Láska je Láska (TV seriál)

• Kanada

The L Word

Drama / Romantický

Kanada / USA, 2004, 1x92+69x50 min

Jennifer Beals, Leisha Hailey, Mia Kirshner, Laurel Holloman, Eric Mabius, Katherine Moennig, Karina Lombard, Pam Grier, Daniela Sea, Erin Daniels, Rachel Shelley, Rose Rollins, Sam Easton, Alexandra Hedison, Janina Gavankar, Roger R. Cross, Andrew Francis, Chris Gauthier, Erica Cerra, Alex Ferris, Crystal Lowe, Lauren Lee Smith, Marlee Matlin, Holland Taylor, Snoop Dogg, Rosanna Arquette, Lolita Davidovich, Helen Shaver, Devon Gummersall, Anne Archer, Haili Page, Élodie Bouchez, Shaun Garrett, Emily Holmes, Kelly Lynch, Derek de Lint, Chris William Martin, Heather McEwen, Bruce Davison, Guy Fauchon, Jessica Lucas, Sarah Strange, Dominic Zamprogna, Karin Konoval, Cobie Smulders, Michelle Morgan, Gina Holden, Tammy Hui, Deanne Bray, Daniella Evangelista, Claudette Mink, Nicole McKay, Kate French, Sarah Shahi, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Patricia Velasquez, Kristanna Loken, Cybill Shepherd, Eric Lively, Alan Cumming, Heather Matarazzo, Jessica Capshaw, Cynthia Stevenson, Eric Roberts, Chelsea Hobbs, Melanie Lynskey, Catherine Lough Haggquist, Lindsay Maxwell, Amber Borycki, Barbara Kottmeier, Ona Grauer, Simone Bailly, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Tahmoh Penikett, Brenda Campbell, Magda Apanowicz, Erin Karpluk, Vanesa Tomasino, Clementine Ford, Holly Elissa, Tammy Gillis, Jill Morrison, Alexis Kellum-Creer, Melissa Leo, Nelson Wong, Zak Santiago, Camryn Manheim, Alicia Leigh Willis, Kelly McGillis, Angela Gots, Heather Doerksen, Christine Chatelain, Lynn A. Henderson, Quinn Lord, Paul Popowich, Paul Anthony, Nolan Gerard Funk, Zara Taylor, Lucy Lawless, Tara Wilson, Lucia Rijker, Lisa Gay Hamilton, Dallas Roberts, Ryan Robbins, Nicki Clyne, Peter Wingfield, Charlie David, Dan Payne, Sandrine Holt, Ty Olsson, Barclay Hope, Caroline Cave, Kaaren de Zilva, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, David Orth, Michelle Harrison, Donny James Lucas, Katharine Isabelle, Pamela Sue Martin, Evan Adams, Meredith McGeachie, Elizabeth Keener, Ion Overman, Jeffrey Ballard, Isabella Hofmann, Tony Goldwyn, Benjamin Ratner, Elfina Luk, Sarah Lind, Warren Christie, Nicole Lyn, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Ari Cohen, Kyle Labine, Valerie Tian, Tygh Runyan, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Carrie Fleming, Tom McBeath, Agam Darshi, Lynda Boyd, Aaron Pearl, Brian Markinson, Camille Sullivan, Robert Gauvin, David Quinlan, Geoff Gustafson, Tom Butler, Tyler Johnston, Landy Cannon, John Reardon, Tracy Spiridakos, April Telek, Delpaneaux Wills, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Alain Chanoine, Susan Hogan, Sarah-Jane Redmond, Brendan Penny, Adrian Holmes, Emma Lahana, Anne Ramsay, Lisa Langlois, Matthew Currie Holmes, Woody Jeffreys, David Lovgren, Luvia Petersen, Colin Cunningham, Jane Lynch, Mackenzie Gray, Keram Malicki-Sánchez, Robin Nielsen, Ted Whittall, Claude Duhamel, Peter Shinkoda, Luciana Carro, Wendy Glenn, Ellie Harvie, Nikki Boyer, Alberta Mayne, Matt McInnis, Crystal Balint, Carrie Brownstein, Arianna Huffington, Peter Benson, Diana Pavlovská, Lucia Walters, David Lewis, Charlie Carrick, Peter Bryant, Mittita Barber, Tatiana Szalay, Michael Benyaer, Elizabeth Weinstein, Monique Ganderton, Nels Lennarson, Billie Jean King, Matt Ward, Jacob Blair, Benjamin B. Smith, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Alf Humphreys, Adrian Hough, Chilton Crane, Jill Teed, Joey Aresco, Don Thompson, Clifton MaCabe Murray, Brent Stait, Benjamin Ayres, Georgia Craig, Jana Mitsoula, Sean Bell, Malaya Rivera Drew, Andrea Whitburn, Robyn Ross, Carmen Aguirre, Jeffrey Bowyer-Chapman, James Michael Bobby, Sara Quin, José Vargas, Matt Ellis, Sarah Hayward, Patti Allan, Trish Allen, Aubrey Arnason, Beverley Elliott, Tom Pickett, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Jim Shield, Tony Alcantar, Michael Soltis, Aaron Brooks, Glynis Davies, Karen Holness, Kelly-Ruth Mercier, Ryan Jefferson Booth, John Innes, Sean Campbell, Paralee Cook, Kyle Cassie, Brenda Crichlow, Rekha Sharma, Georgia Hacche, Babs Chula, Lorena Gale, Lori Triolo, Charles Andrew Payne, Gabriel Carter, Sarah Penikett, Brynn Horrocks, Sean Tyson, Aaron Craven, Craig March, L. Harvey Gold, Terence Kelly, Robert Weiss, James Pizzinato, Alisen Down, Jason Schombing, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Matty Finochio, Bill Mondy, Kevin O'Grady, Lisa Robison, Katie Messina, Christina Jastrzembska

5* za prví 4 série. Ty jsou výborné. Netrpělivě jsem čekala na každý díl další 5. série, ale ta mně už tak nedostala. Škoda. Ale to nic nemění na tom, že TLW je má srdcová záležitost. Dodatek: 6. řada je opět hóóódně dobrá ( ^_^)/(27.5.2007)

Zvládla jsem celé čtyři série (dvě spíš odtrpěla, můžete hádat které) a víc už nechci. Když tvůrci konečně odeslali Marinu do Evropy, dovolili Jenny, aby se chovala v rámci svých možností normálně a nevím kde sehnali sexy mrchu Helenu, tak to museli pokazit tím, že téměř všem postavám zpřeházeli charaktery. To jsem si nezasloužila ani já, ani herečky, které vůbec nejsou špatné. A Alice to sama jaksi neutáhne. Ee, ne všechny lesby považují tento seriál za kultovní.(30.9.2006)

První série mě začala silně přitahovat. Dokonale přirozené výkony, zcela realisticky ztvárněny veškeré vztahové propletence a silné, dramatické a emočně vypjaté momenty. Dokážu jim věřit vše. Když jsem začala poznávat Bette a Tinu, říkala jsem si, že ony to vůbec nehrají. Nepůsobily na mě jako dvě herečky, ale jako skutečný pár dvou žen, které spolu již léta žijí. The L Word překypuje nádhernými ženami, smyslností, erotikou, přemírou odvážných erotických a nahých scén. Skvěle vytvořeny charaktery postav a osobité jejich hlavní představitelky. Kupříkladu Jenny a její románek s Marinou, který v ní začne vytvářet úporné boje s vlastními démony. Jenny začíná být démonická a ve svých očích dokáže vyjádřit i beze slov veškeré své utrpení, touhu, bolest a posedlost. Nechápu, co všichni proti Jenny mají. Její postava je pro mě velmi zajímavá a Mia Kirshner je výborná. S určitými postavami se v něčem ztotožňuji, ale Jenny je mi svou temnou stránkou, záhadností, zvláštním vyzařováním, sebedestruktivními sklony a vnitřními boji nejbližší. Proto jsem zklamána, co z ní udělali ve 4. sérii. Další mou hrdinkou je Shane. Se scénářem jsem spokojena, pouze až na nějaké ty občasné příliš vulgární a sexistické dialogy, typický amerikanismus v kolektivním chování, životním stylu a podobně. Ale co, je to Los Angeles, tak co čekám, že?:) Také jsem si občas všimla různých drobných dějových chybek a nedotažeností (jedna z hrdinek porodí dítě a chvíli na to, se všechny její kámošky objeví na pokoji a přendávají si novorozeně z ruky do ruky. Není to tak, že dítě čerstvě po narození, by nemělo přicházet do styku s ostatními, aby nechytilo nějaký bacil?:). V průběhu sérií se objeví spousta zajímavých postav: kameraman Mark, pro mě snad nejlepší mužská postava (škoda, že v seriálu byl jen po jednu sérii), exotická temperamentní kráska Carmen, či bohatá, elegantní, anglická dáma Helena Peabody.(28.9.2011)

Skoro nemam vyhrady... Tento serial rozhodne nie je pre puritanov, pretoze sa tam vela nadava, sexuje, nadava, sexuje a spomenula som, ze sa tam sexuje? V kazdom pripade, niektore postavy su vam sympaticke, niektore vobec... Vid Jenny...A to najma v druhej a stvrtej serii...A Shane? Ach jo...O nej sa mi snad este aj sniva :)(26.8.2007)

"That was surreal."(1.11.2010)