Příšerná tchyně

Diabolská svokra

Komedie / Romantický

USA, 2005, 102 min

• lamps

I přes přítomnost krásné Lopez se bohužel nedá mluvit ani o oddechové, ničím urážející guilty pleasure. Tohle je spíše uječená a ve své naivitě nesympatická guilty stupid comedy, kterou kromě několika úsměvných momentů zdobí opravdu jen přirozená krása hlavní herečky. Nemluvě pak o její vtipné snaze o seriózní herectví... 45%(15.3.2014)

Průměrná tuctová komedie, na kterou se dá ale v klidu podívat a občas se i zasmát. Takových se ale ročně točí desítky a tahle v ničem nevybočuje z řady.(3.8.2011)

Bez Jane by to byla eště větší blbost a navíc by to bylo uplně o něčem jinym a s jinym názvem:D(8.10.2011)

• Faye

Jane Fonda se nechtěla v době své největší slávy znát k filmu „Barbarella“. Vyloženě ten film nenáviděla a vždy prohlašovala, že je dramatická herečka a tahle role byl její největší omyl. Docela by mě zajímalo jaké pocity chová ke své nejnovější „dramatické“ roli tchýně. Mám ráda odpočinkové filmy, takže i přes nevalné kritiky jsem se na film a na opětovné setkání s Jane těšila. A přestože v tomto dílku dostala značný prostor ( jak se sluší a patří na velkou a slavnou herečku) a ve kterém se dá od okamžiku, kdy dámská válka je už otevřená a vzájemná, najít i jistý vtip. Bylo mi z jejího návratu na velká plátna dost smutno.(13.4.2006)

Zvláště scéna setkání Jane Fondy se svou matkou stojí za to. Jinak průměrná romantická zhovadilost, bez špetky hereckého talentu Jennifer Lopez.(4.6.2006)

• - Když se Viola obrátí na Tanyu s otázkou na její nejoblíbenější film, Tanya zmíní Pravou blondýnku (2001). Režisér Příšerné tchýně totiž natočil i tento film. (imro)

• - Jane Fondová se připojila k natáčení poté, co bylo natáčení Elizabethtownu (2005) pozdrženo o několik měsíců. (EbiGuetta)

• - Všechny fotografie se slavnými osobnostmi, které má Viola vystavené na svém pracovním stole, jsou majetkem Jane Fondové. Můžeme ji na nich vidět ve společnosti Oprah Winfrey, Teda Turnera, Jona Voighta a Glorii Stein. Jedinou vyjímkou je obálka časopisu Time. Jane Fondová se na ni v roce 2005 měla skutečně objevit, avšak vzhledem k náhlému úmrtí papeže byla nakonec obálka věnována Janu Pavlovi II. (EbiGuetta)