Slavíci v kleci

• Singapur

The Choir Boys

Drama / Hudební

Francie / Švýcarsko / Německo, 2004, 98 min

Citovo podfarbený film, ktorý nemá zľutovania s divákovými emóciami. Možno od začiatku viete, čo presne sa stane a už dlho ste nevideli viac priehľadný film, čo však na tom, keď deti slávičie spievajú tak čarovne a ich krehké vysoké hlásky mi zahrali na vnútornú nôtu?(8.10.2009)

Dokonaly kyc. I presto, ze je film mixem vsech moznych klise a formuli pro vznik divacky uspesneho filmu, je natocen tak podmanive, za vas proste strhne. Jakozto velkemu priznivci vseho hudebniho prinasi obzvlastni zazitek vykon detskeho sboru, ktery je proste UCHVATNY!!!(25.9.2004)

Výtečné herecké výkony a nádherná hudba tvoří vlastně celý film. Nic jiného není potřeba. A světe div se, Slavíci v kleci jsou tak skvěle natočeni, že stačí jeden dobrácký pohled Gérarda Jugnota a já musím dát tomuto krásnému filmu pět hvězdiček.(11.8.2009)

• May

Upřímně to vysoké hodnocení nechápu. Film s tak přímočarým dějem, který se viditelně od první minuty žene jen za průhledným, kolosálním happy-endem...(14.11.2004)

Nádherně vybudovaný kontrast nenávistného ředitele dětského domova a lásku budujícího nově nastoupivšího učitele. Krásná dech beroucí sborová hudba. Napínavý a dojemný příběh týraných a týrajících chlapců a jejich postupná proměna. Poznání, že stojí za to rozdávat radost a lásku. Co jiného by mělo dostat plné hodnocení, když ne takový nádherný film? Pro mne krásné překvapení. Film kvalitou i tématem blízký filmu "Společnost mrtvých básníků", který mám také rád. Trailer: http://www.csfd.cz/film/134737-slavici-v-kleci-choristes-les/videa/(26.2.2009)