poster

Volavka III

 • Hong Kong

  Wu jian dao III: Zhong ji wu jian

 • Hong Kong

  無間道 III

 • Hong Kong

  Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan

 • Slovensko

  Volavka 3

 • USA

  Infernal Affairs III

Krimi / Drama

Hong Kong / Čína, 2003, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GigaPudding
  *****

  Všichni ví jak první Volavka dopadla a Volavka 3 s přiléhavým podtitulem End inferno přináší depresivní a osudový dojezd po událostech prvního filmu s inspektorem Lau Kin Mingem, který si za vysokou cenu vykoupil svou druhou šanci stát se slušným člověkem, jenže jeho nový život se mu rok poté hroutí pod rukama a k tomu všemu se vrací rok staré noční můry a černé svědomí s pocitem viny. Tak jako byla Volavka 2 příběhem úplně jiného ražení než první film, tak i Volavka 3 spadá do trochu jiného subžánru mafiánských filmů a tentokrát je to ve stylu poctivých detektivek s se "správným" poldou na stopě zločinu v řadách policie. Celý film se zpočátku zdá tak trochu zmateně překombinovaný, protože skáče časem co chvíli a vrací se k dosud skrytým scénám s Yanem, jeho psycholožkou, Samem a inspektorem Wongem, ale s celkovým vyzněním filmu a jeho provázanosti s předchozími díly se z toho stává velmi působivá skládačka zobrazující psychiku hlavního hrdiny, která díky tomu co provedl v celé své kariéře už prostě není vpořádku. Je tu všudypřítomná paranoia, nespavost a halucinace, které provází strachem a černým svědomím hnaného Minga za odhalením největšího zloducha v řadách policie, jenže ve výsledku všechno dopadne velmi překvapivě, ale zároveň příznačně pro hlavního hrdinu a koncept celé Volavkovské trilogie. Podtitul end inferno a úryvky z buddhistické sútry o pekle ze všech dílů Volavek tu teprv až teď působí opravdu mocně, vzhledem k tomu, že se Mingův život náhle začíná měnit v nekontrolovatelné utrpení a peklo, ve kterém ale špatní lidé nakonec skončí stejně. Osudovost celého vyvrcholení Volavkovské trilogie je to co z celého třetího filmu dělá nezapomenutelný zážitek, i když to není tak perfektně promakané jak první díl. Celý závěr filmu působí velmi zvláštním dojmem, který bych tu moc nepopisovala, protože nevím jak bych se vyhnula i sebemenším "spoilerům" :), ale rozhodně přiměje diváka o tom aspoň trošku přemýšlet, protože závěr dává divákovi tak trochu na výběr na jakou stranu se přiklonit. Navíc celá ta Mingova paranoidní, napjatá a temná jízda vlastním peklem až do konce je vážně super a zase perfektně zahraná, takže nakonec je z toho pětka a dodatečně pětka i pro Volavku 2, protože nakonec jsou všechny díly spolu určitým způsobem provázané do jednoho vynikajícího celku. :)(20.1.2011)

 • genetique
  ****

  Podľa mňa vynikajúca a veľmi porovnávateľná s prvým dielom. Prvá polhodinka pôsobí dosť nevyrovnane, ale postupné psychologické reči a pekne postupná pojitosť s prvým dielom do jednej veľkej súhry dávajú tejto trilógii výnimočnosť. Veľmi prekvapujúci, dojímavý a skutočne premyslený záver. Ozaj dobré! 80%.(16.4.2006)

 • Jossie
  *****

  Teď už vím, jaký akční film je můj nejoblíbenější, na Volavku se můžu dívat znovu a znovu a znovu...(16.1.2006)

 • Vavča
  *****

  Tony Leung je ohromný herecký talent, v tomto díle to dokazuje snad nejvíce, má charisma a charakter, které prakticky skoro nikdo nedokáže přebít. Přibyly nám zde nové postavy, které nejsou zbytečné, co se týče děje nechci spoilovat, ale musel jsem tento díl vidět 2x nebo 3x , enž mi blyo kompletně jasné, ahá tak o tomto je... Velmi dobře promyšlené twisty, dramatické pnutí je všudypřítomné, trocha akce, výborná psychologie postav. Bylo to stejně napínvé a promakané jako jednička, v žádném případě nejde o mlácení prázdné slámy a zbytečný titul ždímající slávu jedničky. Je snad nadbytečné dodávat, že všichni herci odvedli perfektní výkon a hodí se do svých rolí.(29.12.2008)

 • DaViD´82
  ***

  Navzdory těžkopádnému rozjezdu výborný film. Ne, že ne. Akorát naprosto, ale opravdu naprosto, zbytečný. Na tom nic nezmění ani to, že tvůrci mlátí prázdnou slámu velmi chytře, nápaditě a všemi možnými způsoby jen ne lacině. Kompletní obsazení, v čele s Andy Lauem, je opět zcela přesvědčivé. O tom žádná. Nelituji tedy toho, že jsem trojku viděl, ale stejně jako v případě dvojky si jí těžko kdy pustím znovu. Jaký to pád od první Volavky. PS: Dát vyústění celého snímku jako obrazový podklad hlavního menu na DVD, to snad může vzejít opravdu jen z Intersonicu.(3.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace