Deník princezny 2: Královské povinnosti

Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• moviesfan

Dalšín pokračování, které se snaží vydělat peníze na laciným příběhu. Opět trocha vtipu, romantiky, ale celkový dojem podprůměrný. Hodnocení: 40%(11.8.2008)

• Bauer

Faktem je, že jednička vydělala celkem solidní peníze a docela se mi i líbila. Mělo to jistý šmrnc a jednalo se o pohodovou komedii. Bohužel peníze jsou peníze a Gary Marshall jich chtěl víc a rozhodl se, že natočení Deník princezny 2. Neměl to dělat. Je z toho cítit, jak je to udělaný pouze pro peníze (asi jako každý film), ale z tohohle to je cítít na sto honů. Prostředí San Francisca vystřídala Genovie, kde můžeme sledova rolování digitálního letadla na letišti. To mně praštilo do obličeje jak pěst Dolpha Lungrena v Rocky IV. Vůbec jsem nepochopil, proč letadlo a okolí letiště nemohlo být skutečné. Jinak prostředí Genovie je nudné. Vůbec to není tak zajímavé, jako střední škola v San Franciscu, kde se to jen hemží teenagerama. Myslím, že tohle je určený právě pro teenagery. Tedy spíš jednička byla a tohle nevím pro koho by bylo vhodné. A docela přemrštěná stopáž během níž je málo vtipných scén a vtipné hlášky se třeba ani nekonají vůbec. Celé to táhne krásná Anne Hathaway, která umí hrát a svým způsobem je i roztomilá. Hodně naivní film a budu doufat, že další díl už snad nevznikne. Dvakrát a stačilo bohatě!!!(31.5.2009)

• Tyny

O něco horší než první díl. Už ne tak vtipné, spíš trapné, ale přes to není nejhorší a dá se na to koukat.(21.11.2013)

Dobře no, není to podle žádné knížky, jen se to snaží dost neúspěšně vytěžit něco z prvního dílu. Ale opět se mi to nezdá tak špatné jak je to tu ohodnocené. Existují mnohem horší filmy a když chci vypnout a prostě se u něčeho aspoň trochu pobavit, proč ne u tohohle? 3* btw. ta skluzavka na matracích byla skvělá.(6.5.2011)

• Orlau32

Pokračování romantické jedničky, kde se sice nic nedozvíte, ale pro "blbou náladu" absolutní relax - bez přemýšlení. Ve filmu je nejlepší role pro královnu (Julie Andrews) a majordoma (Hectora Elizonda), který hraje tyto role s noblesou jako v "Pretty Woman".(27.12.2008)

• - 40-milionový sequel vylákal během úvodního víkendu (9. – 11. 8. 2004) v amerických kinech z peněženek téměř 23 mil. dolarů. Jelikož se promítal od středy, jeho první výdělek byl o 14 milionů vyšší. Celkem producentům druhý Deník princezny nasypal až 94,3 mil. dolarů. (imro)

• - Všechny šperky, které nosily královna (Julie Andrews) a Mia (Anne Hathaway) byly pravé, proto po celou dobu natáčení byl na scéně pracovník bezpečností agentury. Nejdražší šperk byl náhrdelník, který měla královna na svatbě. (duklak2)

• - Na konci prvního dílu je záběr z letadla na palác, ve kterém má Mia (Anne Hathaway) žít. Ovšem na začátku druhého dílu je opět záběr z letadla na palác, ve kterém žije, a jsou odlišné. (Mia...)