Píseň lásky samotářky

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Jill M. Ohanneson

Prijemny filmik... sice kazdy uz od zacatku vi, jak to dopadne, ale stejne se na to hezky kouka. Mile obsazeni je jen plus. Zvlast nadherna Scarlett tu srsi talentem. Atmosfera na vas dycha ze vsech stran... a rozhodne nejlepsi je "Me too" "Me too" :). Dalsi bodiky si u me ziskali pisnickou od Trespassers William (scena s knihou na nadrazi).(7.12.2010)

Zajímavý příběh o životě třech naprosto rozdílných lidí, které ale zároveň hodně spojuje... pocit promarněného života, hledání sama sebe...celé to bylo trochu kýčovité a dopředu jasné, vyzdvihla bych ale výkon Scarlett Johansson i pro mě neznámého Gabriela Machta, naopak John Travolta mě nepřesvědčil - já mu prostě jeho role nevěřím, pro mě navždy zůstane už jen tím praštěným taxikářem z Kdopak to mluví.(23.3.2006)

Z Písně lásky samotářky by se dusná atmosféra americkýho jihu dala ždímat. New Orleans se svými zakouřenými bluesovými kluby, kde se shromažďují všelijací loseři(?), kteří na své ambice, jestli vůbec kdy nějaké byly, už dávno zapomněli a nechávají osud, aby se postrala.... bezstarostně a poklidně jsem i já proplouval timhle filmem. Nemalou měrou se o tenhle feeling zasloužily lokace -- stará polorozpadlá barabizna, od pohledu plná vzpomínek, místní music bar a louka za barabiznou. Nadchl mě Travoltův odevzdaný vysokoškolský profesor, doplňují se s ním Gabriel Macht, i krasavice Scarlett. Film je plný sentimentu, není jím však přeplácaný, jako žánrově blízký Elizabethtown, který se v něm utápěl.(26.8.2007)

„Som plná.“ – „Ja tiež.“ – „Ja tiež.“ – „Mám radšej sneh.“ – „Ja tiež.“ – „Ja tiež.“ – „Ale aj dážď mám rada.“ – „Ja tiež.“ – „Ja tiež.“ Výborná tragikomédia, ktorej špičkou ľadovca sú herecké výkony prešediveného Johna Travoltu a tradične vynikajúcej Scarlett Johanssonovej. Ale je sa na čo pozerať aj pod touto špičkou: napríklad na úžasnú dusnú atmosféru New Orleans a smutno-vtipný príbeh troch talentov, ktoré stratili všetko, ale nie zmysel pre humor. Oslobodzujúci malý veľký filmový zážitok, v ktorom nejde o priemerný scenár. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/187827/Piesen-lasky-samotarky-100.html(9.2.2008)

Keď ide človek po ulici, tak občas, hlavne vo väčších mestách, narazí na človeka, o ktorom si povie, že na také dno ľudskej dôstojnosti by nikdy nechcel spadnúť. Bezdomovci, žobráci, feťáci, alkoholici a im podobní. Nie každý si však tento osud vyberie dobrovoľne. Za väčšinou sa skrýva dlhý, tragický príbeh, ktorý poznačil ich životy a v dôsledku ľahkovážnosti sa razom ocitli na hrane, z ktorej bola na dno už len veľmi krátka cesta. Životný príbeh Bobbyho Longa (dokonalý John Travolta) je typickým príkladom podobného ľudského osudu. Dej filmu však nezostáva v žiadnom prípade obyčajným príbehom o skrachovanom bývalom profesorovi angličtiny. Tento nezávislý filmík nás zavedie do slnečného New Orleans, kde si traja neobvyklí spolubývajúci hľadajú cestu k sebe, i naprieč zmyslom ich budúceho a predchádzajúceho života. Charaktery postáv sú napísané veľmi úprimne a otvorene, takže každý z hercov má naozaj čo predviesť a ako som už spomenul najviac ma očaril spanilý výkon Johna Travoltu, ktorý som si pripomenul po strašne dlhej dobe. Navyše tie biele vlasy mu fakt sekli. Réžia je vskutku sympatická, emočné vypätie filmu je občas odľahčené naozaj dobrým fórikom, či príjemnou scénou a hudba dotvára skvelú nostalgickú atmosféru. 85%.(21.11.2009)