Team America: Světovej policajt

Trey Parker

Bill Pope

Kostýmy:

Karen Patch

South Park jsem moc nesledoval, viděl jsem pár dílů, ale líbil se mi ... A pak přišlo tohle .. Viděl jsem na to ukázky a řekl jsem si, ten film prostě chci a musím vidět ... Viděl jsem, líbilo se. Žeru, klidně se podívám i 1045x za sebou a vždy mě bude bavit. Ale myslím, že je tam až přespřílíš sprostých slov.(21.5.2009)

Vyloženě špatný Team America není, docela jsem se bavila. Ale od dvojice Parker - Stone jsem přece jen čekala trochu víc. Něco možná politicky útočnějšího, protože přinejmenším první třetina snímku se vydává tímto směrem. Ona satira na hollywoodské herce je taky trefná, ale již ne tak vděčná jako Bush a Bílý dům. Mimochodem o něm ve filmu nezaznělo ani slovíčko. Docela škoda nevyužité náhry na smeč...(8.2.2005)

"No to nejsme, jsme ču*áci. Jsme otrlý arogantní a hloupý ču*áci. A geniální a jedineční jsou p*če. A Kim Čong-il je zas p*del. P*či nemaj rádi ču*áky, protože ti je mrdaj. Ču*áci, ale mrdaj i p*dele. P*dele ti chtěj všechno jenom pos*at. P*či si myslej, že si poraděj s p*delema po svým, ale jedinej kdo může m*dat p*dele je ču*ák co má koule. Problém s ču*ákama je, že někdy m*daj až moc nebo když se to právě nehodí. A potom jim to musej p*či říct. Ale někdy jsou p*či plný s*aček, takže se samy stávaj p*delema, protože p*či jsou od p*delí strašně blízko. Já se moc v tomhle šíleném světě nevyznám, ale jedno vím. Když nás teď nenecháte vym*dat s tímhle s*áčem, všichni budeme mít svoje ču*áky a p*či úplně celý od ho*en."(4.12.2011)

Aneb když marionety souloží... Nevyrovnané, vtipné, akční, parodické, netradiční, nekorektní, přeplácané a naprosto ojedinělé.(3.2.2005)

Hodně zajímavý loutkařský počin dvojice, která se proslavila vulgárním South parkem. Toto malé loutkařské divadlo je slušný nářez. Sprostá slova a opravdu zajímavé hlášky tu létají s pravidelností stejnou jako Michael Moore bojuje proti Georgovi Bushovi. Dvojice autorů se naváží do snad opravdu každého. Od herců, kteří se angažovali proti válce v iráku až ke zmiňovanému Michaelovi Moorovi a Kim Čong Ilovi- Vůdce KLR je případ sám o sobě a herci jsou zde velmi zajímavě zobrazeni. Matt Dejmi :) a nejlepší herec světa (krásná ironie :o)) to je opravdu zábava!! První scény v Paříži (kde si mimochodem hrají loutky s malými loutkami... jak perverzní :)) jsou výborné! Zničení všeho zajímavé co děla z Paříže město kultury a ještě naprosté nadšení Teamu Amerika z toho jak jsou skvělý, že opět zachránili nějaké město(i když je skoro zničené kvůli jejich raketám :)). Sexuální scéna dvou loutek to už je fakt trochu moc :) ale smát se tomu člověk prostě musí. Stejně jako parodiím na mnoho filmů od Matrixu až ke Kill Billovi. Chvílemi dokonce zazní ost k filmu Konec světa(nechápu proč, ale vím že ta melodie se mě v tom filmu líbila). Celkově jde o výborný film, pro lidi co mají rádi humor dvojice Parker & Stone.(8.2.2005)