Úsvit mrtvých

• Francie

L'armée des morts

Úsvit mŕtvych

Horor / Thriller / Akční

USA / Kanada / Japonsko / Francie, 2004, 101 min (Director's cut: 110 min)

Zběsilá akční jízda ochucena hordami tlejícího masa a krutých minivtípků. 95% Zajímavé komentáře: ScreamJay, Superpero, MIMIC, lennyd, Macik, Moogwi, kolikasp, kinderman, Illy(9.3.2005)

Velké překvapení, kdy neznámý režisér s nevelkým rozpočtem dokázal natočit film, který je zábavný až do konce (včetně titulků!:) Všechny akční scény jsou natočeny svižně (jako od ostříleného profesionála) a dočkáme se i odlehčujícího humoru (ze střechy ostřílené zombie:) Přestože obecně nejsem nakloněn remakům, někdy je třeba učinit výjimku.(28.7.2004)

RETRO ///,,V PEKLE UŽ NENÍ MÍSTO A SATAN NÁM POSÍLÁ SVÝ MRTVÝ“....... /// Nebo konec světa?... Agresivní zombie sprinteři, kterejm sekne krásnej make - up, nákupní středisko plný atmosféry ,,živých“, jenž dokazujou, že jsou horší věci než smrt. Tenhle film mám moc rád ... (tenhle samozřejmě taky). Nesmrdí korunou a baví mě. Včetně titulkový ,,hand-cam“, která patří k optimistickýmu konci stejně jako k zombíkovi zuby. A pak, že se Amerika vždycky s těch sraček vyhrabe.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád bych adoptoval zombíkovo ,,mimi“. 2.) Zjistím, že i díky motorový pile se dá prožít romantická chvilka. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ **(26.11.2011)

Ze všech postapokalyptický zombie hororů, pro mě nejvíce zombiácký nářez v podobě skvělé atmosféry a zárověň vtipného pojetí některých momentů. Zombíkama se opravdu nešetřilo a díky tomu se můžeme těšit hordami zombie návštěvníků nákupního domu, kteří slouží jako zábava přeživších uvnitř komplexu. Přeživší si občas zahrají hru HeadShotZombie, ale vše netrvá věčně a jako každý správný zombie film i tento končí úmrtím všech dosavadně žijících. Ináč -- Úplně nejvíc akční našlapaná bomba zombie zabiárna, která má pořádný grády a diváka nenechá po celou dobu silou napětí akce v okolí nadechnout. Jedná se o celkem vydařený remeak v moderním hávu a luxusními maskami ze strany zombie herců. 85%(12.2.2009)

Zombící jsou zpět a v plné síle. Černý humor (církevni hodnostář rozřeže "stětku" motorovkou, střílení "známých osobností" do hlavy apod.). Skvěle vymyšlený film s titulky za které se nemůže stydět ani nejlepších horor. Skvěle domyšlený závěr a výborné suché hlášky. Pokud byl původní film kritika a ukázka toho co způsobují obchodní domy tak u tohoto dílu je to také možné. Nechci to zde rozebírat na to jsou tady jiní. Já neviděl původní film, tak to nemohu porovnávat. Tento film je hodně dobrá podívaná co jednoznačně stojí za shlédnutí. Doporučuji: Zůstante ještě na titulky po filmu, poznáte co znamená když je přeplněné peklo a mrtví přicházejí ....(6.11.2004)

• Ving Rhames

• - Sestra Davida Cronenberga Denise se na filmu podílela jako kostýmní designérka. (HellFire)

• - Záběry z konce byly dotočeny na ostrově Catalina v Kalifornii. (HellFire)

• - Vytvořit make-up nemrtvých trvalo vždy tři hodiny. (kriticom)