Team America: Světovej policajt

Trey Parker

Bill Pope

Kostýmy:

Karen Patch

Vyloženě špatný Team America není, docela jsem se bavila. Ale od dvojice Parker - Stone jsem přece jen čekala trochu víc. Něco možná politicky útočnějšího, protože přinejmenším první třetina snímku se vydává tímto směrem. Ona satira na hollywoodské herce je taky trefná, ale již ne tak vděčná jako Bush a Bílý dům. Mimochodem o něm ve filmu nezaznělo ani slovíčko. Docela škoda nevyužité náhry na smeč...(8.2.2005)

Pár velmi dobrých fórů, většinu času ale jen marné čekání na to, kdy se ten film aspoň trochu začne podobat South Parku. Nezačne. I proto v mé mysli převládlo lehké zklamání z nevyužité šance. Přesto si netroufnu dát méně, než 3 hvězdičky.(30.3.2007)

Krásně vulgární, nekorekní a bizarní úlet. Bakala, Muhamad džihad..(19.4.2008)

Drsná doba si žádá drsnou satiru. 90% Zajímavé komentáře: Tetsuo, betelgeuse, DDT, Aiax, Berry, Rocket(9.3.2005)

Jak ukazuje finále filmu, mohla to být výborná zábava... kdyby nebylo loutek. Ano, loutky umějí kopulovat, mohou být masakrovány, taky umějí zvracet, a především dokážou evokovat bombastičnost hollywoodských akčních scén a stupiditu hollywoodských klišé - bohužel ani jedno naplno neparodují. Jinými slovy je to subverze, která není dost parodická na to, aby z klišé (typu traumat z minulosti) setřepala tu usazenou nudu; pořád tam zůstává červík ambice natočit s loutkama něco, co by bylo miniaturní imitací hraných filmů. A to už nemluvím o tom, že loutky jsou mizernými komiky (chybí jim mimika a timing) a nudnými zpěváky, plus ty hollywoodské se svým vzorům pramálo podobají (takže místo takového Tima Robbinse je vlastně mrzačený jenom kus dřeva). Vrcholem filmu je tak až Kimův metamorfózní epilog.(8.12.2006)

• - Tvůrci přiznávají inspiraci starým seriálem Thunderbirds (1965), který poprvé shlédli dva roky před natáčením a hned se rozhodli, že výroba filmu stejným postupem je skvělý způsob, jak parodovat Bruckheimerovy akční filmy. (imro)

• - Team America měl nejdříve, hlavně kvůli erotické scéně, rating NC-17. Parker jí nakonec stříhal až 12-krát, aby získal rating R. (imro)

• - Sean Penn byl natolik znechucen ztvárněním své postavy ve filmu, že tvůrcům poslal rozzlobený dopis. Ten byl později uveřejněn v několika novinách a časopisech. (HellFire)