Dva a půl chlapa (TV seriál)

Two and a Half Men

Dva a pol chlapa

Komedie

USA, 2003, 250x20 min

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch, April Bowlby, Emmanuelle Vaugier, Kelly Stables, Graham Patrick Martin, Jenny McCarthy, Robert Wagner, Ming-Na Wen, Megan Fox, Blythe Danner, Lucy Lawless, Krista Allen, Suzanne Whang, Valerie Azlynn, Kay Panabaker, Josie Davis, Brian Wade, Alicia Coppola, Kristin Bauer van Straten, Conchata Ferrell, Melanie Lynskey, George Katt, Denise Richards, Jodi Lyn O'Keefe, Jenna Elfman, Gail O'Grady, Tricia O'Kelley, Ren Trella, Eric Allan Kramer, Kate Luyben, Enrique Iglesias, Susse Budde, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Kimberly Oja, Justine Eyre, Teri Hatcher, Jennifer O'Dell, Diane Sellers, Mikki Padilla, Martin Sheen, Janeane Garofalo, Camryn Manheim, Susan Blakely, Allison Janney, Sandra Purpuro, George Eads, Jeri Ryan, Dale Waddington, Laura McLauchlin, Michael Clarke Duncan, Deena Dill, Ana Alexander, Orson Bean, Ted Garcia, Christopher T. Wood, Sandra McCoy, Cazzy Golomb, Kevin Sorbo, Nectar Rose, Nikita Ager, Ken Jeong, Juliette Goglia, Chris O'Donnell, Sean Penn, Harry Dean Stanton, Liz Vassey, Missi Pyle, Judy Greer, Richard Lewis, Susan Sullivan, Heather Locklear, Jake T. Austin, Byrne Offutt, Lee Garlington, Brittney Powell, Ion Overman, Mike Connors, Katherine LaNasa, Irena A. Hoffman, Emilio Estevez, Maria Tornberg, Carrie Reichenbach, Virginia Williams, Aja Evans, Lori Lively, Amanda Gallo, Noel Fisher, Cristine Rose, Arturo Gil, Annie Potts, Sara Rue, Stacey Travis, Carol Kane, Lisa Jay, Joe Dietl, Diane Delano, Natalie Zea, Annie Mumolo, Thomas Gibson, Lilli Birdsell, Courtney Thorne-Smith, Darryl Stephens, Alana De La Garza, Kelly King, Sophie Winkleman, Diora Baird, Sonia Rockwell, Jud Tylor, Bob Levitan, Elise Robertson, Helena Mattsson, Patton Oswalt, John Amos, Stacy Keach, Joel Murray, Will Sasso, Mark Deklin, Joe Manganiello, David Starzyk, Marisa Tayui, Jack Plotnick, Kathy Bates, Christopher Neiman, Iqbal Theba, Jessica Hall, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Brooke Shields, Michael Lowry, Miley Cyrus, Stephanie Jacobsen, Jaime Pressly, Rib Hillis, Chloe Webb, Nicole Forester, Amanda Swisten, Andrea Savage, Emily Osment, Hilary Duff, Natalie Denise Sperl, Brooke D'Orsay, Amanda Musso, Skyler Caleb, April Betts, Amber Tamblyn, Candace Kita, Georgia Engel, Johanna Black, Danielle Bisutti, Lynda Carter, June Squibb, Aly Michalka, Sab Shimono, Angelique Cabral, Tiffany Panhilason, Dylan Minnette, Jessica Lundy, Jamie Rose, Elle Evans, Ken Lerner, Mila Kunis, Brian George, Steven Tyler, Bre Blair, Stephanie Brown, Sofia Mattsson, Abbie Cobb, Jeff Probst, Odette Annable, Clark Duke, Elizabeth Ho, Kimberly Hebert Gregory, Brian Smith, Jackie Debatin, Nicole Travolta, Jon Lovitz, Valery M. Ortiz, Clint Culp, Jen Lilley, Brad Paisley, Brooke Mackenzie, Ashley Edner, Steven Krueger, Jennifer Ann Massey, Billy Gibbons, Amelia Brantley, Tara Perry, Carrie Stevens, Jelly Howie, Larry Cedar, Shiloh Nelson, Amanda Detmer, Elizabeth Bogush, Jamie Luner, Erinn Hayes, Kimberly Quinn, Cloris Leachman, Paget Brewster, Elvis Costello, Bobby Cooper, Lindsay Price, Kristen Miller, Myndy Crist, Jennifer Aspen, Kristin Richardson, Kimberly Williams-Paisley, Aisha Tyler, Kristin Dattilo, Alex Kapp Horner, Christina Chambers, Tammy Lauren, Tinashe Kachingwe, Bruno Amato, Michele Boyd, Spencer Locke, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, Morgan Fairchild, Tricia Helfer, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, D. B. Sweeney, Gigi Rice, Maggie Lawson, Dusty Hill, Julia Campbell, Paula Marshall, Sam Lerner, Caitlin Elizabeth Baunoch, Amy Pietz, Lilah Richcreek, Arnold Schwarzenegger, Christian Slater, Lillian Adams, Jeff Clarke, Tammy Tavares, Hope Allen, Anastasia Roark, Charles Malik Whitfield, John Stamos, Tom Virtue, Steffani Brass, David Grant Wright, Henry Dittman, Kate Miner, Michael Bolton, Lamont Thompson, Richard Riehle, Christina Scherer, Ludi Delfino, Andy Mackenzie, Rebecca McFarland, Bradley Snedeker, Dan Gordon, Judith Drake, Kelly Rohrbach, Tabitha Morella, Richard Whiten, Shane Woodson, Laura M. Beamer, Jane Carr, Stephanie Erb, Brandon Killham, Sara Erikson, Jim Piddock, Caroline Bielskis, Nayo Wallace, Abigail Mavity, Madison Mason

Tento seriál som ani neviem prečo ignoroval a až teraz v 2011 som zhladol pár častí a hneď som si ho obľúbil.(5.6.2011)

Bylo nebylo, 1. série ještě vzdáleně připomínala klasické nudné americké sitcomy, ale tu a tam už cosi naznačovalo, že pokud se zvládne vstřebat základní rodinná zápletka, může to začít být opravdu vtipné. Takže zatím bylo možné si jen pomalu zvykat na Rose a Bertu a kochat se hostujícími kráskami: Kristin Bauer van Straten, Denise Richards, Megan Fox, Jennou Elfman, Teri Hatcher nebo Heather Locklear. 2. série vygradovala už do absolutně odvázaného humoru. Hlavně díky matce Charlieho a Alana. Z Jakea se stalo nejšílenější dítě televizní historie a z ženských hvězd se bylo možné pokochat Camryn Manheim, Lucy Lawless a Jeri Ryan. 3. série je pro změnu čím dál tím ujetější sonda do Oidipovského komplexu. A užívám si to čím dál tím víc. S hostovačkou Kevina Sorbo došlo i na doposud nejdokonalejší díl vůbec aneb Kandi, Mandi a Andy. Každý souloží s každým. O svatbě s Miou mi ale nemluvte. To byl eklhaft. | V 7. sérii jsem zamilovala do Courtney Thorne-Smith a jejích Skořicových bulek. V sedmé byl ale také skvělý díl o tom, jak Chelsea ubytovala v domě na pláži svou kamarádku z koleje a společně s Charliem ji utěšovali, zatímco Chelsea i kamarádka měly ladící noční košilky... V 8. sérii se Charlie prokurvil až do ochodu ze seriálu a ukázalo se, že Alanova Lyndsey má na to být pravidelnou postavou. Protože je stejné čunče jako všichni ostatní a navíc má pěkný prsa. 9. série se skvěle poprala s nástupem Waldena do hlavní role, seriál se stal odvážnějším, nekorektnějším (ačkoli bylo těžké si to představit) a totálně nejšílenější byla lesbická zápletka mezi matkou Alana a matkou Lyndsey. To jakože fakt. Během 10. série jsem znovu zapomněla, proč se na to vlastně dívám. Jo aha, Lyndsey. Ale tak proč si dala s Alanem pauzu? Aby se bývalý hipsta Džízs nechal zmasakrovat párem fretek? Naštěstí 11. série se opět velmi vzpamatovala, protože Lynda Wonder Carter! A místo Charlieho tu máme Jenny, která ráda jódluje do jeskyněk. A Barryho a Jeffa Strongmana. Lituji, že 12. série je poslední... Ačkoli návrat k původní premise mi chybět nebude. Zlé dítě. Nicméně na straně druhé nikdo nezničil dokonalost Lyndsey a Herbal esence. Konec dobrý, všechno dobré, sbohem, Charlie!(7.2.2009)

Nějakou dobu mi trvalo než jsem zjistil, že tenhle seriál není vůbec k zahození. Proto, nesudte po několika dílech, tahle věc je tak trochu nestandartni. Za mě 80%(24.10.2012)

Jeden z těch příjemných, odpočinkových sitcomů, který, když běží v TV, zvednou člověku náladu. Hlavní dvojice (trojice), je opravdu dobře vybraná a Sheen je prostě komediant od narození.(27.5.2008)

Skvelí herci a dialógy plné hlášok stále viac a viac ustupujú presexualizovaným neoriginálnym príbehom a gagom. Dobrá oddychovka, ale nič čo by som si dobrovoľne sám pustil.(12.9.2005)