poster

Team America: Světovej policajt

 • USA

  Team America: World Police

 • Německo

  Team America: World Police

 • Německo

  Team America

 • Slovensko

  Team America: Svetový policajt

 • Slovensko

  Tím Amerika: Svetová polícia

Loutkový / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Německo, 2004, 98 min

Režie:

Trey Parker

Kamera:

Bill Pope

Kostýmy:

Karen Patch
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Kim Čong-il nebyl nikdy tak sexy! Team America je zábavný a překvapivě zdaleka ne tak vulgární, jak se o něm traduje. Skvělá satyra jak na blockbustery, tak i na Ameriku samotnou. Tempo není zrovna vražedné, ale nevadí. Několik vtipů je tak trefných, že by je líp nevyjádřil ani Matt Damon.(17.10.2013)

 • KevSpa
  ****

  Opět výtečná satira... jen ta politická nevyhraněnost tvůrců je mnohdy do očí bijící a film má navíc pár zbytečných hluchých míst. Jinak samozřejmě nářez, ale South Park to není.(20.1.2005)

 • FlyBoy
  ****

  Dlho som si sťažoval na nevyrovnanosť, až sa mi nedávno do ruky dostala o niekoľko výstredných partov rozšírenejšia uncut verzia o ktorej by som nepovedal, že je viac vyrovnaná, ale určite opovážlivejšia a smiešnejšia. Pribúdajú scény nad ktorými sa rozum pozastavuje a interes o neslušné gagy sa znovu ozýva. Jadro je však stále inteligentný stret southparkovského kultu a vynachádzavého bábkovského poňatia kedy trefné šírenie pojmov ako karikatúra, paródia či satira spadá pod taktovku nemotorných bábok a ich patálií. A práve ich drevené pohyby sú tiež podstatným zdrojom nenútenej psiny, ktorá tu očividne na väčšinu vôbec nepôsobí. O trapnosti by som kvôli vlastnému zosmiešneniu radšej pomlčal, naštudoval si aspoň základy ohľadom umeleckej činnosti dua Parker/Stone a v prípade prirodzenej nezhody/neporozumenia, by som svoju napatričnú samoľúbosť+povýšenectvo verejne nedemonštroval, to by bolo trošku trapné... Ja som si napokon cestu k "Team America: World Police" našiel, má v sebe všetko to, čo na tvorbe chlapcov z Colorada milujem a že to neni zrovna tak úderné a konzistentné ako práve brilantný "South Park" mi už s odstupom času ani tak nevadí. Hlavne že: "jsme otrlí, arogantní a hloupí čůráci. Geniální a jedinečné jsou píče. K.J.I. je zas prdel. Píče nemají rády čůráky, protože ti je mrdaj. Čůráci, ale mrdaj i prdele. Prdele, ty chtějí všechno jenom posrat. Píče si myslej, že si poraděj s prdelema po svým, ale jedinej kdo může mrdat prdele, je čůrák... Co má koule. Problém s čůrákama je, že někdy mrdaj až moc. Nebo když se to právě nehodí. A potom jim to musejí píče říct. Někdy jsou píče plný sraček, takže se sami stávají prdelema, protože píče jsou od prdelí strašně blízko. Já se moc v tomhle šíleném světě nevyznám, ale jedno vím... Když nás teď nenecháte vymrdat s tímhle sráčem všichni budeme mít svoje čůráky a píče úplně celý od hoven."(24.3.2009)

 • Hitman_47
  *****

  Jo kurva...sme čuráci a vyjebáváme s pyčema - ale ještě tu sou prdele. A pokud se k tomuto filmu neudělá pokračování, tak se budem topit ve sračkách.(19.1.2005)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $32 million tržby celosvetovo : $50,826,898(1.5.2007)

 • - Během útoku na Panamský průplav opakují postavy větu „No me gusta“, což ve španělštině znamená „To se mi vůbec nelíbí“. (HellFire)

 • - Vulgárnosti ve filmu byly v Rusku preloženy pěkně zostra, což je v tamější distribuci nezvyklé. Proto byl snímek v kinech zakázán návštěvníkům mladším 18-ti let. (imro)

 • - Trey Parker a Matt Stone původně zamýšleli natočit loutkovou verzi Armageddonu. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace