Che Guevara: Partyzánská válka

Guerrilla

Drama / Historický / Životopisný

Španělsko / Francie / USA, 2008, 131 min

• Radiq

Pravda, druhá část se už tak moc nevyvedla. Špatná atmosféra je podtrhována neúspěchem Guevarových revolučních plánů, což mě mrzí stejně jako kvalita vyprávění. V podstatě se tam celou dobu nic zásadního neděje a ve srovnání s první částí je to dost chudé. Přestřelek tady moc není, ale jinak jsou opět bez přehnaných vizuálních efektů a spíš připomínají hru na vojáky. Jako jsem spokojenej, že jsem to viděl, ale zklamanej, páč jsem očekával větší náhled na Guevarovu postavu... a to byl dost poděl.(23.6.2009)

• Chrustyn

Tak nám Soderbergh dovyprávěl příběh slavného revolucionáře a stejně jako vypravěč dlouhé knihy neudrží dech do konce nepovedlo se to ani panu ražisérovi. Druhý díl je po všech stránkách slabší než první a naprosto zbytečně roztahaný a nezajímavý. Pokud by se obě části -výrazně- prostříhali a vznikl z toho jeden celek mohl to být o dost zajímavější film. Soderbergh chtěl zamachrovat ale nemá na to.(15.7.2010)

• Payushka

Dvojka se nese na vlne nudne jednicky... Kdybych ale mela hodnotit oba filmy jako celek, nebyla bych daleka odpadu. Jo, hezky nasnimano, ale zamer "sdelit neco o Che Guevarovi" absolutne nevysel. V prvnim dile je sympatak, cekala jsem, ze pokracovani se bude venovat te jeho "krvavejsi strance". Ne. Porad je to sympatak. Ted uz si ho jenom placnout na triko.(10.7.2010)

Pohádka skončila, Che se vrací do kruté reality. Z jeho pohnutek se o moc víc než v prvním díle nedovíme. Počáteční idealistické nadšení doznívající z kubánské revoluce se ale v atmosferické cestě bolivijskou džunglí promění v depresivní pohled na nezlomnost odhodlání při kontaktu s pohodlností obyčejného člověka a opravdovým světem. Soderbergh se očividně nesnaží tolik o životopisný nebo politický film, jako o ztvárnění symbolu hrdinství. Benicio Del Toro i dlouhavost Malickova scénáře doplnění o strnulost samotného prostředí mu v tom znovu pomáhají na jedničku.(18.8.2012)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(7.6.2009)