poster

Indiana Jones a Království křišťálové lebky

 • USA

  Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

 • Slovensko

  Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky

Dobrodružný / Akční

USA, 2008, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  *****

  Trochu jiný, sympaticky si uvědomující dvacetiletou pauzu od poslední výpravy a pořád stejně akčně nařachaný a zábavný. Stylem to má nejblíže k jedničce, humorem k trojce. Ford už rozhodně vypadá dost staře, tvůrci s tím však pracují a Shia je sympaťák k pohledání, který postavu nového „juniora“ zvládá s přehledem. Čtyřka není milník série, nicméně jí zakončuje (?) naprosto důstojně a Indiana Jones je minimálně pro mě nejlepší tetralogií, co jsem viděl.(20.5.2008)

 • Fr
  *****

  Dobrý archeolog nesedí v knihovně…. Tak jsem se dočkal !! Předem podotýkám, že najde-li se zde někdo, kdo nebyl zasažen kultem INDIANA JONES, měl by pochopit, že k Indymu se MUSÍ přistupovat jinak, než k lecjakým Lovcům pokladů. Protože jinému by jsme stěží uvěřili, že dokáže přežít atomový výbuch … Ano, šílené kousky doprovázejí NAŠEHO hrdinu i v tomto pokračování a pořádný kus nadhledu a nadsázky k němu patří stejně jako bič a klobouk. Nepřekvapuje mne, že je vtipný jako vždycky a že příběh je perfektní. Tak to prostě MUSÍ být!! Jinak by se mohl do filmového důchodu odebrat nejen H.Ford, ale také S.Spielberg a G.Lucas. A mám dojem, že se nikam nechystají... P.S: Nevíte, jestli se už připravuje pokračování? :-)(26.10.2008)

 • Malarkey
  ****

  Indy se nám vrátil. Sice je starší a s vráskama, ale stále svůj a v plné síle, tak jak si ho pamatuji z mládí. Těšil jsem se na něj, vydal jsem se do kina a rozhodně jsem se hodně dobře pobavil. Příběh napsal opět George Lucas. Taky by nenechal svého miláčka svěřit do rukou někoho jiného. Bůhví jak by to dopadlo. Pravda je, že je to trošičku ujeté, ale stejně se bavím, jak nad hláškama co Indy vydává, tak nad akčními scénami, kterých je plno a hlavně jsou neskutečně zábavné. Možná mu plno lidí vytkne jeho nesmrtelnost nad vším, do čeho spadne, ale takový Indy prostě je a taky ho za to všecko tak miluju. Jsem rád, že z toho všeho vyvázne, už jen proto, že mi vždycky když ho vidím nabídne neskutečnou porci zábavy, kterou jen tak nějaký film do mé mysli vpravit nedokáže. Fakt ale je, že tady je to v pár scénách opravdu přehnané až moc. Těšil jsem se hodně, George Lucas pár dnů před světovou premiérou napsal, ať od toho diváci zas tolik nečekají, že je to jeho splněný sen, ale zas takový zázrak to není, ale já se bavil natolik, že bych jeho tvrzení okamžitě sundal tím, jak si vůbec dovoluje hanit něco tak skvělého. Ano, pointa je opravdu trošičku přicvaklá za hřebík, ale dalo se to čekat, když to má s co dočiněním jako je právě tak tajemná křišťálová lebka. Není to sice za plno, ale určitě je to za dost, za tak dost, že si netroufnu netvrdit, že jsem se u filmu v kině nebavil tak dlouho jako právě u tohoto. Indy se vrátil a jsem rád, že jsem toho byl svědkem. Indy se vrátil a Harrison Ford s ním. Nedokážu uvěřit, že mu je tolik na to jak vypadá. Rozhodně bych to na něj netipoval, ještě k tomu, čeho všeho se ve filmu navyváděl. Indiana Jones a království křišťálové lebky je zábavné, vtipné, dobrodružné, ale hlavně staré dobré originální vyprávění příběhu tak mystického jako originálního, který se nikdy nikde určitě neztratí. Určitě ne.(14.6.2008)

 • Jossie
  *****

  Popravdě je to nejslabší díl a chyběl mi tam ten humor z předchozích dílů (tedy ne že by tam nebyl, ale mně nesedl), ale pořád je to starý dobrý Indy, navíc okořeněný špetkou závanu mládí v podobě Shia LaBeoufa a já říkám, že je to důstojné a stejně hodnotné pokračování.(23.5.2008)

 • Flipper
  ****

  "What are you, like 80" aj na tejto hláške sa zasmialo publikum, zložené s freekov, startrekárov a anime fanúšikov na comics-salone 2008. Silných potlesku -dostaných scén bolo ako maku, no mňa viac ale nakonci filmu šokovalo, že nový Indy urobil to čo mali agenti v Aktoch X. Celý film by sa dal zhrnúť takto: dobrodružstvo-pátranie-dobrodružstvo-aliens. Spielberg stavil na rýchle výstupy na krabice a behanie. Celkom sa mu to podarilo a film som si celkom užil, no ešte by som musel vypiť viac piva aby som uveril aj tomu koncu.(15.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace