• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Hudební

Austrálie / USA, 2006, 108 min

priatelia filmu, toto je pre mňa osobne prekvapivo netradične a nad očakávania pozoruhodný animák, George Miller sa svojmu projektu oddal a až na pár miest, kde už azda nezvládol vzdorovať produkčným tlakom a musel zakomponovať zopár klasicky animákovských miestečiek udržal latku dosť vysoko. Prišlo mi to pomerne originálne, miestami naozaj mrazivé, dosť často veľmi, naozaj veľmi vtipné a hlavne nadšením zopár ľudí na čele s Millerom krásne vybudované a ešte krajšie animované dobrodružstvo v doposiaľ stále neprebádanom a úchvatnom prostredí Antraktídy.V dobe, keď sa s animákmi pretrhlo vrece urobiť film, ktorý ohúri režijnou, animačnou a dokonca aj obsahovou stránkou, je výkon skoro heroický a tu to akosi vyšlo. Vážne som ostal potešený(18.2.2007)

Skvělá grafika, srdcervouci tučňáci! Mně, matce, sestře .... všem se nám to líbilo!(24.3.2007)

rozpočet : $100 million otvárací víkend : $41,533,432 tržby celosvetovo : $384,200,317 .úžasná animácia a jeden nádherný epický záber za druhým podbarvený velkolepov hudbou mi hravo vynahradzuje všetko to čo sa mi na filme nepáči ( príliš pateticky podané ekologické posolstvo,patos,pesníčky,stepovanie ) ps : scénku v akváriu považujem tak isto za geniálnú (úplná depka ).(12.12.2006)

• bassator

25. 12. 2009 - 20%(31.12.2009)

Vůbec to nebylo tak špatné, jak jsem čekal. Skvělá animace (zvlášt scény honiček, padání, klouzání, plavání - zkrátka akce), velmi dobrá muzikálová čísla (skoro Moulin Rouge na ledu a s křídly) a bohužel trochu moc roztahaný a okoukaný příběh. Ve scéně, kdy se Mumble poprvé vrací a v zádech mu zpívající Ramon rozjede španělskou verzi Sinatrovy My Way, mi vyhrkly slzy do očí. Víc takových momentů a byly by to čtyři hvězdičky. *** 1/2 P.S. Nevím, jakou verzi hrají u nás v kinech, ale můj DVD screener měl minut 108.(7.1.2007)

• - Brittany MurphyNicole KidmanHugh Jackman nazpívali své party sami. (imro)

• - Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)

• - Na tělo tučňáka Brumly, bylo animátorsky umístěno 6 milionů peříček. Díky tomu vypadá přesvědčivě i v detailních záběrech. (Pumiiix)