Team America: Světovej policajt

Trey Parker

Bill Pope

Kostýmy:

Karen Patch

Kim Čong-il nebyl nikdy tak sexy! Team America je zábavný a překvapivě zdaleka ne tak vulgární, jak se o něm traduje. Skvělá satyra jak na blockbustery, tak i na Ameriku samotnou. Tempo není zrovna vražedné, ale nevadí. Několik vtipů je tak trefných, že by je líp nevyjádřil ani Matt Damon.(17.10.2013)

Opět výtečná satira... jen ta politická nevyhraněnost tvůrců je mnohdy do očí bijící a film má navíc pár zbytečných hluchých míst. Jinak samozřejmě nářez, ale South Park to není.(20.1.2005)

Dlho som si sťažoval na nevyrovnanosť, až sa mi nedávno do ruky dostala o niekoľko výstredných partov rozšírenejšia uncut verzia o ktorej by som nepovedal, že je viac vyrovnaná, ale určite opovážlivejšia a smiešnejšia. Pribúdajú scény nad ktorými sa rozum pozastavuje a interes o neslušné gagy sa znovu ozýva. Jadro je však stále inteligentný stret southparkovského kultu a vynachádzavého bábkovského poňatia kedy trefné šírenie pojmov ako karikatúra, paródia či satira spadá pod taktovku nemotorných bábok a ich patálií. A práve ich drevené pohyby sú tiež podstatným zdrojom nenútenej psiny, ktorá tu očividne na väčšinu vôbec nepôsobí. O trapnosti by som kvôli vlastnému zosmiešneniu radšej pomlčal, naštudoval si aspoň základy ohľadom umeleckej činnosti dua Parker/Stone a v prípade prirodzenej nezhody/neporozumenia, by som svoju napatričnú samoľúbosť+povýšenectvo verejne nedemonštroval, to by bolo trošku trapné... Ja som si napokon cestu k "Team America: World Police" našiel, má v sebe všetko to, čo na tvorbe chlapcov z Colorada milujem a že to neni zrovna tak úderné a konzistentné ako práve brilantný "South Park" mi už s odstupom času ani tak nevadí. Hlavne že: "jsme otrlí, arogantní a hloupí čůráci. Geniální a jedinečné jsou píče. K.J.I. je zas prdel. Píče nemají rády čůráky, protože ti je mrdaj. Čůráci, ale mrdaj i prdele. Prdele, ty chtějí všechno jenom posrat. Píče si myslej, že si poraděj s prdelema po svým, ale jedinej kdo může mrdat prdele, je čůrák... Co má koule. Problém s čůrákama je, že někdy mrdaj až moc. Nebo když se to právě nehodí. A potom jim to musejí píče říct. Někdy jsou píče plný sraček, takže se sami stávají prdelema, protože píče jsou od prdelí strašně blízko. Já se moc v tomhle šíleném světě nevyznám, ale jedno vím... Když nás teď nenecháte vymrdat s tímhle sráčem všichni budeme mít svoje čůráky a píče úplně celý od hoven."(24.3.2009)

Jo kurva...sme čuráci a vyjebáváme s pyčema - ale ještě tu sou prdele. A pokud se k tomuto filmu neudělá pokračování, tak se budem topit ve sračkách.(19.1.2005)

rozpočet : $32 million tržby celosvetovo : $50,826,898(1.5.2007)

• - Během útoku na Panamský průplav opakují postavy větu „No me gusta“, což ve španělštině znamená „To se mi vůbec nelíbí“. (HellFire)

• - Vulgárnosti ve filmu byly v Rusku preloženy pěkně zostra, což je v tamější distribuci nezvyklé. Proto byl snímek v kinech zakázán návštěvníkům mladším 18-ti let. (imro)

• - Trey Parker a Matt Stone původně zamýšleli natočit loutkovou verzi Armageddonu. (HellFire)