Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

• Brouk

Ať žije komerční věk !!!! X-krát sláva a x-krát fuj... Další, nesčetný případ pokračování a nastavovaných kaší poslední doby, které jsou už o ničem a mají jen jedinný úkol - natahat hejly buď do kina nebo koupit nějaký nosič a samozejmě náležitě za to zaplatit. Akční podívaná se spádem to sice je, ale takhle???? takhle lacině a podbízivě???? A co ten nelogický scénář??? To je na tom Wesley tak blbě, že bere takové role? Kdybych neviděl filmy předešlé, asi bych nebyl (možná) na hodnocení tak skoupý, ale "holt" já je viděl...(27.2.2005)

Monolog Hannibala Kinga k netečnému Bladeovi. : „Hele, někdy si říkám, jestli bys neměl zajít k nějakýmu cvokaři, víš jenom tak na pokec, hezky v klidu.. připomenout si to dítě v sobě, a tak… a taky mě tak napadlo, že bys mohl občas aspoň trochu zamrkat. .. Ech, tak promiň snědl jsem moc cukru.“ :))(11.4.2010)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $52,411,906Tržby Celosvetovo $128,905,366║ Mohla to byť výborná trilógia ale to by nesmel byť na film pozvaný začínajúci režisér David S. Goyer, neznamená že dobrý scenárista musí byť zákonito aj dobrý režisér, čo je vidieť hlavne v tomto prípade. Po sľubnom začiatku to ide rapídne dolu vodu a nevýraznosť posledného dielu spadá miestamy takmer do B-éčkovej kategórie, nezachránia to ani nové postavy v podobe Hannibal a Abigail Whistler, škoda. A tento počin bol aj koniec Snipesovej kariery, netreba sa ani čudovať! presnejšie by som dal 30% nič viac(28.10.2005)

• Psema

Sidekickové jsou víc cool než hlavní hrdina. To je ale průšvih. Jessica Biel má sice podobný počet vět jako Audrey Tatou v Šifře, ale mnohem líp se na ni kouká. Reynolds je nejvíc cool týpek a jenom díky němu mě ten film relativně baví. Naopak Wesley sucks a gay Dracula s rozhalenkou mi uvízne v hlavě asi na hodně dlouho. Režijně neskutečné utrpení, s naprosto šílenými a nesmyslnými záběry, které spolu s velice špatným střihem tvoří tragický závěr docela slušné série.(10.12.2006)

• Tsunami_X

Atmosféra vymizela stejně jako potenciál hrdiny spolu s rozmanitostí jeho nepřátel a tahle upírská záležitost raději neměla spatřit světlo světa. Vše je tady sice na první pohled v pořádku, ovšem k samotné látce je přistupováno s trestuhodným (ne)zápalem a entuziasmus tvůrců se negativně projevuje i na kvalitě hereckých výkonů, které s přihlédnutím na obsazení nových rolí zřejmě ani nemá cenu komentovat. Divák může chvílemi nabýt dojmu tovární výroby na směny, rozhodně však přijde o všechny iluze o nějaké osobitosti. Takto se dobrá komerce vážně nevyrábí.(3.10.2005)