Team America: Světovej policajt

Trey Parker

Bill Pope

Kostýmy:

Karen Patch

Nikdy nezapomenu na to praštěné mávání rukama ve vzduchu a parodování Matta Demona,kterého fakt nesnáším.Hrozně se mi to líbilo,4/5.(2.3.2011)

Scénář: Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady .. SVOBODA slova, názoru a vůbec čehokoliv v nejryzejší formě! Film přesně charakterizuje Ameriku takovou jaká v současnosti je - svobodná ale ustrašená z teroristů. Některé věci nedokážu jako pravý Evropan posoudit objektivně, ale i tak je to nadprůměrná satira a parodie. Sice není nabízený potenciál využit úplně, ale Stone a Parker tam určitě dali vše co chtěli.. Přesto mi tam někdo citelně chybí a to tvůrcům neodpustím. Kde je kurwa cowboy George W. Bush!? V paměti mi přesto určitě utkví hudba, píseň Jsem tak sám, nástup Teamu ve stylu Kill Bill a loutková šukačka Gary&Lisa. Přesto to není film, který vám strhá bránice, prostě to není Peklo na Zemi. „A teď mi ho vykuř..“ 70%.(7.3.2005)

haha, tak takovou nálož jsem nečekala. Kromě toho, že tento film rozhodně není pro děti, tak je zároveň skvělou satirickou parodií na světovou politiku a dění kolem toho všeho. Loutkový film o tom jak jsme my všichni loutkami v rukou nezodpovědných a mnohdy fanatických bláznů. Když pominu to, že jsem se při jedné scéně odehrávající se za barem fakt málem poblinkala, tak jsem si zase jindy poprskala monitor při scénách typu honičky mezi pyramidami "nestřílejte! nestřííílejte" .... "co říká?" .... "říká vym...dejte!". Najdeme tam i úžasnou loutkovou postelovou scénu lidi, u které jsem si ovšem zapomněla dělat zápisky, což byla chyba! jelikož některé polohy byly takříkajíc - inspirativní. (akorát jen nevím jestli bych tu stojku na hlavě ustála)(5.5.2014)

Loutková podívaná, která má sice hluchá místa, ne každý dialog vás uzemní, ale přesto hodně zábavné dílko. Samozřejmě za předpokladu dobré angličtiny a znalosti amerického prostředí a kultury. Už kvůli souboji loutky s kočkou se vyplatí vidět! Chudák Matt Damon :-)(7.5.2005)

Konečně někdo natočil s tímhle dementním typem loutek něco, co si ze sebe dokáže udělat legraci, ne jako například esence tuposti zvaná Thunderbirds (myšlen původní loutkovo-hraný seriál). Bohužel, autoři to zřejmě přehnali s fekáliemi nebo možná s tou protivšempolitickou agitací bez nějakého hlubšího smyslu, který tu byl například v South Parku. Team America je rozhodně film, který byste měli vidět, ale spíš jako takovou zajímavost (a proč si to nepřiznat, i kvůli některým těm fórům) - a rozhodně nemá na to, aby pokořil Peklo Na Zemi, proto jen 60%.(23.2.2007)

• - Tvůrci přiznávají inspiraci starým seriálem Thunderbirds (1965), který poprvé shlédli dva roky před natáčením a hned se rozhodli, že výroba filmu stejným postupem je skvělý způsob, jak parodovat Bruckheimerovy akční filmy. (imro)

• - Všechny loutky mají totožná těla, odlišné jsou pouze mužské a ženské postavy, používající odlišné hlavy. Výjimkou je Kim Čong-il, kterého vyrobili menšího. (imro)

• - Původní název snímku byl „American Heroes“. (imro)