Rekonstrukce

Rekonštrukcia

Drama / Romantický

Dánsko, 2003, 91 min

Christoffer Boe

Zajímavý snímek, u kterého se můžeme jen dohadovat kde vznikla inspirace. Ať už to bylo jakkoliv, Christoffer Boe jde vlastní cestou, jeho způsob vyprávění je natolik zajímavý a originální, že jsem neodstrhla oči z obrazovky. Filmy, který zaměstná hlavu a potěší oko.(15.12.2015)

• Arbiter

Symbolizují ártovina, kde efektní alter forma málokdy koresponduje s obsahem. Banalitka. Sobeckej kluk prostě pojde na to, že neví, co vlastně chce. A když se prezentace jeho životního megaproblému jakože abstraktněji zašmodrchá, argumenty pro zápletku na deset dlouhých minut to v celovečeráku neobhájí. Závěrečný moudra vypravěče jsou jen pseudointelektuální kecy a jeden velkej podtrhující fail tohohle umělýho a většinou nudnýho dortu.(22.12.2011)

veľmi pôsobivé. skvelé dialógy, dobré nápady, ťaživo-melodramaticko-dogmovský vizuál, charizmatický herci a zaujímavý spôsob rozprávania. netradičná dánska love story.(28.8.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $73,516Tržby Celosvetovo $620,000(7.2.2010)

• sochoking

Presne, ako ten chlapík s tou cigou na začiatku filmu, kedˇ sa s ňou hrá a kúzli, miesto toho, aby si ju jednoducho strčil do papule a vyhulil, tak i tento film sa zasiera zbytočnými hovadinami okolo! V druhej polovici to bolo aj zaujímavé, kedˇ tam pobehoval a nikto nevedel, kto je a ani on, kde je- taká lynchovina, ale potom sa mi to tam už miešalo a z toho ich neustáleho stretávania sa, obchádzania sa atdˇ ... atdˇ , som ich už chcel všetkých akurát tak nakopať do riti!(1.3.2012)