Přímý zásah

Curtis Petersen

Adam Nordén

Gary Howsam

Nick Rotundo

Klasická akční podívaná, která nepřináší nic nového, ale baví to a o to jde! // Akce je zde dost, souboje jsou super, přestřelky se dají. Námět zajímavý a hudba je parádní, občas napětí. Herecké obsazení se dá, Dolph žvýká, hláškuje, tváří se drsně a s nikým se nesere, zbytek výrazně slabší, ale nemám s nikým problém. // Akce mohlo být klidně víc, přestřelky mohly být lepší a víc soubojů bych uvítal, navíc filmu chybí pořádné tempo. // Jdu si stáhnout ještě nějaký akční kousek s Dolphem, ten je opravdu největší klad filmu, zbytek šlape ve slušném průměru a dá se na to koukat, co víc k tomu říct, bohužel mně to na jedno shlédnutí stačí, ale bavil jsem se. 6/10(7.9.2013)

• mysiak

Kam speje ten Dolph Lundgren?(5.7.2008)

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh o čestnom policajtovi, ktorého chcú jeho skorumpovaní kolegovia zapojiť do ich nelegálnej činnosti, ale odmietne a chce ísť proti nim svedčiť, čo ale oni len tak nenechajú. Spracovaný je pomerne netypicky, takmer celý čas film pôsobí skoro až dokumentárne, čomu výrazne napomáha fakt, že sa celkom veľká časť filmu odohráva v aute, pričom postavy sú v ňom snímané dlhší čas. A tiež tu chvýbajú akékoľvek aspoň mierne veľkolepejšie scény. Nájdu sa tu aj viaceré pomerne zbytočné scény, ale pocit nudy sa našťastie nedostavil. Akcie je tu dosť a som s ňou nadmieru spokojný. Lundgren tu má niekoľko solídnych súbojov, predvedie nejaké dobré chmaty a všetko je to natočené pomerne prehľadne, aj ked´ to ešte stále mohlo byť aj o niečo lepšie. Prestrelky sú už na tom horšie, ale stále dobre. Najviac sa mi páči akcia v reštaurácii alebo v dome s niekoľkými protivníkmi. Ale celkovo akcia z tohto filmu patrí medzi Lundgrenov veľmi dobrý nadpriemer z novej éry. Film evidentne moc veľký rozpočet nemal, ale zároveň sa aj vyhol typu scén, na ktorých by sa to mohlo výraznejšie prejaviť, takže to nie je problém a technická stránka filmu je tiež dostatočná. Z hereckého obsadenia za niečo stojí iba Lundgren, ktorý tu je v dobrej forme a zvyšok je už neznámy a nezaujímavý. Tento film je výhradne určený iba fanúšikom, pretože nikoho iného tu nemá čo zaujať a ja, ako Lundgrenov fanúšik som spokojný. Priamy zásah patrí v rámci jeho novodobej tvorby medzi to najlepšie. Objektívna kvalita filmu- 57%, film sa páči mne na 72%.(7.7.2007)

• honajz

Tenhle film má tak 22 let zpoždění - tempem, zpracováním, námětem, zmatenou kamerou a střihem...(2.7.2012)

• Tommassi3

"Myslíš, že nám všem odumřel mozek ??" ;)(16.10.2014)