Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

Celkově je Blade Trinity slušně natočená a sestříhaná akční zábava která neurazí, přesto ale neukáže nic nového. Na jedno stranu škoda, protože režisér David S. Goyer z toho mohl stoprocentně vytřískat mnohem více, ale vzhledem k nešvarům třetích dílů, ještě že to dopadlo alespoň takhle.(30.1.2005)

Soundtrack Ramin Djawadi: 1. Fatal - The RZA [3:43] ,2. I Gotta Get Paid - Lil' Flip/Ghostface Killah/Raekwon [3:49] ,3. When the Guns Come Out - WC/E-40 [4:09] ,4. Thirsty - Black Keith/ODB [4:04] ,5. Daywalkers (Foot Chase) - Ramin/RZA [2:34] ,6. Party in tha Morgue - Kool Keith [6:56] ,7. Skylight - Overseer [4:59] ,8. Hardwax - Manchild [3:06] ,9. Bombs Away - Paris Texas [3:28] ,10. Weapons of Mad Distortion - Crystal Method [4:50] ,11. The Blood - Black Lab [4:08] ,12. Blade's Back - Ramin Djawadi [4:03](10.6.2011)

• Tsunami_X

Atmosféra vymizela stejně jako potenciál hrdiny spolu s rozmanitostí jeho nepřátel a tahle upírská záležitost raději neměla spatřit světlo světa. Vše je tady sice na první pohled v pořádku, ovšem k samotné látce je přistupováno s trestuhodným (ne)zápalem a entuziasmus tvůrců se negativně projevuje i na kvalitě hereckých výkonů, které s přihlédnutím na obsazení nových rolí zřejmě ani nemá cenu komentovat. Divák může chvílemi nabýt dojmu tovární výroby na směny, rozhodně však přijde o všechny iluze o nějaké osobitosti. Takto se dobrá komerce vážně nevyrábí.(3.10.2005)

• Flipnic

Neuvěřitelné zklamání a pokažení trylogie, která mohla být excelentní. Postava Draculy byla pro trylogii víc než logická. Obsazení charismatického a exotického Dominica Purcella do jeho role mi docela sedlo, dokud se nechopil meče a nezačal s šermováním a bojováním obecně, to už mi zbyly jen oči pro pláč. Upíři jsou zde podáni spíš jako banda vymírajících idiotů, kteří neumí ani intrikařit ani bojovat, jak jsme zvyklí z původních dvou dílů. Zato nám tvůrci vnucují vnadnou, ale neuvěřitelně zbytečnou Jessicu Biel, kterou snesu vřeštící a zdrhající v nějakém slasheru, ale jen ne proboha akčně bojující, charismaticky se tvářící a navíc se beroucí tolik vážně ... To už snad raději ten Drake ... Do třetice všeho zlého, Ryan Reynolds jako Hannibal King se svými debilními hláškami, které do temného Bladea vůbec nepatří (hlášky si může ve filmu Blade dovolit házet zase jenom Blade!), plus jeho rádoby neroztřískatelný obličej, kosti a svaly (chvílemi jsem uvažoval, jestli není taky upír ...), který předvádí v trapném finále rádoby wrestlingový duel s WWE/WWF obrem Paule Levesque! A tím se dostávám k tomu, co vždycky dělalo Bladea Bladem, a to je akce a souboje ... Jasné postrádání asijských choreografů oproti předchozím dvoum dílům vykazuje o to větší nábor střihačů, kteří měli zřejmě opravdu hodně práce. Souboje jsou trapné, ubohé, často nepřehledné, kamera jde občas úplně mimo a co nejhorší, bojovat snad zapomněl i sám Snipes. Ne že by se nesnažil, ale tvůrci filmu jsou v tomto jasní amatéři a nedávají mu prostě prostor. A tím myslím i prostor 3 x 3 metry, aby něco předvedl. To že svoji nejoblíbenější zbraň vezme do ruky až na samém konci filmu mne pak zamrzelo nejvíc a se slzou v oku jsem zamáčknul vzpomínku na excelentní akci a gore v předchozích dvou dílech ... (jo gore!! no tak ta se už nekonají, to jsem taky opomněl). Prostě naprosto nepovedený díl, který chtěl zviditelnit pár nových tváří, ale málem kvůli těm idiotům utopil ve filmu samotného Snipse (což si opravdu nezasloužil).(7.12.2007)

Blade Trinity je jako asi poslední díl trilogie docela slušné ukončení. Blade má tentokrát pomocníky v podobě Jessicy Biel a Ryana Reynoldse. Jessica jako jedna z nejhezčích postav ve filmu se svým lukem se snaží držet krok s Bladem. Ryan Reynold s neni nic úchvatného, ale mohl bejt o hodně horší. Co se týče příběhu, ten z Blada už nedělá neporazitelnou postavu, ale trochu více ho polidštuje. Závěrečný souboj s Draculou není tak bombastický a nadupaný jak by se čekalo, ale velmi mě potěšilo, že je ve filmu méne počítačově upravených scén než dříve. Režisér(musím ho pochválit ;-)) pochopil, že ukázat morphing Draculy a jeho "skutečnou" podobu není zrovna nejlepší nápad a tajuplně ho schoval do tmy. Hudba jako vždycky nezklamala a velmi potěší (Jessica Biel se svojí oblibou v mp3 určitě potěší nejednoho fanouška). Celkově jde o slušný film, který není čím být nemůže a to je trhákem, ale jde o slušný akční film o upírech.(20.1.2005)

• - Na začátku filmu si při cestě do kopky upíři svítí světly, přestože by měli ve tmě vidět. (Pepy)

• - Upírský akčňák za 65 mil. dolarů vycucal z diváků během opening víkendu (10. - 12. 12. 2004) jen 16 milionů. Jeho výdělek přesáhl 52 mil. (imro)

• - Po Guillermovi Del Torovi se měl na režisérskou stoličku usadit německý režisér Oliver Hirschbiegel, ale musel se jí vzdát kvůli natáčení jiného projektu, jednomu z nejnavštěvovanějších německých filmů v historii - Pádu Třetí říše. (imro)