Píseň lásky samotářky

Bob Yari, David Lancaster

Lee Percy

Kostýmy:

Jill M. Ohanneson

Možná je to proto, že jsem si řekla, že začnu hodnotit přísněji, ale nějak se nemůžu donutit dát vyšší hodnocení, i když v podstatě nejsem schopná popsat, co přesně mi na filmu nesedlo. Scarlett i John byli skvělí, ale nějak mě to pořádněji 'nechytlo za srdíčko'. Takže sice obrovské, ale pořád 'jen tři' hvězdičky.(17.4.2010)

. „Nelze vytrhnout jedinou stránku z našeho života, ale je možné hodit celou knihu do ohně." S denním zpožděním přijíždí Pursy na pohřeb Lorraine (její přítel jí takovou maličkost jako je úmrtí mámy, nepovažoval za důležité včas sdělit) a taky se podívat na své dědictví, na ten krásný dům o kterém jí babička vyprávěla. Jenže dům má do krásy nejen hodně daleko, ale navíc má, kromě spousty knih, i dva obyvatele. Bobby ( kdysi univerzitní profesor angličtiny) a Lawson (jeho student) každý večer oba společně propijí a v poledne, po probuzení, začínají vodkou s džusem. Nikdo nechce odejít, takže této trojici nezbývá než se pokusit si na sebe zvyknout a sžít se. Pursy navíc zjišťuje, že její matka, kterou ona sama moc neznala, byla v městečku velmi oblíbená a obdiv k ní, tak přechází i na ni. A postupem času je spojuje víc než jen společné bydlení, ale i minulost, která poodkryla svá tajemství. Místy sentimentální film s pohodovou hudbou a citáty klasiků, kterému vévodí John Travolta ( a na tanečním parketu mu to jde i v pantoflích).(11.2.2006)

Obyčejné "lidské" drama se sexy Scarlett a troskou Travoltou. Přesně ten typ filmu, který jednou vidíte, docela vás baví ale za hodinu si na něj nevzpomenete.(11.5.2010)

„Som plná.“ – „Ja tiež.“ – „Ja tiež.“ – „Mám radšej sneh.“ – „Ja tiež.“ – „Ja tiež.“ – „Ale aj dážď mám rada.“ – „Ja tiež.“ – „Ja tiež.“ Výborná tragikomédia, ktorej špičkou ľadovca sú herecké výkony prešediveného Johna Travoltu a tradične vynikajúcej Scarlett Johanssonovej. Ale je sa na čo pozerať aj pod touto špičkou: napríklad na úžasnú dusnú atmosféru New Orleans a smutno-vtipný príbeh troch talentov, ktoré stratili všetko, ale nie zmysel pre humor. Oslobodzujúci malý veľký filmový zážitok, v ktorom nejde o priemerný scenár. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/187827/Piesen-lasky-samotarky-100.html(9.2.2008)

Zajímavý příběh o životě třech naprosto rozdílných lidí, které ale zároveň hodně spojuje... pocit promarněného života, hledání sama sebe...celé to bylo trochu kýčovité a dopředu jasné, vyzdvihla bych ale výkon Scarlett Johansson i pro mě neznámého Gabriela Machta, naopak John Travolta mě nepřesvědčil - já mu prostě jeho role nevěřím, pro mě navždy zůstane už jen tím praštěným taxikářem z Kdopak to mluví.(23.3.2006)