Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

• Brouk

Ať žije komerční věk !!!! X-krát sláva a x-krát fuj... Další, nesčetný případ pokračování a nastavovaných kaší poslední doby, které jsou už o ničem a mají jen jedinný úkol - natahat hejly buď do kina nebo koupit nějaký nosič a samozejmě náležitě za to zaplatit. Akční podívaná se spádem to sice je, ale takhle???? takhle lacině a podbízivě???? A co ten nelogický scénář??? To je na tom Wesley tak blbě, že bere takové role? Kdybych neviděl filmy předešlé, asi bych nebyl (možná) na hodnocení tak skoupý, ale "holt" já je viděl...(27.2.2005)

• Malarkey

Zakončení trilogie se vážně nepovedlo. Ne, že by bylo natočené špatně, ale příběh je příšerný, všechno co lze se pokazí a vůbec divákovi nedává šanci na obrození něčeho, co si ve světě filmu drželo pojem Legenda. Blade: Trinity je jeden z prvních filmů, který jsem viděl v angličtině s anglickými titulky a absolutně mi to nevadilo. Akční scény, na kterých si film stojí už nejsou tak stylové a co je horší, a možná jsem s tím už otravný, hudební vložka je opravdu nepovedená. A proč to tu řikám? Protože právě Blade je díky ní tak slavný a sledovat film, kde se mu život hroutí jak domeček z karet není potěšující. Já vlastně nemůžu na tomhle filmu najít nic kladného. Špatný rozhodně není, ale dobrý pocit z něj nikdy mít nebudu. --- Říkáme si Noční lovci. - Zní to jako název nějaké pohádky. - No chtěli jsme si říkat Gumídci, ale to už je obsazené.(6.10.2007)

• monolog

Své pocity a dojmy z tohohle filmu shrnu jednou krátkou větou: Chce se mi za a) blinkat, za b) zvracet, za c) Blade!(5.11.2007)

• Segrestor

Tak se nám Blade pěkně vybarvil. Ani ne tak on, je pořád vyveden v barvě azayaka atlantic blue, pořád je to stylový, hláškující černoch, který si poctivě vede účetnictví, protože přesně ví, že k dnešnímu dni zabil 1182 lidí. Bohužel v polovině filmu začal trousit hlášky, které si tvůrci vypůjčili z filmu Řidič slečny Daisy, tedy: "Dostaň to ze sebe" (opakováno třikrát) a "Nenechej to zvítězit." Přiznám se, že jsem se na tento film moc těšil, o to větší bylo zklamání. Přišlo mi to jako nějaký rádoby stylový film pro studenty o studentech, studenty samotnými natočené. Jako bonus je tu Ryan Reynolds, který dovršuje veškerou trapnost, která do jeho zjevení jen tak pokukuje. S jeho příchodem vytryskne na povrch jako gejzír. Ne, tento mladík není akční hrdina a už vůbec ne hláškující hrdina. Ten humor tam byl tak moc suchý, že jsem u toho musel vychlastat celou nádržku mého záchodu Geberit. Nemá smysl dále vyjmenovávat všechny prohřešky proti filmařině jako takové, ani hledat chyby v nelogičnosti děje. Ten film je prostě špatný. Nešťastně zvolení herci, nesmyslně tříštěný scénář. Hloupě zaonačený příběh o Drákulovi v podání Dominica Purcella. Jeho pojetí Drákuly je snad na novou zkušenost s mým Geberitem, s tím, že teď bych nebral, teď bych tam spíš něco dával. Jedna hvězda za to, že to udrželi alespoň v „céčkové“ kategorii, mohli zabruslit do „zetkového“ stylu a lá Asylum, vůbec bych se tomu nedivil. Když totiž se dá něco podělat, tak se to podělá.(1.12.2011)

Je to celkom dobrý akčný upírsky film s Wesley Snipesom, ktorý je záverečným dielom jeho známej série. Má pomerne dobrý príbeh o Bladovi, ktorý sa spojí so spriatelenou skupinou bojovníkov proti upírom, aby zastavil práve oživeného Drakulu a upírsku organizáciu, ktorá ho oživila. So spracovaním som celkom spokojný, film má dobré tempo, už od úplného úvodu sa stále niečo deje a bez hluchých miest to vydrží až do konca, ale nesadlo mi teenagerské pojatie tohto filmu, čo sa teda Bladeovi nehodí. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom dobrá. Súboje majú slušnú choreografiu a odohrávajú sa v dobre zvolených prostrediach, ale toho strihu je miestami zbytočne moc a ani uhly kamery behom súbojov nie sú vždy ideálne. A zvyšná akcia ako rôzne naháňačky je už bez problémov. Ale o akcii platí, že pokiaľ sa jej zúčastňuje Snipes, tak je až na finálny súboj výborná, ale pri ostatných je prinajlepšom priemerná. No našťastie väčšina pripadá na Snipesa. Najviac sa mi páči záverečná akcia v upírskom sídle a útek z policajnej stanice. Herecké obsadenie nie je moc dobré, Wesley Snipes je ako vždy výborný, ale Jessica Biel tu absolútne nesadla a v akcii jej to vôbec nejde, Ryan Reynolds občas pobaví, ale bez neho by som sa určite obišiel, väčšina vedľajších postáv v ničom nezaujme a záporáci nevyvolávajú žiadny rešpekt. A samotná postava Drakuly je po všetkých stránkach veľmi nezvládnutá. Réžia a technická stránka sú až na ten teenagerský štýl a niektoré horšie efekty pomerne dobré. Toto tretie pokračovanie na prvé dva diely nemá a dá sa tu toho dosť vytknúť, ale aj tak je to stále dôstojné pokračovanie, ktoré ma vždy zabaví. 72%(18.4.2011)