Po nizkych hodnoteniach na csfd som toho vela necakl, avsak Happy feet mi poskytol skvelu zabavu. Da sa povedat, ze je to jeden velky hudobny videoklip s uzasnymi songami. Az prekvapivo dospelacky dej filmu s vyraznym enviromentalistickym odkazom odohravajuci sa na pozadi uchvacujuco "studenych" sceneriach a s uz spomenutou skvelou hudbou ma proste chytil za srdce. Relativny neuspech filmu sa mozno da prisudit az prilis tazkej teme pre maleho divaka a na druhej strane az prilis detskym prevedenim pre divaka "hlbokomyselneho".(25.4.2007)

• Foox

Skvělé nápady nebo scény střídá demence, těžko říct jestli záměrná nebo ne. Ve výsledku hodně nevyrovnaná slátanina.(16.1.2012)

No tak ja teda nevim, za co tahle prasarna dostala oskara. Na druhou stranu, videl jsem i horsi animace. Film je nejdriv asi pul hodky vcelku nudnej, nastesti pak na scenu vlitnou maly machrujici tucnaci, ktery film ozivi a pak uz je to aspon trosku vtipny. Navic to je asi prvni film, co je pojatej jako muzikal, ale jen zhruba 60 minut. Pak je to spis takovy dobrodruznejsi, kdy jdou za "vetrelcema", coz sou jedny z nejlepsich scen, jako treba prijezd lodi a podobne. Ono celkove se animace docela povedla, akorat misty ze zacatku to bylo jeste naky odflakly. No a na zaver tam tvurci narvali zivy herce a najednou meli tucnaky vsichni radi, to uz bylo krapet moc. Taky ma film pekne prestrelenou stopaz. Celej film v podstate zachranuje ta vtipna particka malejch tucnaku a hlavne hudebni cisla, protoze vetsina pisnicek je chytlava. Ale jinak to je kravina.(5.10.2007)

• Morien

Začínám mít pomalu dojem, že by to chtělo nějakou masovou vzpouru proti vzmáhajícímu se trendu postavit film na tom, že je animovaný a roztomilý. Když se podívám na obrazovku a vidím tam tisíc sexy vlnících se tučňáků, tak fyzicky cítím, jak mi IQ odtéká z hlavy.(25.12.2009)

Během první půlhodiny jsem si říkal, že páni akademici zase jednou šlápli do pořádného slepičince. Hláškujících zvířát mám už pokrk, takže jsem byl rád, že tady v podstatě nejsou. První věcí, která mě ale opravdu praštila do hlavy bylo to, že tohle je snad první CGI animák, který není komedií. Už jsme viděli komedie trhající bránice (Doba Ledová), komedie distingované (Ratatouille) a potom taky komedie úplně trapné (Lovecká sezóna), všechny ostatní počítačově animované filmy se pohybují zhruba v těchto mantinelech. Ve zdejších komentářích můžete narazit na srovnání s Vesmírnou odyseou. Dle mého to není úplně přesné, více mi sedí přirovnání k Blízkým setkáním třetího druhu. Přestože je děj první polovinu dost slabý a coversongům se věnuje až příliš velký prostor, existenciální druhá část mi to bohatě vynahradila. Páni akademici občas ví, co dělají...(24.2.2009)

• - Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)

• - Happy Feet je první animovaný snímek studia Animal Logic. Tato australská firma ale ve světě filmu není neznámá. Spolupracovala například na speciálních efektech k filmu Prasátko Babe ve městě nebo k trilogii Pán prstenů. (imro)

• - Snímek je věnován Stevovi Irwinovi, slavnému televiznímu průvodci světem divokých zvířat, který zemřel při potápění v září 2006. (imro)