poster

Slavíci v kleci

 • Francie

  Les Choristes

 • slovenský

  Slávici v klietke

 • anglický

  Chorists

 • anglický

  The Choir

 • anglický

  The Chorus

Drama / Hudební

Francie / Švýcarsko / Německo, 2004, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • May
  **

  Upřímně to vysoké hodnocení nechápu. Film s tak přímočarým dějem, který se viditelně od první minuty žene jen za průhledným, kolosálním happy-endem...(14.11.2004)

 • DaViD´82
  ****

  Děj Slavíků jste již viděli stokrát jinde, ale ještě jste je neslyšeli. Jakmile se přítmím kinosálu rozezní "slavičí" chorály, tak mrazí... Slavíci potěší až dojmou, byť nenabízí nic jiného než famózní hudební stránku podpořenou tuctovým vizuálem a předvídatelným milým dějem. Ovšem tím čím chtějí být, jsou Slavíci více než dobře.(13.11.2004)

 • salahadin
  ****

  Co musím hodně vysoko vyzdvihnout je hudba z pera Bruna Coulaise, francouzského skladatele (Les Pourpres Rivieres, Vidocq), jehož soundtrack mám mnohem déle, než film. A právě kvůli té překrásné hudbě jsem si koupil zlevněné DVD s filmem, který mě dojal, potěšil a nabídl velmi pěkný zážitek. Že je to megaklišé? Bylo by, kdyby snímku vedle neotřelé hudby nevévodily velmi dobré herecké výkony, které předvádějí sympatičtí herci, lidský pohled na danou problematiku a vizuálně krásně vyvedený obraz plný barev a nálady. Samozřejmě pár věcí bych vytknul (závěrečné "adoptování", ředitelovy různorodé stavy psychiky, požár zapálený vy-víte-kým, atd.), ale co na tom, když i tak obehrané téma na člověka zapůsobí ne kýčovitě, ne klišovitě, ne pateticky, ale civilním, skromným, ale o to silnějším zážitkem. Velmi příjemný snímek.(16.11.2006)

 • novoten
  ***

  Mám rád filmy, které mě v závěru dojmou k slzám, mám rád i ty, které to dělají vypočítavě a s předvídatelným scénářem, jen nikdy nebudu mít rád Slavíky v kleci, protože na mě přímo křičí to, co přijde v závěru a to rád nemám. Hudba je krásná, jeden dva herci výborní, zbytek průhledný.(26.5.2006)

 • golfista
  ***

  Možná trošku přísné hodnocení (je to tak 70%), ale je fakt, že s takhle slabým scénářem to jinak dopadnout nemohlo. Herecky ovšem velmi příjemné pokoukání s výbornou hudbou..... Jak píše Jhershaw - já taky nejsem cynik a brečím u filmů docela často (a rád :), ale filmy kterým se podaří mě tolik dojmout, jsou v jiné kategorii ....(9.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace