• Polsko

• Francie

Brute

• Německo

Polsko / Francie / Německo, 1997, 102 min

Za pár nepochopitelných psychologických "zkratů" to vidím na 60%, film i emoce v něm působí trochu ploše, vyzdvihl bych však výbornou hudbu a vynikající ztvárnění rumunského prostředí.(27.6.2005)

• GlamourCat

Už už to vypadalo na dobrý film, když se to náhle asi ve třičtvrtě filmu zvrtlo. Hlavní hrdinové trapně hrají, navíc se tam svlékají snad ještě ani ne čtrnáctileté holčičky. Taky nemám ráda, když někdo topí malé děti a mám ráda sympatické "nesympaťáky", ale prst za život, to mi nepřipadá fér. Co je to teda najednou za "napraveného" zlosyna, který je teď čestnější než my všichni dohromady, když nakonec stejně musí někoho zabít? Neberu. Jedna hvězdička za excelentního Johna Hurta a druhá za krásného Tila Schweigera. Zklamání. .(18.7.2012)

Rozhodně bych Bastarda nezavrhovala úplně, zaslouží si čistokrevné tři hvězdy, a to hlavně za atmosféru a výtečné herce v čele s Johnem Hurtem a -musím to napsat i když se mi zcela nechce- za Tila Schweigera (který mi v paměti spíše ulpívá jako záporák z amerických akčních blockbusterů). Párkrát jsem se opravdu dočkala dechberoucích nelogičností. A o naprosté absenci předabování (směsice několika jazyků) radši ani nemluvě.(27.6.2005)

Pro Tila Schweigera mám slabost a v tomhle snímku opět ukázal, že to není žádná herecká rychlokvaška. Navíc mu Bastard definitivně otevřel dveře do Hollywoodu.(28.6.2005)

• DJ Kritik

Myslel som si, že to nebude mat chybu a vskutku som sa tešil na film s Til Schweigerom. Bohužial akrem hudby tu nie je nič ani priemerné. Tak nejak tomu chýba ten nádych citlivého filmu. Chýba tu niečo, čo vás skutočne chytí.(13.2.2013)