Deník princezny 2: Královské povinnosti

Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• mandes

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $134,734,481(12.2.2007)

• hellstruck

Mia odkopla kluka,který jí "jako jediný viděl když byla neviditelná"a musí se vdávat.Anne Hathaway opět zklamala stejně jako tenhle předvídatelný,chvílemi fakt trapný,příběh.(27.11.2011)

• Gemini

Garry Marshall se od minula nepoučil z ničeho co jsem říkal...to je šok, že jo?:) Ale pravda to je, pořád tu máme zbytečně DLOUHOU dějově nezajímavou naivní pohádku, která by bez těch kostýmů a velkých kukadel a ještě většího úsměvu Anne Hathaway byla naprosto nezajímavá. To s Joem a královnou je skoro tak trapné jako úžasná modernizacja a reforma ČSSD, a o dvojici služebných je snad vůbec škoda mluvit. Ale jak jsem říkal, až bez Anne Hathaway by to bylo o ničem...a ona tam je;) 40%, protože tohle už je zcela zbytečná dvojka.(10.9.2007)

• flanker.27

Nebýt té neskutečné infantilnosti ve skoro každé scéně, nemuselo by to být až tak špatné. Ale přiznávám, že po návratu z posilovny se na to (teda na Anne Hathaway) docela dobře koukalo :)))(17.5.2006)

• MarekT

V podstatě to stejné jako první díl - ono už to tak u hollywoodských produktů bývá, že první díl je většinou totožný s druhým (stejně jako Stuart Little). Nevidil bych se, kdyby to někomu i splývalo.(23.3.2009)

• - Člen parlamentu, který se ocitne uprostřed hádky dvou bratrů na setkání kvůli domovu pro sirotky, je písničkář Paul Williams. Jeho postava se ve filmu jmenuje Lord Harmony. (imro)

• - První díl v roce 2001 během prvního víkendu vydělal téměř identických 22,9 milionu a byl natočený podle stejnojmenné knihy Meg Cabot, která je zároveň i autorkou pokračování nazvaného „Princess in the Spotlight“, které ale filmaře nezaujalo, a proto si napsali nový scénář. (imro)

• - Hector Elizondo, Larry Miller a Kathleen Marshall si společně zahráli již v pátem filmu. Dříve se setkali během natáčení snímků Pretty Woman (1990), Božská lest (1996), Nevěsta na útěku (1999) a Deník princezny (2001). (MahYa)