Případ Mahowny

• slovenský

Prípad Mahowny

Krimi / Thriller / Drama

Kanada / Velká Británie, 2003, 104 min

Příběh značně utahaný, bez sebemenšího vzrušení a napětí. Nezáživně natočeno. Nuda umocněná tím, že nemám pro tyhle s(h)ráče pochopení. Vše stavěné pouze na dokonalém Philipu Seymouru Hoffmanovi,, ale to je málo. Pro mně zklamání.(9.7.2014)

• Chrustyn

Seymour Hoffman je jako závislý gambler výborný ale celý film je tak utahaný, že jsem cítil každou minutu.(13.1.2013)

Chladný film, u kterého se vám může zdát, že se toho tak moc neděje, přitom se toho děje až moc. Život jistého Dana Mahownyho se každou další sázkou řítí do propasti, i když on sám je přesvědčen o tom, že nemá problém gamblerský, ale problém finanční. Tedy problém toho jak dokáže z pozice bankéře čerpat peníze z cizích úvěrových účtů a ty prohrávat v kasinu. Studenou atmosféru filmu podtrhuje výborná hudba, a zapomenout nesmím na výborného P.S. Hoffmana v hl. roli(který se pro tyhle role snad narodil), Minnie Driverovou v roli Mahownyho přítelkyně nebo Johna Hurta, vychutnávajícího si svoji vedlejší roličku šéfa kasina.(21.4.2008)

• Morien

Z hereckého zázraku jménem Philip Seymour Hoffman pořád na cucky nejsem, protože aby si to označení někdo zasloužil, musel by se například vyznačovat tím, že i v nezajímavé roli v průměrném filmu exhibuje natolik, že to člověku jako exhibice nepřijde a nechá se dokonce obalamutit a zblbnout a začne pak chválit celý film, což se třeba zrovna v tomhle filmu z mého úhlu pohledu nestalo ani omylem, to radši sním program kin na tento měsíc. Nebo byl ten film možná nezajímavý proto, že hlavního lůzra hrál lůzr tak lůzrovsky, že jsem mezitím šla radši zapojit otci jakýsi přístroj, což znamená vlézt pod stůl a slepecky tam ve tmě šátrat a bít se do hlavy o ty šuplíčky na dokumenty pod deskou stolu, jenom abych se mohla na chvíli k televizi otočit zadkem. (Já vím, že v osmdesátkách se nosily jiný střihy, ale co to měla Minnie Driver na hlavě? Kdyby to aspoň nebylo blond.)(27.8.2009)

Dosť dobré. Kam sa hrabú všetky dokumenty o Las Vegas, či gamblerstve. Toto je ten najtrefnejší a najmrazivejší spôsob, ako ukázať bežnému, hazardom neskazenému človeku, prečo by sa mal vyvarovať hracích stolov a automatov. Philip Seymour Hoffman znova dokazuje svoje vycibrené herecké kreácie. 80%.(22.10.2009)

• Sonja Smits