Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

• Psema

Sidekickové jsou víc cool než hlavní hrdina. To je ale průšvih. Jessica Biel má sice podobný počet vět jako Audrey Tatou v Šifře, ale mnohem líp se na ni kouká. Reynolds je nejvíc cool týpek a jenom díky němu mě ten film relativně baví. Naopak Wesley sucks a gay Dracula s rozhalenkou mi uvízne v hlavě asi na hodně dlouho. Režijně neskutečné utrpení, s naprosto šílenými a nesmyslnými záběry, které spolu s velice špatným střihem tvoří tragický závěr docela slušné série.(10.12.2006)

Nakonec tenhle film nebyl tak špatný jak jsem očekával, samozřejmě že minulým dílům se to nevyrovná, ale jako zakončení série o Bladeovi to neni špatný. Wesley Snipes je zase výbornej a jeho souboje hned celý film pozvednou, jen mi trošku vadili jeho pomocníci, protože na Snipese vůbec neměli a jen se snažili vypadat drsně, Jessicu Biel bych jeětě přežil, ale Ryana Reynoldse bych hned vyhodil, takovej rádoby drsňáček, ale v porovnání s Bladem chudáček, kterej ještě k tomu neumí vůbec bojovat, tak to museli vynahrazovat rychlými střihy, aby vypadalo, že aspoň něco umí. Příběh samozřejmě nic moc a o originalitě se mluvit moc nedá, ale zase jsem se u něj moc nenudil a triky to má slušný, takže nakonec docela slušný béčko(12.2.2006)

Lituji toho, že jsem těch 80 korun investoval do kina. Hůře jsem si snad vybrat nemohl. Ještě než něco napíšu, nechte mě říci něco o komediálním původu tohoto akčního filmu. Jestliže jste milovníkem komedií, tak Blade:Trinity určitě zaujme vaši pozornost. Ale jestliže očekáváte akční film bez humorných přídavků, tak vás od sledování třetího dílu musím odradit. Budete zklamáni. Tohle je ten nejsrandovnější upírský film, který jsem viděl.... Nekonečná sranda. Ryan Reynolds hraje z takovým zápalem pro vtip, až se mu opravdu začnete smát. Ovšemže ve scénáři měl v popisu práce i akční scény, ani ty ho ale neomezovaly v jeho vtipných eskapádách. Jessica Biel není příliš přesvědčivá vražedkyně upírů. Bojová choreografie byla místy překombinovaná, což znamenalo jasnou vyčerpanost obou jmenovaných. Wesley Snipes vypadá opravdu cool, ovšem jen do doby než promluví... mothefucker. Parker Pose také nebyl příliš přesvědčivý v roli upíra. Je dokonce ještě zábavnější než Reynolds... mutherfucker, i like that. Paul Michael Levesque zahrál asi nejlépe ze všech zúčastněných. Dokonce je jeho výkon lepší, než kdy předtím. Ale na to že je profesionální wrestler, bych od něj očekával trošku lepší souboje. Jako komedie je to skvělé. Všechno další je diskutabilní. Ještě že není tak dlouhý jako Gangy New Yorku, to bych tu nepsal o komedii, ale o oficiální formě terorismu a psychického nátlaku. Filmu dávám tři hvězdičky jako dobré komedii.(16.6.2005)

• Brouk

Ať žije komerční věk !!!! X-krát sláva a x-krát fuj... Další, nesčetný případ pokračování a nastavovaných kaší poslední doby, které jsou už o ničem a mají jen jedinný úkol - natahat hejly buď do kina nebo koupit nějaký nosič a samozejmě náležitě za to zaplatit. Akční podívaná se spádem to sice je, ale takhle???? takhle lacině a podbízivě???? A co ten nelogický scénář??? To je na tom Wesley tak blbě, že bere takové role? Kdybych neviděl filmy předešlé, asi bych nebyl (možná) na hodnocení tak skoupý, ale "holt" já je viděl...(27.2.2005)

• Marigold

Se zvědavostí jsem čekal, zda v blbosti trojka trumfne jedničku a v podstatě jsem nebyl zklamán. Scénář je opět ejakulátem mysli, která snad až příliš hltá céčkové akční filmy a ty nejhorší komiksy. Neustálá touha přesvědčit svět, že Blade je něco víc než stupidní střílečka a že se vymyká upírským filmům, je kouzelná a všudypřítomná. Faktem je, že s Draculou, který vypadá jako luxusní gigolo, na košili nosí připnuté ocelové pláty a při útěku vypadá jako uličník, který v zahradnictví ukradl kilo hrušek, se to snad ani podařit nemůže. Blade: Trinity prostě zůstává úsměvným blábolem o bandě vyhulených typů s neujasněnou sexuální orientací, co si říkají upíři a o sošném černochovi, který zvládne 113 minut bez jediného projevu emoce. Je to zkrátka kalibr. Vizuální složka je ovšem oproti prvnímu dílu na velmi slušné úrovni, celé je to klipoidní a post-matrixoidní, prostě koukatelné. Snaha o povinný cool odér vychází zpola slušně, zpola naprosto směšně. Jediný důvod, proč nedám odpad, jsou právě některé akční scény. Koneckonců, je to akční film. I když by Blade chtěl do vyšší ligy. Na to má ale přliš řidké trenky.(2.8.2006)

• - Snímek se umístil na 45. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Triple H - tak hovoria wrestlerovi Paul Michael Levesque, ktorý sa producenom natoľko zapáčil, že v priebehu natáčania zasiahli a upravili scenár tak, aby mal Paul viac priestoru a mohol tak ukázať čo v ňom je. (genetique)

• - Režisér David S. Goyer původně zamýšlel umístit děj do budoucnosti, ve které by upíři převzali vládu nad světem a lidé by byli umístněni v táborech jako dobytek. Producentům se však tento nápad zdál příliš temný, a proto musel scénárista pro svůj režijní debut na filmovém plátně přijít s jiným námětem. (imro)