poster

Stroj času

 • USA

  Time Machine, The

 • Slovensko

  Časostroj

 • Slovensko

  Stroj času

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  **

  Docela obstojné triky v žádném případě nemohou zachránit stupidní příběh, který by se báječně hodil do jedné epizody Pána šelem. Herci podprůměrní (škoda Ironse), interiéry jeskyní směšně studiové a opravdovou lahůdkou je "řeč budoucnosti" sestávající z tří různě kombinovaných slabik. Sci-Fi knížka ze stánku za dvacku skýtá zaručeně lepší zážitek, než je Stroj času, který z hlavy vyprchá během první minuty po zhlédnutí.(24.2.2008)

 • Skejpr
  ****

  Po celých deseti letech od premiéry filmu jsem se konečně odhodlal a po všech těch negativních ohlasech, které se na film za ta léta stihly sesypat jsem poměrně mile překvapený... Time Machine má svoje limity, ale stejně tak i přednosti, mezi ty hlavní patří především skvostný vizuál, výtečné triky (kterých je málo, takže jsou kvalitní a zároveň fungují jako něco výjimečného a fascinace jimi funguje) a solidní ruční výprava, zajímavé scénáristické momenty a v neposlední řadě také Guy Pearce, který, pokud zrovna podivně nepřehrává, hraje výtečně... Vizuální feeling Verneovek taktéž jednoznačně k dobru...(5.7.2012)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Klaus Badelt: 1. Professor Alexander Hartdegen ,2. Wish Me Luck ,3. Emma ,4. The Time Machine ,5. Bleeker Street ,6. I Don't Belong Here ,7. Time Travel ,8. Eloi ,9. Good Night ,10. Stone Language ,11. Morlocks Attack ,12. Where The Ghosts Are ,13. The Master ,14. "What If?" ,15. Godspeed ,(14.5.2011)

 • Radyo
  *

  Je to: za a) naivně pitomé nebo za b) pitomě naivní? Správně je možnost c. :) Je to totiž obojí. :) Nejsympatičtějšími postavami filmu jsou lovící morloci, kteří vypadají jako kříženci E.T.mimozemšťana a ropáka, s tím dodatkem, že nebyli aspoň 7 let u holiče. Že v tom hraje Guy Pearce, to považuji "jen" za omyl "matky přírody", že tam má ale malý štěk i Jeremy Irons, to už zavání přímo sabotáží - ten chlap by měl rychle změnit agenta. Btw. H.G.Wells se z výtvoru svého pravnuka (či v jakém rodinném poměru jsou) musí otáčet v hrobě i dva roky po vzniku filmu, a být na jeho místě (tedy být mrtvý), tak svého praprapotomka budu chodit strašit tak dlouho, až mu z toho hrábne.(4.3.2004)

 • TeeAge
  **

  Vizuálna lahôdka pre obe oči. Pre myseľ však nedostačujúce. (Prečo práve podzemní orkovia a upír z Underworld?)(19.9.2009)

 • - Režisér Simon Wells je pravnukem H.G. Wellse, který napsal stejnojmennou knižní předlohu. (NGP)

 • - Guy Pearce (Alexander Hartdegen) si během natáčení zlomil žebro. (NGP)

 • - Simon Wells byl po 18 dnech natáčení vyměněn za jiného režiséra (Gore Verbinski), údajně kvůli "extrémnímu vyčerpání". Po dvou týdnech odpočinku se Wells zase vrátil do svého režisérského křesla. (NGP)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace