Vdaná snoubenka

Vydatá nevesta

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2008, 90 min

• Mikita

Hlavně kvůli Jeffrey Dean Morganovi (toho miluju už od dob Dennyho Duquetta z Chirurgů) se mi tato romantická komedie docela líbila. Potěšil opět i charismatický Colin Firth. Tato komedie není úplně špatná, má pár povedených okamžiků, ale po zpětném ohlédnutí se mi vybavuje stále více věcí, co bych úplně vyškrtla. Ústřední trojice je velmi povedená, vztah s otcem a jeho nová přítelkyně výborná, na tom se dá stavět, proč tam ale cpát trapnou "záměnu snoubenců", která stejně zůstává nevyužitá a proč dělat z Colina tak chápajícího hňupa. Jako chlap se zachoval jen když si šel promluvit s Jeffreym na fotbal. Ale jako jinak to vážně šlo. :D Jen to nebude něco, čemu dám automaticky přednost v nedělním televizním programu. 55%(8.1.2011)

Uvážím-li, že ztřeštěné romantické komedie, které mám tolik ráda, jsou dnes prakticky vyhynulý druh, a jejich zlatá doba se už nikdy nevrátí, neočekávala jsem zhola nic, ale bavila se naopak velmi dobře. Snad jen jedna malilinkatá drobnost: ukažte mi prosím ženu, která by skutečně odmítla pana Dokonalého, s vizáží Colina Fithe navrch.(4.3.2009)

Příjemné překvápko. Ačkoli příběh není ničím výjimečný, perfektně zvolená trojice herců to táhne neuvěřitelně nahoru. A to takovým způsobem, že i 3 hvězdičky jsou málo. Proto, ať už se vám to líbí nebo ne, z rukávu tasím 4 hvězdičky a děkuji za příjemně strávených 90 minutek. :-)))(20.2.2011)

CITÁT : ...čekám na prince z pohádky, který mně uchvátí... Ve filmu nazvou Umu Thurman " dlouhou dámou ", příkladné. Situace do které se " dlouhá dáma " dostane je velice ošemetná. Díky jednomu hackerovi se z ní stane vdaná žena. Sama se chce vdávat,ale úředník ji řekne, že se nejdřív musí rozvést, aby si mohla vzít Richarda ( Colin Firth )...to je podstata této velice podařené komedie. Tak se Emma Hoydová ( Uma Thurman ) vydá za údajným manželem Patrickem Sullivanem ( Jeffrey Dean Morgan ), aby jí podepsal ty rozvodové papíry. Pak už začne příběh plný krásných situací a skečů, který vás donutí od srdce se zasmát. Jenže se taky dostanete do situace, kdy nevíte, komu vlastně fandit....Emma je takzvaná Doktorka lásky, která zničí Patrickovi jeho svatbu, Patrick je veselá kopa a jen se chtěl pomstít, Richard je v tom nevině a ani to není žádný grázl...tak si mezi nimi vyberte. Ve filmu je taky spousta pěkné hudby. Třeba John Cacavas a Hal David a jejich Bluebird : http://www.youtube.com/watch?v=s0oTtvcmREk nebo Bob Reynolds z Diamond side down.(5.7.2009)

Plytvať Colinom na podobnú rolu je trestuhodné, ale aj tak ju zvláda so šarmom sebe vlastným(ktorého má stále viac než polovica hollywoodskych hercov dohromady), Uma má tiež svoje čaro a spolu so sympáťakom Morganom pozdvihujú túto romantiku ľahko nad priemer.(17.7.2012)

• - Jeden večer má Emma (Uma Thurman) obě ruce pomalované hennou. Když ráno u otce snídá, má ruce čisté. "Tetování" hennou ovšem vydrží nejméně 10 dní a není lehké ho smýt. (Veronikec)

• - V scéne, keď zmoknutá Emma (Uma Thurman) príde za Patrickom (Jeffrey Dean Morgan), má ešte dole v reštaurácii pery narúžované na červeno, ale kým vyjde hore na poschodie, tak už má pery bez farby. (nirvana91)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech New York a Greenwich. (Terva)