Hříšný tanec 2

Hriešny tanec 2

Hriešny tanec 2: Havanské noci

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2004, 83 min

Nevím sice proč se remake maskuje jako pokračování, ale v žádném ohledu mě nezklamal. Tanec je hříšnější, Romula Garai je opravdu sexy (a navíc skvěle tančí), hudba více odpovídá mému vkusu a ústřední pár ve své romantické linii spolehlivě funguje. Nostalgici navíc zjistí, že Patrick Swayze ještě žije.(22.9.2004)

Čas od času si to chce dát dávku romantického filmu a je důležité mít na tento žánr náladu. Mě se hříšňák dvojka líbil velice. Děj nebyl nikterak špatný a písničky stály za to. 70%(15.1.2008)

Dvojka rozhodně nemůže mít takový úspěch jako předchozí film. I tady se ale dají najít světlé okamžiky, milovnící tanečních a hudebních filmů se určitě přijdou na své. Hlavně, že to hercům tančilo. Exteriéry byly zajímavé a neokoukané. Jenže HŘÍŠŇÁK JE PROSTĚ HŘÍŠŇÁK.(11.7.2008)

• maxi6

Po pravdě řečeno, Hříšný tanec 1 se dá i po letech sledovat stále. Bohužel u pokračování dvojky jsem měl zcela zásadní problémy, abych se na film dodíval až do konce. Je neuvěřitelné, že celkem nezkušená Ferland se pustí do remaku slavného hudebního filmu, naprosto nepočítá, že kritika a náročný, hudebně založený filmový divák ho musí smést ze stolu. Není to nepochopením nebo jejím podceňováním, ale ono vše sklouzlo do jediné a tím laciné roviny, kde převládá latinskoamerická telenovela, příběh o ničem. Vzrušující hudba, nádherní lidé, erotika, malebné prostředí Havany a krásná příroda tím vším dostávají trpkou a nakyslou pachuť . Těkavá kamera, někdy nelogický střih a do toho všeho ještě šoupnutá revoluce? Nemohu si pomoci, ale toto už skončilo v propadlišti filmových dějin už před premierou..........(12.12.2004)

Bez nešťastně zvoleného názvu by zde bylo o pár tisíc hodnotících méně a o několik procent více. V Havaně totiž funguje lecos, ale jakmile se začne srovnávat s originálem, jdou dojmy přirozeně do úplně jiných sfér.(1.5.2008)