O Malence

Palculienka

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Romantický

Irsko / USA, 1994, 86 min

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)
  • Slarque

Animovaná nuda. Malenka pořád jen někde chodí a zpívá. Nebo někdo zpívá jí. A většina písniček zní víceméně stejně nenápaditě. Animace samotná vypadá, jako když jednotlivé postavy a lokace vytvářeli různí animátoři, kteří spolu nemluvili. Všechno doráží podivný překlad, který třeba jméno hlavní hrdinky nechává na původní Thumbelině a titulní Malenku jen párkrát použije, spíš jakoby malenka byla živočišný druh, ve spojení „malenka Thumbelina“. Jsou spousty animovaných pohádek a většina jich je lepších.(25.12.2006)

Hodně průměrná animovaná pohádka, která po většinu času spíše nudí a opravdu zábavných či zajímavých momentů nabízí poskrovnu.(18.9.2002)

Dokázal som sa na to pozerať kopec krát a aj tak ma to neomrzelo. Len čas..mi zmenil názor.:..:D(15.4.2011)

• - Pohádku napsal Hans Christian Andersen. Na začátku filmu je ale napsáno "Anderson". (slatkac)