poster

Bokovka

 • USA

  Sideways

 • Slovensko

  Bokovka

 • Velká Británie

  Sideways

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lenuse
  ***

  A pak že se tu neztrácí hodnocení...(1.11.2008)

 • tron
  ****

  „Zahadzuješ sa; učíš ôsmakov literatúru namiesto toho, aby čítali tvoje knihy.“ Veľmi nezávisle sa tváriaca štúdiová americká road movie plynie v povznášajúcom duchu po zdanlivo nekonečných amerických cestách necestách, občas sa zastavíme v reštaurácii, anonymnej hotelovej izbe či na ochutnávke červeného, najlepšie sú však rozľahlé hroznové sady, ťahajúce sa naprieč ranným slnkom prežiarenými kopcami. Skvelé herecké obsadenie (Virginie Madsenová po CANDYMANOVI znova dokazuje, ako ďaleko ma k tupej blonďavej hérečke), rozkošné dialógy, chytľavá muzika, degustácia vína a príjemná atmosféra priateľov, ktorí vedia o vašich zápornejších vlastnostiach, ale vyhadzujú vám ich na oči len nečasto. Ku koncu to stráca dych/zbytočne sa to komplikuje, ale aj tak príjemné.Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.tvorim.net/road-movie/21-bokovka-80-(6.6.2009)

 • StarsFan
  ****

  Když jsem si poprvé před lety pustila Bokovku, po několika minutách jsem to s myšlenkou "Co tohle kurva je?!" zase vypnula. Uplynuly dva nebo tři roky a já se s menší averzí do filmu pustila s tím, že bych ho mohla dokoukat. A zamilovala jsem se do něj. Jako bych v tom filmu viděla odraz svojí osobnosti, i když o nějakých třicet let starší a opačného pohlaví. Miles byl takovou zvláštní paralelou na to, jak bych asi dopadla jako muž ve středních letech, že je to až neuvěřitelný. Zvlášť, když Jack svým charakterem jako by byl napsán podle jedné z mých kamarádek. Ano, je to těžko popsatelné a silně silně subjektivní, ale Bokovka je pro mě už navždy symbolem toho filmu, který nelíčí osudy několika nereálných vymyšlených postav, ale živých bytostí...(3.2.2006)

 • mandes
  ***

  Rozpočet $16miliónov Tržby Celosvetovo $109,706,931(26.2.2009)

 • Madison
  ****

  Pozitívne naladená komédia, ktorá ani chvíľočku nenudí a dominuje jej herecký koncert skvelého Paula Giamattiho. Úžasne zahrané, obsahovo vtipné a záverečný hon za peňaženkou je jedna z najlepších scén, akú som v poslednom čase videla. Pekný ironický nadhľad a komický rozpor medzi hlavnými hrdinami - jeden ako nezáväzný sukničkár a druhý (Paul Giamatti) neúspešný a nepriazňou osudu zatrpknutý spisovateľ, ktorému jeden týždeň v spoločnosti streleného priateľa prevráti celý život naruby - a vzápätí ho prinúti postaviť sa, hodiť trpkosť za hlavu a bojovať o lásku, ktorá v priebehu tých pár dní vrátila jeho prázdnemu životu zmysel.(29.8.2008)

 • - Víno, které herci ve filme pijí, je z větší části nealkoholické. I když se tak vyhli problémům s opilostí, museli ho před kamerou vypít tolik, že se jim nakonec dostavily zdravotní problémy. (imro)

 • - Režisér Alexander Payne vybral vína do filmu osobně. (imro)

 • - 12-milionový snímek vydělal za první víkend (22. - 24. 10. 2004) promítání 207 042 dolarů jen ve čtyřech kinech. Protože ho provázely velmi pozitivní ohlasy, počet kin, ve kterých byla Bokovka uváděna narůstal, a i díky mnohým získaným oceněním měla po třech měsících na kontě slušných 30 milionů. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace