Přímý zásah

Curtis Petersen

Adam Nordén

Gary Howsam

Nick Rotundo

Nejvíce mi na filmu bavilo to jediné - příběh. Celkem mě to chytlo, zkorumpovaní poldové. Lundgren a jeho partačka. PRostě skvělé. Akce tu je dost. Hudba průměr. Něco bych tu změnil, ale i tak jsem spokojen. 80% = ****(6.10.2012)

• Enšpígl

Děj trošku nudí, kdyby Dolph Lundgren místo tolika keců radši zmlátil nebo zastřelil více lidí udělal by lépe. Hodně keců, malo hvězdiček,(29.6.2007)

• Chrustyn

Originální scénář, skvělí herci, nonstop akce. Tak tohle se zde opravdu nekoná. Další nudný akčňák s béčkovým hercem od ještě více béčkového režiséra, který nepřináší vůbec nic nového a ani se nesnaží to staré a ohrané klišé nějak vylepšit. Snad půlka filmu se odehrává v autě občas nás čeká nějaká ta bitka a nebo trapná přestřelka při, kterých všichni mají nekonečně nábojů, které jsou ale tak slabé, že ani nedokáží udělat díru do auta. 2* dávám proto, že existují ještě horší a nudnější filmy než je tenhle. A to je docela smutný. Pokud si chcete ušetřit čas tak skoukněte úvodní titulky ve kterých se vám převypraví celý film.(15.4.2008)

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh o čestnom policajtovi, ktorého chcú jeho skorumpovaní kolegovia zapojiť do ich nelegálnej činnosti, ale odmietne a chce ísť proti nim svedčiť, čo ale oni len tak nenechajú. Spracovaný je pomerne netypicky, takmer celý čas film pôsobí skoro až dokumentárne, čomu výrazne napomáha fakt, že sa celkom veľká časť filmu odohráva v aute, pričom postavy sú v ňom snímané dlhší čas. A tiež tu chvýbajú akékoľvek aspoň mierne veľkolepejšie scény. Nájdu sa tu aj viaceré pomerne zbytočné scény, ale pocit nudy sa našťastie nedostavil. Akcie je tu dosť a som s ňou nadmieru spokojný. Lundgren tu má niekoľko solídnych súbojov, predvedie nejaké dobré chmaty a všetko je to natočené pomerne prehľadne, aj ked´ to ešte stále mohlo byť aj o niečo lepšie. Prestrelky sú už na tom horšie, ale stále dobre. Najviac sa mi páči akcia v reštaurácii alebo v dome s niekoľkými protivníkmi. Ale celkovo akcia z tohto filmu patrí medzi Lundgrenov veľmi dobrý nadpriemer z novej éry. Film evidentne moc veľký rozpočet nemal, ale zároveň sa aj vyhol typu scén, na ktorých by sa to mohlo výraznejšie prejaviť, takže to nie je problém a technická stránka filmu je tiež dostatočná. Z hereckého obsadenia za niečo stojí iba Lundgren, ktorý tu je v dobrej forme a zvyšok je už neznámy a nezaujímavý. Tento film je výhradne určený iba fanúšikom, pretože nikoho iného tu nemá čo zaujať a ja, ako Lundgrenov fanúšik som spokojný. Priamy zásah patrí v rámci jeho novodobej tvorby medzi to najlepšie. Objektívna kvalita filmu- 57%, film sa páči mne na 72%.(7.7.2007)

• Malarkey

Už jsem se v těch sračkách plácal od začátku, když jsem si pustil dva filmy a jedna sračka lepší než druhá, tak proč bych to nezakončil nejočekávanějc tou největší sračkou, co jsem zrovna po ruce měl? Dolpha Lundgrena jsem měl plný zuby poslední dobou, už jsem ho nechtěl ani vidět, ale tak nakonec jsem se uklidnil a ten poslední film v poklidu pustil. To co mě čekalo bylo ale neskutečné utrpení. Ten blonďatej frajírek mě neskutečně rozčiloval, ale občas tam kopnul a to mě bavilo jinak jsem myslel, že jsem umřel na nefalšovanou nudu strávenou u filmu se zabijákem ze Švédska.(27.4.2008)