Slavíci v kleci

The Choir

The Chorus

Drama / Hudební

Francie / Švýcarsko / Německo, 2004, 98 min

Co musím hodně vysoko vyzdvihnout je hudba z pera Bruna Coulaise, francouzského skladatele (Les Pourpres Rivieres, Vidocq), jehož soundtrack mám mnohem déle, než film. A právě kvůli té překrásné hudbě jsem si koupil zlevněné DVD s filmem, který mě dojal, potěšil a nabídl velmi pěkný zážitek. Že je to megaklišé? Bylo by, kdyby snímku vedle neotřelé hudby nevévodily velmi dobré herecké výkony, které předvádějí sympatičtí herci, lidský pohled na danou problematiku a vizuálně krásně vyvedený obraz plný barev a nálady. Samozřejmě pár věcí bych vytknul (závěrečné "adoptování", ředitelovy různorodé stavy psychiky, požár zapálený vy-víte-kým, atd.), ale co na tom, když i tak obehrané téma na člověka zapůsobí ne kýčovitě, ne klišovitě, ne pateticky, ale civilním, skromným, ale o to silnějším zážitkem. Velmi příjemný snímek.(16.11.2006)

Ano, podbízivé až hanba. Jenže když se tomu poddáte, ta nádherná hudba opravdu proměňuje šedivé prostředí ústavu v .. ehm, nešedivé prostředí ústavu. :)(14.2.2008)

Veľmi svižný film, všetko sa tam dialo rýchlo a bez prekážok. Chlapci nerobili neplechu, nerobili si navzájom zle, vychovávatelia ich netýrali ... len spievali a spievali, a ešte aj to vedeli parádne. Potešil ma tento optimistický filmík a som rada, že nie v každom ústave je zle. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou.(16.4.2015)

Emoce,cit to je oč tu běží....Příběh na mne neuvěřitelně zapůsobil, možná i proto, že povolání učitele je mi blízké. Pan učitel to zde rozhodně neměl lehké a i s pomocí hudby si problematické žáky dokázal získat na svou stranu.(20.9.2012)

Scénář: Christophe Barratier, Philippe Lopes-Curval .. Byl jsem natěšený a.. líbilo se mi to! Dva dávní spolužáci se sejdou a začíná vyprávění části jejich životů, jež se odehrálo před více než padesáti lety. Parta kluků se v tvrdé internátní škole po příchodu nového hudebně nadaného učitele začíná měnit.. Snímek moc originality nepobral, zato milé klišé je tu na každém kroku. Největší škoda je, že od začátku víte kteří malí kluci se spolu sešly. Pozorným to dost prozradí. Nebýt toho, mohlo být závěrečné, emocionální a dojemné finále daleko silnější. Kdyby nic jiného tak minimálně kvůli režii, nádherné hudbě a chlapci zpívaným písním to stojí za shlédnutí. Pokud nejste z kamene, dostanete ještě mnohem víc.. 75%.(18.4.2005)