Bokovka

Bokovka

Sideways

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Paul Giamatti mi není příliš sympatický a Thomas Haden Church už vůbec. Přesto jsem tímto snímkem, v němž oni dva svými rozdílnými charaktery tvoří základ, byla potěšena. Hezky vystavěný příběh, úsměvné scény, naučné a jistě hodnotné rozmluvy o víně a pohledné ženské protějšky. Virginia Madsen velmi hezká a přirozená a zajímavá Sandra Oh, kterou budu mít stejně pořád zapamatovanou jako komickou a dobrotivou učitelku z Deníku princezny.(15.3.2011)

• Rogue

Film o dvou nejnudnějších věcech na světě - víně a golfu(9.2.2006)

Film co čapne za srdíčko a už nepustí. Opravdu nádherný příběh. Toulání se kalifornskými vinicemi zvýší chuť na víno o 100% . Když jsem tak koukal na ty dva chlapy, jak projížděli těmi vinicemi, řešili své povahy, koštovali víno, bavili se, smáli se, vztekali se, hádali se a balili holky, zjistil jsem, jak neobyčejně krásný je bejt obyčejnej chlap. Bokovku všem rád doporučím jako mou srdcovku.(21.6.2007)

Moc, moc príjemný filmík, ktorý sa nehrá na žiadne umenie a pri všetkej kultivovanosti sa neštíti ani vulgárneho a suchého humoru. Dvojicu predstaviteľov spoznáte tak osobne, že sú vašimi kamarátmi. A prežijete s nimi toľko komických i smutných real-life chvíľok, že budete odchádzať z kina uspokojenejší než po akomkoľvek filme široko ďaleko. Príjemne ma prekvapila miera humoru, ktorý ma vo finálnom štádiu (peňaženka) dostala rehotom až do kolien. Mrzí ma, že Akadémia ignoruje geniálny herecký výkon Paula Giamattiho. Je tak úžasný, až mám podozrenie, že to (chudák) nehrá... Podobne silné 4* ako v prípade MEXICKEJ JAZDY.(11.2.2005)

Život utíkající pod rukama nahlížený typicky nezásvisláckou optikou. Precizní scénář, přirození herci a trocha toho klišé, které se dá snadno překousnout. A mám takové tušení, že Sideways budou zrát jako víno.(20.1.2005)

• - Snímek získal množství nominacií a cen včetně oscarových nominací v kategoriích jako Nejlepší adaptovaný scénář a Nejlepší film roku. Na Zlatých glóbech tvůrcům unikly dvě sošky za scénář a Nejlepší komedii. (imro)

• - 12-milionový snímek vydělal za první víkend (22. - 24. 10. 2004) promítání 207 042 dolarů jen ve čtyřech kinech. Protože ho provázely velmi pozitivní ohlasy, počet kin, ve kterých byla Bokovka uváděna narůstal, a i díky mnohým získaným oceněním měla po třech měsících na kontě slušných 30 milionů. (imro)

• - Film, který slyšíme (ale nevidíme) v televizi, když se Miles a Jack vrátí do hotelu z nemocnice, je The Grapes of Wrath (1940). (imro)