Dračí doupě

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

• AGAMENON

Když jsem uviděl upoutávku v kině, docela sem se těšil na béčkouvou fantasy s hromadou triků s drahé videohry. Po shlédnutí filmu(naštěstí až na videu), jsem byl totálně nasr.... a znuděnej. Jeremy přehrává jak ďábel(nic jiného mu ani nezbývá), ale hlavní hrdina má pouze jednu polohu(vysmátýho hošana) což na celý film nestačí a to nemluvím o Marlonu W., kterému jsem přál tu nejhorší smrt už asi po půl minutě. A ty triky na, něž sem se těšil byli v podstatě skoro všechny nastříhány již v upoutávce. Odporná sračka.(25.4.2003)

• gouryella

Film, ktery dela jen ostudu dobrodruznemu zanru - neuveritelne trapny a neskutecne dementni vykony "hercu".(7.8.2002)

• darkrobyk

Jednotkou blbosti je Ridley, takže je to pěkná Ridleyovina...nu, nelze než souhlasit. Po delším čase jsem se podíval znovu a je to ještě horší, než jsem si pamatoval. Opravdu velmi dobrý herec, Jeremy Irons, zde předvádí křečovitý výkon jak na ochotnické štaci v Dolních Kotěhůlkách. Přehrávání nejhrubšího kalibru mu snad neuvěří ani největší naivista. J.Whalin (Ridley) je neskutečně nesympatický a šaškování M.Wayanse mi lezlo krkem. Tak do háje - je to komedie, parodie, nebo hrdinská fantasy? ...je to dort pejska a kočičky. Nejhorší je výtvarná stránka filmu. V Čechách máme tolik krásných míst, ale filmaři vyberou průměrný les, pár jeskyní ( asi v okolí Berounky) a příšernou zříceninu ala Rabí.... ( které mám ovšem rád). Triky příšerné, draci otřesní. V celém filmu mne zaujaly jen tři kratičké záběry na vcelku působivou digitální krajinu se zástavbou.... Vícekrát už to vidět nemusím.(25.8.2010)

• draggo

O mě je známo, že s chutí sleduji kdejaký hnůj, takže když jsem v programu zahlédl Dračí doupě, neodolal jsem. Čekal jsem málo, ale ani to málo jsem nedostal. Tenhle film je jedním slovem KATASTROFA. Totální výsměch a zneuctění fantasy žánru. Strašlivě debilní a předvídatelný příběh, neskutečně protivné postavy, které máte po pěti minutách chuť zastřelit. Nejsvětlejším momentem filmu je smrt toho černocha, který v žebříčku antipatií jasně vedl a ač je to ošklivé, tak jsem nad jeho skonem zaplesal. Triky jsou taktéž hrůza - na všem je na první pohled vidět že je to počítačové. Třeba finále nemá ani trochu té působivosti kterou by potřebovalo, a to hlavně díky oněm hrozným trikům. Atmosféra nula, napětí žádné. Scénka v bludišti měla v tomhle smyslu slušný potenciál, ale zůstal drasticky nevyužit. Skutečná rána ale přichází až na úplný závěr u hrobu toho černocha, takovou debilitu jsem ještě neviděl. /viděno v TV: 5% a odpad!(28.8.2010)

• Kothy

Docela dobrá fantasy. Tady je to hodně podhodnocené. Ale třeba už by se mi to teď tak nelíbilo...(17.5.2014)

• - Natáčení probíhalo převážně v Kutné Hoře a Praze. (Terva)

• - Snímek se umístil na 39. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Prarodiče režiséra Courtneyho Solomona Anne a Joe Smuckler přispěli na dotočení filmu částkou 25 000 amerických dolarů. Film je jim věnován. (Terva)