Dračí doupě

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

• M.Macho

Tento "velkofilm" by se chtěl stát největším, nejdramatičtějším, nejkrásnějším a nejpřekvapivějším. V podstatě se v případě tohoto snímku nekoná téměř nic z uvedeného. Nebýt mého oblíbeného holohlavého Richarda O'Briana tázal bych se po hereckých výkonech ještě více. Např. Jeremy Irons wtf?... Nicméně poměrně pěkné výtvarno celého kousku včetně jak jinak než potavých českých venkovních prostranství a vnitřních prostor. Jinak totální fantasy řešeto...(16.11.2006)

• Superpero

Když jsem byl malej tak se mi to líbilo.(6.11.2005)

Asi jsem jiný, ale mě se to vážně líbilo, i když to bylo trochu levné, nebo to spíš jen tak vypadalo.... Je pravdou že tak nízké hodnocení to má možná proto, že Dračí doupě bylo jedním z prvních pokusů v modní vlně fantasy filmů, ale od té doby vzniklo tolik fantasy zvěrstev, že mezi nimi vypadá DrD jako blockbuster(9.2.2007)

• Djkoma

V počítačových hrách platí, že čím déle se na hru čeká tím horší většinou bývá (vyjímky potvrzují pravidlo Diablo 2 rulez). Ve filmové branži čekání dlouhé několik let na film s tématem Dungeons and dragons se opravdu nevyplatilo. Naprostá slátanina, která si jednu * zaslouží snad jen tím, že se snažila o nemožné. Jeremy Irons je výborný herec, ale tento film si ho nezasloužil. Od začátku jde o běčkovou jízdu, která je natolik naivní, že by chtěla křičet a tvářit se jako letní megahit. Tím Dračí doupě nikdy nebylo a nikdy nebude. Doufám, že historie brzy pohltí tento omyl kinematografie a fantasy filmy dostanou lepšího a hrdého zástupce ve světové kinematografii.(28.5.2006)

70%. Dračí doupě vůbec není špatný film, přinejmenším pro fanouška her na hrdiny. (I když podle teaseru, který jsem dostal spolu s Baldur's Gate II jsem nabyl dojmu, že se do fantasy světa dostanou sami hráči). Dvojka je mnohem horší, ale má tu lepší hodnocení jen proto, že se dostala právě jen k fanouškům. Kdyby se k jedničce nedostali řadoví diváci, jsem v pokušení tvrdit, že by se do Shit200 vůbec nepropadl. Triky netrhají oči svou umělostí, výkony herců taky nejsou nejhorší (Damodar je super, Malkovichův vládce zlodejů je příjemně kluzký, a ani dvě ženské představitelky nejsou k zahození, i když se tu v případě mladé čarodějky evidentě vykrádá Mumie - i ten Ridley je trochu podobný na Ricka; a vládkyně se zase hodně podobá Amidale bez nalíčení). Kdo mě hodně dral, byla ta lovkyně odměn, na elfku vypadala opravdu hnusně. Na Ironse si nestěžujte, celkem povedeně paroduje Hitlera (teď si trochu přeju, aby jeho part převzal Ivan Trojan a čarodějku si střihla Klára Issová, to by pak teprve byla sranda). Tak jako tak, Dračí doupě je film totálně nepochopený a nedoceněný. A hlavně je to i svou strukturou film, ne jen zpracovaný modul pro Dungeons and dragons jako dvojka. Anebo je mé hodnocení tak pozitivní proto, že jsem právě viděl Dungeon Siege... Ale hlavně (podruhé) - je tam beholder! Sice jen na pět vteřin, ale je tam!(31.5.2008)

• - Prarodiče režiséra Courtneyho Solomona Anne a Joe Smuckler přispěli na dotočení filmu částkou 25 000 amerických dolarů. Film je jim věnován. (Terva)

• - Profionovo (Jeremy Irons) doupě je kutnohorská kostnice. Veškerá kosterní výzdoba včetně lustru nebo sloupů z lebek je pravá, pouze erb draka v pozadí se v kostnici nenachází. (LordB)

• - Snímek se umístil na 39. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)