Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

Sung Pong Choo

Kostýmy:

Joseph A. Porro
  • Mahalik

Kurt Wimmer se dal na duchovno a chtěl do toho přivést i diváky. Nirvána se ale nekoná a vlastně jediné co jsem si z filmu odnesl je poučení, že pokud s někým mluvím, musím si ho "omakat" jestli dotyčná osoba není hologram. Milla Jovovich sice není bůhvíjaká herečka, ale když dojde na bitky, vždycky obstojně vyhrála. V Ultraviolet ale ne! V jednu chvíli jsem měl o ní strach, aby se při saltu nespřerážela páteř a navíc je její postava Violet vyretušovaná víc než Kate Moss v reklamě na řasenku. Co se týče vizuální stránky filmu je to ještě horší. Ultralaciné město spíš připomínalo krabice od mlíka a připomínalo mi to kýčovité obrázky na pouťích. Záporák taky stojí za starou belu (navíc má v nose nějakej bordel, takže respekt je ty tam) a co se Camerona Brighta týče, tak i kolostomie je lepší než se dívat na jeho nepřítomnej výraz. Seznam vřískacích výjevů ve filmu ale ještě nekončí, je jich prakticky na celou stránku, ale rozebírat to nebudu, je ztráta času. Stejně jako sledování tohohle filmu. Ultrablbost!(3.8.2008)

Kravina tak neuvěřitelně stylizovaná, fetišistická, absurdní a béčkovitá, až je dokonalá v tom pravém slova smyslu nenáročné zběsilé podívané! Jak hodnotit film, který je sice extrémně pitomý, ale zároveň bezvýhradně zábavný?(10.3.2008)

• Reiniš

Ultra šílená podívaná, plná chaosu, tupých proslovů, křečovitých herců, křiklavých barev...A takhle bych mohl jmenovat do nekonečna. Wimmerovi se snímek totálně rozpadl pod rukama. Nedokázal jsem to ani dokoukat, což se mi nestává tak často.(27.9.2009)

• Lima

Páchnoucí lejno, natřené křiklavými barvami a vsazené do čerstvě zřízené vitrínky průserů Kurta Wimmera. Tady ani lesní vůně značky "Nadhled" nepomůže.......(21.8.2006)

Ale no tak lidičky VZBUĎTE SE!!!! Proč tomuto filmu, natočeného podle komiksu, dáváte tak nízké hodnocení?? Kvůli nereálnosti většiny scén?? Dobře pak ale vyčtěte Spider-Manovi že umí šplhat po zdech...(28.7.2007)

• - Původní verze Kurta Wimmera byla dlouhá 120 minut, ale jelikož se Screen Gems nelíbila, sestříhali ji a změnili rating z R na PG-13. Wimmer prohlásil, že kvalita filmu prudce klesla dolů, a za pravdu mu dávají i fanoušci, kteří zhlédli původní verzi. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Snímek se umístil na 33. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Film sa začal natáčať vo februári 2004. (Greenpeacak)