Komediální horor se zombíkama je vcelku dobrý nápad, ovšem postrádá to atmosféru, která je u těchto lehkomyslných filmů potřebná, pro udržení diváka u obrazovky. Celou dobu jsem si nebyl jistý jak hodnotit a myslím že 65% je pro tento zombie-fun film vystihující.(4.9.2009)

Zombi-komédia s príšerne britskou angličtinou a príjemne skazenou morálkou - dvaja hlavní hrdinovia sú povaľačskí flákači a sú "cool". Oni vrátane Kate Ashfield sú dobre obsadení a svižný rozbeh filmu veľa sľubuje, no časom scenáru dôjdu nápady a iba bezmocne máta kade tade a vykráda čo sa len dá (opakujem vykráda - nie paroduje - to je rozdieľ). Tento film vlastne ani nemá dej a snaží sa byť iba zábavnou situačnou komédiou, v ktorej nejde o to čo, ale ako sa práve deje na priestore zopár metrov štvorcových. S výnimkou spomínaného rozbehu som sa ale väčšinu času nudil a čudoval scenáristovej obmedzenej fantázii.(24.10.2004)

Především velká originalita a dobrá úroveň vtipů činí z tohoto díla film, který opravdu stojí za zhlédnutí, pokud se chcete dobře a nenáročně pobavit. Hlavně první půlka je super, bohužel je pravda, že po nářezovym začátku se tempo zklidní, ale konec je zase dobrej. Kdyby se úroveň udržela celou dobu, bylo by to jasnejch 5*****.(6.4.2008)

• J*A*S*M

Shaun of the Dead je dokonalou ukázkou zmetkovitého filmu, který nefunguje ať jej sledujeme v jakékoli rovině. Docela mě překvapuje, že takto neuchopitelný (a nemyslím težko uchopitelný, ale opravdu NEuchopitelný) snímek má tolik fanoušků.(14.8.2009)

Najprv som mal moznost vidiet komediu JEDNOTKU PRILIS RYCHLEHO NASAZENI (2007) od tych istych tvorcov taktiez so Simonom Peggom a uz vtedy som sa v kine nasmial, takze ocakavania som mal prinajmensom podobne aj pri tejto komedii a tie sa naplnili. Je tu ten klasicky britsky humor, ktory mi aj tentokrat sadol a ani mi nevadilo, ze som sa nemusel smiat tak, ze by som sa musel valat po zemi :-) Kazdou minutou prihorievalo, zombikov tu bolo stale viac a taktiez aj viac krvi, ale stale je tu ten cierny humor, napriklad pri umierani nenavideneho Shaunovho nevlastneho otca sa Shaunovi zrazu pustili slzy do oci a pacili sa mi aj narazky na USVIT MRTVYCH (2004) alebo OD SOUMRAKU DO USVITU (1996)... 08.09.2009 ____ Simon Pegg - (Shaun) +++ Kate Ashfield - (Liza) +++ Nick Frost - (Ed) +++ Lucy Davis - (Dianne) +++ Dylan Moran - (David) +++ Nicola Cunnigham - (Mary) +++ Peter Serafinowicz - (Pete) +++ Bill Nighy - (Philip) +++ Martin Freeman - (Declan) +++ Hudba: Dan Mudford, Pete Woodhead +++(8.9.2009)