Píseň lásky samotářky

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Jill M. Ohanneson

Moc příjemný film o třěch ztroskotancích. Od začátku je vám tak nějak jasné, o co půjde, přesto děj nezevšední a snadno se jím necháte unášet. Pro herce mám jen slova chvály. Zvlášť dosud neokoukaný Gabriel Macht zanechal moc dobrý dojem. Hvězdu navíc si film zaslouží už jen pro svou kouzelnou jižanskou atmosféru, která dokáže každý film přenést na úplně jinou úroveň.(28.9.2009)

Komorní příběh z New Orleans, který kdyby se u nás dostal do kin, tak by asi příliš lidí nezajímal. Přesto citlivě vypráví o dívce, jejíž právě pohřbená matka pro několik zapomenutých trosek a alkoholiků znamenala jiskřičku v upadající existenci. Její přítomnost následovně rozvíří vody nejen v omšelém domě, který jí nyní náleží. Rád bych se především zastavil vedle působivého Travolty u postavy, kterou ztvárňuje okouzlující a neuvěřitelně vyzrálá Scarlett Johansson. Ta se propracovala v jednu z nejzářivějších hereček své generace, divákovi dokáže jen ze svých gest (drobnými posunky, mírným otevřením úst) zprostředkovat dění ve svých myšlenkách. I zde opět dokazuje, proč si zasluhuje takovou pozornost!!(26.6.2006)

Z Písně lásky samotářky by se dusná atmosféra americkýho jihu dala ždímat. New Orleans se svými zakouřenými bluesovými kluby, kde se shromažďují všelijací loseři(?), kteří na své ambice, jestli vůbec kdy nějaké byly, už dávno zapomněli a nechávají osud, aby se postrala.... bezstarostně a poklidně jsem i já proplouval timhle filmem. Nemalou měrou se o tenhle feeling zasloužily lokace -- stará polorozpadlá barabizna, od pohledu plná vzpomínek, místní music bar a louka za barabiznou. Nadchl mě Travoltův odevzdaný vysokoškolský profesor, doplňují se s ním Gabriel Macht, i krasavice Scarlett. Film je plný sentimentu, není jím však přeplácaný, jako žánrově blízký Elizabethtown, který se v něm utápěl.(26.8.2007)

Pro mě hodně poutavý příběh o dívce, která zdědí dům kde bydlí zda přátelé zesnulé matky a o vztazích vzájemného soužití. Celý film má pěkné pomalejší vypravěčské tempo a každá postava zde má své místo a ke každé si člověk postupem filmu najde cestu. Všechny role jsou pěkně zahrané. Filmek má i nějakou tu emotivní scénu. Hudba filmu taky sedla skvěle. Za mě 85% a kdo ví, třeba časem ještě zvednu po dalším vidění :)(1.11.2014)

• mandes

rozpočet : ? tžby celosvetovo : $988,636(18.12.2006)

• - Ve filmu zazní citát spisovatelky George Sandové: "Nelze vytrhnout jedinou stránku ze svého života, ale můžeme hodit do ohně celou knihu."  Další citát je od amerického básníka a spisovatele Roberta Frosta: „Štěstí nám nahrazuje výškou to, co nám chybí v délce." Na konci filmu Bobby Long (John Travolta) recituje anglického básníka Thomase Stearnse Eliota: „Nikdy se nevzdáme zkoumání a na konci našich výzkumných cest se vrátíme tam, odkud jsme vyšli a konečně to místo poznáme."
    (Tonach)

• - Ve filmu se objeví kniha "Heart Is a Lonely Hunter" spisovately Carson McCullers, která byla zfilmována - Srdce je osamělý lovec (1968). Padne také zmínka o knize "Děd a vnuk",  kterou napsal slavný spisovatel Charles Dickens. Pursy (Scarlett Johansson) čte jednu z knih spisovatele Johna Steinbecka. (Tonach)

• - Herečka Scarlett Johansson bola za rolu Pursy nominovaná na Zlatý glóbus. (tron)