• Polsko

• Francie

Brute

• Německo

Polsko / Francie / Německo, 1997, 102 min

Za pár nepochopitelných psychologických "zkratů" to vidím na 60%, film i emoce v něm působí trochu ploše, vyzdvihl bych však výbornou hudbu a vynikající ztvárnění rumunského prostředí.(27.6.2005)

Co budu říkat. Líbí se mi syrové filmy jako fr. film Intimita, na druhé straně Bastard - Brute, který přinese do temného světa polorozpadlé nemocnice, domova trochu světla do potlučených zdí zapadlého městečka v zaostalé části Rumunska, kde obchodují s drogami a dětmi, v místě, kde jde o to, vidět i kousek světla, které chceme vidět nad námi než syrovost zdejšího okolí, které přináší smutek a smrt.(2.1.2011)

Rozhodně to není bezchybný film, ale atmosféru a charisma nepostrádá. Když jsem ho viděl poprvé, docela mě dostal a po dalších projekcích mě dostává pořád stejně i když nevím proč. Zaslouží ty nejlepší možné 3*, ale vzhledem k ignorantským hodnocením jednu přidám.(31.5.2009)

• DJ Kritik

Myslel som si, že to nebude mat chybu a vskutku som sa tešil na film s Til Schweigerom. Bohužial akrem hudby tu nie je nič ani priemerné. Tak nejak tomu chýba ten nádych citlivého filmu. Chýba tu niečo, čo vás skutočne chytí.(13.2.2013)

Rozhodně bych Bastarda nezavrhovala úplně, zaslouží si čistokrevné tři hvězdy, a to hlavně za atmosféru a výtečné herce v čele s Johnem Hurtem a -musím to napsat i když se mi zcela nechce- za Tila Schweigera (který mi v paměti spíše ulpívá jako záporák z amerických akčních blockbusterů). Párkrát jsem se opravdu dočkala dechberoucích nelogičností. A o naprosté absenci předabování (směsice několika jazyků) radši ani nemluvě.(27.6.2005)