poster

Rekonstrukce

 • Dánsko

  Reconstruction

 • Slovensko

  Rekonštrukcia

Drama / Romantický

Dánsko, 2003, 91 min

Režie:

Christoffer Boe
 • troufalka
  ****

  Zajímavý snímek, u kterého se můžeme jen dohadovat kde vznikla inspirace. Ať už to bylo jakkoliv, Christoffer Boe jde vlastní cestou, jeho způsob vyprávění je natolik zajímavý a originální, že jsem neodstrhla oči z obrazovky. Filmy, který zaměstná hlavu a potěší oko.(15.12.2015)

 • PinokKio
  ****

  Alex, Aimee, Simone .. a slova, co dopadají na papír a mění historii stejně jako když táhnete špatným pěšákem po šachovnici a vyhraná partie nabírá jiný směr. Temně laděné vyprávění o lásce, která je a zároveň není a o známých, kteří nás vůbec nemusí znát.(20.1.2013)

 • nascendi
  *

  Tak toto vôbec nepovažujem za film, ale priam za urážku. Áno, beriem to osobne ako urážku mňa v úlohe diváka. Nič ľahšie, ako hrať sa s divákom na to, kto je chytrejší, keď sa od začiatku hrá s falošnými kartami. A ešte to vydávať za umenie. Nemám najmenšie obavy z toho, že nejaký snob bude zhrozene híkať nad tým, ako som nepochopil, ako nedokážem oceniť a podobne. Ja som presa ocenil tých niekoľko zábleskov, ktoré ma oslovili a po sčítaní to hodilo akurát tú jednu hviezdičku. V Jáchymovi Smoljak prikazuje : "Zuby nebrat!" Ja to varovanie budem odteraz modifikovať na Christoffera Boa nebrať.(12.12.2014)

 • Arbiter
  **

  Symbolizují ártovina, kde efektní alter forma málokdy koresponduje s obsahem. Banalitka. Sobeckej kluk prostě pojde na to, že neví, co vlastně chce. A když se prezentace jeho životního megaproblému jakože abstraktněji zašmodrchá, argumenty pro zápletku na deset dlouhých minut to v celovečeráku neobhájí. Závěrečný moudra vypravěče jsou jen pseudointelektuální kecy a jeden velkej podtrhující fail tohohle umělýho a většinou nudnýho dortu.(22.12.2011)

 • emma53
  ****

  Zdálo se mi to? Byl to jenom sen? Ne, byla to konstrukce a byl to film. Velmi zajímavé zpracování dánské love story o vztazích, slovíčkách, hledání a míjení se navzájem. K celému filmu bych se vyjádřila slovy Alexe : "Chci to vědět. Nic nevím a chci vědět všechno." Jsem ráda, že jsem oproštěná od srovnávání s Lynchem, na mě v každém případě Christoffer Boe a jeho zvláštní, originální prvotina zapůsobila.75%(31.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace