poster

Dům duchů

 • USA

  House of the Spirits, The

 • SK název

  Dom duchov

Drama / Romantický

Portugalsko / Německo / Dánsko / USA, 1993, 140 min

 • Djkoma
  ***

  Něco tomuto filmu chybí. Duchů je tu poskrovnu a schopnost hlavní hrdinky v jejich viděnípůsobí spíš okrajově až zbytečně než, aby byla hlavní náplní filmu a měla velký vliv na hrdiny. Hlavní postavy stvárněné Jeremy Ironsem a Meryl Streep jsou zahrané perfektně. Glenn Close zdárně sekunduje a mladičká Winona Ryder s Antoniem Banderasem jsou spíše takový malý bonus. Na konci mě film přišel nečím mimo. Duchové nakonci působili směšně a nevyužitě. Polarita názorů a osobnosti hlavního hrdiny se změnila v jednu velkou kapitulaci. Snímek je to zajímavý, ale nedotažený.(4.6.2006)

 • blackrain
  *****

  Bála jsem se délky filmu, ale film je natolik sugestivní a strhující, že mi ani tak dlouhý nepřišel. Byla jsem vtažená do příběhu hned od první minuty a ještě dlouho po shlédnutí jsem na něj musela myslet. Příběh je moc zajímavý a vyplatí se ho sledovat pozorně, ale je i velmi zvláštní, co se celkového pojetí týká. Knihu jsem bohužel nečetla. Budu to muset napravit. Herecké obsazení je opravdu hvězdné, co jméno, to hvězda.(13.12.2012)

 • ajuska
  ****

  Knižní tři generace rodiny Truebů jsou tu zredukované na dvě, ale zřejmě ku prospěchu věci. Jako čtenáři mi samozřejmě některé zajímavé dějové linky z knihy chyběly, Clařina schopnost a další věci se zase zdají zbytečně osekané nebo trestuhodně nevyužité. Ve výsledku a s odstupem ale povedená adaptace.(1.5.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Rozdíl mezi děním v románu a dějem ve filmu je obrovský. Pár kritiků dokonce napadlo myšlenku, že to vůbec není román Isabel Allende. (Terva)

 • - Clary Del Valle v mladším věku ztvárnila dcera Meryl Streep Grace Gummer. V titulcích pak byla uvedena jako Jane Gray. (Streeper)

 • - Isabel Allende (narozena 1942) je jednou z nejčtenějších latinskoamerických autorek. (cheyene)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace