poster

Blade: Trinity

 • USA

  Blade: Trinity

 • Slovensko

  Blade: Trinity

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hirnlego
  **

  Říkáme mu Pac-Man.(22.8.2010)

 • Psema
  **

  Sidekickové jsou víc cool než hlavní hrdina. To je ale průšvih. Jessica Biel má sice podobný počet vět jako Audrey Tatou v Šifře, ale mnohem líp se na ni kouká. Reynolds je nejvíc cool týpek a jenom díky němu mě ten film relativně baví. Naopak Wesley sucks a gay Dracula s rozhalenkou mi uvízne v hlavě asi na hodně dlouho. Režijně neskutečné utrpení, s naprosto šílenými a nesmyslnými záběry, které spolu s velice špatným střihem tvoří tragický závěr docela slušné série.(10.12.2006)

 • Cival
  **

  Pozitiva: Charismatický hláškař Ryan Reynolds, hezoučká tvářička Jessicy Biel, Wesley a několik málo stylových hrátek rychlých obrázků s moderní hudbou. Negativa: Veškerá akce a vůbec Goyerova režie celkově - tomu chlapíkovi asi někdo nakukal, že všechno se dá uhrát podhledama (jenže nic se nemá přehánět, dvojnásob, když to v Goyerově pojetí zas až tak cool není). Důvody ke kastraci: Dracula. Kill that guy, fuck that guy... hlavně ať už se na plátně nikdy neobjeví. Zlatý Roxburgh z Van Helsinga! Přitom i ten mě neskutečně štval. Bída s nouzí, ale AVP nebo Catwoman jsou ještě mnohem mnohem horší.(13.1.2005)

 • Marigold
  *

  Se zvědavostí jsem čekal, zda v blbosti trojka trumfne jedničku a v podstatě jsem nebyl zklamán. Scénář je opět ejakulátem mysli, která snad až příliš hltá céčkové akční filmy a ty nejhorší komiksy. Neustálá touha přesvědčit svět, že Blade je něco víc než stupidní střílečka a že se vymyká upírským filmům, je kouzelná a všudypřítomná. Faktem je, že s Draculou, který vypadá jako luxusní gigolo, na košili nosí připnuté ocelové pláty a při útěku vypadá jako uličník, který v zahradnictví ukradl kilo hrušek, se to snad ani podařit nemůže. Blade: Trinity prostě zůstává úsměvným blábolem o bandě vyhulených typů s neujasněnou sexuální orientací, co si říkají upíři a o sošném černochovi, který zvládne 113 minut bez jediného projevu emoce. Je to zkrátka kalibr. Vizuální složka je ovšem oproti prvnímu dílu na velmi slušné úrovni, celé je to klipoidní a post-matrixoidní, prostě koukatelné. Snaha o povinný cool odér vychází zpola slušně, zpola naprosto směšně. Jediný důvod, proč nedám odpad, jsou právě některé akční scény. Koneckonců, je to akční film. I když by Blade chtěl do vyšší ligy. Na to má ale přliš řidké trenky.(2.8.2006)

 • Segrestor
  *

  Tak se nám Blade pěkně vybarvil. Ani ne tak on, je pořád vyveden v barvě azayaka atlantic blue, pořád je to stylový, hláškující černoch, který si poctivě vede účetnictví, protože přesně ví, že k dnešnímu dni zabil 1182 lidí. Bohužel v polovině filmu začal trousit hlášky, které si tvůrci vypůjčili z filmu Řidič slečny Daisy, tedy: "Dostaň to ze sebe" (opakováno třikrát) a "Nenechej to zvítězit." Přiznám se, že jsem se na tento film moc těšil, o to větší bylo zklamání. Přišlo mi to jako nějaký rádoby stylový film pro studenty o studentech, studenty samotnými natočené. Jako bonus je tu Ryan Reynolds, který dovršuje veškerou trapnost, která do jeho zjevení jen tak pokukuje. S jeho příchodem vytryskne na povrch jako gejzír. Ne, tento mladík není akční hrdina a už vůbec ne hláškující hrdina. Ten humor tam byl tak moc suchý, že jsem u toho musel vychlastat celou nádržku mého záchodu Geberit. Nemá smysl dále vyjmenovávat všechny prohřešky proti filmařině jako takové, ani hledat chyby v nelogičnosti děje. Ten film je prostě špatný. Nešťastně zvolení herci, nesmyslně tříštěný scénář. Hloupě zaonačený příběh o Drákulovi v podání Dominica Purcella. Jeho pojetí Drákuly je snad na novou zkušenost s mým Geberitem, s tím, že teď bych nebral, teď bych tam spíš něco dával. Jedna hvězda za to, že to udrželi alespoň v „céčkové“ kategorii, mohli zabruslit do „zetkového“ stylu a lá Asylum, vůbec bych se tomu nedivil. Když totiž se dá něco podělat, tak se to podělá.(1.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace