poster

Bastard

 • Polsko

  Bandyta

 • Francie

  Brute

 • Německo

  Bastard

 • Slovensko

  Bastard

Drama

Polsko / Francie / Německo, 1997, 102 min

 • k212
  ***

  Rozhodně bych Bastarda nezavrhovala úplně, zaslouží si čistokrevné tři hvězdy, a to hlavně za atmosféru a výtečné herce v čele s Johnem Hurtem a -musím to napsat i když se mi zcela nechce- za Tila Schweigera (který mi v paměti spíše ulpívá jako záporák z amerických akčních blockbusterů). Párkrát jsem se opravdu dočkala dechberoucích nelogičností. A o naprosté absenci předabování (směsice několika jazyků) radši ani nemluvě.(27.6.2005)

 • MikeManson
  *****

  Naturalisticky podany pribeh o jednom spinavem a schnilem miste se spetkou romantiky a velkou davkou nihilismu... rekl bych ze todle si zaslouzi vyssi hodnoceni ale budiz, nemusi to kazdymu sednout.. ja sice sedel, ale dobre jsem nasaval dary tohoto uprimneho filmu.. chvilema to bylo i jako docela silna poezie... jo, todle bylo dobry x)(5.5.2012)

 • Davej
  **

  Film, který působí velice nezvládnutým dojmem. Nerealistické vyznění: podivný (až skokový) vývoj postav, sklon ke klišoidnosti (když Rumunsko, tak hrozně chudé a zločinné;když padouch tak se vším všudy; možná do této kategorie spadá i milostná scéna nedlouho po znásilnění- jestli jsem ji správně pochopil), přílišná sentimentálnost, která však není podložena kvalitním vyvažujícím příběhem, občasné akční úlety, tendence k až příliš jednoduchým a naivním řešením, v neposlední řadě pak logicky nepříliš dobře vyřešené dialogy- když mluvíte na někoho anglicky a on vám odpovídá rumunsky, zní to "trochu" divně (ovládají snad téměř všichni Rumuni pasivně angličtinu a Angličané rumunštinu?). Nejde sice o úplně zavrženíhodný film- určitě se může i někomu líbit- ale z výše uvedených důvodů prostě nemůžu jinak.(Mnohem lepší je obdivuhodně obdobný film Herzlich willkommen.)(29.4.2003)

 • mgerlich
  ****

  Rozhodně to není bezchybný film, ale atmosféru a charisma nepostrádá. Když jsem ho viděl poprvé, docela mě dostal a po dalších projekcích mě dostává pořád stejně i když nevím proč. Zaslouží ty nejlepší možné 3*, ale vzhledem k ignorantským hodnocením jednu přidám.(31.5.2009)

 • ravenir
  ***

  Za pár nepochopitelných psychologických "zkratů" to vidím na 60%, film i emoce v něm působí trochu ploše, vyzdvihl bych však výbornou hudbu a vynikající ztvárnění rumunského prostředí.(27.6.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace