Láska je Láska (TV seriál)

• Kanada

The L Word

Drama / Romantický

Kanada / USA, 2004, 1x92+69x50 min

Jennifer Beals, Leisha Hailey, Mia Kirshner, Laurel Holloman, Eric Mabius, Katherine Moennig, Karina Lombard, Pam Grier, Daniela Sea, Erin Daniels, Rachel Shelley, Rose Rollins, Sam Easton, Alexandra Hedison, Janina Gavankar, Roger R. Cross, Andrew Francis, Chris Gauthier, Erica Cerra, Alex Ferris, Crystal Lowe, Lauren Lee Smith, Marlee Matlin, Holland Taylor, Snoop Dogg, Rosanna Arquette, Lolita Davidovich, Helen Shaver, Devon Gummersall, Anne Archer, Haili Page, Élodie Bouchez, Shaun Garrett, Emily Holmes, Kelly Lynch, Derek de Lint, Chris William Martin, Heather McEwen, Bruce Davison, Guy Fauchon, Jessica Lucas, Sarah Strange, Dominic Zamprogna, Karin Konoval, Cobie Smulders, Michelle Morgan, Gina Holden, Tammy Hui, Deanne Bray, Daniella Evangelista, Claudette Mink, Nicole McKay, Kate French, Sarah Shahi, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Patricia Velasquez, Kristanna Loken, Cybill Shepherd, Eric Lively, Alan Cumming, Heather Matarazzo, Jessica Capshaw, Cynthia Stevenson, Eric Roberts, Chelsea Hobbs, Melanie Lynskey, Catherine Lough Haggquist, Lindsay Maxwell, Amber Borycki, Barbara Kottmeier, Ona Grauer, Simone Bailly, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Tahmoh Penikett, Brenda Campbell, Magda Apanowicz, Erin Karpluk, Vanesa Tomasino, Clementine Ford, Holly Elissa, Tammy Gillis, Jill Morrison, Alexis Kellum-Creer, Melissa Leo, Nelson Wong, Zak Santiago, Camryn Manheim, Alicia Leigh Willis, Kelly McGillis, Angela Gots, Heather Doerksen, Christine Chatelain, Lynn A. Henderson, Quinn Lord, Paul Popowich, Paul Anthony, Nolan Gerard Funk, Zara Taylor, Lucy Lawless, Tara Wilson, Lucia Rijker, Lisa Gay Hamilton, Dallas Roberts, Ryan Robbins, Nicki Clyne, Peter Wingfield, Charlie David, Dan Payne, Sandrine Holt, Ty Olsson, Barclay Hope, Caroline Cave, Kaaren de Zilva, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, David Orth, Michelle Harrison, Donny James Lucas, Katharine Isabelle, Pamela Sue Martin, Evan Adams, Meredith McGeachie, Elizabeth Keener, Ion Overman, Jeffrey Ballard, Isabella Hofmann, Tony Goldwyn, Ben Ratner, Elfina Luk, Sarah Lind, Warren Christie, Nicole Lyn, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Ari Cohen, Kyle Labine, Valerie Tian, Tygh Runyan, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Carrie Fleming, Tom McBeath, Agam Darshi, Lynda Boyd, Aaron Pearl, Brian Markinson, Camille Sullivan, Robert Gauvin, David Quinlan, Geoff Gustafson, Tom Butler, Tyler Johnston, Landy Cannon, John Reardon, Tracy Spiridakos, April Telek, Delpaneaux Wills, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Alain Chanoine, Susan Hogan, Sarah-Jane Redmond, Brendan Penny, Adrian Holmes, Emma Lahana, Anne Ramsay, Lisa Langlois, Matthew Currie Holmes, Woody Jeffreys, David Lovgren, Luvia Petersen, Colin Cunningham, Jane Lynch, Mackenzie Gray, Keram Malicki-Sánchez, Robin Nielsen, Ted Whittall, Claude Duhamel, Peter Shinkoda, Luciana Carro, Wendy Glenn, Ellie Harvie, Nikki Boyer, Alberta Mayne, Matt McInnis, Crystal Balint, Carrie Brownstein, Arianna Huffington, Peter Benson, Diana Pavlovská, Lucia Walters, David Lewis, Charlie Carrick, Peter Bryant, Mittita Barber, Tatiana Szalay, Michael Benyaer, Elizabeth Weinstein, Monique Ganderton, Nels Lennarson, Billie Jean King, Matt Ward, Jacob Blair, Benjamin B. Smith, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Alf Humphreys, Adrian Hough, Chilton Crane, Jill Teed, Joey Aresco, Don Thompson, Clifton MaCabe Murray, Brent Stait, Benjamin Ayres, Georgia Craig, Jana Mitsoula, Sean Bell, Malaya Rivera Drew, Andrea Whitburn, Robyn Ross, Carmen Aguirre, Jeffrey Bowyer-Chapman, James Michael Bobby, Sara Quin, José Vargas, Matt Ellis, Sarah Hayward, Patti Allan, Trish Allen, Aubrey Arnason, Beverley Elliott, Tom Pickett, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Jim Shield, Tony Alcantar, Michael Soltis, Aaron Brooks, Glynis Davies, Karen Holness, Kelly-Ruth Mercier, Ryan Jefferson Booth, John Innes, Sean Campbell, Paralee Cook, Kyle Cassie, Brenda Crichlow, Rekha Sharma, Georgia Hacche, Babs Chula, Lorena Gale, Lori Triolo, Charles Andrew Payne, Gabriel Carter, Sarah Penikett, Brynn Horrocks, Sean Tyson, Aaron Craven, Craig March, L. Harvey Gold, Terence Kelly, Robert Weiss, James Pizzinato, Alisen Down, Jason Schombing, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Matty Finochio, Bill Mondy, Kevin O'Grady, Lisa Robison, Katie Messina, Christina Jastrzembska, Marilyn Norry, Cindy Wilson, Kate Pierson, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Rukiya Bernard, Nicola Cavendish, Val Cole, Bruno Verdoni, Jacqueline Samuda, Kirby Morrow, Kate Robbins, Donna White, Alison Matthews, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Stephen Park, Lisa Bunting, G. Patrick Currie, Gary Jones, Mark Krysko, Mark Houghton, Leanne Adachi, Michael Karl Richards
  • sokov

Hodnotím pouze po pár dílech. Stačil by mi jeden, ale pořád jsem čekala něco víc od seriálu s takovým hodnocením. Ale nedočkala jsem se. Téma je in, zabývá se jím hodně dopodrobna. Ale bohužel, pořád je to jen tlachání bezesmyslu. Něco mezi Melrose Place a Sexem ve městě, jen bez chlapů. Ale stejně pořád dokola, vztahy, nebo kdo s kým, aneb sonda do života znuděných lesbiček v Los Angeles. (Když už realitu z tohoto prostředí, tak The Real L Word: Los Angeles) A co se týká postav, nikdo, kdo by mi byl sympatický, a úplně nejhorší a nejodpudivější co jsem poslední dobou viděla - Tina Kennard (Laurel Holloman), absolutně oddaný přívěsek a svou "manželku" Jennifer Beals na slovo poslouchající pejsek. (o Bette Porter - Jennifer Beals raději taktně pomlčím, s ohledem na můj oblíbený Flashdance). Ještě musím dodat, že Mia Kirshner není až tak špatná herečka jak se tady jeví (Jenny), ve Vampire Diaries aspoň něco málo předvedla jako Isobel.(10.1.2011)

Kdysi mi to doporučila kamarádka a mně to nějak nezaujalo, i když já a ten seriál máme mnoho společného. Po dvou dílech jsem to vzdala a vrhla se na jiné seriály. Teď znova mně to přilákalo a opravdu to žeru, i když jsou mi nějaké postavy nesympatické a nějaké naopak miluji, stejně si myslím, že mi to vydrží a snad zkouknu i všechny díly. Nevím, ani kolik je sérií, ale předpokládám, že tak 5, 6. Ne, že bych neměla na co koukat, ale tohle mně doopravdy baví.(8.10.2011)

Televizní stanice Showtime po queer seriálu Queer as Folk, kde byly ženské postavy zastoupeny spíše v menšině, připravila další teplou lahůdku, kde je tomu přesně naopak. Pittsburgh, kde chcíp pes, nahradí prosluněné L.A., Babylon jako hlavní podnik kalifornských leseb zase The Planet, ve dne kavárna a v noci hudebně-taneční bar. Méně aktivismu a drog, trochu míň sexu, více originálního přístupu, hlavně co se týče předznělkových scén, v každé sérii jinak tématicky zaměřených (moje oblíbené jsou filmové fantazie v páté sérii). Takový je The L Word. Teď trochu podrobněji (ale téměř spoiler-free) k jednotlivým sériím. Předně musím říct, že první, druhá (co proti ní všichni mají?) a čtvrtá jsou vážně vynikající a pouze s nimi bych neváhala, zda dát pět hvězdiček. Jenže - po dvou úvodních sériích přichází kámen úrazu v podobě třetí. Některé postavy naprosto mění své předchozí motivace a povahové rysy a tak nejsem zprvu na hysterickou, ufňukanou a zpola šílenou Alici, jejíž jednání mi ve výsledku nepřijde ani vtipné ani soucitu hodné, což by asi mělo, a pečující a "vyměklou" Helenu (tohle byl sice fajn krok do budoucna, ale stejně - po tom, co vyváděla v předchozí sérii?) vůbec zvědavá. Nejen ony, nejen zde. Závěr trojky je diskutabilní, mnou přijímán stoicky. Ve čtvrté sérii přichází nové postavy, což není vůbec na škodu, a kvalita opět stoupá. Pátá pak má své klady i zápory. Věc, která mi osobně vadí, je, že se jedna nejmenovaná postava zcela otevřeně stává bitch a outsiderem party (a to jsem ji, narozdíl od většinového zbytku divácké populace, do té doby měla celkem ráda) a nějaké sympatie k ní můžeme hledat pod lupou, což vyvrcholí úvodním dílem šesté série (zasvěcení vědí). Chování Shane zase někdy odporuje veškeré logice. Nejen její. Nejen zde. No a krimi zápletky, které se zdají být od pětky běžnou záležitostí? Prosím vás! V oblasti humoru si LesboLand vede přece jenom líp... Podobně musím odsoudit způsob, jakým seriál pojal transsexualitu, tj. téma, které se na televizních obrazovkách tak často neobjevuje, tudíž by si zasloužila poněkud důstojnější přístup. Snad nás tedy poslední, šestá série příliš nezklame. EDIT: Zklamala. R.I.P., TLW. Oblíbené postavy: Dana Fairbanks, Tasha Williams, Jenny Schecter (1. - 4. série); Howie Fairbanks, Ivan Aycock(5.2.2009)

• bouncer

Hodnotím jen pilot, protože je to možná jediné co z tohoto seriálu uvidím. Není to vyloženě špatný seriál a své fanoušky si určitě najde (nebo spíš už našel...), ale mě kombinace Sexu ve městě, Melrose place a třeba Californication, okořeněná "úžasným a strašně moc originálním" motivem lesbiček, nepřijde nijak oslnivá...ba naopak, je to jen další průměrný seriál řešící vztahy v prostředí (zkaženého) Los Angeles.(26.5.2009)

když pominu to, že hlavními hrdinkami jsou povětšinou promiskuitní lesbičky (což je u mnohých důvod proč mají seriál tak rádi), zůstane mi běžný a tuctový vztahový seriál(26.8.2012)

• - Erin Daniels a Eric Lively, kteří v seriálu hrají, jsou v osobním životě partnery. (AngelAngie)

• - !!! SPOILER !!! Jedna z hlavních postav v seriálu umře a za tuhle tragickou situaci byl seriál oceněn mnoha cenami. (AngelAngie)

• - Nové díly seriálu vždy vycházely v TV začátkem roku a v létě načínalo natáčení nových sérií. (AngelAngie)