Super prohnilí

Ripoux 3

Super prehnití

Komedie

Francie, 2003, 104 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,576,000(28.6.2010)

„Prehnití raz, prehnití navždy.“ SUPER PREHNITÝCH som videl niekoľko rokov pred „jednotkou“ a dvojkou, no napriek tomu ma i bez znalosti predchádzajúcich dielov uchvátila nádhernou parížskou atmosférou, príjemne pomaly plynúcim, nikam sa neponáhľajúcim skoro-kriminálnym dejom a príjemnými hereckými výkonmi Philipa Noireta a Thierryho Lhermittea. Prekvapivo snímke so starosvetskou atmosférou neublížila ani na prvý pohľad rušivá „moderná línia“ s ázijskou mafiou (čo by sa hodilo skôr do SMROTNOSNEJ ZBRANE 4) ani s novým mladým parťákom. A keď sa mi po rokoch konečne podarilo prvý raz vidieť „jednotku“ alias PREHNITÝCH z 80. rokov 20. storočia, bol som veľmi šťastný, že je to taká dobrá séria. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/152839/Super-prehniti-80.html(30.11.2005)

Záverečná časť (dopredu určite neplánovanej) trilógie nesklamala a prehnití sú stále v takej dobrej forme prehnitosti ako v úvodnom filme. V treťom pokračovaní sa po dlhej odmlke trinástich rokov stretávajú starí známi policajti, aby v poslednom filme Claudea Zidiho natočili kvalitný film, ktorý zavŕšil dobrú trilógiu, ale hlavne bohatú filmografiu tohto režiséra. Zidi obliekol svoj film po technickej aj obsahovej stránke do nového filmového šatu, ktorý je v novej dobe už bežným trendom. A práve to príbeh príjemne osviežilo. Rýchle tempo klasickej kriminálky, ktorú robí originálnou najmä svižný scenár, ktorého prekombinovanosť a naivitu mu odpúšťam vďaka poľahčujúcim okolnostiam, ktorými sú prvé dva diely. Tento film sa zo spomínanej trojice berie najmenej vážne je to cítiť. Vracia sa pointa fórov z prvého dielu a zároveň napínavosť z druhého, vynechaná je tragickosť a akčnosť, a to všetko je zmiešané v tom správnom pomere tak, aby aj po tretíkrát vedeli stále prehnito prekvapiť. 85%.(22.3.2009)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 21.8.2015, réžia slovenského znenia (RTVS 2014) = - Dôstojné zakončenie sympaticky prehnitej trilógie. (22.8.2015)(22.8.2015)

usmevna typicka francuzska komedia s carovnym noiretom. dej je pritiahnuty za vlasy ako aj celkove podvody, ale pekne sa na tych saskarnach da zasmiat...lahky nadpriemer...(9.11.2007)

• - René Morard hrál v prvním a druhém díle Prohnilých restauratéra Fernanda, u něhož se René Boirond (Philippe Noiret) denně stravoval, zatímco ve třetím díle Morard hraje hoteliéra, který Boironda vůbec nezná. (velkyvezir)