Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

• Tom Hardy

První díl je atmosférická klasika, která je v mém osobním žebříčku zatraceně vysoko. Dvojka sice postrádá onen "nádech" jedničky, ale jde o natolik akčně úderné béčko, že mi nedělá problém to akceptovat. Třetí díl nemá nic. Je to vykastrovaný slepenec předchozích dílů, který paradoxně selhává výhradně tam, kde dominovali jeho předchůdci - hlášky, obsazení a akce. Goyer se měl vykašlat na režii a zůstat jenom u psaní scénářů. Ale alespoň nemá na koho svádět pohřbení série - tohle je čistě Goyerův průser...(8.12.2005)

• Cival

Pozitiva: Charismatický hláškař Ryan Reynolds, hezoučká tvářička Jessicy Biel, Wesley a několik málo stylových hrátek rychlých obrázků s moderní hudbou. Negativa: Veškerá akce a vůbec Goyerova režie celkově - tomu chlapíkovi asi někdo nakukal, že všechno se dá uhrát podhledama (jenže nic se nemá přehánět, dvojnásob, když to v Goyerově pojetí zas až tak cool není). Důvody ke kastraci: Dracula. Kill that guy, fuck that guy... hlavně ať už se na plátně nikdy neobjeví. Zlatý Roxburgh z Van Helsinga! Přitom i ten mě neskutečně štval. Bída s nouzí, ale AVP nebo Catwoman jsou ještě mnohem mnohem horší.(13.1.2005)

• Malarkey

Zakončení trilogie se vážně nepovedlo. Ne, že by bylo natočené špatně, ale příběh je příšerný, všechno co lze se pokazí a vůbec divákovi nedává šanci na obrození něčeho, co si ve světě filmu drželo pojem Legenda. Blade: Trinity je jeden z prvních filmů, který jsem viděl v angličtině s anglickými titulky a absolutně mi to nevadilo. Akční scény, na kterých si film stojí už nejsou tak stylové a co je horší, a možná jsem s tím už otravný, hudební vložka je opravdu nepovedená. A proč to tu řikám? Protože právě Blade je díky ní tak slavný a sledovat film, kde se mu život hroutí jak domeček z karet není potěšující. Já vlastně nemůžu na tomhle filmu najít nic kladného. Špatný rozhodně není, ale dobrý pocit z něj nikdy mít nebudu. --- Říkáme si Noční lovci. - Zní to jako název nějaké pohádky. - No chtěli jsme si říkat Gumídci, ale to už je obsazené.(6.10.2007)

Zbytecne natacet treti pokracovani, kdyz i dvojka byla dost marna. Dost se sazelo na slecnu Bielovou, ale ta se ma stale co ucit. Nevim, tohle mi moc nereklo, bohuzel sel Blade do prumeru.(17.6.2006)

Upíři mi celkem pijou krev, kamenný Blade mi také již nemá co nabídnout, Dr. Ákula nemá žádné charisma a přesto se mi tento snímek celkem líbil. Důvodem je samozřejmě přítomnost lučišnice Abigail, která se jeví býti ideální ženou - skvěle vypadá, partnera spolehlivě ochrání před kousnutím a jestli chce být při sexu nahoře, tak na to má rozhodně nárok. Jenom jsem se nedozvěděl, jestli umí vařit, ale ono je to asi jedno. S ní bych klidně šel porcovat upíry a kdyby se něco pokazilo, tak přece zná Bladea, takže je to vcelku bezpečná zábava.(18.7.2014)

• - Při odhození jednoho z upírů Bladem (Wesley Snipes) ke zdi padá tato dříve, než se jí upír dotkne. (Pepy)

• - Když Hannibal vypráví Bladeovi o Draculově návratu, ukazuje mu komiks „Tomb of Dracula“ číslo 55. O něco dříve (číslo 10) se v této sérii objevila poprvé postava Bladea - psaly se právě ranná 70. léta dvacátého století. (imro)

• - Snímek se umístil na 45. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)