Rekonstrukce

Drama / Romantický

Dánsko, 2003, 91 min

Christoffer Boe
  • Arbiter

Symbolizují ártovina, kde efektní alter forma málokdy koresponduje s obsahem. Banalitka. Sobeckej kluk prostě pojde na to, že neví, co vlastně chce. A když se prezentace jeho životního megaproblému jakože abstraktněji zašmodrchá, argumenty pro zápletku na deset dlouhých minut to v celovečeráku neobhájí. Závěrečný moudra vypravěče jsou jen pseudointelektuální kecy a jeden velkej podtrhující fail tohohle umělýho a většinou nudnýho dortu.(22.12.2011)

Odhodit minulost a začít znovu, žít jinde, jinak a přirozeně lépe! Kdo by o té možnosti alespoň na vteřinu nechtěl uvažovat? Být o dvacet let mladší, zřejmě bych nadšeně analyzovala jednotlivé vrstvy této hry a byla schopna dohledávat hloubku všech linek. Ale nejsem: postrádám jakékoliv smysluplné sdělení a vnímám jen promarněnou šanci, prázdnou manýru, která by ráda udávala směr. Ne, že by se mne Alexovo bloudění nijak nedotklo, přála jsem mu, aby nezaváhal, jen tuším, že v jiné režii by si "Rekonstrukce" našlápla na kult. Za sebe si přeju, abych na podobně nedoladěný a navrch nijak původní experiment znovu hned tak nenarazila. 50%(9.9.2009)

Alex, Aimee, Simone .. a slova, co dopadají na papír a mění historii stejně jako když táhnete špatným pěšákem po šachovnici a vyhraná partie nabírá jiný směr. Temně laděné vyprávění o lásce, která je a zároveň není a o známých, kteří nás vůbec nemusí znát.(20.1.2013)

Z počátku trochu roztahané, ale pak přijde velice nezvyklý a nápaditý zvrat - celkově velice vtipné a zajímavé, ale na můj vkus trochu Lynchovsky překombinované.(19.12.2003)

Čáry-máry-fuk, alebo príbeh o vytváraní ilúzií či ilúzia sama? Dlho som mala zálusk na tento film a konečne sa mi podarilo k nemu dostať. Zaujímavý príbeh, ktorý je konštruktívnou rekonštrukciou či rekonštrukciou konštruktu? Tak trochu aj jedno aj druhé a nakoniec vás to aj tak bolí...(8.11.2016)