Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

Sung Pong Choo

Kostýmy:

Joseph A. Porro
  • Gemini

Nechci se dotknout Milly Jovovich (to je lež, protože dotýkat se jí by mi činilo dost velké potěšení, ale takhle jsem to nemyslel;)), ale objektivně vzato stojí mezi herečkami co do uměleckých kvalit poněkud níže než Christian Bale mezi herci. A tak když se režisér VELMI povedeného akčního snímku jménem Equlibrium rozhodne podstatně ubrat na dějové stránce, přidat na efektech (bohužel jen co do kvantity) a ubrat na krvi (či spíše jí v té akční změti nepoužít ani kapku), jediná možnost jak dát divákovi víc než jen pohyblivé obrázky, je herecký výraz a síla postavy. A to Milla jaksi nezvládla. Ten vraždící stroj bez emocí, který najednou pookřeje a zamiluje si malého chlapce, jí zkrátka nejde věřit. Zvlášť když se okolo míhá víc barviček než v nejdivočejších tripech Jimiho Hendrixe a ještě se vás kdosi pokouší přesvědčit, že tohle je jakože comics - což je tah, který jsem taky jaksi nepochopil, podobně jako použití vampejrů/hemofágů. Stejně tak vychází naprázdno v Equilibriu tak efektní vzbuzování zdání monumentálnosti - tady ty digitální domečky a autíčka selhávají, něco prostě ve studiu odrbat nelze a je až hanebné, že tenhle tragický omyl spolykal takovou část rozpočtu. Jistě, nelze nepřiznat některým vychytávkám slušnou dávku nářezovosti - třeba ta prostorová komprese byla velmi pěkná záležitost - a třeba hlavnímu padouchovi pořádnou dávku odpornosti, i když vypadá jako mladší vydání Alana Batese a rozhodně nemá jeho talent. ALE když se největší řežby odbudou střihem bez jediného úderu/záseku/výstřelu, cítím se zkrátka podveden, i pokud má ten který film v ostatních ohledech co nabídnout, a to teda rozhodně není případ Ultraviolet:P Ta druhá hvězdička je jen a pouze za vlasy a brýle Milly Jovovich, protože film jako takový je na slabých 20%.(18.12.2007)

• Phobia

Ultrasrajdolet. Titulky byly docela dobré, ale pak se objevili herci a zazněly dialogy, má sítnice byla přehlcena jasnými barvičkami jak na Gay Pride a zvukovodem pronikaly do dutiny lebeční takové rezonující bláboly, že jsem raději křečovitě semkla víčka a byla v osvobozujícím limbu ještě před první nekonečně opruzující sérií reklam a upoutávek. Mohla jsem si dovolit usnout - svou kvótu sračkoidních filmů jsem tento měsíc naplnila, dokonce hrubě překročila (už se projevují vážné psychické následky, snad ne trvalého rázu). Krátce jsem se probrala před závěrem tohoto přebarveného, impertinentního paskvilu, s nezájmem upřela oko na akčně vířící rej postaviček, což mi dodalo sílu doplazit se k televizi, zmáčknout čudlik OFF a nepatrně snížit ČEZu příjmy. Hodnocení se zdržím, ovšem zdejších 37% mi přijde až přemrštěně laskavých... i když Milka si za svou krásně tvarovanou tělesnou schránku a její kreace hvězdičku zaslouží, pár procent by dostal sympaťák William Fichtner a ze soucitu něco i pro toho spratka, tak jo, maximálně 35%.(30.3.2012)

• Falko

Mozno aj 2 hviezdicky su privela na takto odflaknuty film. Neznasam pocit, akoby som sa dival na nejaku hru Play Station. Myslim, ze chvilami som podobnu scenu videl v Bartkowiakovom akcnom sci-fi filme DOOM. Milla Jovovich je sice skvela, ale lepsie jej to pasuje predsa len v RESIDENT EVIL a o PIATOM ELEMENTE ani nehovorim. Kurt Wimmer a Uwe Boll si asi mozu podat ruky, patria medzi najhorsich reziserov sucasnosti. Dufam, ze sa medzi nich nezaradi aj Andrzej Bartkowiak, ktory na rok 2009 planuje natocit Streetfightera.......21.03.2008(14.3.2008)

CD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +ultraefekty, ultraakce, ultrahudba, ultraViolet -slabší emoce, nalajnovaný děj/// Tak už chápu, nejdříve jsem viděl ukázku na Ultraviolet, potom film Aeon Flux a až potom tento film (viz. recenze filmu Aeon Flux). Pokud bych tedy měl srovnat oba tyto nové filmy, tak právě Ultraviolet vychází jako výtěz, protože téměř bezezbytku splňuje moje očekávání. Už z úvodu mi tento film nejvíce snad připomínal Equilibrium - hodně podobný námět, příběh, bojové scény, jen hlavní hrdinka místo hlavního hrdiny - potom trošku i Resident Evil, to asi hlavně tou ženskou předtavitelkou a taky trochu film Immortal, to hlavně grafikou. Ta (potažmo efekty) je přímo senzační, i když věru počítačová, tak mi to nevadí. Je nádherně uhlazená, dá krásně vyniknout prostředí i samotné akci. Navíc v tomto filmu je to, čeho v Equilibriu bylo málo. Namysli mám samotnou akci, která je přímo kulervoucí a při níž se hlavní hradinka nezasatvý před ničím a tentokrát ji to i žeru. Obsazení vedelejších postav je slušné, záporák sice nevyčnívá, ale Cameron Bright je nadějná mladá hvezda (a hlavně hodně obsazovaná) no a William Fichtner, tedy jeho ksicht bych poznal kdykoliv, takže fain. Hudba je výborná, sice z ní asi nebude soundtrack, ale mě osobně prostě neruší a jak pří akci, tak i při úvodních titulcích se mi velice libí. Jo a taky je hustý jak se jí mění barva oblečení a k zahození není ani spousta jiných nápadů (možnost ukrýt v sobě zbraně). Když vezmu v potaz některé hlášky, tak ani nevím proč děj hodnotím jen nadprůměrně. Bude to nejspíše tím, že na první počin režiséra to nemá, prostě srovnávám s Equilibriem. A jinak už se těším na další režisérské počiny tohoto "mistra", jeho rukopis se mi líbí/// Celkem 75%///(8.12.2006)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $18,535,812Tržby Celosvetovo $31,070,211Tržby za predaj DVD v USA $14,137,491 //počet predaných kusov 846,736║ Od Kurta Wimmera po perfektnom Equilibriu neskutočne nezáživný priestrel, kde nič poriadne nefunguje, príbeh prázdna nezmyselná planina, počítačová animácia je čistá hrôza, akcia len kopíruje to čo bolo v Equilibriu dokonalé, aspoň že na tú Millu Jovovich sa dá pozerať, ináč fakt čistá zbytočnosť. /20%/(23.4.2010)

• - Původní verze Kurta Wimmera byla dlouhá 120 minut, ale jelikož se Screen Gems nelíbila, sestříhali ji a změnili rating z R na PG-13. Wimmer prohlásil, že kvalita filmu prudce klesla dolů, a za pravdu mu dávají i fanoušci, kteří zhlédli původní verzi. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film bol natočený digitálnou kamerou SONY HDW-F900 s vysokým rozlíšením. (Greenpeacak)

• - Snímek se umístil na 33. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)