Příšerná tchyně

Diabolská svokra

Komedie / Romantický

USA, 2005, 102 min

• ajuska

Jenom výjimečně vybídne stupňující se souboj dvou žen k pousmání, po většinu času však bohužel nebezpečně balancuje na hranici nudy a trapnosti. A konec? No, čekala jsem něco amerického a limonádovitého, ale že až tak...(14.2.2008)

• Faye

Jane Fonda se nechtěla v době své největší slávy znát k filmu „Barbarella“. Vyloženě ten film nenáviděla a vždy prohlašovala, že je dramatická herečka a tahle role byl její největší omyl. Docela by mě zajímalo jaké pocity chová ke své nejnovější „dramatické“ roli tchýně. Mám ráda odpočinkové filmy, takže i přes nevalné kritiky jsem se na film a na opětovné setkání s Jane těšila. A přestože v tomto dílku dostala značný prostor ( jak se sluší a patří na velkou a slavnou herečku) a ve kterém se dá od okamžiku, kdy dámská válka je už otevřená a vzájemná, najít i jistý vtip. Bylo mi z jejího návratu na velká plátna dost smutno.(13.4.2006)

Průměrná tuctová komedie, na kterou se dá ale v klidu podívat a občas se i zasmát. Takových se ale ročně točí desítky a tahle v ničem nevybočuje z řady.(3.8.2011)

• castor

Jane Fonda si představovala asi lepší comeback!! Neukočírovaná směsice by za shovívavé hodnocení měla poděkovat především několika vedlejším postavám (zejména osobní asistentka Ruby). Plytký a hloupý film na léta vděčné téma, sám sebe nazývající komedií, prakticky nabízí jen rozvztekanou vysloužilou moderátorku, která v šoku zjišťuje, že se její synáček-chirurg zamiloval do chudé brigádnice. Začne kolotoč vzájemných antipatií, o nic jiného než o rádoby šťavnatý ring ani scenáristce nešlo, přičemž je vám docela jedno, kdo má zrovna navrch. Vyzývavé Jennifer Lopez navíc jen horko těžko uvěříte její roli laskavé Popelky, která by si pro druhé nechala vrtat koleno. Jako už po NĚKOLIKÁTÉ nemá tahle Portorikánka naprosto žádnou snahu vymanit se z rolí „skromných krásek v nesnázích“ a i nadále je právem uznávaná spíše pro své fyzické půvaby.(4.1.2008)

• sud

Rutinní romantická komedie na stokrát provařené téma. Ač se mi líbí Jennifer Lopez (jako ženská, ne jako herečka), po všech stránkách mě zaujala mnohem více Jane Fondová. Na svůj věk je velice šarmantní a pohledná. No, ne nadarmo byla koncem 60. let vyhlášena za nejkrásnější herečku. 37%.(13.5.2008)