poster

Dotek Medusy

 • český

  Dotek Medúzy

 • Velká Británie

  Medusa Touch, The

 • slovenský

  Dotyk Medúzy

Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Francie, 1978, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oskar
  ****

  Myslím, že příhodnější název by byl Pohled Medusy, ale nešť. Thriller, který mě jako dítě velice děsil, se mi teď (podobně jako Přichází Satan!) jeví jako hodně slabá káva. Strašidelné filmy rychle stárnou a třeba hroucení Westminsterského opatství na lidi uvnitř dnes vypadá velmi polystyrenově. Herecké výkony se ovšem počítají a osobně si neumím představit lepšího herce, kterému bych uvěřil, že zabíjí pohledem či myšlenkou, než Richarda Burtona (Liz Taylorová o tom jistě ví své). A pak je tu ještě velice nápaditá práce s kamerou: časté flashbacky nejsou řešeny rozmlženým obrazem a "rozčeřenou" hudbou, ale úplně plynule, jako běžný přechod z jednoho záběru do druhého, často v rámci jediného obrazu! 70%(12.8.2005)

 • cheyene
  *****

  Geniální. Vše vystihující slovo pro tento film. Tak úžasnou atmosféru, která se postupně zahušťuje a graduje k velkolepému finále, jsem snad ještě neviděl! To vše je podpořeno vynikající hudbou a dokonalým, démonickým výrazem a hereckým výkonem Richarda Burtona, kterému bych se po zhlédnutí tohoto snímku rozhodně do očí nepodíval. Jeho uhrančivý pohled a mrazivé výroky pronikají až do morku kostí. Poslední scéna je tou nejlepší možnou tečkou za takto vydařeným mystickým thrillerem, jenž nemá obdoby. Zaslouženě dávám plný počet hvězd.(21.6.2011)

 • ripo
  *****

  Keď som koncom 70-tych rokov videl tento film, tak som si povedal - "Lepší film by sa asi ani nedal natočiť !!!" Dnes si myslím niečo iné, ale napriek tomu sa vôbec nehanbím, za tých 5 hviezdiečiek, ktoré mu právom prináležia,(14.7.2003)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Zlý film o zlém chlápkovi, který svými myšlenkami ničil zlou společnost? Ano, byly chvíle, kdy jsem si říkal: "Ty máš pravdu, Johne" a nebyl to jen vychytralý alibismus vedoucí k tomu, aby pan Morlar svůj nepříjemný pohled upřel na někoho jiného. Skvěle mrazivý zážitek mi navíc umocnilo vědomí, že v mém okolí existuje člověk s podobně telekinetickým potenciálem a já mám vlastně strach z toho, co se bude dít, až jednoho krásného dne odhodí svůj nekonečný optimismus.(15.2.2012)

 • xxmartinxx
  ****

  Bohužel to ke konci sklouzne k moc velké "akci". Jinak ale Burtonovi jeho smrtící pohled plně věřím.(2.1.2012)

 • - Ukážka z filmu bola použitá vo videoklipe k piesni "Ready for Drowning" od waleskej hudobnej skupiny Manic Street Preachers. (marlon)

 • - Richard Burton a Lino Ventura spolu až do poloviny natáčení vůbec nepromluvili. (Snorlax)

 • - Pro katastrofickou scénu nárazu do budovy byl použit třímetrový model letadla Boing 747 zavěšený v šestimetrové výšce. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace