• Pethushka

Na animák docela nuda. Postrádala jsem zde o trochu více roztomilosti, originality a hlavně humoru.(19.4.2011)

Během první půlhodiny jsem si říkal, že páni akademici zase jednou šlápli do pořádného slepičince. Hláškujících zvířát mám už pokrk, takže jsem byl rád, že tady v podstatě nejsou. První věcí, která mě ale opravdu praštila do hlavy bylo to, že tohle je snad první CGI animák, který není komedií. Už jsme viděli komedie trhající bránice (Doba Ledová), komedie distingované (Ratatouille) a potom taky komedie úplně trapné (Lovecká sezóna), všechny ostatní počítačově animované filmy se pohybují zhruba v těchto mantinelech. Ve zdejších komentářích můžete narazit na srovnání s Vesmírnou odyseou. Dle mého to není úplně přesné, více mi sedí přirovnání k Blízkým setkáním třetího druhu. Přestože je děj první polovinu dost slabý a coversongům se věnuje až příliš velký prostor, existenciální druhá část mi to bohatě vynahradila. Páni akademici občas ví, co dělají...(24.2.2009)

PUTOVANIE TUČNIAKOV+HĽADÁ SA NEMO Konečne som sa riadne pobavil!!! Jednak na skvelej technickej stránke, jednak na humore a choreografiách a dokonca ma uchvátilá aj "odbornosť" filmu. Po DOBE ĽADOVEJ 2, KARCOOLKE, ale aj Nemovi som trochu zanevrel na animáky, ale teraz sa vo mne opäť rozprúdila krv! Dokonca som poškuľoval po 5*, ale kvôli tomu, že film v polovici trochu zľaví v tempe musím dať 4. Zaujímavé pritom je, že prvá polovica má málo deja, ale spievanie a tancovanie je super a dokoca aj naháňačky a kĺzanie po ľade bolo super (v tekej IA 2 mi liezlo na nervy). Najviac som sa bál, že zamontovaním ľudí do príbehu, to pokazia, ale Homo sapiens boli nakoniec najzaujímavejšou technickou súčasťou. Akčné, dravé, roztomilé, romantické, no super!!!(14.1.2007)

• packa

Pánové akademici jsou pěkný čuňata, dát tomuto nesmyslu v oscarovém klání přednost před Auty a V tom domě straší, považuji za další hystorický omyl. Co vyhraje příště? Že by Karcoolka2 ?(26.5.2007)

Po nizkych hodnoteniach na csfd som toho vela necakl, avsak Happy feet mi poskytol skvelu zabavu. Da sa povedat, ze je to jeden velky hudobny videoklip s uzasnymi songami. Az prekvapivo dospelacky dej filmu s vyraznym enviromentalistickym odkazom odohravajuci sa na pozadi uchvacujuco "studenych" sceneriach a s uz spomenutou skvelou hudbou ma proste chytil za srdce. Relativny neuspech filmu sa mozno da prisudit az prilis tazkej teme pre maleho divaka a na druhej strane az prilis detskym prevedenim pre divaka "hlbokomyselneho".(25.4.2007)