poster

Ultraviolet

 • USA

  Ultraviolet

 • Slovensko

  Ultraviolet

 • Velká Británie

  Ultraviolet

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2006, 88 min

Režie:

Kurt Wimmer

Scénář:

Kurt Wimmer

Kamera:

Arthur Wong

Hudba:

Klaus Badelt

Střih:

William Yeh

Scénografie:

Sung Pong Choo

Kostýmy:

Joseph A. Porro
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hitman_47
  ***

  Jéje, tak špatné to snad nebylo, ne? :) Když to porovnám s naprosto "vymaštěnou" Aeon Flux, tak musím říct, že Wimmerova Ultraviolet je o několik tříd lepší. Sice se tu Wimmer se svýma akčníma scénama moc nepředved, čehož nesmírně lituji, protože jeho oblíbené "breaking-glass performance" scénky se dočkáme jen na začátku filmu...potom je tu ještě plno dalších, ale už nemají takový spád jako tak, kterou jsem zmínil....nevim ale, proč se hlavně u konce filmu řeší akce tak, že Violet někam naběhne, pak střih a Violet vykráčí z místnosti, kde se válejí mrtvý vojáci....whatever, asi nezbylo moc peněz :) Pokud se podíváme na příběh, tak raději hned odvrátíme zrak, protože se to drží někde mezi kravinou a naprostým hovnem, ale když se na to kouknu jako na svižnou akční jízdu, tak jsem s výsledkem celkem spokojen.(23.6.2006)

 • hellstruck
  odpad!

  Kýčovitá přeplácaná slátanina,která ani nestojí za dokoukání.(23.3.2011)

 • genetique
  **

  Vizuálna a grafická stránka filmu na mne nezanechala najmenšie známky potešenia, či obdivu. Skôr mi vadila. Od toho sa evidentne odráža aj akcia, na ktorej film stavia, a ktorá sa našťastie aspoň ako-tak udržala, rovnako ako udržala celý film. Stále tu ale ostáva fakt, že Milla je stále jediná žena, ktorá dokáže film takéhoto slabého hodnotenia zachrániť. Keď sa k tomu ale pripletú tie fádne reči o láske a podobné žvásty, ktoré film s podobným zameraním a scenárom nemá šancu zvládnuť, tak ten dojem zaniká. A ani snaha o mierny náznak ubrať trošku zo slávy a dôvtipu z Wimmerovho predchádzajúceho 'Equilibrium' sa nepodarila. 45%.(20.11.2007)

 • k212
  *

  Nu kontroverzní hlášky o filmech na mě obvykle působí jako magnet... takže jsem sáhla i po tomhle dvd. A zjistila jsem, že i kdyby se to jmenovalo infrared a hlavní hrdinka by se nezabarvovala nelogicky do fialova, ale vyzařovala by neviditelné sálavé vlny, bylo by to jedno. Tehle dílko je totitž totální dějový paskvil, když jsem u toho žargonu, tak mi k tomu pasuje slovo ultra-hovadina. Jenže! Pominu-li všechnu tu nelogičnost dějovou, tu práznotu duchovní a emotivní (Ultraviolet je totiž, i přes tu směšně a násilně napasovanou pseudo-dějovu linii o zhrzeném mateřství, hrozně studený a odtažitý film), zůstává hyper stylizovaná a celkem originální počítačová hra. Ano hra na velkém plátně, kterou za vás hraje režisér, který se mimochem skvěle imituje a vykořisťuje. Equilibrium je cítit snad v každém pátém záběru a desátém dialogu, sice hodně pokřiveně, ale je to tak. A navíc to všechno ani nevypadá jako klasa béčko, nejsou tu žádné laciné kulisy, ale divné grafické prostředí. Nevím, co si o tomhle šílentví Kurta Wimmera mám myslet, ale jednoznačně mě nanadchnulo, každopádně věřím, že své fanoušky si stejně najde.(11.2.2007)

 • Segrestor
  **

  Takhle nějak si představuju dokonalej amatérskej film. Tam bych sázel pět hvězd bez mrknutí oka. Jenže, ouha, to byl pokus o velkofilm, sakra.(22.7.2011)

 • - Snímek se umístil na 33. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

 • - Film sa začal natáčať vo februári 2004. (Greenpeacak)

 • - Film bol natočený digitálnou kamerou SONY HDW-F900 s vysokým rozlíšením. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace