Francouzova milenka

• slovenský

Francúzova milenka

Drama / Romantický

Velká Británie, 1981, 127 min

Oscar 5 nominací: Herečka HR - Meryl Streep, Výprava, Kostýmy, Střih, Scénář - A(19.3.2004)

"Měl jsem od vás odejít hned !!" - "Táhni do pekla, Same !!" - "Raději ne, pane, mohl bych tam potkat vaše přátele !!" ;)(21.4.2014)

Svojou prenikavou atmosférou, emóciami, plynúcimi z Davisovej hudby a z niektorých výnimočných scén, hereckými výkonmi a výpravou tento film jednoznačne ašpiruje na maximálne hodnotenie, ale trochu to ubrzdil scenár a druhá línia príbehu. Je to síce originálne, ale mňa to rušilo.(19.6.2011)

Nejsem nadšenec, co obdivuje Meryl Streep ani co miluje historické romány, knihu jsem nečetla. Chtěla jsem vidět nějaký film od Karla Reisze. Prolínání současnosti a hraného příběhu mi nevadilo. Dva rozdílné konce hodnotím jako klad tohoto filmu..(21.4.2014)

Hodně nápadité prolínání natáčeného filmu a lásky mezi hlavními protagonisty na začátku 80. let. Streepová nezklame a Irons si užívá svoji první velkou roli.(1.9.2006)