• Polsko

Brute

• Německo

Polsko / Francie / Německo, 1997, 102 min

1180. hodnocený film:(14.2.2012)

Pro Tila Schweigera mám slabost a v tomhle snímku opět ukázal, že to není žádná herecká rychlokvaška. Navíc mu Bastard definitivně otevřel dveře do Hollywoodu.(28.6.2005)

Naturalisticky podany pribeh o jednom spinavem a schnilem miste se spetkou romantiky a velkou davkou nihilismu... rekl bych ze todle si zaslouzi vyssi hodnoceni ale budiz, nemusi to kazdymu sednout.. ja sice sedel, ale dobre jsem nasaval dary tohoto uprimneho filmu.. chvilema to bylo i jako docela silna poezie... jo, todle bylo dobry x)(5.5.2012)

Rozhodně to není bezchybný film, ale atmosféru a charisma nepostrádá. Když jsem ho viděl poprvé, docela mě dostal a po dalších projekcích mě dostává pořád stejně i když nevím proč. Zaslouží ty nejlepší možné 3*, ale vzhledem k ignorantským hodnocením jednu přidám.(31.5.2009)

• GlamourCat

Už už to vypadalo na dobrý film, když se to náhle asi ve třičtvrtě filmu zvrtlo. Hlavní hrdinové trapně hrají, navíc se tam svlékají snad ještě ani ne čtrnáctileté holčičky. Taky nemám ráda, když někdo topí malé děti a mám ráda sympatické "nesympaťáky", ale prst za život, to mi nepřipadá fér. Co je to teda najednou za "napraveného" zlosyna, který je teď čestnější než my všichni dohromady, když nakonec stejně musí někoho zabít? Neberu. Jedna hvězdička za excelentního Johna Hurta a druhá za krásného Tila Schweigera. Zklamání. .(18.7.2012)