Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

Čím dál tím více začínám fandit Bladovým protivníkům, aby už toho Blada porazili a já si to nemusel pouštět, ale jak je vidět filmaři využívají snímek hlavně ke komerčním účelům, příběh umírá. : ((10.1.2007)

Celkově je Blade Trinity slušně natočená a sestříhaná akční zábava která neurazí, přesto ale neukáže nic nového. Na jedno stranu škoda, protože režisér David S. Goyer z toho mohl stoprocentně vytřískat mnohem více, ale vzhledem k nešvarům třetích dílů, ještě že to dopadlo alespoň takhle.(30.1.2005)

přeháňky? no jistě! samozřejmě! je na každém, aby zvážil, kde je jeho etická poklidná mez. lehce zhrnu prvních 40 minut: akce, akce, občas keci, akce. no a tak podobně to pokračuje až do konce. jen těch slov je někdy moc. nejhorší je, když se začne místo keců vyprávět. herectví W.S. na nás ,,dýchne" hlavně (jen?) v akčních scénách, protože je v pohybu a nemusí působit chytře. a dracula není strašidelnej, ale hnusnej (budu toho blba šetřit). přesto vše - díky muzice v akci a velmi dobrému 5.1 ex - jsem měl občas pocit, že můžu skončit jako krevní konzerva. a tajně doufám, že spíš než nápad natočit další díl, zvítězí raději žízeň !(26.10.2005)

• Psema

Sidekickové jsou víc cool než hlavní hrdina. To je ale průšvih. Jessica Biel má sice podobný počet vět jako Audrey Tatou v Šifře, ale mnohem líp se na ni kouká. Reynolds je nejvíc cool týpek a jenom díky němu mě ten film relativně baví. Naopak Wesley sucks a gay Dracula s rozhalenkou mi uvízne v hlavě asi na hodně dlouho. Režijně neskutečné utrpení, s naprosto šílenými a nesmyslnými záběry, které spolu s velice špatným střihem tvoří tragický závěr docela slušné série.(10.12.2006)

• Skejpr

E-KL. Fuj! Takhle zabít trilogii, to už tady dlouho nebylo. Trapné snad v každém aspektu a ani ten Wesley není nic moc. Opět pocit televiznosti, nikoliv zpracováním, ale celkovými schopnostmi tvůrců, tedy nápady, postupy, výkony apod...(28.8.2007)

• - Úloha Hannibala Kinga byla nabídnuta Colinu Farrellovi, který jí však odmítl. (imro)

• - Ve filmu Blade (1998) Blade (Wesley Snipes) tvrdí, že pozná upíra dle jeho chůze a pachu, přesto zabíjí člověka v domnění, že je to upír. (Pepy)

• - Goyerův režijní debut ZigZag (2002) s Wesley Snipesem putoval rovnou na video. (imro)