poster

Dům duchů

 • Německo

  Das Geisterhaus

 • USA

  The House of the Spirits

 • Slovensko

  Dom duchov

Drama / Romantický

Portugalsko / Německo / Dánsko / USA, 1993, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Klasická rozmáchlá sága, která se prostě tak nějak musí líbit všem. Zde navíc celému filmu vévodí übercharismatický Jeremy Irons.(14.9.2009)

 • Hal_Moore
  ****

  Tohle pomalu plynoucí historické, mírně nadpřirozené drama jsem si vychutnal až do poslední kapky. Bezchybné vedení herců - od Oskarového Ironse přes jisté Meryl Streep a Glenn Close až po mladou generaci Winonu Ryder a Antonia Banderase. Hlavní složkou filmu jsou herci a ne příběh, který se nevyhnul pár zbytečným a do očí bijícím scénám - podívejte, nejde o Hollywoodský film, tady jsme v Evropě (děti, koupající se v řece), po delší době časově trochu přetaženým scénám, a ke konci podobné ztrátě dechu, jaká lze vidět u některých hlavních představitelů. Hans Zimmer se svým prvním plně orchestrálním soundtrackem také nezklamal a stal se nedílnou součástí celku, bez které by Dům duchů nebyl na tak jasné čtyři hvězdy.(22.12.2008)

 • Aidan
  **

  Jeremy Irons je sice výtečný herec a chilská příroda krásná, ale nic z toho v mých očích Dům duchů nezachrání před nálepkou nevydařeného velkofilmu. Román je na plátno převeden příliš epizodicky, čas tu ubíhá příliš skokově a rychle a výsledek připomíná spíš líbivou ilustraci ke knize (již jsem nečetl). Snad ze všeho nejvíc mi však dojem kazila zjednodušující politická a náboženská schémata, v nichž se příběh odehrává. Konzervativci jsou diváku předkládáni co zlosynové, zatímco třímači rudých standard co lidumilové, zastánci nutného pokroku a obhájci chudých. Na můj vkus trochu příliš černobílé vidění světa. Jakkoliv moc se může život v Jižní Americe lišit od našeho, i tam je cesta do pekel dlážděna dobrými úmysly revolucionářů. A co říci na vágní esoterické duchovno reprezentované jasnozřivou hrdinkou Clarou? Bylo takové laskavé, nenáročné, smířlivé... a vlastně docela bezobsažné.(8.10.2008)

 • Lokutus
  ****

  Velmi působivé drama (i když přehnaně dlouhé) s jako vždy vynikajícím Jeremy Ironsem, Glenn Close, Merryl Streep a jako vždy krásnou Winonou Ryder. Dokonce ani tehdy ještě nevadil Antonio Banderas. Zimmerova hudba je minimálně stejně tak zajímavá jako film sám a dodává filmu neopakovatelnou atmosféru, která přidává 20% k dobru.(28.7.2002)

 • rt12
  ****

  Je zajímavé, že mě film nadchl, ale od té doby jsem si ho už nikdy nepustila a ani po tom netoužím.(19.5.2014)

 • - Natáčelo se v Dánsku a Portugalsku. (Terva)

 • - Meryl Streep hraje ve svých 44 letech 18ti letou dceru. (Aknah)

 • - Clary Del Valle v mladším věku ztvárnila dcera Meryl Streep Grace Gummer. V titulcích pak byla uvedena jako Jane Gray. (Streeper)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace