• Polsko

• Francie

Brute

• Německo

Polsko / Francie / Německo, 1997, 102 min

Rozhodně to není bezchybný film, ale atmosféru a charisma nepostrádá. Když jsem ho viděl poprvé, docela mě dostal a po dalších projekcích mě dostává pořád stejně i když nevím proč. Zaslouží ty nejlepší možné 3*, ale vzhledem k ignorantským hodnocením jednu přidám.(31.5.2009)

Naturalisticky podany pribeh o jednom spinavem a schnilem miste se spetkou romantiky a velkou davkou nihilismu... rekl bych ze todle si zaslouzi vyssi hodnoceni ale budiz, nemusi to kazdymu sednout.. ja sice sedel, ale dobre jsem nasaval dary tohoto uprimneho filmu.. chvilema to bylo i jako docela silna poezie... jo, todle bylo dobry x)(5.5.2012)

• Radiq

Film, kterej vám v hlavě neulpí. Til Schweiger si v ústavech asi tak zvykl, že v nich hraje každej druhej film.(31.7.2007)

• GlamourCat

Už už to vypadalo na dobrý film, když se to náhle asi ve třičtvrtě filmu zvrtlo. Hlavní hrdinové trapně hrají, navíc se tam svlékají snad ještě ani ne čtrnáctileté holčičky. Taky nemám ráda, když někdo topí malé děti a mám ráda sympatické "nesympaťáky", ale prst za život, to mi nepřipadá fér. Co je to teda najednou za "napraveného" zlosyna, který je teď čestnější než my všichni dohromady, když nakonec stejně musí někoho zabít? Neberu. Jedna hvězdička za excelentního Johna Hurta a druhá za krásného Tila Schweigera. Zklamání. .(18.7.2012)

• Davej

Film, který působí velice nezvládnutým dojmem. Nerealistické vyznění: podivný (až skokový) vývoj postav, sklon ke klišoidnosti (když Rumunsko, tak hrozně chudé a zločinné;když padouch tak se vším všudy; možná do této kategorie spadá i milostná scéna nedlouho po znásilnění- jestli jsem ji správně pochopil), přílišná sentimentálnost, která však není podložena kvalitním vyvažujícím příběhem, občasné akční úlety, tendence k až příliš jednoduchým a naivním řešením, v neposlední řadě pak logicky nepříliš dobře vyřešené dialogy- když mluvíte na někoho anglicky a on vám odpovídá rumunsky, zní to "trochu" divně (ovládají snad téměř všichni Rumuni pasivně angličtinu a Angličané rumunštinu?). Nejde sice o úplně zavrženíhodný film- určitě se může i někomu líbit- ale z výše uvedených důvodů prostě nemůžu jinak.(Mnohem lepší je obdivuhodně obdobný film Herzlich willkommen.)(29.4.2003)