Kate a Leopold

Kate & Leopold

Kate a Leopold

Romantický / Fantasy / Komedie

USA, 2001, 118 min (Director's cut: 123 min)

Romanťák se vším všudy. Není nijak ohromující - mě ale každopádně hodně potěšil.(1.12.2007)

rozpocet ? trzby celosvetovo $76,019,048(17.11.2006)

V celku povedená romantika s krásnou Ryanovou a sympatickým Jackmanem.(20.5.2007)

Nikdy som nemal túto romantickú komédiu skombinovanu s „time travel“ príliš v láske, ale ako sa hovorí, iba Sith vidí veci čierno-bielo a dozaista Mangoldovej netradičnej romantike treba priznať zopár bodov k dobru, v čele s pôvabným hereckým obsadením (večne nedocenený Liev Schreiber). Avšak ani napriek originálnej „časovej“ zápletke, svižným dialógom a niekoľkým poetickým scénkam, sa tvorcom nepodarilo dokopať to ďalej, než „len“ k solídnej, zručne nakrútenej, napísanej a zahranej stávke na istotu. A k tomu, to hlavne, troška toho starodávneho rytierstva.(3.2.2008)

Docela mila romanticka oddechovka. Komedie urcite ne, nezasmal jsem se ani jednou, ale presto prijemne.(2.1.2004)

• - Hugh Jackman byl v roce 2001 za roli Leopolda nominován na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herec v hudebním filmu nebo komedii. Vyhrál však Gene Hackman za roli Tenenbauma, kterého ztvárnil ve filmu Taková zvláštní rodinka (2001). (Terva)

• - Když se Leopold poprvé probudí ve Stuartově bytě a omylem zapne televizi, zrovna v ní běží epizoda britského seriálu The Prisoner (1967). (CrypzzXD)

• - Hugh Jackman bral lekce etikety od Jane Gibsonové, odbornice na společenské chování 19. století. Mimo to se učil společenským tancům a jízdě na koni. (CrypzzXD)