poster

Případ Mahowny

 • Kanada

  Owning Mahowny

 • slovenský

  Prípad Mahowny

Krimi / Thriller / Drama

Kanada / Velká Británie, 2003, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nos
  ****

  Hlavním hrdinou je Dan Mahowny, vycházející hvězda u Obchodní banky v Torontu. Pro své kolegy to byl workoholik. Pro své zákazníky to byl přesvědčivý a ochotný bankéř. Pro své přátele to byl tichý, ale komický muž, který rád sledoval sport v televizi. Pro svoji dívku to byl plachý ale přitažlivý muž. Nikdo z nich ale neznal odvrácenou stranu jeho tajného života, když se bez cizí pomoci podílel na největším bankovním podvodu v historii Kanady... Skvělé herecké výkony, především Philip Seymour Hoffman je úžasný. Zasloužené čtyři hvězdy.(12.3.2008)

 • paascha
  *****

  Upocený bankovní úředník je figura známá i znašich krajin, ale rozměr, který dal Mr. Mahowny pojmu defraudace byl na dlouho ojedinělý. Phillip Seymour Hoffman si s chutí zahrál dalšího divnýho týpka a znovu ukázal, že kvalitního herce nedělá hezká tvářička, že Tome?(12.3.2008)

 • T2

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,011,871Tržby Celosvetovo $1,176,302(18.1.2010)

 • ladko
  *****

  Hustý film, ktorý vás udrží v napätí počas celých takmer dvoch hodín. Gambling je choroba a tento film vykresľuje, ako sa jej dá podľahnúť. Hoffman tu hraje one man show, prakticky po celý film z neho kamera nezlezie-a hraje strhujúco. Aj pri všetkých hráčskych scénach kamera neukazuje karty alebo kocky, ale Hoffmanovu tvár. Jednoducho je to taká štúdia gamblera. Keď asi v tretej štvrtine filmu vysvitne, že Mahowny(How many...) prehral už 4,5 milióna, je to až neuveriteľné a človeka z toho až mrazí. Rozhodoval som sa medzi 4 a 5 hviezdami, ale nakoniec 5 za to, ako ma film prikoval do "sedadla". Keď vám niečo hovorí toto prostredie-neváhajte a siahnite po tomto filme.(12.3.2008)

 • Radek99
  ***

  Myslel jsem si, že to bude klasické retro krimi, ale je to spíš studie závislosti na sázení, gamblingu, které chybí napětí a nějaký překvapivý moment... I přes výborné herecké výkony jen průměrný film...(19.5.2015)

 • - Případ Mahowny je inspirován životním osudem Briana Molonyho, úředníka, který ze "své" banky zpronevěřil více než 10 milionů dolarů během pouhých 18-ti měsíců. Jeho příběh byl v roce 1987 novinářem Garym Rossem přetaven do knížního bestselleru pod názvem "Stung". (Matty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace