Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

Je to celkom dobrý akčný upírsky film s Wesley Snipesom, ktorý je záverečným dielom jeho známej série. Má pomerne dobrý príbeh o Bladovi, ktorý sa spojí so spriatelenou skupinou bojovníkov proti upírom, aby zastavil práve oživeného Drakulu a upírsku organizáciu, ktorá ho oživila. So spracovaním som celkom spokojný, film má dobré tempo, už od úplného úvodu sa stále niečo deje a bez hluchých miest to vydrží až do konca, ale nesadlo mi teenagerské pojatie tohto filmu, čo sa teda Bladeovi nehodí. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom dobrá. Súboje majú slušnú choreografiu a odohrávajú sa v dobre zvolených prostrediach, ale toho strihu je miestami zbytočne moc a ani uhly kamery behom súbojov nie sú vždy ideálne. A zvyšná akcia ako rôzne naháňačky je už bez problémov. Ale o akcii platí, že pokiaľ sa jej zúčastňuje Snipes, tak je až na finálny súboj výborná, ale pri ostatných je prinajlepšom priemerná. No našťastie väčšina pripadá na Snipesa. Najviac sa mi páči záverečná akcia v upírskom sídle a útek z policajnej stanice. Herecké obsadenie nie je moc dobré, Wesley Snipes je ako vždy výborný, ale Jessica Biel tu absolútne nesadla a v akcii jej to vôbec nejde, Ryan Reynolds občas pobaví, ale bez neho by som sa určite obišiel, väčšina vedľajších postáv v ničom nezaujme a záporáci nevyvolávajú žiadny rešpekt. A samotná postava Drakuly je po všetkých stránkach veľmi nezvládnutá. Réžia a technická stránka sú až na ten teenagerský štýl a niektoré horšie efekty pomerne dobré. Toto tretie pokračovanie na prvé dva diely nemá a dá sa tu toho dosť vytknúť, ale aj tak je to stále dôstojné pokračovanie, ktoré ma vždy zabaví. 72%(18.4.2011)

Soundtrack Ramin Djawadi: 1. Fatal - The RZA [3:43] ,2. I Gotta Get Paid - Lil' Flip/Ghostface Killah/Raekwon [3:49] ,3. When the Guns Come Out - WC/E-40 [4:09] ,4. Thirsty - Black Keith/ODB [4:04] ,5. Daywalkers (Foot Chase) - Ramin/RZA [2:34] ,6. Party in tha Morgue - Kool Keith [6:56] ,7. Skylight - Overseer [4:59] ,8. Hardwax - Manchild [3:06] ,9. Bombs Away - Paris Texas [3:28] ,10. Weapons of Mad Distortion - Crystal Method [4:50] ,11. The Blood - Black Lab [4:08] ,12. Blade's Back - Ramin Djawadi [4:03](10.6.2011)

• Lima

Moje ostravská babička by pro to měla výstižné označení - "chujovina". "Trojce" Bladea chybí to, co zdobilo předchozí části. Působivou atmosféru a solidní příběh prvního Bladea a Torovu akční explozivitu "dvojky" vystřídal připitomnělý scenář, nic moc akce, úděsný castingový omyl v podobě Draculy a zejména fakt, že Goyer je opravdu slabý režisér (i s přihlédnutím k faktu, že se jedná o debut).(1.5.2005)

Zbytecne natacet treti pokracovani, kdyz i dvojka byla dost marna. Dost se sazelo na slecnu Bielovou, ale ta se ma stale co ucit. Nevim, tohle mi moc nereklo, bohuzel sel Blade do prumeru.(17.6.2006)

Upíři mi celkem pijou krev, kamenný Blade mi také již nemá co nabídnout, Dr. Ákula nemá žádné charisma a přesto se mi tento snímek celkem líbil. Důvodem je samozřejmě přítomnost lučišnice Abigail, která se jeví býti ideální ženou - skvěle vypadá, partnera spolehlivě ochrání před kousnutím a jestli chce být při sexu nahoře, tak na to má rozhodně nárok. Jenom jsem se nedozvěděl, jestli umí vařit, ale ono je to asi jedno. S ní bych klidně šel porcovat upíry a kdyby se něco pokazilo, tak přece zná Bladea, takže je to vcelku bezpečná zábava.(18.7.2014)