Láska je Láska (TV seriál)

• Kanada

The L Word

Drama / Romantický

Kanada / USA, 2004, 1x92+69x50 min

Jennifer Beals, Leisha Hailey, Mia Kirshner, Laurel Holloman, Eric Mabius, Katherine Moennig, Karina Lombard, Pam Grier, Daniela Sea, Erin Daniels, Rachel Shelley, Rose Rollins, Sam Easton, Alexandra Hedison, Janina Gavankar, Roger R. Cross, Andrew Francis, Chris Gauthier, Erica Cerra, Alex Ferris, Crystal Lowe, Lauren Lee Smith, Marlee Matlin, Holland Taylor, Snoop Dogg, Rosanna Arquette, Lolita Davidovich, Helen Shaver, Devon Gummersall, Anne Archer, Haili Page, Élodie Bouchez, Shaun Garrett, Emily Holmes, Kelly Lynch, Derek de Lint, Chris William Martin, Heather McEwen, Bruce Davison, Guy Fauchon, Jessica Lucas, Sarah Strange, Dominic Zamprogna, Karin Konoval, Cobie Smulders, Michelle Morgan, Gina Holden, Tammy Hui, Deanne Bray, Daniella Evangelista, Claudette Mink, Nicole McKay, Kate French, Sarah Shahi, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Patricia Velasquez, Kristanna Loken, Cybill Shepherd, Eric Lively, Alan Cumming, Heather Matarazzo, Jessica Capshaw, Cynthia Stevenson, Eric Roberts, Chelsea Hobbs, Melanie Lynskey, Catherine Lough Haggquist, Lindsay Maxwell, Amber Borycki, Barbara Kottmeier, Ona Grauer, Simone Bailly, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Tahmoh Penikett, Brenda Campbell, Magda Apanowicz, Erin Karpluk, Vanesa Tomasino, Clementine Ford, Holly Elissa, Tammy Gillis, Jill Morrison, Alexis Kellum-Creer, Melissa Leo, Nelson Wong, Zak Santiago, Camryn Manheim, Alicia Leigh Willis, Kelly McGillis, Angela Gots, Heather Doerksen, Christine Chatelain, Lynn A. Henderson, Quinn Lord, Paul Popowich, Paul Anthony, Nolan Gerard Funk, Zara Taylor, Lucy Lawless, Tara Wilson, Lucia Rijker, Lisa Gay Hamilton, Dallas Roberts, Ryan Robbins, Nicki Clyne, Peter Wingfield, Charlie David, Dan Payne, Sandrine Holt, Ty Olsson, Barclay Hope, Caroline Cave, Kaaren de Zilva, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, David Orth, Michelle Harrison, Donny James Lucas, Katharine Isabelle, Pamela Sue Martin, Evan Adams, Meredith McGeachie, Elizabeth Keener, Ion Overman, Jeffrey Ballard, Isabella Hofmann, Tony Goldwyn, Benjamin Ratner, Elfina Luk, Sarah Lind, Warren Christie, Nicole Lyn, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Ari Cohen, Kyle Labine, Valerie Tian, Tygh Runyan, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Carrie Fleming, Tom McBeath, Agam Darshi, Lynda Boyd, Aaron Pearl, Brian Markinson, Camille Sullivan, Robert Gauvin, David Quinlan, Geoff Gustafson, Tom Butler, Tyler Johnston, Landy Cannon, John Reardon, Tracy Spiridakos, April Telek, Delpaneaux Wills, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Alain Chanoine, Susan Hogan, Sarah-Jane Redmond, Brendan Penny, Adrian Holmes, Emma Lahana, Anne Ramsay, Lisa Langlois, Matthew Currie Holmes, Woody Jeffreys, David Lovgren, Luvia Petersen, Colin Cunningham, Jane Lynch, Mackenzie Gray, Keram Malicki-Sánchez, Robin Nielsen, Ted Whittall, Claude Duhamel, Peter Shinkoda, Luciana Carro, Wendy Glenn, Ellie Harvie, Nikki Boyer, Alberta Mayne, Matt McInnis, Crystal Balint, Carrie Brownstein, Arianna Huffington, Peter Benson, Diana Pavlovská, Lucia Walters, David Lewis, Charlie Carrick, Peter Bryant, Mittita Barber, Tatiana Szalay, Michael Benyaer, Elizabeth Weinstein, Monique Ganderton, Nels Lennarson, Billie Jean King, Matt Ward, Jacob Blair, Benjamin B. Smith, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Alf Humphreys, Adrian Hough, Chilton Crane, Jill Teed, Joey Aresco, Don Thompson, Clifton MaCabe Murray, Brent Stait, Benjamin Ayres, Georgia Craig, Jana Mitsoula, Sean Bell, Malaya Rivera Drew, Andrea Whitburn, Robyn Ross, Carmen Aguirre, Jeffrey Bowyer-Chapman, James Michael Bobby, Sara Quin, José Vargas, Matt Ellis, Sarah Hayward, Patti Allan, Trish Allen, Aubrey Arnason, Beverley Elliott, Tom Pickett, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Jim Shield, Tony Alcantar, Michael Soltis, Aaron Brooks, Glynis Davies, Karen Holness, Kelly-Ruth Mercier, Ryan Jefferson Booth, John Innes, Sean Campbell, Paralee Cook, Kyle Cassie, Brenda Crichlow, Rekha Sharma, Georgia Hacche, Babs Chula, Lorena Gale, Lori Triolo, Charles Andrew Payne, Gabriel Carter, Sarah Penikett, Brynn Horrocks, Sean Tyson, Aaron Craven, Craig March, L. Harvey Gold, Terence Kelly, Robert Weiss, James Pizzinato, Alisen Down, Jason Schombing, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Matty Finochio, Bill Mondy, Kevin O'Grady, Lisa Robison, Katie Messina, Christina Jastrzembska, Marilyn Norry, Cindy Wilson, Kate Pierson, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Rukiya Bernard, Nicola Cavendish

Zhlédnout celý seriál je stále nad mé síly. Napoprvé mě začátek nenadchl, napodruhé překvapil. Lesbické i hetero peripetie jsem vydržěla cca do třetí řady a stále se nemohu po letech přemluvit k dalším, bez Carmen mi ona komuna už tak nevoní. V každém případě je L Word zajímavým seriálem, pravdou sice je, že vám po pár epizodách někdy solidně hrábne a člověk si potřebuje na čas oddechnout, ale i přesto stojí za pozornost.(23.2.2012)

když pominu to, že hlavními hrdinkami jsou povětšinou promiskuitní lesbičky (což je u mnohých důvod proč mají seriál tak rádi), zůstane mi běžný a tuctový vztahový seriál(26.8.2012)

Na tento serial jsem narazil nahodou pri projizdeni nejlepsich serialu zde na csfd. Po precteni zapletky a obsazeni jsem hned vedel, ze toto bude dalsi perfektni "odpocinek" po mych favorizovanych serial - 24 hodin, Prison break (timto zpusobem jsem zjistil i toto) a jistou dobu jsem touzil videt tento projekt. Zaujalo me - krom nametu - hlavne herecke obsazeni - Mia Kirschner (kterou jsem si oblibil jako Mandy z 24 hodin) a Jennifer Beals (Flashdance). Hned prvni scenka : udelejme si dite, me presvedcila, ze se jedna o vysoce zajimavy a neobvykly serial, kde nebude nouze o kvalitni dialogy a dej ... Cose tyce postav tak jednoznacne vedou : Alice, Shane, Tina a taky Dana. Update: Serial je skvely, ale az 4.serie prinesla opravdovou dramatickou jizdu plnou opravdu zajimavych scenaristickych napadu ...Toto vice-mene vydrzelo az do posledniho dilu ... 9.12.2011 - dokoukano a shlednuti celeho serialu beru jako velky uspech v mem "televiznim" zivote ... Thanks for perfect 6 seasons(2.6.2011)

Televizní stanice Showtime po queer seriálu Queer as Folk, kde byly ženské postavy zastoupeny spíše v menšině, připravila další teplou lahůdku, kde je tomu přesně naopak. Pittsburgh, kde chcíp pes, nahradí prosluněné L.A., Babylon jako hlavní podnik kalifornských leseb zase The Planet, ve dne kavárna a v noci hudebně-taneční bar. Méně aktivismu a drog, trochu míň sexu, více originálního přístupu, hlavně co se týče předznělkových scén, v každé sérii jinak tématicky zaměřených (moje oblíbené jsou filmové fantazie v páté sérii). Takový je The L Word. Teď trochu podrobněji (ale téměř spoiler-free) k jednotlivým sériím. Předně musím říct, že první, druhá (co proti ní všichni mají?) a čtvrtá jsou vážně vynikající a pouze s nimi bych neváhala, zda dát pět hvězdiček. Jenže - po dvou úvodních sériích přichází kámen úrazu v podobě třetí. Některé postavy naprosto mění své předchozí motivace a povahové rysy a tak nejsem zprvu na hysterickou, ufňukanou a zpola šílenou Alici, jejíž jednání mi ve výsledku nepřijde ani vtipné ani soucitu hodné, což by asi mělo, a pečující a "vyměklou" Helenu (tohle byl sice fajn krok do budoucna, ale stejně - po tom, co vyváděla v předchozí sérii?) vůbec zvědavá. Nejen ony, nejen zde. Závěr trojky je diskutabilní, mnou přijímán stoicky. Ve čtvrté sérii přichází nové postavy, což není vůbec na škodu, a kvalita opět stoupá. Pátá pak má své klady i zápory. Věc, která mi osobně vadí, je, že se jedna nejmenovaná postava zcela otevřeně stává bitch a outsiderem party (a to jsem ji, narozdíl od většinového zbytku divácké populace, do té doby měla celkem ráda) a nějaké sympatie k ní můžeme hledat pod lupou, což vyvrcholí úvodním dílem šesté série (zasvěcení vědí). Chování Shane zase někdy odporuje veškeré logice. Nejen její. Nejen zde. No a krimi zápletky, které se zdají být od pětky běžnou záležitostí? Prosím vás! V oblasti humoru si LesboLand vede přece jenom líp... Podobně musím odsoudit způsob, jakým seriál pojal transsexualitu, tj. téma, které se na televizních obrazovkách tak často neobjevuje, tudíž by si zasloužila poněkud důstojnější přístup. Snad nás tedy poslední, šestá série příliš nezklame. EDIT: Zklamala. R.I.P., TLW. Oblíbené postavy: Dana Fairbanks, Tasha Williams, Jenny Schecter (1. - 4. série); Howie Fairbanks, Ivan Aycock(5.2.2009)

Originální, nevšední, hezké × jen pro ženy, občas bez děje. The L word je opravdu neobvyklý seriál. Lesbický svět, který řeší své problémy v prosazení se mezi heterolidmi, řešící vztahy, lásku, zklámání. Některé postavy jsou opravdu sympatické, jiné trochu provokují. Můj komentář a názor na seriál by se dal srovnat s komentářem uživatelky Faye. Představitelce Jenny i jí samotné bych vyťala políček, možná ne jeden. Vadí mi i postava Mariny. Bezkonkurenčně nejsympatičtější je Shane, Alice a Dana. Bett a Tina si žijí svůj život a jsem zvědavá zda se jim podaří "počít" potomka či nikoliv. Rozhodně ne všem se tento seriál líbí.(5.3.2009)