Dům duchů

The House of the Spirits

Dom duchov

Drama / Romantický

Portugalsko / Německo / Dánsko / USA, 1993, 140 min

Je zajímavé, že mě film nadchl, ale od té doby jsem si ho už nikdy nepustila a ani po tom netoužím.(19.5.2014)

Knihu jsem zatím nečetla, údajně je mnohem lepší než její filmová verze, ale mně se tohle nevšední drama se spoustou vynikajících herců hodně zamlouvalo. 85%(13.1.2009)

Knižní tři generace rodiny Truebů jsou tu zredukované na dvě, ale zřejmě ku prospěchu věci. Jako čtenáři mi samozřejmě některé zajímavé dějové linky z knihy chyběly, Clařina schopnost a další věci se zase zdají zbytečně osekané nebo trestuhodně nevyužité. Ve výsledku a s odstupem ale povedená adaptace.(1.5.2011)

Ty herecké výkony povznášejí film na vyšší úroveň. Možná byl až příliš drastický přechod z dob fraků k armádním jeepům. IRONS, STREEPOVÁ a CLOSEOVÁ, tak na tohle skvěle sehrané trio jen tak nezapomenu. Jenom český dabing trošku kazil dojem.(15.6.2005)

Nadprumerne a velice pusobive historicke drama se skvelymi hereckymi vykony. Cekal jsem, ze to bude dobry, precejen spousta hvezd, ale to co predved Jeremy Irons je dokonaly. I kdyz ostatni herci hrajou slusne, prekvapil me Banderas, kterej hral taky dobre a zaroven me trosku zklamalo, ze Glenn Close nedostala vic prostoru, tak Jeremy Irons je asi tak stokrat lepsi nez vsichni ostatni. Je nadherne udelano jak starne, i jak se postupne z krutyho dobytkare stava milujicim otcem. Skutecne vynikajici vykon za kterej by si zaslouzil oskara. Pribeh je hodne propracovanej, misty sice trosku roztahanej, ale vzdy kdyz uz to zacina polevovat v dramaticnosti tak pride opet nejakej silnej moment. Takze jsem se nudil skutecne jen malinko. Jen to predpovidani Meryl Streep mi prislo takovy zbytecny a vubec tam nemuselo bejt. Spolu s vybornou hudbou to dava dohromady vyborne drama, ktere ale presto na 5* nema.(15.6.2005)