Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

• Tom Hardy

První díl je atmosférická klasika, která je v mém osobním žebříčku zatraceně vysoko. Dvojka sice postrádá onen "nádech" jedničky, ale jde o natolik akčně úderné béčko, že mi nedělá problém to akceptovat. Třetí díl nemá nic. Je to vykastrovaný slepenec předchozích dílů, který paradoxně selhává výhradně tam, kde dominovali jeho předchůdci - hlášky, obsazení a akce. Goyer se měl vykašlat na režii a zůstat jenom u psaní scénářů. Ale alespoň nemá na koho svádět pohřbení série - tohle je čistě Goyerův průser...(8.12.2005)

• hirnlego

Říkáme mu Pac-Man.(22.8.2010)

Po dobrej jednotke a parádnej dvojke sme sa dočkali zbytočného pokračovania.Akčne scény a efekty vyzerajú presne tak ako majú, čiže cool, ale s celkového hľadiska je len zbytočná strielačka.Ani ten hlavný záporak Dracula sa mi nepáčil.Čo sa týka nových postáv, tak sú rozhodne lepšie ako nový príbeh.Myslím že rozmýšľať nad tým, ktorý diel je najslabší je fakt zbytočné.Aspoň že sa na to pekne pozerá. 60% - 3*(17.10.2009)

::::::::::::::::::: Nejlepší Blade. Nechápu nízké hodnocení. Proč ?? ::::::::::::::::::::::::(10.1.2008)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $52,411,906Tržby Celosvetovo $128,905,366║ Mohla to byť výborná trilógia ale to by nesmel byť na film pozvaný začínajúci režisér David S. Goyer, neznamená že dobrý scenárista musí byť zákonito aj dobrý režisér, čo je vidieť hlavne v tomto prípade. Po sľubnom začiatku to ide rapídne dolu vodu a nevýraznosť posledného dielu spadá miestamy takmer do B-éčkovej kategórie, nezachránia to ani nové postavy v podobe Hannibal a Abigail Whistler, škoda. A tento počin bol aj koniec Snipesovej kariery, netreba sa ani čudovať! presnejšie by som dal 30% nič viac(28.10.2005)