poster

Bokovka

 • USA

  Sideways

 • Slovensko

  Bokovka

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Krize středního věku.... a víno. Uvolněná atmosféra.... a víno. Týden ze života dvou bývalých spolubydlících, z nichž jeden je neúspěšný spisovatel momentálně učitel angličtiny a životní ztroskotanec a druhý je špatný herec z telenovel a tupých televizních reklam..... a víno. Vynikající herci.... a víno. Naprostá pohodička uprostřed vinic.... a víno. Brilantní scénář zdánlivě o ničem a přitom o všem.... a víno. Akční finále ve stylu buddy movies? Ale kdepak - místo toho jen další nášup pohody, humoru a... a vína. Bokovka je velice, ale opravdu velice, příjemný nezávislý snímek, který ve vás jen tak neodezní. Jentak mimochodem, zmínil jsem se už, že tu jde i o vinnou révu.... a víno?(21.6.2007)

 • gudaulin
  ****

  Bokovka určitě nepatří k těm filmům, které na první pohled přikovají diváka do sedadla a osloví všechny filmové fanoušky bez rozdílu. Je to taková nenápadná, ale milá konverzačka, obyčejný film o průměrných lidech, kteří zažívají krizi středního věku. Nikdo nemůže čekat smršť kultovních hlášek nebo záplavu ztřeštěných gagů. Je to film o hledání lásky a o přátelství, který staví na inteligentním scénáři a charakterním herectví kvalitních herců. Z obsazení zaujme zejména Virginia Madsen v roli servírky Mayy. Celkový dojem: 75 %.(27.5.2007)

 • golfista
  ****

  Komorně (ale hodně působivě) zpracoval Alexandr Payne svůj opravdu skvělý scénář. Filmů o krizi středního věku už bylo hodně, ale tenhle má svoje ... jak to říct - "kouzlo" ? .... Ty chvíle, kdy se jen prolínají záběry a to pouze v doprovodu hudby, jsou určitě nejpůsobivější a herecký výkon Paula Giamattiho (který doslova "táhne" celý film) je nezapomenutelný. 90%.(21.2.2005)

 • Marius
  ****

  Jednoduchý príbeh bez dramatických zvratov, výborne zahratý a s príjemným jazzovým podmazom. Nič viac nič menej. 8/10(4.3.2006)

 • POMO
  ****

  Moc, moc príjemný filmík, ktorý sa nehrá na žiadne umenie a pri všetkej kultivovanosti sa neštíti ani vulgárneho a suchého humoru. Dvojicu predstaviteľov spoznáte tak osobne, že sú vašimi kamarátmi. A prežijete s nimi toľko komických i smutných real-life chvíľok, že budete odchádzať z kina uspokojenejší než po akomkoľvek filme široko ďaleko. Príjemne ma prekvapila miera humoru, ktorý ma vo finálnom štádiu (peňaženka) dostala rehotom až do kolien. Mrzí ma, že Akadémia ignoruje geniálny herecký výkon Paula Giamattiho. Je tak úžasný, až mám podozrenie, že to (chudák) nehrá... Podobne silné 4* ako v prípade MEXICKEJ JAZDY.(11.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace