poster

Soumrak mrtvých

 • Velká Británie

  Shaun of the Dead

 • slovenský

  Súmrak mŕtvych

Akční / Komedie / Horor

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Keď sa dá dohromady trio režisér Edgar Wright - herci Simon Pegg a Nick Frost vzniká z toho ako už začína byť zvykom riadny nárez uťahujúci si z nejakého filmového žánru, aj keď spolčený s povrchným Anglickým humorom ale našťastie pre túto zombie parodiu vyznievajúci spolahlivo a pre scénky zábavne, aj obľúbená krčma môže byť miestom kde sa dá schovať pred hladnými zombie. "Zombii bžunda ako sa patrí!" ║Rozpočet $4miliónovTržby USA $13,542,874Tržby Celosvetovo $30,253,899Tržby za predaj Blu-ray v USA $105,287 //počet predaných kusov 7,488Tržby za predaj DVD v USA $7,740,273 //počet predaných kusov 849,468/80%/(12.1.2008)

 • Mr.Apache
  ****

  Tak vám něco povím: První třetina tohohle filmu je absolutně megavtipný nářez. Něco jako byste vzali Trainspotting (nebo nějaký podobný snímek z té britské vlny 90.let), vyloučili drogy, nahradili je pivem, přidali něco montypythonského humoru a pak do toho nenápadně spustili apokalypsu vzor G. A. Romero. Kdyby tohle nasazení vydrželo filmu až do konce, nebylo by co řešit. Bohužel, po nabušené první třetině jakoby náhle došla inspirace, nápady a chuť, a až na jeden dva vtipné momenty se to celé nějak dovleče do konce. Přesto je výše chválená část filmu tak pozoruhodná, že vám prostě nedovolí zatratit tento snímek jako celek. O "Shaun Of The Dead" se bude asi vždy (a zaslouženě) hovořit jako o originálním a vtipném dílku, které se navíc (spolu s úspěšným remakem Dawn Of The Dead) podílelo na mírném vzestupu zájmu o zombie filmy.(21.12.2005)

 • Gilmour93
  ****

  Ignorantstvím proti těm nemrtvým od písmena Z - za pomoci typicky britského humoru, jenž je suchý jak kašel Marlboro Mana napojeného na plicní ventilátor. Až vás někdy v hospodě začne atakovat krvelačná zombie, modlete se, ať jsou poblíž kulečníkové tága a v jukeboxu Don´t stop me now od Queenů..(6.4.2010)

 • mandes
  *****

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $30,006,846(8.1.2007)

 • Skejpr
  ***

  Za sebe spíše zklamání... Po vypečených cca 30 minutách nastupuje kalsický zombie horor, který až příliš často už prostě NENY FTIPNY...(2.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace