Dračí doupě

Dungeons & Dragons

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

70%. Dračí doupě vůbec není špatný film, přinejmenším pro fanouška her na hrdiny. (I když podle teaseru, který jsem dostal spolu s Baldur's Gate II jsem nabyl dojmu, že se do fantasy světa dostanou sami hráči). Dvojka je mnohem horší, ale má tu lepší hodnocení jen proto, že se dostala právě jen k fanouškům. Kdyby se k jedničce nedostali řadoví diváci, jsem v pokušení tvrdit, že by se do Shit200 vůbec nepropadl. Triky netrhají oči svou umělostí, výkony herců taky nejsou nejhorší (Damodar je super, Malkovichův vládce zlodejů je příjemně kluzký, a ani dvě ženské představitelky nejsou k zahození, i když se tu v případě mladé čarodějky evidentě vykrádá Mumie - i ten Ridley je trochu podobný na Ricka; a vládkyně se zase hodně podobá Amidale bez nalíčení). Kdo mě hodně dral, byla ta lovkyně odměn, na elfku vypadala opravdu hnusně. Na Ironse si nestěžujte, celkem povedeně paroduje Hitlera (teď si trochu přeju, aby jeho part převzal Ivan Trojan a čarodějku si střihla Klára Issová, to by pak teprve byla sranda). Tak jako tak, Dračí doupě je film totálně nepochopený a nedoceněný. A hlavně je to i svou strukturou film, ne jen zpracovaný modul pro Dungeons and dragons jako dvojka. Anebo je mé hodnocení tak pozitivní proto, že jsem právě viděl Dungeon Siege... Ale hlavně (podruhé) - je tam beholder! Sice jen na pět vteřin, ale je tam!(31.5.2008)

• Jacinda

nesnáším tu hru a tohle nesnáším ještě víc...ac jak trapné to byly kostýmy(23.10.2008)

• Malarkey

Točeno u nás, tak tomu musím trošičku pomoct, protože jinak je to hrozná sračka :)(30.4.2005)

CITÁT - Zemi vládnou čarodějové......... Skoro vždy, když se v příběhu sejde černoch s bělochem, má černoch plnou hubu keců a rasistické narážky - co si tím chtějí kompenzovat? V tomto příběhu je strašně cítit J. R. Tolkien a kopírování se nevyhne ani Hvězdným válkám nebo Indianu Jonesovi. Příšerná hudba, strašné dialogy a slabé triky. Dobré je akorát herecké obsazení, ale to moc nepomáhá, když mají špatný scénář a poloviční vedení, nedokážou si to užít. Za zmíňku stojí perfektní výběr kostýmů. Krom toho Elfa - ten je hnusnej a chová se ještě idiotčtěji než vypadá. Scény s jídlem okolo 25 minuty mě film už celkem znechutily. CITÁT - .....a tak jsem kousal.......... Nezlobte se, ale ty postavy maj tak debilní poslání, až mě to přestalo bavit. CITÁT - Jak romantické............ Všimněte si, že tvůrci zašli s tím kopírováním tak daleko, že zkopírovali i Damadorovu zbraň. Místo aby vymysleli nějakou novou, dali mu jednu, kterou se proslavil někdo více akčnější a krvavější. Hádejte kdo tuto zbraň používá? Tak jsem si myslel, že to bude lepší, ale jsem velmi zklamán, Uvažuji něco mezi 20 - 40% ať "společnosti kamene" moc neškodím. CITÁT - Nebudu jako ty..... A to mám ještě pokračování, dokonce dvě, no uvidíme.(21.6.2013)

Pohodová fantasy kombinujúca SW a LOTR. Pôsobí trochu detsky, ale dá sa to (v telke) bez ujmy pozrieť....(4.5.2006)