Che Guevara: Partyzánská válka

(Francie)

Guerrilla

Drama / Historický / Životopisný

Španělsko / Francie / USA, 2008, 131 min

Druhý Che je snad ještě slabší než část první. Jestli si něco z filmu vybavím, tak jen věčné chození po nějakém lese a nějaké, většinou nedůležité dialogy. Che je stejně jako v první části bezbarvý. Celý film je totiž zoufale neutrální, chybí tomu nějaký komnetář, osobní vklad režiséra. Rozhodně netrpím černobílým viděním světa a tak dokážu uznat pozitivní přínos i ryze záporným postavám a naopak, ale Soderbergh po nás ani nic takového nechce. I v druhém díle jsou tuny zbytečné vaty a myslím, že při troše snahy se daly oba filmy krásně sestříhat to jednoho zajímavějšího. Na obou filmech bych vyzdvihnul nádhernou výpravu, která však není podpořena odpovídající prací s kamerou. Ta se mi vysloveně nelíbila, protože Che působí tak nějak televizně, téměř jako z pordukce Hallmarku (což považuji za jednoznačně zápornou vlastnost).(19.10.2009)

• Renton

Scénář: Terrence Malick & Benjamin A. van der Veen, Peter Buchman .. Che: Part Two prakticky nepotřebuje Che: Part One (protože ho nijak nedoplňuje) zato se plně rozlévá do bolivijské nudy aneb když se guerillově nedaří. Těšil jsem se na sluncem i krví zalitou problémovou Havanu, dostal jsem bohužel jen dějově stejnou minci jako minule, akorát otočenou z druhé strany. Opravdu nechápu na co Soderbergh pro tento projekt nakonec spotřeboval délku dvou filmů (cca 250 minut), když zaobírá jen zlomek života s mnoha zásadními mezerami. Celé je to takový pralesní polodokument, nyní navíc se scénářem, kde jde nádech Malicka až nezdravě cítit - informačně chabé, samé zdlouhavé scény, navíc žádná hudba a nezáživné filmařské podání - zaujala mne v podstatě jen scéna finální vraždy (jak z Village). Celkově dost slabé a vlastně degradující i první Revoluci.(7.4.2009)

• JANARYBA

Benicia Del Toro jsem jako představitele Che ani v druhém díle "neskousla" ... Dokouknout film až do konce bylo pro mě utrpení.....(26.7.2010)

• Marek1991

Pokračovanie s duchom predchádzajúceho dielu. Útrpný film, ktorý nám trocha priblíži rozmýšľanie pri bojoch v džungli, psychológiu, základné starosti, ale nedá nič viac. Životopisný ako prívlastok tomu dávať je prehnané, podľa mňa tu čiastočne možno aj niekto tomu chcel poškodiť, naozaj mi to tak pripadá, bez spolupráce s Kubou, Argentínou, či Bolíviou urobiť takýto film je poľutovania hodné. Skoro nič z tohto dlhého filmu nemám, je to film na zabitie času nudou.(10.1.2013)

• Wormboy

Che cast 2 pokracuje tam, kde skoncila slaba cast 1? Dozvedame sa nieco viac o vnutornej motivacii Che Guevaru, ktora ho viedla k "revolucnej pomoci" v Amerike? Ani by som nepovedal. Z Kuby Soderberg preskakuje bez akehokolvek vysvetlenia do Bolivie, kde nechava Guevaru pobehovat, bojovat a viest partizansku vojnu, proti tamojsiemu diktatorovi. Okrem jeho problemov s astmou vsak opat nemame nic, cim by sa nam hlavny "hrdina" vykresloval ako clovek z masa a kosti. Vztah Casto vs. Guevara je ponechany takmer bez povsimnutia a nebyt tych niekolko naozaj vydarenych partizanskych scen, asi by som pri filme zaspal. 2,5/5*(28.7.2009)