Bokovka

Bokovka

Sideways

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

|| Scenár: Alexander Payne, Jim Taylor / Predloha: Sideways by Rex Pickett | Hudba: Rolfe Kent | Produkcia: Michael London | Distribúcia: Fox Searchlight | Rozpočet: 16 miliónov $ | Tržby: 109,502,303 $ || Nenápadný film, ktorý na prvý pohľad nemá čo ponúknuť. Ale ako aj vidieť na pomeru rozpočtu a tržby, vo flaške sa skrýva zamatovo vyzrelé vínko za cenu čuča :) Aby som bol úprimný, film ma úplne odrovnal v sekvenciách "odbornej" konverzácie o víne, až mi slza kvapla. Druhá pólka, kde sa už viac riešia vzťahy a vulgárny humor, mi plnohodnotný zážitok trochu ukrátila, no aj tak je Sideways sladkým Pinotom na zvláštne príležitosti, pretože je úplne iný, než všetko naokolo. 85% | Blu-ray, THX, HU DTS |(15.6.2013)

Komorně (ale hodně působivě) zpracoval Alexandr Payne svůj opravdu skvělý scénář. Filmů o krizi středního věku už bylo hodně, ale tenhle má svoje ... jak to říct - "kouzlo" ? .... Ty chvíle, kdy se jen prolínají záběry a to pouze v doprovodu hudby, jsou určitě nejpůsobivější a herecký výkon Paula Giamattiho (který doslova "táhne" celý film) je nezapomenutelný. 90%.(21.2.2005)

Jednoduchý príbeh bez dramatických zvratov, výborne zahratý a s príjemným jazzovým podmazom. Nič viac nič menej. 8/10(4.3.2006)

Skvělá lidská (ne lidová) komedie, která opravdu působí jako ze života. Hlavní dva hrdinové jsou tak opravdoví, že se jim člověk nejen směje, ale s nimi i cítí. Velmi příjemně strávené dvě hodiny utečou jako voda.(27.4.2005)

Mně a mým kamarádům není 40, ale spustu situací z Bokovky známe. Je to přesné.(2.1.2006)

• - Při golfové scéně zaskočil za Milese (Paul Giamatti) autor knižní předlohy Rex Pickett, který tvrdil, že Giamatti má ubohou golfovou formu. (imro)

• - Film, který slyšíme (ale nevidíme) v televizi, když se Miles a Jack vrátí do hotelu z nemocnice, je The Grapes of Wrath (1940). (imro)

• - Režisér Alexander Payne vybral vína do filmu osobně. (imro)