poster

Úsvit mrtvých

 • USA

  Dawn of the Dead

 • Francie

  L'Armée des morts

 • Slovensko

  Úsvit mŕtvych

Horor / Thriller / Akční

USA / Kanada / Japonsko / Francie, 2004, 101 min (Director's cut: 110 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zputnik
  *****

  Stručně a úderně, tj. bezvadně. Žádné zbytečné protahování či polopatistické seznamování diváka s tím, co a jak. Žádné půlhodinové "rozjezdy pro hvězdy". Prostě nářez od 1. minuty do konce. Navíc to, že se mršky pohybují rychleji než je zdrávo (pro ně, oběti i diváka), přidalo filmu šílené grády. Jasně, není to Kurosawa, ale i divák chtivý inťošských zážitků chce jednou za čas pořádně pročistit mozek, zasmát se nad pár hodně povedenými frky, zkonzumovat nějaký ten pop-corn a k tomu popít dobrou colu. Tak co řešit víc? Shrnuto a podtrženo: Jeden z mých hodně oblíbených filmů... z těch, které si pouštím pro čistou zábavu, asi jeden z nej.(7.1.2007)

 • mandes
  *****

  rozpočet $26 million tržby celosvetovo : $102,356,381(15.2.2007)

 • tron
  *****

  „Človeku záleží na každej sekunde... ak vie, že môže byť posledná.“ Mám rád zombíčiny klasika žánru Georgea A. Romera, ale nedá sa svietiť – „nový“ ÚSVIT MŔTVYCH je po technickej stránke (výprava, dekorácie, strih, počítačové efekty, poctivé ručné masky, strih zvukových efektov, kamera) špičkové remeslo debutujúceho (!!!) klipára Zacka Snydera. To by však zrejme nestačilo. „Nový“ ÚSVIT MŔTVYCH je však (i vďaka výborným hereckým výkonom Sarah Polleyovej, Jakea Webera či Vinga Rhamesa ako „nasratého negra s brokovnicou“) zároveň šokujúco hlboký ľudský film, v ktorom síce nechýbajú ľudské hlavy, odpílené motorovou pílou, ale kde zároveň ide o to, kto čo povie, kto sa ako správa a kto sa ako tvári (česť povinným žánrovým klišé figúrkam - slizký gauner s kľúčikmi od motorového člna). Strhujúci akčný horor, ktorý vás zamrazí nádherne dravým prológom, desivo naturalistickými úvodnými titulkami (podmaľovanými Johnnym Cashom) a to sa prosím pekne nebavíme ani o úvodnej štvrťhodine! Bravo. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/149249/Usvit-mrtvych-2004-100.html Kino Považan 2004(6.12.2004)

 • Flipnic
  *****

  Pro mě osobně zatím nejlepší "zombie horror", jaký jsem viděl. Jednak se jedná o perfektní Romerův remake z roku 1978. Jednak je to neskutečná akční pecka, začátek filmu je jeden z největších "nástřelů", jaký jsem kdy ve filmu viděl. Film je vyrovnaný naprosto ve všech aspektech tradičního "zombies tématu", kromě toho, že zombie utíkají a jsou rychlé. Jednotlivé postavy, děj, napětí, gore, dinamika filmu, hudba, střih, celkový "retro vzhled" ... prostě vše na jedničku. Film překonává i řadu pozdějších "zombies" filmů. Je to opravdová pecka, která mne po druhém shlédnutí na konci filmu neuvěřitelně překvapila závěrem s digitální kamerou, kterou si hlavní postavy nahrávají svůj příjezd na ostrov. Naprostá třešnička na dotru mezi titulky a zřejmě základní inspirace pro španělský REC ... (Jo a mimochodem, všimli jste si Toma Saviniho ve zprávách v televizi jako šéfa "likvidačních jednotek"? Příjemné mistrovo cameo ...).(13.4.2008)

 • Djkoma
  *****

  Zombící jsou zpět a v plné síle. Černý humor (církevni hodnostář rozřeže "stětku" motorovkou, střílení "známých osobností" do hlavy apod.). Skvěle vymyšlený film s titulky za které se nemůže stydět ani nejlepších horor. Skvěle domyšlený závěr a výborné suché hlášky. Pokud byl původní film kritika a ukázka toho co způsobují obchodní domy tak u tohoto dílu je to také možné. Nechci to zde rozebírat na to jsou tady jiní. Já neviděl původní film, tak to nemohu porovnávat. Tento film je hodně dobrá podívaná co jednoznačně stojí za shlédnutí. Doporučuji: Zůstante ještě na titulky po filmu, poznáte co znamená když je přeplněné peklo a mrtví přicházejí ....(6.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace