu když ho popraví. To že to byl ve skutečnosti bezcitný vrah raději zamlčíme.(8.7.2009)

 • Vojcl
  **

  Obě části Che Guevary prakticky nejde hodnotit odděleně, protože se (koneckonců i podle slov samotného tvůrce) jedná v podstatě o jeden film. Soderbergh se rozhodl životopisné drama o kubánském revolucionáři pojmout skoro až dokumentárním způsobem. Čekají nás dlouhé záběry, velké množství dialogů a téměř žádný hudební doprovod. Jednoznačně na něm musím vyzdvihnout, že skutečné události nijak nehodnotí a pouze okem kamery nezávisle pozoruje. (Což ocení hlavně ti, kteří stejně jako já nepovažují Che Guevaru za bůhvíjakého hrdinu). Dalším pozitivem je určitě Benicio Del Toro, jenž podal přesvědčivý herecký výkon a svému předobrazu je dost podobný i fyzicky. Jinak jsem byl, ale celkem zklamán. Více než čtyř hodinová metráž se neuvěřitelně vleče. Až na závěrečnou popravu, zde není jediná zapamatováníhodná scéna. Možná jsem hodnocením ovlivněn svým názorem na Kubánskou revoluci, ale stejně bych od režiséra jako je Soderbergh čekal víc. Mnohem víc!(23.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace