Kate a Leopold

Kate & Leopold

Kate a Leopold

Romantický / Fantasy / Komedie

USA, 2001, 118 min (Director's cut: 123 min)

Ženská část populace bude rozhodně nadšená. Co by ne, když se v tomhle filmu vyskytuje muž, který nosí snídani do postele, vstane od stolu, když vstane žena a umí francouzsky, rozumí divadlu.......a bla bla :D Na druhou stranu si budou muži rvát vlasy. Jejich milované chotě se do nich začnou navážet kvůli jejich neschopnosti v oblasti kultury a taky toho, že nesjou schopní umýt nádobí, když se to od nich sakra čeká. Já, jakožto člověk single, mám radost, že mě nic podobného nečeká a že jsem mohl bez zaujetí sledovat něco tak...skvělýho. Po pravdě mě nejvíc dostal byt, který okupoval Hugh. Upsal bych půlku duše za něco tak dokonalýho a navíc ten jeho pes byl taky úchvatnej. Jó, samozřejmě láskyplné skřípení mezi Meg a panem "co je to toaster?", byl taky dokonalý a třeba při scéně, kdy tančili na střeše jsem měl nutkání zajít na libimseti.cz, abych si taky mohl zablbnout jako oni. Prostě a jednoduše geniální film, po romantické stránce, na který bych se mohl dívat do nekonečna. 85%(24.8.2008)

• Indiana

Meg Ryan už na poli romantické komedie patrně neví coby. Od začátku do konce je to nuda, postava Ryanové je tu otravná, není tu žádná více méně vtipná scéna a ani to nehýří tou správnou romanticko-pohodovou atmosférou, jako se to povedlo třeba Lásce přes internet. 2* za skvělého Hugha Jackamana.(26.12.2005)

Zostalo to len pri zaujímavom námete, Meg Ryan je už trošku neatraktívna pre romantické filmy a jej postupne vznikajúci vzťah s "vejvodom" Hughom Jackmanom nemá tu pravú iskru. Je vidieť že aj zo strany režiséra Jamesa Mangolda je v tomto žánry neskúsenosť a po celý čas sa len hľadá a nevie dej usmerniť tak aby bol pútavejší. A taktiež dejovo prepletený príbeh s minulosťou a teda cestovaním v časovej trhline, mohol priniesť viac vtipných vsuviek, ktoré to mohli lepšie odľahčiť a nemuselo to potom vypadať tak vážne tváriace. ║Rozpočet $48miliónovTržby USA $47,121,859Tržby Celosvetovo $76,019,048(7.8.2005)

Nikdy som nemal túto romantickú komédiu skombinovanu s „time travel“ príliš v láske, ale ako sa hovorí, iba Sith vidí veci čierno-bielo a dozaista Mangoldovej netradičnej romantike treba priznať zopár bodov k dobru, v čele s pôvabným hereckým obsadením (večne nedocenený Liev Schreiber). Avšak ani napriek originálnej „časovej“ zápletke, svižným dialógom a niekoľkým poetickým scénkam, sa tvorcom nepodarilo dokopať to ďalej, než „len“ k solídnej, zručne nakrútenej, napísanej a zahranej stávke na istotu. A k tomu, to hlavne, troška toho starodávneho rytierstva.(3.2.2008)

Kdesi nad Brooklynským mostem v New Yorku se rozléhá skladba Moon River a na střeše domu se za tónů smyčce koná romantická večeře šarmantního anglického vévody a emancipované Američanky. Láska jako trám? Možná? Je mezi nimi totiž propast 125ti let. Trošku tak pošilháváme po žánru sci-fi, i když v romanci je možné takřka vše. Romantická komedie (jejíž druhá část je kupodivu povedenější) naštěstí nečerpá jen z trablů galantního gentlemana v moderní společnosti. V omezeném čase se milenci sbližují relativně slibně, slušně jim sekunduje i dvojice Meyer/Schreiber. Hlavní devízou je ale duo Meg Ryan a Hugh Jackman, kdy první jmenovaná se v žánru pohybuje už nějaký ten pátek a stále má co nabídnout a Jackman je jednoduše přesný. Zejména v situacích (znalosti opery a francouzštiny, gastronomické zvyklosti), kdy může projevit své schopnosti vychovaného a vzdělaného elegána z dob minulých.(18.1.2007)