Případ Mahowny

• slovenský

Prípad Mahowny

Krimi / Thriller / Drama

Kanada / Velká Británie, 2003, 104 min

Do Případu Mahowny se divák pouští už s celkem jasnou představou do čeho jde a jak to všechno skončí. Takže jsem si vysloveně vychutnávala Philipa Seymoura Hoffmana, který nenápadného, málomluvného, vzorného úředníčka a posléze muže, který prošustroval jako gambler miliony, zahrál excelentně. Svět hazardu spolkne denně tisíce lidí a málokdo se z toho kolotoče dokáže vymanit. Moc zajímavý film ještě navíc s milou Minnie Driver, která svého muže milovala i přes tak kruté poznání pravdy o Danym.(28.9.2013)

Scénář: Maurice Chauvet .. Skvělá studie gamblerství i "přívětivého" přístupu kasín. Poutavé tvůrčí zpracování a Hoffman k tomu.(6.10.2010)

• D.Moore

Nemůžu říct, že by Případ Mahowny byl o ničem. To ne. Jenže to něco, o čem je, pro mě bylo tak zoufale nudné a nesnesitelně zdlouhavé, že jsem měl co dělat, abych vydržel do konce. Vážně. Dvě a půl hvězdy si zaslouží především nesympatický, upocený Philip Seymour Hoffman a (jediná postava, které jsem v tomto snímku rozuměl) majitel kasina skvěle zahraný Johnem Hurtem. Jinak dost nezajímavá, šedá nuda, na kterou jsem asi vsázet neměl.(23.7.2011)

Příběh značně utahaný, bez sebemenšího vzrušení a napětí. Nezáživně natočeno. Nuda umocněná tím, že nemám pro tyhle s(h)ráče pochopení. Vše stavěné pouze na dokonalém Philipu Seymouru Hoffmanovi,, ale to je málo. Pro mně zklamání.(9.7.2014)

Nenápadný, komorně pojatý příběh o hráčské vášni, která jednoho úředníka přivedla na scestí. Filmu sice chybí atmosféra Krupiéra či atraktivní příběh Casina, ale má dva významné klady, které snímek spolehlivě posunují do nadprůměru. Tím prvním je přítomnost vynikajícího P.S. Hoffmana v hlavní roli, tím druhým pak John Hurt v roli jeho protihráče. Výborná psychologie postav, , slušná režie. Malý film o jednom velkém podvodu. Celkový dojem:75 %(13.8.2008)