Dračí doupě

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

• Davies182

Jeden z filmů, které jsem viděl v kině bez kamarádů/doprovodu za mých mladších let. Bylo to plátno, takže jsem si to užil, ale zpětně to byla prvotřídní sra*ka. Hlavní herec mi absolutně nesedl.(12.8.2008)

• Phobia

Jeremy, Thoro, styďte se! Máte takové sračky zapotřebí? Jedna hvězdička z lítosti... nebo radši ne, tenhle zvratek nemá nic, čím by si ji zasloužil.(26.2.2009)

• darkrobyk

Jednotkou blbosti je Ridley, takže je to pěkná Ridleyovina...nu, nelze než souhlasit. Po delším čase jsem se podíval znovu a je to ještě horší, než jsem si pamatoval. Opravdu velmi dobrý herec, Jeremy Irons, zde předvádí křečovitý výkon jak na ochotnické štaci v Dolních Kotěhůlkách. Přehrávání nejhrubšího kalibru mu snad neuvěří ani největší naivista. J.Whalin (Ridley) je neskutečně nesympatický a šaškování M.Wayanse mi lezlo krkem. Tak do háje - je to komedie, parodie, nebo hrdinská fantasy? ...je to dort pejska a kočičky. Nejhorší je výtvarná stránka filmu. V Čechách máme tolik krásných míst, ale filmaři vyberou průměrný les, pár jeskyní ( asi v okolí Berounky) a příšernou zříceninu ala Rabí.... ( které mám ovšem rád). Triky příšerné, draci otřesní. V celém filmu mne zaujaly jen tři kratičké záběry na vcelku působivou digitální krajinu se zástavbou.... Vícekrát už to vidět nemusím.(25.8.2010)

• Kordus

Jsou tam asi dvě výborné scény, bohužel si na ně nemůžu vzpomenout.(15.10.2004)

Kdyby to nebyla taková sračka, tak je to geniální film. Jedno z nejlepších guilty pleasure všech dob s geniálním záporákem a naprosto sračkovitýma scénama, který mísí jedny z nejlepších fantasy scén vůbec. BEST Of Nejhorších nejlepších filmů (23.5.2009)

• - Profionovo (Jeremy Irons) doupě je kutnohorská kostnice. Veškerá kosterní výzdoba včetně lustru nebo sloupů z lebek je pravá, pouze erb draka v pozadí se v kostnici nenachází. (LordB)

• - Snímek se umístil na 39. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Prarodiče režiséra Courtneyho Solomona Anne a Joe Smuckler přispěli na dotočení filmu částkou 25 000 amerických dolarů. Film je jim věnován. (Terva)