Francouzova milenka

Francúzova milenka

Drama / Romantický

Velká Británie, 1981, 127 min

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $26,890,068(12.2.2007)

Oscar 5 nominací: Herečka HR - Meryl Streep, Výprava, Kostýmy, Střih, Scénář - A(19.3.2004)

• Snorlax

Pokus zkompilovat to nejzajímavější z Truffauta a Lelouche vyzněl jako Valeriánské kapky. Připouštím, že ze mě mluví předpojatost, neboť nedůvěřuji tomu, že by si jakákoliv vidoucí žena mohla o Ironse byť jen opřít nepotřebnou část zařizovacích předmětů domácnosti, nebyl-li by oděn do slušivé burky.(6.12.2015)

Klasický milostný trojúhelník v historickém hávu, to už tu bylo nesčetněkrát. Ale díky vědomí, že všichni tuto linii "pouze hrají" může paradoxně působit mnohem přesvědčivěji. Tento efekt se povedl výborně, ale bohužel nebyl hlavním smyslem filmu. Tím je ona paralela se skutečností, která však oproti té filmové těžce zaostává. Škoda, že skutečnost nebyla pojata jako pointa, takhle výsledný dojem spíš ruší.(25.11.2006)

Môj dojem z filmu vynikajúco vystihol berg.12, no štvrtú hviezdičku dávam za herecké výkony na vysokej úrovni.(3.3.2007)