Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

• Eddard

Blade - a mluvím teď o prvním dílu - mezi comixovými adaptacemi stavěl především na vysokém "cool efektu". Čili co největší množství co nejsušších hlášek a hlavně - efektně natočená, svižná akce... Co na tom, že scénář byl slaboduchý a herecké výkony nevýrazné... Na to tady máme Xmeny a všelijaké jiné meny... Tenhle třetí díl však nejenže debilizující tendenci bladeovských příběhů ještě podtrhl, ale dokonce se silně prohřešil na svých největších devízách - akce už není svižná a efektní, ale neohrabaně natočená a směšná a hlášky kulhají, jako dvojnohý pes lezoucí do schodů... Přidejte si nehorázného Drákulu (nebo Drakea, chcete-li, zní to moderně ;-) ) a vypadne vám špinavá nuda, nehodná pozornosti. Katastrofa. 10%(17.11.2006)

• Psema

Sidekickové jsou víc cool než hlavní hrdina. To je ale průšvih. Jessica Biel má sice podobný počet vět jako Audrey Tatou v Šifře, ale mnohem líp se na ni kouká. Reynolds je nejvíc cool týpek a jenom díky němu mě ten film relativně baví. Naopak Wesley sucks a gay Dracula s rozhalenkou mi uvízne v hlavě asi na hodně dlouho. Režijně neskutečné utrpení, s naprosto šílenými a nesmyslnými záběry, které spolu s velice špatným střihem tvoří tragický závěr docela slušné série.(10.12.2006)

• Skejpr

E-KL. Fuj! Takhle zabít trilogii, to už tady dlouho nebylo. Trapné snad v každém aspektu a ani ten Wesley není nic moc. Opět pocit televiznosti, nikoliv zpracováním, ale celkovými schopnostmi tvůrců, tedy nápady, postupy, výkony apod...(28.8.2007)

• Tsunami_X

Atmosféra vymizela stejně jako potenciál hrdiny spolu s rozmanitostí jeho nepřátel a tahle upírská záležitost raději neměla spatřit světlo světa. Vše je tady sice na první pohled v pořádku, ovšem k samotné látce je přistupováno s trestuhodným (ne)zápalem a entuziasmus tvůrců se negativně projevuje i na kvalitě hereckých výkonů, které s přihlédnutím na obsazení nových rolí zřejmě ani nemá cenu komentovat. Divák může chvílemi nabýt dojmu tovární výroby na směny, rozhodně však přijde o všechny iluze o nějaké osobitosti. Takto se dobrá komerce vážně nevyrábí.(3.10.2005)

• mysicka

a dost!!!(9.3.2006)