Dům duchů

The House of the Spirits

Dom duchov

Drama / Romantický

Portugalsko / Německo / Dánsko / USA, 1993, 140 min

Velmi působivé drama (i když přehnaně dlouhé) s jako vždy vynikajícím Jeremy Ironsem, Glenn Close, Merryl Streep a jako vždy krásnou Winonou Ryder. Dokonce ani tehdy ještě nevadil Antonio Banderas. Zimmerova hudba je minimálně stejně tak zajímavá jako film sám a dodává filmu neopakovatelnou atmosféru, která přidává 20% k dobru.(28.7.2002)

Dům duchů je celkem velké překvapení. Dobří herci, povedený děj a celkem slušný hudební doprovod. Jen málo k pěti.(7.2.2009)

Mám moc ráda Meryl Streep, takže nevynechám jediný film s ní. Dům duchů není výjimka a musím říct, že tenhle její film patří k těm u mě více oblíbeným. Nevím proč, prostě u mě navodil takovou tu správnou atmosféru, což rozhodně všechny filmy nedokážou. Moc se mi líbilo, jak se jednotlivé postavy měnily v běhu času. Třeba Meryl hrála svou Claru od slečny až po stařenku a to samé i Jeremy Irons. Výkony obou byly prostě skvělé. I když Esteban mi jako člověk moc sympatický nebyl, Jeremy ho zahrál skvěle, a tak jsem mu to odpustila. Ve filmu jsou krásně ukázány povahy několika lidí, někteří méně, někteří více příjemní. Když umírala Clara, musím říct, že mi i slza ukápla. Film se mi líbil, byl o lidech a lidských charakterech a na třech generacích jedné rodiny krásně dokázal ukázat dobu, lidi i prostředí.(9.6.2014)

• - Natáčelo se v Dánsku a Portugalsku. (Terva)

• - Na filmovém festivalu Havana (Kuba) si film vysloužil cenu Nejlepší španělsky mluvený film roku 1993. (Terva)

• - Meryl Streep hraje ve svých 44 letech 18ti letou dceru. (Aknah)