Hlas smrti

• slovenský

Hlas smrti

Mysteriózní / Thriller / Drama / Horor

Kanada / USA / Velká Británie, 2005, 94 min

Zaujímavý námet o možnostiach komunikácie živých s mŕtvymi. Hlavne zo začiatku má film veľmi slušnú atmosféru, ktorá dáva nádej, že príbeh bude v sebe umne kombinovať zdržanlivú fabuláciu zmixovanú so slušnou porciou "touch of reality". Žiaľ v druhej polovici sa ale film zvrháva so svojou scenáristickou vykonštruovanosťou, ktorá je poplatná zbytočne predramatizovaným minipointám, do série duchárskych príbehov, kde potreba šokovať pretláča do popredia viaceré klišé, ktoré potom postavy ako aj dej posúvajú po viac-menej odhadnuteľnej trajektórii. Napätie sa vytráca a ostáva iba zvedavosť ako to celé skončí. 70%(17.2.2005)

Thriller většinou dělá thrillerem výborný příběh s absolutně nečekaným koncem. Tento film má opravdu zajímavý námět a to fenomén elektronického hlasu tzv. EVP. Atmosféra je v tomto filmu tak hutná až by se dala krájet. Proč má tedy tak nízké hodnocení? Nejspíš je to tím, že si autoři přimysleli řadu věcí, které jsou opravdu neteoretické a prakticky nemožné. A dále je to tím, že má krapet přehnaný konec. Shrnul bych to tak, že jsem se na film těšil zvláště na nápad s fenoménem čímž mě atmosférou potěšil a chvílemi mi v některých scénách opravdu zatrnulo, ale jinak je to nijak vyjímečný film.(18.8.2006)

No tohle je takovej prumernej skoro horor, kde, asi kuli dobry pristupnosti, nejsou zadny brutalni sceny. Kdyz se clovek dostane pres prvnich dvacet minut filmu, ktery jsou tezce neoriginalni, tak zacne celkem originalni podivana, protoze EVP ve filmu asi jeste nebylo a je to hodne zajimava "veda". A posledni pulhodinka je uz vcelku hororova a hodne napinava. Ale i tak tu je skutecnejch lekacek asi tak pet. Problem je konec filmu, napadlo by me nekolik zajimavejch zakonceni a tvurci vybrali to nejhorsi a cely napeti slo do hajzlu. Michael Keaton je hodne dobrej, to je po dlouhy dobe, co ho zas vidim ve filmu, ale prislo mi, ze kazdou chvily natahne oblek a pude lidem pomahat jako Batman. Jako film na zabaveni slusny, jako horor podprumerny, takze celkove prumer.(2.8.2006)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $91,196,419(13.2.2007)

Vyborny ducharsky thriller, postaveny na pomerne originalnim napadu. Prvni tri ctvrtiny filmu vemi pomale buduji temnou atmosferu, ale bohuzel zaver to cele trochu strhava k levnejsim snimkum. Hodne me nadchlo technicke zpracovani - zadne silene cviky s kamerou a ultrarychli strih, ale vse naprosto precizni, s velkym durazem na detail. Poslednim, a velkym, plusem je Michael Keaton v jedne ze svych vubec nejlepsich roli. Rozhodne jeden z nejlepsich snimku, ktery v soucasne ducharske vlne vzniknul.(4.6.2005)

• - Příběh je založen na vědecky potvrzeném fenoménu EVP (Electronic Voice Phenomenon), podle kterého mrtví lidé promlouvají k živým prostřednictvím televize nebo rozhlasu. (imro)

• - Nahrávka použitá v traileru „I love you“ údajně patří politikovi Stanley Searlesovi, který zemřel v roce 2002. Záznam udělala jeho dcera Karen Mossey, známá výzkumnice EVP. (imro)

• - Během úvodního víkendu vynesl Hlas smrti studiu Universal slušných 24,1 mil. dolarů, což byl v pořadí čtvrtý nejvyšší lednový výdělek po Stars Wars – Special Edition, Černý jestřáb sestřelen a Riskni to s Polly. Celkový výdělek v USA byl 55,8 mil. dolarů. (imro)