Případ Mahowny

• slovenský

Prípad Mahowny

Krimi / Thriller / Drama

Kanada / Velká Británie, 2003, 104 min

Hustý film, ktorý vás udrží v napätí počas celých takmer dvoch hodín. Gambling je choroba a tento film vykresľuje, ako sa jej dá podľahnúť. Hoffman tu hraje one man show, prakticky po celý film z neho kamera nezlezie-a hraje strhujúco. Aj pri všetkých hráčskych scénach kamera neukazuje karty alebo kocky, ale Hoffmanovu tvár. Jednoducho je to taká štúdia gamblera. Keď asi v tretej štvrtine filmu vysvitne, že Mahowny(How many...) prehral už 4,5 milióna, je to až neuveriteľné a človeka z toho až mrazí. Rozhodoval som sa medzi 4 a 5 hviezdami, ale nakoniec 5 za to, ako ma film prikoval do "sedadla". Keď vám niečo hovorí toto prostredie-neváhajte a siahnite po tomto filme.(12.3.2008)

Recenzi na Indie Film vizte zde: http://www.indiefilm.cz/2010/09/14/dvd-pripad-mahowny/(14.9.2010)

Skvělý Philip Seymour Hoffman táhne celý film o nenápadném defraudantovi, který dokázal prosázet milióny, jež mu nepatřily. Chladně neosobní režie hojně využívá záběrů bezpečnostních kamer. Minnie Driver s blonďatou parukou a brýlemi vypadá k nepoznání. Výborný John Hurt jako majitel kasina v Atlantic City. Perfektně zahrané, dobře natočené, ale příběh samotný nic moc (70%).(19.4.2008)

Hoffman jako vždy dobrý, příběh je pěkně zpracovaný, ale bohužel nic zajímavého se neděje. Někdo natočil článek z novin. Tečka. Takových případů, jako byl Mahowny, uvidíte sposutu i v desetitisícovém městě, akorát tito lidé gambleří, kradou a půjčují si trochu jiné sumy, ale i přesto jde o částky, které je snadno položí na lopatky.(13.3.2008)

Hoffman je buh. Tenhle pan, ktery se vysvihnul diky vedlejsim rolim vselijakych podivnych existenci (namatkou uchylak, hudebni kritik-narkoman, homosexual) je Pan herec. Posledni dobou si ho nemuzu vynachvalit a co film to exkluzivita v jeho podani. Ale zpet k filmu - musim rict ze film me pekne zamotal hlavu, protoze kdyz jsem videl Hofmana a vsechny ty dobove ucesy auta myslel jsem si ze se jedna minimalne o 15 let stary film, jak jsem byl nesmirne prekvapen z toho ze koukam na film z roku 2003. Kazdopadne neni potreba zde pretrasat dej, kdo ma tohdle chlapika rad urcite se nudit nebude.(13.3.2008)