Hlas smrti

Hlas smrti

Mysteriózní / Thriller / Drama / Horor

Kanada / USA / Velká Británie, 2005, 94 min

• Djkoma

Čekal jsem více, to se musím přiznat. FIlm se dost utápí v nudě a dlouho se nic neděje. Závěr je trošku moc přehnaný a film posouvá do nižší ligy.Musím však uznat, že (nevím jestli je to kameramanem nebo režisérem)některé scény a záběry jsou opravdu nečekaně hezké...(5.6.2005)

• Eddard

No, kdybych předtím neviděl Felliniho kousek Ginger a Fred, ve kterém vystupuje dvojice pošahaných šarlatánů, kteří nahrávají hlasy mrtvých, možná bych mohl brát Hlas smrti vážně... Takhle se omlouvám, ale je to už dlouho co jsem se u filmu podobně šklebil a ošíval. Michael Keaton, který kdysi explodoval v Burtonově Beetlejuicovi, tady chodí jako tělo bez duše a to, že je posedlý myšlenkou znovu se setkat se svou mrtvou ženou, do které je osudově zamilovaný, jsem mu upřímně nevěřil. Nezáživná béčková produkce, hodná tak na Novu v pátek ve dvě ráno. Nevyděsí, nepřekvapí, zklame... 30%(10.1.2007)

• petero

Dosť nevyužitý nápad.(18.5.2005)

Hodně nevyužitý potencionál. Bohužel se ve filmu dlouhou dobu nic neděje a tím pádem se film stává průměrným mysteriózním béčkem.(26.1.2009)

Duchársky thriller, ktorý však okrem výborného Michaela Keatona a pár ľakačiek neponúka nič nové. Ale aj tak by som nechcel napísať, že sa jedná o tuctový americký "skorohoror", pretože ako pri, bohužiaľ väčšine USAáckych podobných filmoch som sa pri Hlase smrti nenudil. K **** mu však chýba trochu prepracovanejšia atmosféra a väčšia dávka napätia.***a 1/2(1.6.2007)

• - Kvůli filmu vznikla v Anglii stejnojmenná produkční společnost na jedno použití. (imro)

• - Pro režiséra Geoffa Saxe byl snímek debutem na poli celovečerních filmů. Do té doby se věnoval jen televizi, pro kterou natočil například sci-fi Doctor Who (1996) či Othella (2001). (imro)

• - Snímek nevznikl podle stejnojmenné novely Dona Delilla. (imro)