Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

• Rex Mundi

Ľudia moji, také utrpenie ako pri tomto filme som už dávno neprežila! V prvých piatich minútach by som s ohľadom na nenáročnosť témy dala BJ2 dve hviezdičky, ale veľmi rýchlo ma začali zasahovať negatívne šoky, ktoré sa už do konca nezastavili (a boli len asi 4x za film prerušené naozaj vtipnou hláškou). Len v prvých 20 minútach som mala tú česť počuť niekoľko takých „perál“, že som len neveriacky zízala. Po ďalších 10 minútach som prekonala rekord v počte výkrikov „Ó, bože!“ na film. A to bolo predo mnou ešte ďalších 78 minút... Pri tých najpríšernejších scénach som si myslela, že horšie to už nemôže byť - ale bolo! Nejde len o to, že Bridget je nemožná hlupaňa, čo chodí ako kačica, neustále sa šklebí, robí pravý opak toho, čo si myslí, poserie čo sa dá, správa sa ako mentálne postihnutá puberťáčka a s rozumom v koncoch je preto, že žiadny nemá! Ide o to, že celková úroveň tohto filmu je tak hlboko, že by som musela hrabať v zemi, aby som sa k nej dokázala dostať a pobaviť sa! Do kategórie „po tridsiatke“ mám ešte zopár rokov, ale na tom, že ma niekto degraduje na idiota, čo sa pobaví alebo dokonca zožerie takýto neskutočný blábol, nevidím nič vtipné ani zábavné. Toto pokračovanie celkom slušnej romantickej komédie je skvelou ukážkou, ako to dopadne, keď sa píše scenár pre scenár a navyše ho vymyslí banda neoriginálnych blbcov! Príbeh je v podstate ten istý ako v jednotke, nepriniesol nič nové (až na to, že Bridgetine túžby sa z „nájsť chlapa“ presunú do roviny „dostať chlapa do chomúta“), iba je všetko prehnanejšie, postavy sú hlúpejšie, dobrodružstvá neuveriteľnejšie, jednotlivé udalosti sú polepené tým najlacnejším lepidlom a situácie sú účelové. Jediná trochu šarmantná a vtipná postava je Daniel (Hugh Grant), ale ani on nedokázal zlepšiť celkovú bilanciu. Tých niekoľko fajn fórkov stojí za pol hviezdičky, ale zďaleka nezachráni moje zdesenie. Toto je najhorší film, aký som tento rok videla! (2005)(15.7.2005)

Cheeeeers! Na Bridget, že je taková jaká je! A já ji připíjím obzvláště, přeji ji ať už se ji vše daří, šťastná dlouhá léta, hodně sexu, pití, stravy, hlavně ať proboha nezavdá sebemenší příčinu nějakému scénáristovi (a když už tak ne průměru)v, který by ji napotřetí vzkřísil, neboť při mém plném vědomí a teoretizování, že by rozdíl mezi dvojkou a trojkou byl taky takový jako mezi jedničkou a dvojkou, tak by to nadneseně fakt mohlo vážně narušit mou nervovou soustavu nebo minimálně zdeformovat můj ve vzpomínkách ten přepříjemný náhled na Bridget... Na Bridget, na takovou jaká je (nebo byla)... Cheeeeeeeeers...(23.6.2005)

To samé v bledě modrém, jako v prvním díle, napodruhé už to není originální. Alespoň, že je to zábavné..teda občas.(11.1.2013)

• Jossie

Kouzlo prvního filmu se vytratilo.Bridget už není mile baculatá,ale jen tlustá, není samý milý trapas, ale jen samý hloupý trapas, některé vtípky jsou nudně zopakované z jedničky, prostě jedno velké zklamání.(18.4.2006)

• Dever

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Your Love Is King - Will Young [4:05] ,2. Stop - Jamelia [3:38] ,3. Can't Get You Out Of My Head - Kylie Minogue [3:49] ,4. Super Duper Love (Are You Diggin' On Me) - Joss Stone [3:50] ,5. Sorry Seems To Be The Hardest Word - Mary J. Blige [3:44] ,6. Misunderstood - Robbie Williams [4:00] ,7. Everlasting Love - Jamie Cullum [3:22] ,8. Crazy In Love - Jay-Z/Beyonce [3:56] ,9. I Eat Dinner (When The Hunger's Gone) - Rufus Wainwright/Dido [5:39] ,10. I'm Not In Love - 10cc [6:02] ,11. Nobody Does It Better - Carly Simon [3:43] ,12. I Believe In A Thing Called Love - The Darkness [3:38] ,13. Lovin' You - Minnie Riperton [3:46] ,14. We'll Be Together - Sting/Annie Lennox [3:53] ,15. Bridget's Theme - Harry Gregson-Williams [2:11],(9.6.2011)