Che Guevara: Partyzánská válka

Guerrilla

Drama / Historický / Životopisný

Španělsko / Francie / USA, 2008, 131 min

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(7.6.2009)

• swamp

Ne, prosím ne! První díl byl tak skvělý, Del Toro podmanivý a Soderbergh vše zvládl na jedničku. Guerilla je jakoby jiným filmem jiného režiséra. Ucelenost a navazující linie jedničky je pryč. Del Toro je nevýrazný, Soderbergh byl snad po celou dobu natáčení na záchodě, protože tohle snad nemohl myslet vážně. Naprosto nesourodé dvě hodiny jakýchsi informací, pochodování, keců.. navíc vše ocejchováno počtem dnů - připadalo mi, že skupinka přešla pouhý jeden kopec a přitom utekl téměř rok. Pruda, možná chápu, proč tohle nešlo do české kinodistribuce.(30.10.2009)

• kusper

Proč? Tento film je 120 minut nudy, nijak se zde nepromítá zmar ani emoce. Nedokresluje velikost (či malost) ústřední postavy. Oproti ohromným projevům Che v prvním díle je zde pouze ubohý malinký terorista. Škoda toho. Po velkolepém prvním díle byly očekávání velké. Ovšem ted už chápu proč "Part two" nešel do kin - díky za to.(2.10.2010)

Pokračovanie filmu o jednom z najvplyvnejších mužov revolúcie Che Guevarovi nie je veľmi odlišné od svojho predchodcu. Jediné čo sa tu výraznejšie zmení je prostredie v ktorom sa príbeh odohráva. Kuba sa zmení na Bolíviu. A tiež to že zatiaľ čo prvý diel popisoval Che Guevarove začiatky, tak tento popisuje jeho koniec. Existuje veľa ľudí, ktorým sa viacej páčia začiatky a tiež existujú ľudia, ktorým sa viacej páčia konce. V tomto prípade sa radím k tým druhým ľudom. Prvou časťou som nebol veľmi nadšený, hlavne preto, lebo som nedokázal pristúpiť na fakt že hlavným hrdinom je vlastne kolektív revolucionárov a nie nejaká konkrétna postava aj keď Guevara ich všetkých spája. V druhej časti som sa o to ani nepokúšal a len som si vychutnával neskutočne skvelo prepracovanú a natočenú vizuálnu a technickú stránku celého filmu. Síce sa nejedná o film, ktorý by som vyslovene zbožňoval ale obidva diely ako celok tvoria rozhodne zaujímavé dielo, ktoré doslova dýcha Soderberghovím štýlom. Ak ho máte radi. Nemôžete byť sklamaný. Ak ho radi nemáte, tak vám tam jednoducho bude niečo chýbať. Inak sa jedná o nadpriemerný film, ktorý rozhodne fanúšikov Che Guevaru nadchne.(3.9.2010)

• Malarkey

Já vlastně nevím, proč jsem na to koukal. Ještě větší hovno, než předchozí film a než jsem já doufal. Akce prakticky žádná, opět vše jen v rámci džungli a prapodivně nezajímavých záběrů z konferencí. To vše podepřeno partizánskými bojůvkami, který vypadají strašně. Já se chtěl, a opravdu upřímně chtěl, něco o Che Guevarovi dozvědět. Místo toho běžely příšerný čtyři hodiny hrůzy, u kterých bych kecal, kdybych řekl, že jsem je poctivě zkouknul. Neměl jsem na to sílu a pár scén jsem prostě přeskočil, popřípadě si klimpnul. Kupodivu mi neuniklo vůbec nic. Ale ono by mi ani neuniklo, kdybych ten film neviděl vůbec.(29.12.2011)