Stroj času

Časostroj

Stroj času

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 96 min

Filmy, v nichž se cestuje časem, mám rád. Není mi proti srsti nechat se unést fantazií tvůrců a nahlédnout do jejich vize budoucnosti. Stroj času má dle mého dobrý děj - touha zvrátit osud - a je solidně zpracován. Líbil se mi styl života v budoucnosti, protože nám nebyl naservírován tak, jak to známe z většiny sci-fi snímků.(17.8.2010)

Rozpadající se Měsíc .... tak to je moc ... jinak je to celkem slušný sci-fi film ... Opravdu jde minulost ovlivnit?(20.5.2009)

Toto ja môžem. Dobrodružný film šmrncnutý sci-fi zápletkou o cestovaní v čase je rozhodne dobrý námet na film, aj keď pod tým všetkým sa skrýva len príbeh o láske. Prvá polka filmu je skutočne dobrá. Výprava, kostýmy, efekty, herci, hudba, dobová atmosféra a príbeh vás dokážu vtiahnuť do deja, no v polke filmu je film strašne rýchlo odbitý, čo je velka škoda. Od polky filmu sa ide priamočiaro do záverečného finále a pri tom keby sa rozvinul trochu príbeh by to bolo minimálne o triedu lepšie. S celkového hladiska sa stále jedná a dobrý film, kde vás pripúta k sedlu hlavne skvelý Guy Pearce a hudba Klausa Badelta. 70% - 3*(29.11.2013)

• Jacinda

Scéna v parku mě hodně zasáhla. Když se nad tím člověk zamyslí, že si vyjde ven požádat svou přítelkyni o ruku a ona za chvíli zemře...a nejde to jinak... Celkem depresivně laděný film se silnými momenty: Rozstřílený měsíc, "Nápověda" v muzeu... Zpracování pěkné, ale film s tak ponurou atmosférou, že můžu dát jen 2 hvězdy. Btw. herecké obsazení taky nic moc a dialogy příšerné. O Morlocích radši ani nemluvě. Radost přinese jen úerfektně zpracované cestování v čase...(16.1.2009)

Je to perfektný dobrodružný sci- fi film. Má výborný príbeh o skvelom vedcovi, ktorý počas lúpeže príde o milovanú snúbenku, s čím sa ale nehodlá zmieriť a tak využije všetky svoje schopnosti, aby zostrojil stroj času. To sa mu aj podarí, ale po návratoch do minulosti si uvedomuje, že sa minulosť zmeniť nedá a tak sa rozhodne vydať do budúcnosti, aby zistil dôvod. Čoskoro si ale uvedomuje, že ľudstvo kvôli vlastnej chybe takmer vymrelo a tak sa následne dostáva do doby, keď existujú dve rasy, mierumilovná a agresívny žijúca v podzemí. A keďže si tu nachádza nových priateľov, nehodlá to nechať len tak. Spracovanie je skvelé, dej je po celý čas nadmieru zaujímavý, výborná úvodná časť, zaujímavá návšteva dvadsiatehoprvého storočia, ale aj hlavná fáza filmu v ďalekej budúcnosti, kde si ma získal ten návrat k prírodnému spôsobu života. Tu skutočne jedna nezabudnuteľná scéna strieda druhú, nesie sa to v takej veľmi príjemnej atmosfére, vďaka ktorej majú mnohé scény úžasné čaro a sadla mi aj tá ústredná myšlienka, na ktorú hľadá hlavný hrdina odpoveď. Jedine ma trochu mrzí, že ten boj dvoch rás je podaný béčkovejšie, než by bolo ideálne a tak sa v poslednej tretine nájde aj pár scén, ktoré pôsobia predsa len trochu hlúpo, ale nad to sa dokážem povzniesť, aj toto je celkom zaujímavé a vynikajúci pocit z filmu mi to nepokazilo. A nesklamú ani akčné sekvencie, ktorých je len pár, ale prišli mi celkom zaujímavé. Herecké obsadenie je výborné, vynikajúci Guy Pearce v hlavnej úlohe, ktorý je tu ten správny sympaťák a tak sa mu nedá nefandiť, skvelá postava ženy z budúcnosti, najlepší priateľ, ale zaujali ma aj Orlando Jones, Jeremy Irons a Sienna Guillory. Réžia a technická stránka sú perfektné, skvelá vizuálna stránka, hlavne tá cesta do dvadsiatehoprvého storočia je dokonalá a vynikajúca atmosféra, až na to béčkovejšie prevedenie poslednej tretiny som mimoriadne spokojný. A k tomu ešte tá nádherná hudba, jedna z mojich najobľúbenejších vôbec. Pre mňa je Stroj času jeden z nalepších filmov svojej kategórie, videl som ho už mnohokrát a stále si ma získa. O plnom hodnotení ani trochu nepochybujem. 90%(7.6.2007)

• - Guy Pearce většinu kaskadérských úloh dělal sám a byl zklamaný, když mu to nebylo umožněno pokaždé. (akisha)

• - Guy Pearce (Alexander Hartdegen) si během natáčení zlomil žebro. (NGP)

• - Pro věrohodnost byl na popsání tabulí v Alexanderově pracovně najat fyzik. Vzorce jsou sice v pořádku, ale mnoho jich pochází až z 20. století. (Ravi)