poster

Dům duchů

 • Německo

  Das Geisterhaus

 • USA

  The House of the Spirits

 • Slovensko

  Dom duchov

Drama / Romantický

Portugalsko / Německo / Dánsko / USA, 1993, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hippyman
  ***

  poněkud přehnaně dlouhý, a tedy i na pozornost náročný snímek hezky pracuje s archetypy mužské nadřazenosti, dobře zasazenými do konkrétních historických událostí... nutno vyzdvihnout kvalitní herecké výkony a slušnou výpravu, ale stopáž mi prostě nedovolovala si film užít. konec zrovna nepřekvapil a i díky množství hluchých míst nemohu jít nad 60%.(2.12.2010)

 • viperblade
  ****

  Meryl Streep, Glenn Close, Jeremy Irons, Winona Ryder a Antonio Banderas. Pokud by někdo s takovouhle sestavou chtěl natočit film dnes, tak odhaduju, že minimálně 100 milionů by padlo na platby hercům… :-) Ale teď k filmu. Pěkně vykresleno. To je první, co mě ve spojitosti s tímto napadne. Opravdu pěkně vykresleny osudy tří generací. Sice mi k páté hvězdě ještě něco chybělo (přišlo mi, že skvělá Winona Ryder měla zde méně prostoru) ale i přesto můžu tento film doporučit. Jak říkám, hlavně kvůli výkonům Ryder, Streep a Close. A ani ten Irons a Banderas vlastně nebyli špatní… :-)(27.8.2009)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $40 million tržby americké : $6,265,311(12.2.2007)

 • Hal_Moore
  ****

  Tohle pomalu plynoucí historické, mírně nadpřirozené drama jsem si vychutnal až do poslední kapky. Bezchybné vedení herců - od Oskarového Ironse přes jisté Meryl Streep a Glenn Close až po mladou generaci Winonu Ryder a Antonia Banderase. Hlavní složkou filmu jsou herci a ne příběh, který se nevyhnul pár zbytečným a do očí bijícím scénám - podívejte, nejde o Hollywoodský film, tady jsme v Evropě (děti, koupající se v řece), po delší době časově trochu přetaženým scénám, a ke konci podobné ztrátě dechu, jaká lze vidět u některých hlavních představitelů. Hans Zimmer se svým prvním plně orchestrálním soundtrackem také nezklamal a stal se nedílnou součástí celku, bez které by Dům duchů nebyl na tak jasné čtyři hvězdy.(22.12.2008)

 • ripo
  ***

  Namám rád typové označovania filmov, ako "epopeja" alebo "freska" ..... Šípil som i v tomto prípade niečo nekalé. Široký dobový záber skôr poškodil tempu rozprávania, nakoľko sa v niektorých miestach venoval i nepodstatným veciam, ktoré nemali na dej filmu vplyv ( hľadanie hlavy ). Filmu by som vytkol i formálne chyby - "nestarnúci" Segundo, ktorý sa vizuálom nezmenil ani za cca 30 rokov, prečnievajúce pruhy obrazovky mimo masku televízora .... Najviac ma však dojalo, že vzhľadom na to, že to bolo aj v americkej koprodukcii, tak sa tvorcovia neštítili dať na dobové transparenty názvy ako CONSERVATIVE PARTY alebo PEOPLE PARTY - a to i napriek jasnému faktu, že sa dej celého filmu odohráva v juhomarickej krajine .(9.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace