Hříšný tanec 2

Hriešny tanec 2

Hriešny tanec 2: Havanské noci

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2004, 83 min

Líbilo se mi to mnohem víc jak první díl, asi kvůli hercům .. Romola je úžasná a klidně bych kvůli ní své hodnocení zvedla ještě o hvězdičku výš.(30.5.2008)

Neslyšela jsem na to moc dobrý hodnocení, ale když jsem to konečně viděla, tak musim říct, že to bylo hodně povedený. Líbilo se mi to mnohem víc než jednička, ale to asi hodně lidí nepochopí. Hlavním aktérům to spolu moc slušelo. Dávám 75%.(4.11.2006)

Nevím sice proč se remake maskuje jako pokračování, ale v žádném ohledu mě nezklamal. Tanec je hříšnější, Romula Garai je opravdu sexy (a navíc skvěle tančí), hudba více odpovídá mému vkusu a ústřední pár ve své romantické linii spolehlivě funguje. Nostalgici navíc zjistí, že Patrick Swayze ještě žije.(22.9.2004)

Hříšný tanec s Patrickem Swayzem je můj "oblíbený kýč" :-) Takže jsem na "dvojku" byla hodně zvědavá. Čekala jsem, že příběh bude klišovitý od A do Z, takže jsem se žádného většího zklamání nedočkala. Ale celkem příjemným překvapením pro mě byly velmi dobré taneční scény. Zvlášť, když jsem někde četla, že Diego Luna se s tancem moc nebratříčkuje, no přesto jen za něj dávám 1*, protože od doby Mexické jízdy patří společně s Gaelem Garcíou Bernalem k mým oblíbeným "Mexikáncům". Jen jednu velkou výtku mám - hudbu. Prostě pukud uslyšíte tu nejlepší kubánskou hudbu - Buena Vista Social Club, je Dirty Dancing na havanský způsob hudební brak. Ale na ty 2* + 1* za Diega to stále ještě je.(3.9.2005)

Prokletí dvojek. Odbité, ale jako mělo to děj - jakýs takýs(3.1.2011)

• - Film byl natáčen v Portoriku, přestože se děj odehrává na Kubě. (Bauer)

• - Do role Katey a Javiera se původně uvažovalo o Natalii Portman a Ricky Martinovi. (Bauer)

• - Inspirací tvůrcům filmu byl skutečný příběh choreografky a producentky JoAnn Jansen. Ta se v roce 1958 coby teenagerka přestěhovala s rodiči z amerického města St. Louis do Havany a postupně poznávala svět golfových večírků a luxusních nočních podniků. Našla si kubánského přítele, který ji seznámil s místní kulturou. Zážitky z Kuby ovlivnily JoAnn na celý život - stala se choreografkou a v New Yorku vedla vlastní taneční skupinu. (HappySmile)