Kate a Leopold

Kate & Leopold

Kate a Leopold

Romantický / Fantasy / Komedie

USA, 2001, 118 min (Director's cut: 123 min)

Jedna ze slabších romantických komedií s Meg Ryan v hlavní roli. Mám ji v tomhle typu filmů rád, ale tohle jí tak úplně nesedlo ... O posunu v čase byla natočena spousta působivějších filmů. Láska to tady bohužel nezachránila :)(3.7.2003)

Zaujímavý námet, ale to prevedenie je nič moc.Niektoré scény sú síce zaujímavé, ale iné zase nudné a tie ďalšie až príliš sladko romantické.Celý film vlastne kolíše a nevie nájsť svoj rytmus.Tvorcovia vlastne ani nedokážu zdvihnúť latku moc vysoko, pretože tu nieje žiadna fajn zapamätateľná scéna.Do tohoto filmu by sa zmestilo kopec nápadov, ale ostalo to viac pri klasickej romantike a s toho fajnového deju nič moc nevyťažili.Koniec filmu tiež stál za nič.Charizmatický herec Hugh Jackman ťahá film aj za Meg Ryan, pretože ta mala asi slabšiu chvíľku. 65% - 3*(23.6.2011)

Nic co by tu už nejmíň 20x nebylo, ale stejně je to zábavný, díky Meg Ryan milý a Hugh Jackman jako vévoda naprosto skvělej(24.8.2008)

Scenár diváka príliš nepresvedčí, že Kate miluje Leopolda natoľko, aby za ním skočila z Brooklynského mosta, no fotografia z konca 20.storočia, vyhotovená koncom 19.storočia, na ktorej je Kate z konca 20.storočia, ma úplne dostala. Teoretik fotografie Roland Barthes by tento detail výstižne označil ako "punctum". Ja by som to označil ako "Punctum". A ono "Punctum" je čímsi, čo bohato vynahradí nedostatky v scenári i nedostatok "chémie".(23.10.2004)

Mám ráda fantasy a tohle bylo vtipné fantasy. Nemám ráda romantické dojáky, ale tohle byla vtipná romantika. Nesnáším reklamy a tady dostaly krásně na frak. Za to má ode mne tento snímek jednu hvězdičku navíc.(3.3.2012)

• - Film získal v roce 2001 Zlatý glógus za nejlepší píseň. Ocenění vybojovala skladba "Until" od Stinga. (Terva)

• - Když se Leopold poprvé probudí ve Stuartově bytě a omylem zapne televizi, zrovna v ní běží epizoda britského seriálu The Prisoner (1967). (CrypzzXD)

• - Během scény, kdy Leopold pronásleduje Stuarta po schodišti, se v jedné chvíli zdá, jakoby Stuart urazil během vteřiny hned několik metrů. V původně natočené verzi v tom místě oba muži vrazili do Kate, stoupající po schodech. (CrypzzXD)