Vdaná snoubenka

Accidental Husband, The

Vydatá nevesta

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2008, 90 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $22,707,064║ žiadny zázrak, klasická prvoplánová tláchačka, zopár fajn vtípkov a herecky prehrávajúca Uma Thurman pôsobí už mierne prestarnuto /40%/(21.7.2010)

CITÁT : ...čekám na prince z pohádky, který mně uchvátí... Ve filmu nazvou Umu Thurman " dlouhou dámou ", příkladné. Situace do které se " dlouhá dáma " dostane je velice ošemetná. Díky jednomu hackerovi se z ní stane vdaná žena. Sama se chce vdávat,ale úředník ji řekne, že se nejdřív musí rozvést, aby si mohla vzít Richarda ( Colin Firth )...to je podstata této velice podařené komedie. Tak se Emma Hoydová ( Uma Thurman ) vydá za údajným manželem Patrickem Sullivanem ( Jeffrey Dean Morgan ), aby jí podepsal ty rozvodové papíry. Pak už začne příběh plný krásných situací a skečů, který vás donutí od srdce se zasmát. Jenže se taky dostanete do situace, kdy nevíte, komu vlastně fandit....Emma je takzvaná Doktorka lásky, která zničí Patrickovi jeho svatbu, Patrick je veselá kopa a jen se chtěl pomstít, Richard je v tom nevině a ani to není žádný grázl...tak si mezi nimi vyberte. Ve filmu je taky spousta pěkné hudby. Třeba John Cacavas a Hal David a jejich Bluebird : http://www.youtube.com/watch?v=s0oTtvcmREk nebo Bob Reynolds z Diamond side down.(5.7.2009)

Film mi prišiel podľa popisu ako ďalšia obyčajná romantická komédia..ale omyl je to v skutku podarená romantická komédia s príjemným Jeffreym Deanom Morganom a celkom fajn po dlhej dobe Umou Thurman...dokonca ani tie klišé tu neboli také zlé ako som čakal..príjemná oddychová komédia(25.1.2010)

Přítelkyně už zase vyhrála lístky (měl bych jí přimět, ať vsadí sportku), takže jsem byl vzpouzeje se dotažen na představení. No a překvapivě to nakonec nebyla tragédie, ale hodina a půl neurážející podívané. Uma na mě vždycky působila studeně až frigidně, ale když přišla zmoklá za Patrickem a sundala si svetr - hrmpf! J. D. Morgan je sympaťák k pohledání, Colin v další roli trochu ňoumovitého dobráka a pravého britského gentlemana. Herecky to tedy funguje, jen občas scénář trochu moc pospíchá a něco vyjeví moc rychle (např. zjištění, že Emma Patricka zajímá). Výsledek - celkem nezávazná zábava na nedělní odpoledne. P. S. Taky máte pocit, že se poslední dobou v US filmech nějak začíná prosazovat fotbal (tedy klasický, 2x45, 11 vs. 11 a tak)?(26.7.2009)

Film těžce balancuje mezi dvěma a třema hvězdama. Hlavní zásluhu na koukatelnosti má Jeffrey Morgan, který je prostě sympaťák s hereckým talentem a romantické komedie jsou pro něho jak ušité. Možná je trochu škoda, že Firth měl jen velice málo místa (klidně bych ho zaměnil za Umu, jelikož koukat se občas na její herecký (ne)um je vážně porod)... Jinak děj filmu je naprosto předvídaltený (ostatně tohle nemůže být bráno jako zápor, jelkož jsem ještě neviděl romantickou komedii, která by byla nepředvídatelná :( ) a hudba je místy nesnesitelná. Přes tohle všechno se ale na film koukat dá a občas vás i pobaví... vím, asi to teď vypadá jak největší brak, ale nenudil jsem se u něho ;) 50%(13.1.2011)