• Dan9K

Scéna v zoo je za čtyři, ale zbytek je snad to nejtrapnější, nejdebilnější a nejotravnější, co filmový pás poznal..(27.12.2009)

Během první půlhodiny jsem si říkal, že páni akademici zase jednou šlápli do pořádného slepičince. Hláškujících zvířát mám už pokrk, takže jsem byl rád, že tady v podstatě nejsou. První věcí, která mě ale opravdu praštila do hlavy bylo to, že tohle je snad první CGI animák, který není komedií. Už jsme viděli komedie trhající bránice (Doba Ledová), komedie distingované (Ratatouille) a potom taky komedie úplně trapné (Lovecká sezóna), všechny ostatní počítačově animované filmy se pohybují zhruba v těchto mantinelech. Ve zdejších komentářích můžete narazit na srovnání s Vesmírnou odyseou. Dle mého to není úplně přesné, více mi sedí přirovnání k Blízkým setkáním třetího druhu. Přestože je děj první polovinu dost slabý a coversongům se věnuje až příliš velký prostor, existenciální druhá část mi to bohatě vynahradila. Páni akademici občas ví, co dělají...(24.2.2009)

• Aidan

K pohádkám různá mravní poselství patří, ačkoliv leckdy dovedou příběh pěkně pokazit, obzvlášt když z něj neústrojně trčí. Film Happy Feet je právě takový případ, přičemž moralínová injekce působí tím škodlivěji, že není namíchána z lidové nebo jakékoliv jiné nelidové moudrosti, ale z pošetilých představ nějakého liberálního hollywoodského scénáristy o dobru a zlu. Dobro rovná se zde především právo na jinakost a sebevyjádření. Zlo rovná se zas autorita, tradice, náboženství a devastace životního prostředí. Poněkud jednostranný pohled na věc, řekl bych. Některé akční scény jsou sice dobře provedené a nezvyklé prostředí dalekého severu dodává příběhu na poutavosti, ale ani tak to nakonec není nic úžasného. Je mnoho lepších animovaných filmů, které pustit sobě i dětem.(10.6.2009)

• - Na tělo tučňáka Brumly, bylo animátorsky umístěno 6 milionů peříček. Díky tomu vypadá přesvědčivě i v detailních záběrech. (Pumiiix)

• - Brittany MurphyNicole KidmanHugh Jackman nazpívali své party sami. (imro)

• - Všichni tanečníci museli projít speciální školou pohybů tučňáků. (imro)