Píseň lásky samotářky

A Love Song for Bobby Long

Pieseň lásky samotárky

USA, 2004, 119 min

Trpce pohodové pohlazení chlastem zhrublou dlaní.(18.8.2012)

Citlivo a inteligentne natočená "nekomerčná" dráma s výbornými hereckými výkonmi (Travolta prekvapil, Scarletka je dlhodobo moja favoritka:), popretkávaná niektorými peknými myšlienkami a citátmi...Veľmi príjemné prekvapenie!(16.7.2006)

. „Nelze vytrhnout jedinou stránku z našeho života, ale je možné hodit celou knihu do ohně." S denním zpožděním přijíždí Pursy na pohřeb Lorraine (její přítel jí takovou maličkost jako je úmrtí mámy, nepovažoval za důležité včas sdělit) a taky se podívat na své dědictví, na ten krásný dům o kterém jí babička vyprávěla. Jenže dům má do krásy nejen hodně daleko, ale navíc má, kromě spousty knih, i dva obyvatele. Bobby ( kdysi univerzitní profesor angličtiny) a Lawson (jeho student) každý večer oba společně propijí a v poledne, po probuzení, začínají vodkou s džusem. Nikdo nechce odejít, takže této trojici nezbývá než se pokusit si na sebe zvyknout a sžít se. Pursy navíc zjišťuje, že její matka, kterou ona sama moc neznala, byla v městečku velmi oblíbená a obdiv k ní, tak přechází i na ni. A postupem času je spojuje víc než jen společné bydlení, ale i minulost, která poodkryla svá tajemství. Místy sentimentální film s pohodovou hudbou a citáty klasiků, kterému vévodí John Travolta ( a na tanečním parketu mu to jde i v pantoflích).(11.2.2006)

• niethustra

Co za kretény poslalo tuhle polopatickou srajdu do červenejch, poznáte ze sloupce napravo.(21.2.2017)

John Travolta a jeho peroxidové vlasy. Nič pre mňa. A presne pre toto mám rada filmové výzvy. Musela som si ho pozrieť a som za to rada. Film sa mi veľmi páčil. Nič viac, nič menej. Nehovoriac o tom, že sa mi rozšíril zoznam kníh, ktoré treba prečítať. (filmová výzva 2016 - emma53) Project 52 Films by Women (23.10.2016)

• - Snímka vznikla podľa knižky Ronalda Everetta Cappsa. (tron)

• - Herečka Scarlett Johansson bola za rolu Pursy nominovaná na Zlatý glóbus. (tron)

• - Ve filmu zazní citát spisovatelky George Sandové: "Nelze vytrhnout jedinou stránku ze svého života, ale můžeme hodit do ohně celou knihu."  Další citát je od amerického básníka a spisovatele Roberta Frosta: „Štěstí nám nahrazuje výškou to, co nám chybí v délce." Na konci filmu Bobby Long (John Travolta) recituje anglického básníka Thomase Stearnse Eliota: „Nikdy se nevzdáme zkoumání a na konci našich výzkumných cest se vrátíme tam, odkud jsme vyšli a konečně to místo poznáme."
    (Tonach)