Bokovka

Sideways

Bokovka

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Hodne pohodovej a milej filmecek, kterej ale dost kazi jeho delka a v druhy polovine filmu uz je to krapet slabsi. Nicmene vetsinou film umi skvele zaujmout, i kdyz tu prakticky jen mluvi, akorat misty uz o tom vinu kecali moc. Herci jsou taky super, navic morous Giamatti a pohodar Haden Church se k sobe skvele hodili a hrali super. Skoda krapet divnyho konce a ty delky, protoze vetsinu casu jsem se fakt dobre bavil a ze zacatku jsem i uvazoval o 5*.(3.3.2007)

• Fr

tak tohle určitě není film pro mě. krize třetího věku mě asi nemine, možná ji zažívám, nevím, ale tenhle film ve mě vyvolal pocit...vlastně žádnej. já ho v podstatě nedokoukal do konce, protože pro mě to bylo ,,o ničem". a to mám víno rád.(1.3.2006)

Scénář: Alexander Payne, Jim Taylor .. Lehce tragikomický a nezávisle působící film o krizi středního věku. O rozcestí, které se ke každému nezadržitelně blíží a je třeba si vybrat, je li to možné, tu správnou cestu, protože pokud zvolíte špatně, už nemusí být možnost návratu k volbě dalšího životního směru. Alexander Payne si dal na scénáři hodně záležet a vytvořil milý, pohodový, vtipný a vínem provoněný kousek, který opět i sám zrežíroval! Představí nám dva přátele, nastávajícího manžela a jeho kamaráda a jejich společné týdenní loučení se svobodou. Postavy jsou výborně vykreslené, herecky přesně obsazené a navrch výtečně zahrané. Jejich dobrodružství pojal jako poutavou road movie do míst Californie jakou jí z filmů moc neznám, ale jaká se mi velmi zamlouvá! Krásné, širé vinice, zralé víno i ženy a s tím spojené ochutnávky.. Celé je to jako krásný pohárek přetékající krásou a bolestí. Pro mě osobně velice příjemná podívaná a navíc v podstatě otevřený závěr! Ťuk, ťuk ... 90%.(28.4.2005)

Bokovka určitě nepatří k těm filmům, které na první pohled přikovají diváka do sedadla a osloví všechny filmové fanoušky bez rozdílu. Je to taková nenápadná, ale milá konverzačka, obyčejný film o průměrných lidech, kteří zažívají krizi středního věku. Nikdo nemůže čekat smršť kultovních hlášek nebo záplavu ztřeštěných gagů. Je to film o hledání lásky a o přátelství, který staví na inteligentním scénáři a charakterním herectví kvalitních herců. Z obsazení zaujme zejména Virginia Madsen v roli servírky Mayy. Celkový dojem: 75 %.(27.5.2007)

Skvostný film o tom, že bezstarostný kurevník a zodpovědný ňouma mohou být nejlepšími přáteli, že žena na jednu noc není totéž, co žena na celý život, že některou láhev vína si lze šetřit pro zvláštní příležitost a některá naopak památný okamžik způsobí, a že i na vinné hrozny jako i na lidi někdy prší a někdy zas svítí slunce.(11.5.2005)