• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Hudební

Austrálie / USA, 2006, 108 min

• Foox

Skvělé nápady nebo scény střídá demence, těžko říct jestli záměrná nebo ne. Ve výsledku hodně nevyrovnaná slátanina.(16.1.2012)

Velmi krásná animace a některé písničky jsou také velice povedené v podání roztomilých tučňáků, ale na příběhu si tvůrci absolutně vylámali zuby. Samotný příběh o zpívajících a tančících tučňácích je ujetý, ale co víc, z pěkného muzikálu se z ničeho nic ocitáme v rádoby smutném dramatu zakončeném nejkýčovitějším koncem, co jsem kdy viděl. Zachraňují to jen vtipní pidi tučňáci. 55%(10.6.2012)

• Morien

Začínám mít pomalu dojem, že by to chtělo nějakou masovou vzpouru proti vzmáhajícímu se trendu postavit film na tom, že je animovaný a roztomilý. Když se podívám na obrazovku a vidím tam tisíc sexy vlnících se tučňáků, tak fyzicky cítím, jak mi IQ odtéká z hlavy.(25.12.2009)

Pekná animácia,veľké dobrodružstvo a veľa ďalších veci.Presne to to čo dobrý animák potrebuje. 80% - 4*(5.3.2010)

ŠŤASTNÁ NOŽIČKA je klasický příběh pro děti (i když místy se mi zdál dospělý až až). O dospívání a tak podobně. Nic zvláštního. Tedy až na skvěle vybrané hlasy hlavních tučňáků a VYNIKAJÍCÍ hudbu Johna Powella, která všechno zvedá o třídu výš. Po stránce animace je HF trochu nevyrovnaný a geniální scény jak například vánice nebo akvárium střídají vyloženě obyčejní tuleni nebo rypouši sloní. Vyklubal se z toho prostě mnohem, mnohem lepší film než jsem čekal. A navíc mám tučňáčky moc rád :-).(10.8.2007)

• - Brittany MurphyNicole KidmanHugh Jackman nazpívali své party sami. (imro)

• - Zpěvák Prince původně odmítl poskytnout svoji píseň „Kiss“ pro film, ale když mu promítli první ukázky, změnil názor. Dokonce do snímku dopsal novou píseň, která zazní během závěrečných titulků. (imro)

• - Happy Feet je první animovaný snímek studia Animal Logic. Tato australská firma ale ve světě filmu není neznámá. Spolupracovala například na speciálních efektech k filmu Prasátko Babe ve městě nebo k trilogii Pán prstenů. (imro)