Deník princezny 2: Královské povinnosti

Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• Bauer

Faktem je, že jednička vydělala celkem solidní peníze a docela se mi i líbila. Mělo to jistý šmrnc a jednalo se o pohodovou komedii. Bohužel peníze jsou peníze a Gary Marshall jich chtěl víc a rozhodl se, že natočení Deník princezny 2. Neměl to dělat. Je z toho cítit, jak je to udělaný pouze pro peníze (asi jako každý film), ale z tohohle to je cítít na sto honů. Prostředí San Francisca vystřídala Genovie, kde můžeme sledova rolování digitálního letadla na letišti. To mně praštilo do obličeje jak pěst Dolpha Lungrena v Rocky IV. Vůbec jsem nepochopil, proč letadlo a okolí letiště nemohlo být skutečné. Jinak prostředí Genovie je nudné. Vůbec to není tak zajímavé, jako střední škola v San Franciscu, kde se to jen hemží teenagerama. Myslím, že tohle je určený právě pro teenagery. Tedy spíš jednička byla a tohle nevím pro koho by bylo vhodné. A docela přemrštěná stopáž během níž je málo vtipných scén a vtipné hlášky se třeba ani nekonají vůbec. Celé to táhne krásná Anne Hathaway, která umí hrát a svým způsobem je i roztomilá. Hodně naivní film a budu doufat, že další díl už snad nevznikne. Dvakrát a stačilo bohatě!!!(31.5.2009)

• Orlau32

Pokračování romantické jedničky, kde se sice nic nedozvíte, ale pro "blbou náladu" absolutní relax - bez přemýšlení. Ve filmu je nejlepší role pro královnu (Julie Andrews) a majordoma (Hectora Elizonda), který hraje tyto role s noblesou jako v "Pretty Woman".(27.12.2008)

50%. Hodnotit tenhle snímek na odpad je to samé jako nominovat film O Život na film roku. Lidi, proberte se, jsou tu mnohem, mnohem horší filmy. Lidí, kteří nepochopili, že to JE hloupoučká pohádka, a tak to má i vypadat, je mi upřímně líto (všem co hodnotili 0%).(26.12.2008)

• Gemini

Garry Marshall se od minula nepoučil z ničeho co jsem říkal...to je šok, že jo?:) Ale pravda to je, pořád tu máme zbytečně DLOUHOU dějově nezajímavou naivní pohádku, která by bez těch kostýmů a velkých kukadel a ještě většího úsměvu Anne Hathaway byla naprosto nezajímavá. To s Joem a královnou je skoro tak trapné jako úžasná modernizacja a reforma ČSSD, a o dvojici služebných je snad vůbec škoda mluvit. Ale jak jsem říkal, až bez Anne Hathaway by to bylo o ničem...a ona tam je;) 40%, protože tohle už je zcela zbytečná dvojka.(10.9.2007)

Dobře no, není to podle žádné knížky, jen se to snaží dost neúspěšně vytěžit něco z prvního dílu. Ale opět se mi to nezdá tak špatné jak je to tu ohodnocené. Existují mnohem horší filmy a když chci vypnout a prostě se u něčeho aspoň trochu pobavit, proč ne u tohohle? 3* btw. ta skluzavka na matracích byla skvělá.(6.5.2011)