Rozpočet $22miliónovTržby USA $28,176,497Tržby Celosvetovo $37,666,766/45%/(6.5.2007)

• Ainy

No jo no ... další emerický film s pubertální zápletkou ... Ale asi to tak mělo být. Každá z nás si jednou přála být princeznou a být mladší, možná by se mi film líbil víc ...(14.10.2012)

Romantická pohádka pro zasněné Popelky. Sympatičtí hlavní představitelé. Dá se na to docela dobře dívat o nedělním odpoledni.(7.9.2014)

Nebudu se opakovat. Přísahám, že jsem chtěla něco takového napsat jako kolega "golfista". Je to skutečně oddychový film, kde nemusíte přemýšlet, jenom čekáte jak se to vyvrbí. A protože by Američané film bez Happy Endu těžko přijali, tak se to zakončilo sladkým polibkem. Jenom se divím našim hercům jako Dáši Bláhové ( guvernantka v královské rodině) a Lence Termerové (statistka v davu na ulici při vítání mladého krále), že přijaly takové "štěky" byť v americkém filmu. Bláhová je tam asi 20 sec. a to ještě z boku a Termerová asi 5 sec. vykukuje z davu. Nechápu to za žádné prachy.(23.4.2008)

Příjemná romantika.. Oddychovka.. S mojí docela oblíbenou herečkou. J. Stiles(19.2.2006)

• - Ve filmu hráli herci ze 6 zemí. (M.B)

• - 22-milionový snímek si v USA za první tři dny promítání (2.-4.4. 2004) vydělal 9,4 mil. dolarů a za nasledující tři měsíce celkem 28,1 milionů. (imro)

• - V souvislosti s obsazením hlavních rolí se chvíli uvažovalo o Amber Tamblyn a Jonathanu Jacksonovi. (imro)