Hlas smrti

• slovenský

Hlas smrti

Mysteriózní / Thriller / Drama / Horor

Kanada / USA / Velká Británie, 2005, 94 min

Hlas smrti svojí určitou kvalitu má, ale je velká škoda, že se z toho nakonec vyvine, jen obyčejný thriller, i když slušně napínavý, ale tuctovej a trochu připomínající film Frekvence, podle mě se z toho dal udělat spíš dobrej horor, námět na to byl slušnej. Ale bohužel se tak nekoná a po nějaký době se napětí mění spíš v nudu a až do konce se to nemění a konec to už je kapitola sama o sobě, ten je naprosto stupidní a nesmyslnej a všechno to tajemno, který z flimu sálá po celou dobu je pryč a celkovej dojem z filmu je mnohem horší. Ještěže aspoň Michael Keaton hraje dobře, ten to vytáh apspoň na lepší 3*(31.8.2005)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +atmosféra, slušné zvuky, příjemné efekty, námět -Michael Keaton ani nemusel hrát/// Film snad neurazí, ale pravděpodobně ani nenadchne. Trošku mi připomněl Frekvenci, ovšem při srovnání je tohle vyluhovanej filmovej odvar. Dost jsem se snažil pochopit děj a podařilo se mi to tak z poloviny, závěr se mi zdá takový nemastný neslaný. Naštěstí film má slušné technické zpracování a to divákovi udrží hlavu vzhůru a oči otevřené. Ale stručně: To jsou všechny duchařiny tak slabé?/// Celkem 62%///(27.3.2007)

• anais

Architektovi zemře manželka a on od ní začne přijímat zprávy rádiem. Tím ovšem otevře jakousi bránu do světa mrtvých a ohrozí tak svůj vlastní život. V celém filmu se toho moc nestane. Celá finta spočívá jen v onom sledování rádia a televize. Nic víc, nic míň. FIlm to není příliš nápaditý, a tak člověka nic nepřekvapí. Už začátek je vyloženě odfláknutý. Posloucháme dialog v němž Michael Keaton říká své odjíždějící ženě věty typu „Dávej na sebe pozor.“ A ona říká věty typu: „Čekáme dítě.“, načež zemře. I kdybych nevěděl už před filmem, o co půjde, tyhle vše říkající dialogy následující scénu naprosto okrádají o překvapení, emoce. Chudák Michael Keaton nemá moc co hrát. Naštěstí tam, kde zklamal scénárista, zapracoval režisér (nebo náhoda?) , a o přesto že se ve filmu v podstatě nic neděje, člověk se docela bojí. Asi nikdy jsem si neuvědomil jak strašidelný dokáže být šum rozladěného rádia. A nevyladěnou zrnící televizi taky nemusím dlouho vidět. Na strašidelné noční okamžiky u tv je tenhle film víc než dobrý.(10.9.2005)

Vůbec ne špatný duchařský thriller s pomalejším rozjezdem, výborně gradovaným hutným napětím a znepokojivou atmosférou, o kterou se postaraly nejen působivě udělané vzkazy ze záhrobí, ale také Jonathanova (výborný Michael Keaton) prohlubující se posedlost EVP jejíž vinou postupně zanedbával práci, sebe a především svého malého syna. Bohužel v závěru scénáristům došel dech a ve své bezradnosti to, co vybudovali, zase zbořili, když to utopili v nudném finále jako vystřiženém z nějakého laciného tuctového televizního béčka.(27.9.2010)

• flanker.27

Až na zajímavou zápletku a pár napínavých scén celkem nic výjimečného. Film se mírně podobá remakům asijských hororů jako Nenávist, Temné vody apod. Není vyloženě špatný, je to zkrátka jen soudobý šedý průměr. Obrazovka zrní, ale zrno od plev se zas tak oddělit nepovedlo.(7.1.2007)

• - Pro režiséra Geoffa Saxe byl snímek debutem na poli celovečerních filmů. Do té doby se věnoval jen televizi, pro kterou natočil například sci-fi Doctor Who (1996) či Othella (2001). (imro)

• - Kvůli filmu vznikla v Anglii stejnojmenná produkční společnost na jedno použití. (imro)

• - Příběh je založen na vědecky potvrzeném fenoménu EVP (Electronic Voice Phenomenon), podle kterého mrtví lidé promlouvají k živým prostřednictvím televize nebo rozhlasu. (imro)