poster

Případ Mahowny

 • Kanada

  Owning Mahowny

 • slovenský

  Prípad Mahowny

Krimi / Thriller / Drama

Kanada / Velká Británie, 2003, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ***

  „Já nejsem gambler… mám jen finanční problémy.“ Philip Seymour Hoffman v roli kanadského bankéře, který si půjčoval z peněz banky závratné sumy, aby je vzápětí všechny prosázel a prohrál v kasinech pod bdělým dozorem Johna Hurta. Trochu mi zde chyběl větší příběh, zvětšovaly se jen sumy peněz. Trailer: http://www.csfd.cz/film/13490-pripad-mahowny-owning-mahowny/videa/(9.10.2009)

 • rt12
  ***

  Příběh značně utahaný, bez sebemenšího vzrušení a napětí. Nezáživně natočeno. Nuda umocněná tím, že nemám pro tyhle s(h)ráče pochopení. Vše stavěné pouze na dokonalém Philipu Seymouru Hoffmanovi,, ale to je málo. Pro mně zklamání.(9.7.2014)

 • 6thSun
  *****

  Dávám lehce nadsazených pět hvězd, protože jsem naprosto okouzlený výkonem P.S.Hoffmana. Už dlouho patří mezi mých nejoblíbenějších top 5, ale pokaždé mě dostane znova. A pokud má ještě výborného přihrávače, jako je v tomto případě Minnie Driver, vše navíc podpořeno kvalitiním příběhem, výsledek nemůže být jiný než strhující. Jo, a taky v tom asi hraje maličkou roli fakt, že jsem si s gamblingem svýho času taky trochu zavdával.(14.3.2008)

 • Nos
  ****

  Hlavním hrdinou je Dan Mahowny, vycházející hvězda u Obchodní banky v Torontu. Pro své kolegy to byl workoholik. Pro své zákazníky to byl přesvědčivý a ochotný bankéř. Pro své přátele to byl tichý, ale komický muž, který rád sledoval sport v televizi. Pro svoji dívku to byl plachý ale přitažlivý muž. Nikdo z nich ale neznal odvrácenou stranu jeho tajného života, když se bez cizí pomoci podílel na největším bankovním podvodu v historii Kanady... Skvělé herecké výkony, především Philip Seymour Hoffman je úžasný. Zasloužené čtyři hvězdy.(12.3.2008)

 • Snorlax
  ****

  Bez Hoffmana by to byl tuctový film, takto je to chladná studie gamblerství.(9.8.2015)

 • Sonja Smits

 • - Případ Mahowny je inspirován životním osudem Briana Molonyho, úředníka, který ze "své" banky zpronevěřil více než 10 milionů dolarů během pouhých 18-ti měsíců. Jeho příběh byl v roce 1987 novinářem Garym Rossem přetaven do knížního bestselleru pod názvem "Stung". (Matty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace