Bokovka

Sideways

Bokovka

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Bokovka určitě nepatří k těm filmům, které na první pohled přikovají diváka do sedadla a osloví všechny filmové fanoušky bez rozdílu. Je to taková nenápadná, ale milá konverzačka, obyčejný film o průměrných lidech, kteří zažívají krizi středního věku. Nikdo nemůže čekat smršť kultovních hlášek nebo záplavu ztřeštěných gagů. Je to film o hledání lásky a o přátelství, který staví na inteligentním scénáři a charakterním herectví kvalitních herců. Z obsazení zaujme zejména Virginia Madsen v roli servírky Mayy. Celkový dojem: 75 %.(27.5.2007)

Chuť na víno při sledování tohohle filmu musel mít snad každý. Škoda že jako hlavní hrdina byl vybrán Paul Giamatti, protože byl z těch dvou jednoznačně nudnější.(29.7.2009)

Nevím proč jsem si dlouho myslela a obávala se toho, že šlápnu do explicitní miny plné sexu a vulgarit, ale zřejmě jako většinou to způsobil opět název filmu. Naopak jsem byla mile překvapená a i když jsem neměla pocit, že jsem citově vydíraná, tak jsem byla smutná takovým tím zvláštním způsobem, kdy si myslíte, že tohle přece v trochu jiné formě znáte, že jste to zažili také a že vám to je strašně blízké. Tohle je film o skutečném životě a v tom je jeho krása. Paul Giamatti toho vnitřně osamělého kluka hrál úžasně. Mít jeho telefon, pozvu ho na kafe a nasadím všechny páky, aby jeho kniha vyšla. Mayo, koukej ty dveře otevřít a rychle !(7.10.2013)

Mně a mým kamarádům není 40, ale spustu situací z Bokovky známe. Je to přesné.(2.1.2006)

Pěkné vínko. Velmi inteligentně podaná a natočená záležitost, která působí místy skoro jako nezávislý film. Ale opravdu se děsím toho, kdybych se v tom jednoho dne měl najít.(4.8.2005)