Indiana Jones a Království křišťálové lebky

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky

Dobrodružný / Akční

USA, 2008, 122 min

Dobrý archeolog nesedí v knihovně…. Tak jsem se dočkal !! Předem podotýkám, že najde-li se zde někdo, kdo nebyl zasažen kultem INDIANA JONES, měl by pochopit, že k Indymu se MUSÍ přistupovat jinak, než k lecjakým Lovcům pokladů. Protože jinému by jsme stěží uvěřili, že dokáže přežít atomový výbuch … Ano, šílené kousky doprovázejí NAŠEHO hrdinu i v tomto pokračování a pořádný kus nadhledu a nadsázky k němu patří stejně jako bič a klobouk. Nepřekvapuje mne, že je vtipný jako vždycky a že příběh je perfektní. Tak to prostě MUSÍ být!! Jinak by se mohl do filmového důchodu odebrat nejen H.Ford, ale také S.Spielberg a G.Lucas. A mám dojem, že se nikam nechystají... P.S: Nevíte, jestli se už připravuje pokračování? :-)(26.10.2008)

S návraty legend je to těžké ... A právě Dr.Jones ztratil díky novému pokračování opravdu HODNĚ ze svého kouzla ... Jestli se vážně tolik let čekalo na TENHLE scénář, tak to fakt nevím jak vypadaly ty odmítnuté .... Posunout sympatickýho archeologa od řešení legend a mýtů až k hvězdný bráně, to si snad ani Darabont nedovolil .... Dneska je IN mít v akčních scénách co nejvíc počítačových triků. Taky se na ně sem tam rád kouknu, ale do Indyho to podle mého prostě nesedí .... Takže - chápu, že se to mnohým líbilo, ale já šel na INDIANA JONESE ... ale ten už je bohužel po smrti. Jen pro očekávaný výdělek vytáhli jeho "mumii" .... P.S. V každém předešlém dílu Indyho mám několik nezapomenutelných míst, na které se vždycky těším. Z Křišťálové lebky mi z paměti (bohužel !) pár míst taky nevymizí .... Nečekaně velké zklamání ....(14.10.2008)

Přestože se Indiana Jones ve třetím díle napil elixíru života, Harison Ford viditelně zestárnul. Od pohledu dědek. Ale svými kousky udivuje jako zamlada. Čtvrtý díl jedné z nejpopulárnějších filmových ság není vůbec pozadu za předchozími, přestože od natočení prvního dílu uplynulo již 27 let. Indy se posunul do padesátých let, kdy řádila studená válka a Amíci viděli komunistu všude možně. Pořád dobrá akce, přitažlivá scenerie, jen mi vadily ty digitální efekty, holt už to není poctivá filmařina. Ale svých pět hvězd nedávám z nostalgie. Indy je pořád dobrej a to se cení!(10.5.2009)

Jak tak pročítám ostatní komentáře, tak většina ne úplně spokojených diváků tu novému Indymu vyčítá především skutečnost, že je to sci-fi film. To mně vůbec nevadí, naopak takovýto posun v Jonesových dobrodružstvích schvaluji a vítám. Rozhodně už ale neschvaluju to, že se naprosto vytratil humor. Tedy humor, který by mě bavil. Dětinské vtípky typu otočí se za mnou roztomilý sysel (zvídavá opička) nepovažuju za dostatečně kvalitní pro takovou legendu, jakou je Indy. Na reálnost Indy nehrál nikdy, takže nespočet dějových wtf momentů přehlédnu, ale trojité sjetí mohutných vodopádů v jeepu, či úkryt před atomovým výbuchem v ledničce byly pomalu dost i na mne. 65%(1.10.2008)

Indianovi jsem nikdy neholdovala a tenhle díl mě bavil především díky Cate Blanchett, která si svoji roli musela náramně užívat, její akcent byl vyšperkovaný a taky díky Shiovi, kterej se mi líbí čím dál víc. Bohužel Harrison na mě působil směšně a ať jsem vypínala mozek jak jsem chtěla, prostě to nebylo ono ..(28.10.2008)

• - Conquistador Francisco de Orellana skutečně existoval, pocházel ze Španělska a zemřel neznámo kdy v povodí Amazonky. (Reiniš)

• - Na natáčení Spielberg moc nešetřil, rozpočet spolykal 185 milionů dolarů a film vydělal celosvětově mamutích 786 milionů. (Rodriguez)

• - Keď hlavní hrdinovia bežia po schovávajúcich sa schodoch dole, je vidieť, ako sa schody zasúvajú do steny. Neskôr ich prekvapia sovietski agenti, ktorí sa však nemali ako dostať dolu. (xun)