Team America: Světovej policajt

Trey Parker

Bill Pope

Kostýmy:

Karen Patch

Trey Parker je pro mě jeden z nejtalentovanějších chlapíků v Californii. Líbí se mi jeho postoj - že to svou satyrou dává stejnoměrně sežrat levičáckým "pussynám" i pravicovým "dickům", a že ho ani nenapadne zastávat se teroristických "assholů". Team America jde pevným krokem ve vysokém standartu nastaveném jeho předchozími díly, vypiplané vtípky nepůsobí šroubovaně, nýbrž jako organické součásti příběhu, parodujícího a komentujícího kde co - od akčního žánru, namyšlenosti californských celebrit až po téma v Parkrově tvorbě nejústřednější - cenzuru a svobodu uměleckého projevu. Hudební složka je opět úchvatně suveréní, a i když nedosaje kvalit filmového South Parku, hravě zesměšní kdejaký plnohodnotný muzikál... (Pearl Harbour, Montage, I Am So Ronery, America Fuck Yeah, Only a Woman - všechno naprosto hitové záležitosti). Kolem a kolem, tohle je prostě můj škopek piva... 90%(4.9.2005)

Fajn forma i nápad, ale humorem mě to příliš nezasáhlo. Příliš jsem nepochopil proč největší Star Power byl Alec Baldwin, absolutně nezajímavý herec, který už pár let nikde nehrál a zde je vyzdvihován za nejlepšího herce?? Pobavil mě závěrečný proslov, písnička a vcelku krvavé finále, jinak jsem se téměř nezasmál. 60%(13.12.2015)

Jak ukazuje finále filmu, mohla to být výborná zábava... kdyby nebylo loutek. Ano, loutky umějí kopulovat, mohou být masakrovány, taky umějí zvracet, a především dokážou evokovat bombastičnost hollywoodských akčních scén a stupiditu hollywoodských klišé - bohužel ani jedno naplno neparodují. Jinými slovy je to subverze, která není dost parodická na to, aby z klišé (typu traumat z minulosti) setřepala tu usazenou nudu; pořád tam zůstává červík ambice natočit s loutkama něco, co by bylo miniaturní imitací hraných filmů. A to už nemluvím o tom, že loutky jsou mizernými komiky (chybí jim mimika a timing) a nudnými zpěváky, plus ty hollywoodské se svým vzorům pramálo podobají (takže místo takového Tima Robbinse je vlastně mrzačený jenom kus dřeva). Vrcholem filmu je tak až Kimův metamorfózní epilog.(8.12.2006)

Fuck Yeah!!! Po dlhej odmlke sa nám geniálno-dementná dvojka Parker-Stone opäť predviedla vo vyblýskanom filmíku. Na rozdiel od 'South Park' však nie tak gagmi nabitom, ale bola tu snaha o pár citových rečičiek a psychologické vykreslenia postáv, čo však na druhej strane nezazlievam, pretože v South Parku to mali jednoduchšie tým, že divák postavy poznal už zo seriálu, čiže tu museli povahy načrtnúť nanovo. Ale na hlášky asi nezabudnem. Skvelá satira, štiplavé, komické, humorné, miestami až nevkusné, ale o to ide! A ešte by som chcel vyjadriť uznanie bábkarom, ktorý vdýchli postavám život. Úžasná práca. 80%.(23.7.2006)

Met Deejmn!(16.11.2010)