Dva a půl chlapa (TV seriál)

Two and a Half Men

Dva a pol chlapa

Komedie

USA, 2003, 250x20 min

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch, April Bowlby, Emmanuelle Vaugier, Kelly Stables, Graham Patrick Martin, Jenny McCarthy, Robert Wagner, Ming-Na Wen, Megan Fox, Blythe Danner, Lucy Lawless, Krista Allen, Suzanne Whang, Valerie Azlynn, Kay Panabaker, Josie Davis, Brian Wade, Alicia Coppola, Kristin Bauer van Straten, Conchata Ferrell, Melanie Lynskey, George Katt, Denise Richards, Jodi Lyn O'Keefe, Jenna Elfman, Gail O'Grady, Tricia O'Kelley, Ren Trella, Eric Allan Kramer, Kate Luyben, Enrique Iglesias, Susse Budde, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Kimberly Oja, Justine Eyre, Teri Hatcher, Jennifer O'Dell, Diane Sellers, Mikki Padilla, Martin Sheen, Janeane Garofalo, Camryn Manheim, Susan Blakely, Allison Janney, Sandra Purpuro, George Eads, Jeri Ryan, Dale Waddington, Laura McLauchlin, Michael Clarke Duncan, Deena Dill, Ana Alexander, Orson Bean, Ted Garcia, Christopher T. Wood, Sandra McCoy, Cazzy Golomb, Kevin Sorbo, Nectar Rose, Nikita Ager, Ken Jeong, Juliette Goglia, Chris O'Donnell, Sean Penn, Harry Dean Stanton, Liz Vassey, Missi Pyle, Judy Greer, Richard Lewis, Susan Sullivan, Heather Locklear, Jake T. Austin, Byrne Offutt, Lee Garlington, Brittney Powell, Ion Overman, Mike Connors, Katherine LaNasa, Irena A. Hoffman, Emilio Estevez, Maria Tornberg, Carrie Reichenbach, Virginia Williams, Aja Evans, Lori Lively, Amanda Gallo, Noel Fisher, Cristine Rose, Arturo Gil, Annie Potts, Sara Rue, Stacey Travis, Carol Kane, Lisa Jay, Joe Dietl, Diane Delano, Natalie Zea, Annie Mumolo, Thomas Gibson, Lilli Birdsell, Courtney Thorne-Smith, Darryl Stephens, Alana De La Garza, Kelly King, Sophie Winkleman, Diora Baird, Sonia Rockwell, Jud Tylor, Bob Levitan, Elise Robertson, Helena Mattsson, Patton Oswalt, John Amos, Stacy Keach, Joel Murray, Will Sasso, Mark Deklin, Joe Manganiello, David Starzyk, Marisa Tayui, Jack Plotnick, Kathy Bates, Christopher Neiman, Iqbal Theba, Jessica Hall, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Brooke Shields, Michael Lowry, Miley Cyrus, Stephanie Jacobsen, Jaime Pressly, Rib Hillis, Chloe Webb, Nicole Forester, Amanda Swisten, Andrea Savage, Emily Osment, Hilary Duff, Natalie Denise Sperl, Brooke D'Orsay, Amanda Musso, Skyler Caleb, April Betts, Amber Tamblyn, Candace Kita, Georgia Engel, Johanna Black, Danielle Bisutti, Lynda Carter, June Squibb, Aly Michalka, Sab Shimono, Angelique Cabral, Tiffany Panhilason, Dylan Minnette, Jessica Lundy, Jamie Rose, Elle Evans, Ken Lerner, Mila Kunis, Brian George, Steven Tyler, Bre Blair, Stephanie Brown, Sofia Mattsson, Abbie Cobb, Jeff Probst, Odette Annable, Clark Duke, Elizabeth Ho, Kimberly Hebert Gregory, Brian Smith, Jackie Debatin, Nicole Travolta, Jon Lovitz, Valery M. Ortiz, Clint Culp, Jen Lilley, Brad Paisley, Brooke Mackenzie, Ashley Edner, Steven Krueger, Jennifer Ann Massey, Billy Gibbons, Amelia Brantley, Tara Perry, Carrie Stevens, Jelly Howie, Larry Cedar, Shiloh Nelson, Amanda Detmer, Elizabeth Bogush, Jamie Luner, Erinn Hayes, Kimberly Quinn, Cloris Leachman, Paget Brewster, Elvis Costello, Bobby Cooper, Lindsay Price, Kristen Miller, Myndy Crist, Jennifer Aspen, Kristin Richardson, Kimberly Williams-Paisley, Aisha Tyler, Kristin Dattilo, Alex Kapp Horner, Christina Chambers, Tammy Lauren, Tinashe Kachingwe, Bruno Amato, Michele Boyd, Spencer Locke, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, Morgan Fairchild, Tricia Helfer, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, D. B. Sweeney, Gigi Rice, Maggie Lawson, Dusty Hill, Julia Campbell, Paula Marshall, Sam Lerner, Caitlin Elizabeth Baunoch, Amy Pietz, Lilah Richcreek, Arnold Schwarzenegger, Christian Slater, Lillian Adams, Jeff Clarke, Tammy Tavares, Hope Allen, Anastasia Roark, Charles Malik Whitfield, John Stamos, Tom Virtue, Steffani Brass, David Grant Wright, Henry Dittman, Kate Miner, Michael Bolton, Lamont Thompson, Richard Riehle, Christina Scherer, Ludi Delfino, Andy Mackenzie, Rebecca McFarland, Bradley Snedeker, Dan Gordon, Judith Drake, Kelly Rohrbach, Tabitha Morella

Stejně pohodový jako Přátele a na to jaká je to ve skutečnosti, slále dokola se opakující ptákovina má Two and a Half Men neskutečně dobré hlášky a scény u kterejch člověk padá ze židle a dobře napsané charaktery hlavních postav, díky tomu si dokáže udržet sledovanost i u 7 série. Lepší díl střídá horší, slabě nadprůměrný sitcom s vynikajícím Charlie Sheenem a spoustou pěkných slečen, občasná vulgarita a 100% sarkazmus. Výborná záležitost na odreagování, která ovšem nemusí padnout do oka každému. 70 %(4.9.2009)

V Americe velmi populární seriál, za který Charlie Sheen inkasuje nemalé peníze v česku příliš neletí. Není to tím, že by nebyl kvalitní a na každých 25 minutách nepředkládal divákovi dostatek humorných scének a pohledů především Charliho Sheena, ale už samotné zařazení do podivných odpoledních hodin je od televize trochu nůž do zad. Přes kvality si osobně neumím představit, sledovat seriál o dvou bratrech a synovi jednoho z nich déle častěji než jednou za týden:). O více sezónách ani nemluvím.(20.5.2009)

Charlie, Alan, Jake, Evelyn, Judith, Rose a Berta. To jsou hlavní postavy tohoto sitcomu, který ve svých epizodách přináší oddechovou atmosféru s jednoduchým, ale místy dost povedeným humorem. Původně jsem napsal a 4* ohodnotil: Ne, že bych se smál, až se za břicho popadal, ale rozhodně se bavím a po zhlédnutí každé epizody se cítím mile uvolněn a zbaven starostí. Charlie je sympaťák, jeho povaha je skvělá a sledovat jeho gesta, kreace a mimiku, je opravdu potěšením. Jeho bratr Alan je takový ňouma, ale také umí přijít se svou troškou do mlýna a rozhodně by bez něj seriál nebyl takový, jaký je. Charlieho synovec Jake je klučina, jak má být. Dokonale dotváří ústřední trio postav. Judith mi dvakrát sympatická není, ale je dobrým zpestřením každého dílu, v němž se objeví, stejně jako Charlieho a Alanova matka Evelyn. Rose je postava, která umí pobavit, ale stále se opakujícími vtipy už začíná hraničit s trapností. A služebná Berta? Výrazná paní po všech směrech a má opravdu sexy vnučku (Megan Fox, s01e12). :) Po čase jsem přehodnotil na 5* a dopsal: Dva a půl chlapa se po nějakém čase a zhlédnutí několika sérií vypracoval na můj nejoblíbenější sitcom, byť svým humorem není tak sofistikovaný jako u TBBT nebo správně suchý jako u Doktora v domě (tyto dva seriály uzavírají moji svatou a nedotknutelnou trojici sitcomů), ale přesto umí mnohdy rozesmát na plné kolo, divák se chce vidět v Charliem, ačkoliv je spíše podobný jiným postavám. Brzy jsem si zamiloval dům na pláži v Malibu, soužití bratrů Harperových a až na nějakých snad 10 dílů i všechny jejich příběhy. Dapch je seriál, k němuž se neustále rád vracím, pokaždé se bavím a neskutečně dobře u něj zrelaxuji. Brzy jsem si oblíbil i postavy jako je Herb, Mia, Chelsea, Kendy, psycholožka či lékárník Russell. Osobně mám nejraději první tři série, kde je Jake ještě správně chytrým dítětem, později z něj udělali naprostého imbecila, čímž ztratil své kouzlo. Avšak pozdní série si mě zase získaly vztahem Charlieho a Chelsea. .... Zkoušel jsem sledovat Dapcha i po odchodu Sheena. Nemůžu říct, že by to bylo špatné, úvodní díly s Kutcherem mají něco do sebe, ale stejně jsem tam neustále postrádal Charlieho. DAPCH je seriál, jehož epizody s Sheenem když dokoukám, tak můžu začít zase od začátku a stejně se budu opět bavit.Chyba: s01e12 Ve scéně, v níž Prudence (M. Fox) umývá okna, polije se pěnou saponátu z vyždímané houby. V následujících záběrech se pak její "znečištění" různě mění - někdy má na sobě pěny více, jindy méně.(8.3.2012)

• - Miley Cyrus sa kvôli postave v seriáli vzdala svojich povestných kučeravých vlasov, teraz ju môžeme vidieť v krátkom chlapčenskom zostrihu. (matthew.17)

• - V 1. epizóde 4. série s názvom "Working for Caligula", keď v úvode kráča Alan (Jon Cryer) do kuchyne, je možné v pozadí zbadať člena štábu. (RatBoj)

• - 20. díl 10. série jménem "Bazinga! To je z televize!" naráží názvem na seriál Teorie velkého třesku (od r 2007), k němuž stejně jako k tomu seriálu napsal scénář Chuck Lorre. (Michael02)