Hříšný tanec 2

Hriešny tanec 2

Hriešny tanec 2: Havanské noci

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2004, 83 min

Líbilo se mi to mnohem víc jak první díl, asi kvůli hercům .. Romola je úžasná a klidně bych kvůli ní své hodnocení zvedla ještě o hvězdičku výš.(30.5.2008)

• bouncer

Diego do čeho jsi se to pustil? Taková slátanina...(21.2.2006)

Neslyšela jsem na to moc dobrý hodnocení, ale když jsem to konečně viděla, tak musim říct, že to bylo hodně povedený. Líbilo se mi to mnohem víc než jednička, ale to asi hodně lidí nepochopí. Hlavním aktérům to spolu moc slušelo. Dávám 75%.(4.11.2006)

Ackoli tohle neni pokracovani v pravem smyslu, jen pokracovani tematicke, s jinymi herci a v jinem prostredi, presto si tvurci neodpustili nekolik napodob a odkazu, ktere se mi ale libily (ne jako trapne kopirovani u Snezenek a machru po 25 letech). Patricka tam nutne cpat nemuseli, protoze navaznost neexistuje a on tam opravdu nevypadal dobre - ani tech par peclive naucenych tanecnich mambo pohybu uz mu neslo jako driv. Mezi hlavnimi predstaviteli to opravdu jiskri a kubanska hudba a tanec je sexy. O pribeh samotny nejde, neslo o nej ani v jednicce, takze pokud do toho jde divak s tim, ze neuslysi kdovijake dialogove perly, ale uzije si dirty hudbu a tanec, bude spokojeny.(9.1.2011)

Hlavně, že jim to furt dobře tančí a exteriéry jsou stále půvabné. Kýč jak bič, který mi však neustále připadá roztomilý (no minálně Diego Luna).(2.6.2007)

• Mýa

• - Inspirací tvůrcům filmu byl skutečný příběh choreografky a producentky JoAnn Jansen. Ta se v roce 1958 coby teenagerka přestěhovala s rodiči z amerického města St. Louis do Havany a postupně poznávala svět golfových večírků a luxusních nočních podniků. Našla si kubánského přítele, který ji seznámil s místní kulturou. Zážitky z Kuby ovlivnily JoAnn na celý život - stala se choreografkou a v New Yorku vedla vlastní taneční skupinu. (HappySmile)

• - Ani Romola Garai (Katey) ani Diego Luna (Javier) neměli před natáčením žádný profesionální taneční výcvik ani zkušenosti. Deset týdnů před začátkem natáčení odjeli do Portorika a tam denně trénovali osm hodin s producentkou JoAnn Fregalette Jansen a čtyřmi dalšími tanečníky a choreografy. (Bauer)

• - Diego Luna (Javier), který se naučil tančit za šest týdnů, přiznal, že normálně nejlépe tančí, když má v sobě několik piv. (Bauer)