poster

Píseň lásky samotářky

 • USA

  A Love Song for Bobby Long

 • Slovensko

  Pieseň lásky samotárky

Drama

USA, 2004, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  ****

  Ďalší z nekonečného spectra pohodových filmov. Dve hodinky, krásne pomaly , nenudiaco plynú a nechávajú krásne vyznieť slová tak lačne a spontánne prenášané hrdinami tohoto príbehu. Každá s postáv je skvelo napísaná a každá je vám viac menej od začiatku sympatická. Ďalšia z pôsobivých úloh Johna Travoltu, ktorý tu predvádza bezchybné herectvo. Johanssonová ešte v úlohy naivnej dievčiny - takú ju mám neskutočne rád. Macht ako sympaťák ktorý sa vie hrať zo slovami. Jednoducho je to taký krásny ekvivalent ľudí, ktorých by som rád spoznal a rád sa s nimi porozprával napríklad o Hamingwayovi alebo T. S Elliotovi. Gabel je síce troška neskúsená a niektoré scény troška plynulosť deja spomaľujú, ale keď sa jej niečo podarí tak je to na stodesať percent. Nadmieru spokojný.(7.10.2009)

 • castor
  ***

  Komorní příběh z New Orleans, který kdyby se u nás dostal do kin, tak by asi příliš lidí nezajímal. Přesto citlivě vypráví o dívce, jejíž právě pohřbená matka pro několik zapomenutých trosek a alkoholiků znamenala jiskřičku v upadající existenci. Její přítomnost následovně rozvíří vody nejen v omšelém domě, který jí nyní náleží. Rád bych se především zastavil vedle působivého Travolty u postavy, kterou ztvárňuje okouzlující a neuvěřitelně vyzrálá Scarlett Johansson. Ta se propracovala v jednu z nejzářivějších hereček své generace, divákovi dokáže jen ze svých gest (drobnými posunky, mírným otevřením úst) zprostředkovat dění ve svých myšlenkách. I zde opět dokazuje, proč si zasluhuje takovou pozornost!!(26.6.2006)

 • swed
  ****

  Neprávem zapomenuté drama, ve kterém se setkávají dvě herecké generace - talentovaná a krásná Scarlett Johansson a spolu s ní vyhasínající John Travolta, který mě svým nevšedním výkonem velmi příjemně překvapil (kdo by to do něj jen řekl). Samotný děj filmu je velmi komorní, s velkým důrazem na psychické proměny postav, kde zapomenuté šrámy minulosti opět vyplouvají napovrch. Takové typy filmů je můžu, proto odpouštím i zbytečně natahovaný závěr, ve kterém se nestane nic, co bychom už dopředu neočekávali. 8/10(24.10.2009)

 • EdaS
  ****

  Výtečně obsazený komorní snímek, který mě okouzlil svou křehkou a smutnou krásou. Scarlett je tradičně báječná a snad ještě lepší je John Travolta, který už léta neměl takhle dobrou roli. Jeho bývalého profesora angličtiny, který se topí ve smutku a alkoholu mu opravdu uvěříte. Malý film, který by bylo škoda opomenout.(28.10.2006)

 • becki_tu
  ***

  Zklamání. Film se potácí od deprese ke smutku, od alkoholu ke knížkám, od mudrování k filozofování, ale samé záplavě slabých a chladných emocí jsem bohužel nenašel nic, co by mě výrazněji nadchlo, zaujalo či alespoň nenudilo. Tvůrčímu týmu nemůžu upřít viditelnou snahu, ale já to příště radši zkusím někde jinde.(12.2.2008)

 • - Snímka vznikla podľa knižky Ronalda Everetta Cappsa. (tron)

 • - Ve filmu zazní citát spisovatelky George Sandové: "Nelze vytrhnout jedinou stránku ze svého života, ale můžeme hodit do ohně celou knihu."  Další citát je od amerického básníka a spisovatele Roberta Frosta: „Štěstí nám nahrazuje výškou to, co nám chybí v délce." Na konci filmu Bobby Long (John Travolta) recituje anglického básníka Thomase Stearnse Eliota: „Nikdy se nevzdáme zkoumání a na konci našich výzkumných cest se vrátíme tam, odkud jsme vyšli a konečně to místo poznáme."
  (Tonach)

 • - Na produkcii sa podieľala Melanie Johnssonová, Scarlettina mama. (tron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace