poster

Soumrak mrtvých

 • Velká Británie

  Shaun of the Dead

 • slovenský

  Súmrak mŕtvych

Akční / Komedie / Horor

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Zombi-komédia s príšerne britskou angličtinou a príjemne skazenou morálkou - dvaja hlavní hrdinovia sú povaľačskí flákači a sú "cool". Oni vrátane Kate Ashfield sú dobre obsadení a svižný rozbeh filmu veľa sľubuje, no časom scenáru dôjdu nápady a iba bezmocne máta kade tade a vykráda čo sa len dá (opakujem vykráda - nie paroduje - to je rozdieľ). Tento film vlastne ani nemá dej a snaží sa byť iba zábavnou situačnou komédiou, v ktorej nejde o to čo, ale ako sa práve deje na priestore zopár metrov štvorcových. S výnimkou spomínaného rozbehu som sa ale väčšinu času nudil a čudoval scenáristovej obmedzenej fantázii.(24.10.2004)

 • TheRaven
  ****

  klasické zombie schéma proložené pořádnou dávkou černého (a nejen) humoru....jen krůček od páté hvězdy(6.6.2009)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Dan Mudford: 1. Figment ,2. Blue Wrath ,3. Mister Mental ,4. Meltdown ,5. Don't Stop Me Now ,6. White Lines (Don't Do It) ,7. Hip Hop Be Bop ( Don't Stop) ,8. Zombie Creeping Fresh ,9. Goblin Zombi/Zombie Nation Kernkraft 400 ,10. Fizzy Legs ,11. Soft ,12. Death Bivouac ,13. Gonk ,14. Envy The Dead ,15. Ghost Town ,16. Blood In Three Flavours ,17. Panic ,18. Everybody's Happy Nowdays ,19. You're My Best Friend ,20. You've Got Red On You: Shaun Of The Suite ,21. Normality ,22. Fun Dead(14.5.2011)

 • Tom Hardy
  ****

  Soumrak mrtvých ROZHODNĚ není parodie, i když k tomu můžou některé materiály o filmu a název navádět. Svým způsobem jde o plnohodnotný zombie filmeček, okeřeněný situační komedií. Chybí mu více vlastních nápadů, ale na druhou stranu funguje jak jako komedie, tak jako zombiárna, romance a chvilkami dokonce šilhá po těžších žánrech (především určitá Shaunova rozhodnutí jsou až nečekaně tvrdá). Výsledek sice není ani tak ulítlý, jako Choking Hazard, ani tak vyvážený a chutný, jako Úsvit mrtvých, ale pro příznivce žánru je to zajímavý kousek do sbírky, který je zase trošičku jiný...(15.12.2004)

 • novoten
  **

  Parodie, která nevyšla. Neuráží, neznechucuje, ale ani nerozesměje. Jeden dva vtípky, pár narážek a zbytek stopáže jen unavená vybíjená, která zombie postupem času spíš vykrádá než zesměšňuje. A to tenhle problematický žánr skýtá námětů k fórkům snad stovky.(26.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace