Hranice života

Hranice života

Stay

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2005, 99 min

Forster si zobral kúsok Lyncha, kúsok Aronovského, pridal veľa vlastného a dal vzniknúť vskutku zaujímavemu (príbeh) trilleru, ktorý si nielen svojím temným, snovým spracovaním vyslúžil piatu hviezdu a punc výnimočnosti. P.S. A Forsterove mystifikácie (keď už chcete s Lynchom zrovnavať) ma bavia oveľa viac. Asi niesom ten správny cinefil, ktorý pri čajíku, v cigaretovom opare a pri slabom svetle, s intelektuálmi mudruje o neexisujúcich kľučoch k dielu. Lynch pre blbých.(11.8.2006)

Film o strachu a o pochybách o sobě samém. Mohu se s ním naprosto ztotožnit. Takhle dobrý film bych jednou chtěla napsat. ♥♥♥ "I don't want to die."(30.6.2008)

Perfektní atmosféra plná paranoie, strachu, tajemna a zmatků podpořená skvělým soundtrackem. Dávám prakticky neutrální hodnocení, protože i když mě film pohltil a nedovolil mi po celou stopáž vydechnout, čekal jsem, že mi vyvrcholení na mostě poskytne alespoň nějaké odpovědi, ale jak to tak bývá u podobných filmů, stal se pravý opak. Ústřední linii jsem pochopil po svém a možná nesprávně, vedlejší (Henryho otec) pak téměř vůbec. Vizuální stránka plná kamerových hrátek však stačí v mém hodnocení takhle vysoko, přestože závěr moje nadšení trochu zchladil.(24.4.2006)

Neskutečně podmanivá jízda, jejíž vrchol přímo nabádá k vášnivému zkoumání jednotlivých scén. Mozaikovitá hříčka, která dává smysl, ale potřebuje hutnou dávku pozornosti a důvtipu. Jeden z nejzajímavějších filmařských počinů tohoto roku(22.5.2006)

Naprostá vizuální a psychologická bomba! Ách, to byl zase jednou úchvatný zážitek!! Na začátku filmu nádherný skleněný džbán, který se rozbil na milion kousíčků a až do posledních vteřin jej divák střípek po střípku slepoval .. a ta hudba. Jeden z nejlepších soundtracků vůbec .. v adrenalinovém tempu trip hopové beaty Massive Attack, když měl divák vyražený dech, tak mu byl nabídnut Damien Rice a jeho Cold Water, nemám slov ..(28.1.2009)

• - Spoiler: V původním konci filmu je Henry (Ryan Gosling) na vrcholu mostu, kde je naposledy viděn se Samem (Ewan McGregor) předtím, než je odhalena "pravda". Je zobrazený jako šedivá, jako duch vypadající postava, která sleduje události, jež se odehrávají na mostě. (Zuzyzss)

• - 50-milionové drama debutovalo v amerických kinech během prvního víkendu (21. – 23. 10. 2005) jen s 2,1 mil. dolarů. Celkový obrat nepřesáhl 3,6 milionu. (imro)

• - Spoiler: Když se Sam (Ewan McGregor) probouzí v jeho první scéně, v pozadí jsou viditelné Henryho (Ryan Gosling) obrazy. (Zuzyzss)