Kate a Leopold

Kate & Leopold

Kate a Leopold

Romantický / Fantasy / Komedie

USA, 2001, 118 min (Director's cut: 123 min)

Fimu kazí dojem český dabing, protože nesnáším dabérku Meg (pro zajímavost dabovala třeba Edie z Manželek). Jinak se mi tahle romantika moc líbí a miluju scénu s natáčení reklamy. Takže příště si to pustím v originále(21.10.2011)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(30.9.2012)

Příběh o lásce, překonávající století.. Počkat, to jsem už někde slyšel a ne jednou. Zapomenu na to, protože jak Jackman tak Ryan jsou strašne sympatičtí, sluší jim to spolu a vždy ocením takovou příjemnou romantiku, hlavně když je spojená se scifi motivem ala Návštěvnící - tedy člověk ze staré doby ve víru velkoměsta.. Konec krásně sladký, na nějaký letní večer nejlépe s někým jako stvořené dobré 4 PS: hm, dívám se, že to natočil Mangold, můj oblíbenec přes western.. No, bylo tam cítit to jeho charisma(26.4.2010)

Taková klasická romantika, kde nad logikou časoprostorových hrátek není radno příliš přemýšlet. Pokud toto dodržíte, není důvod, proč byste si u tohohle filmu příjemně neodpočinuli. Akorát na Meg Ryan se mi už moc příjemně nedívalo, pro role tohoto typu a romantickou image začíná být kapku přezrálá a umělá.(17.9.2008)

Nečekala jsem, že to bude až takhle roztomilý.(24.5.2008)

• - Během scény, kdy Leopold pronásleduje Stuarta po schodišti, se v jedné chvíli zdá, jakoby Stuart urazil během vteřiny hned několik metrů. V původně natočené verzi v tom místě oba muži vrazili do Kate, stoupající po schodech. (CrypzzXD)

• - Do role Kate byla původně zvažována Sandra Bullock. (CrypzzXD)

• - Ve scéně v restauraci Leopold (Hugh Jackman) vyvrací J.J.ovy (Bradley Whitford) omyly o opeře "Bohéma". Leopold ale přišel z roku 1876 a opera Bohéma měla premiéru až o dvacet let později, 1. února 1896. (Hanussen)