Hlas smrti

• slovenský

Hlas smrti

Mysteriózní / Thriller / Drama / Horor

Kanada / USA / Velká Británie, 2005, 94 min

'White Noise' sa oplatí pozrieť via aj dvakrát a určite ostať pri jednotke. Tiež mám problém s duchárskymi snímkami a tento sa nesnaží aspoň za každú cenu vyľakať a hrať sa na horror storočia. Ide aj o viac, čomu prispieva výborný Keaton spolu s partnerom, neočakávaným koncom. To, že to bolo trošku rozťahané a klišé, sa dá odpustiť. 75%.(25.10.2007)

Uaa, brr, že jsem se ale bál...Duchařské horory, to je moje, moc se mi líbí, prožívám je a krásně se u nich bojím:-)) I pár slušných lekaček, mno, solidní:-) Jen ten závěr byl trošku přehnaný a trošku to celkově zhodilo, ale i tak spokojenost.(17.6.2010)

Zvláštní nádech, zaujatost hlavního hrdiny bere chvílema dech, atmosféra strachu všude kolem... Keaton v dobré roli.!(1.3.2010)

Michael Keaton sa nikdy nestal mega hviezdou. Napriek tomu je troška smutné pozerať sa, ako tento sympatický chlapík starne a ako málo vďačných príležitostí dostáva (BEETLEJUICE, BATMAN, BATMAN SA VRACIA, JACKIE BROWNOVÁ, ZAKÁZANÉ OVOCIE). Tentokrát sa chvíľkovo "vrátil" v komerčne úspešnej duchárskej melodráme HLAS SMRTI. Tá sa i kvôli slabému rozpočtu stala takým hitom, že k nej v roku 2007 pribudla dvojka (v ktorej Keatona vystriedal podobne "nehviezdny, ale sympatický" Nathan Fillion zo SERENITY). Príbeh sa venuje netradičnému nadprirodzenému fenoménu EVP, čo je spôsob, akým sa s nami kontaktujú mŕtvi prostredníctvom rádia či televízie (tvorcovia tvrdia niečo v šialenom zmysle, že to naozaj existuje, ale neverte im). Snímke napriek priemernému scenáru a tak akosi celkovej nevýraznosti nemožno uprieť zopár kladov (znepokojivú atmosféru a charizmatického Keatona v titulnej úlohe) a keď HLAS SMRTI porovnávam s podobným kúskom Kevina Costnera NA KRÍDLACH VÁŽKY...(1.4.2007)

• Slarque

E.V.P. je velice zajímavá záležitost, ale scénárista si s ní vyloženě nedokázal poradit. Navíc thrillerová fáze filmu přijde až docela pozdě. Michael Keaton, režisér, zvukař i ostatní se sice snaží, ale takhle řídká zápletka by možná vystačila na slušnou epizodu Akt X, ale rozhodně ne na nic dvojnásobně dlouhého.(31.7.2006)