Team America: Světovej policajt

Trey Parker

Bill Pope

Kostýmy:

Karen Patch

Fuck Yeah!!! Po dlhej odmlke sa nám geniálno-dementná dvojka Parker-Stone opäť predviedla vo vyblýskanom filmíku. Na rozdiel od 'South Park' však nie tak gagmi nabitom, ale bola tu snaha o pár citových rečičiek a psychologické vykreslenia postáv, čo však na druhej strane nezazlievam, pretože v South Parku to mali jednoduchšie tým, že divák postavy poznal už zo seriálu, čiže tu museli povahy načrtnúť nanovo. Ale na hlášky asi nezabudnem. Skvelá satira, štiplavé, komické, humorné, miestami až nevkusné, ale o to ide! A ešte by som chcel vyjadriť uznanie bábkarom, ktorý vdýchli postavám život. Úžasná práca. 80%.(23.7.2006)

,,TERORISTI NEUSTÁLE PLÁNUJÍ, JAK ZABÍT TEBE A VŠECHNY V TÝHLE SVOBODNÝ ZEMI. MY JSME JEDINÍ, KDO JIM STOJÍ V CESTĚ..…“ /// Loutková podívaná, kterou opravdu (ale opravdu) neberte vážně. Vysmívaj se tunám filmovýho národního patosu a s ironickým nadhledem přístupujou k řešení problémů ,,s čurákama“. Možná, že ty skeče ani nejsou legrační. Co já vím … (cha cha cha – tohle nech na nás!). Možná ona vrozená destrukčnost, se kterou při záchranných akcích zničí všechno vokolo, ani všechny ty zesměšněný hollywoodský loutkový hvězdy, někoho nepobaví. Ale to je stejný, jako že zmrdi nesnášej čuráky, protože s nima čuráci vyjebávají. Jenže čuráci vyjebávají i se sráčema, kteří na všechno serou… Prostě náhled na politiku a tenhle snímek není jednoduchej. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky mi ti 4 chlápci byli podezřelí. 2.) Ujíždím na loutkovým ,,péčku“. 3.) Chci vidět nejděsivější blijící scénu na světě. 4.) Thx za titule ,,g33w1z“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne(22.9.2013)

Nikdy nezapomenu na to praštěné mávání rukama ve vzduchu a parodování Matta Demona,kterého fakt nesnáším.Hrozně se mi to líbilo,4/5.(2.3.2011)

S dobrými titulky, průměrnou angličtinou a dobrou znalostí americké popkultury za 5*, s jakýmkoli handicapem klesá hodnocení na libovolný počet. Jo, a ještě to chce velmi uvolněný smysl pro humor. Ten film je až neskutečně vymazlený. Trey Parker a Matt Stone jsou čím dál tím lepší. A pak že nihilizmus nemůže být kreativní...(25.12.2004)

Recesia ako východiskový bod, apolitickosť ako jeden z cieľov a vypiplanosť do detailov ako prostriedok komunikácie. Škoda len toho záveru, pretože práve od dua P&S - ako od jedných z mála by som čakal odvahu natočiť ho výrazne inak ako sme u filmov, ktoré si berie na mušku, zvyknutí.(30.3.2005)