Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

William Yeh

Kostýmy:

Joseph A. Porro
  • Skejpr

Tohle je bohužel naprostej průser. Jak mohl člověk, co stvořil Equilibrium natočit takovoudle slátaninu. Tohle je jedna velká vykrádačka,bez jakýhokoliv hlubšího smyslu, se spoustou rádobyefektních scén, které jsou většinou vytrikovány dost mizeně. Děj je chabej (ano, opravdu ještě horší než Aeon Flux), navíc dost nevychytanej.. Co jsou to teda vlastně ty Himofeidi, jsou to jen nakažení lidé, nebo nová rasa, proč se jim říká "upíři" (kůli těm zubům?), když krev nepijou, proč nosej tmavý brejle, proč se hlavní hrdince furt mění barva vlasů, oblečení apod... Herecky stojí za zmínku jen Mila jovovich, protože je pěkná, a protože její "výkon" je asi opravdu to nejlepší na tomhle filmu. Ostatní herci nestojej ani za zlámaonu grešli. k tomu vykrádání... Nejjasněji se tu vykrádá Ostrov (motiv sterilní společnosti, malej chlapeček, kterej je klon, se menuje 6 - Lincoln a Echo se nám někam vytratili) ale najde se tu i Matrix, a největší průser sou úvodní titulky, který sou ale TOTÁLNĚ vykradený z druhýho Spidermana, a to myslím opravdu totálně, včetně hudby. Badelt prostě vykrádá a vykrádá, a jediný zajímavějí momenty po hudební stránce sou občasné chorály, které ale většinou znějí napozadí nějakých těch zvuků, když Mila zrovna někoho mydlí. Abyste chápali.. Tendle film je o tom, jak Mila někoho neustále mydlí. Mydlí chlapíky, co jsou v černým brnění, který moc pěkně vypadá a který se moc pekně rozpadne, když do něj Mila jednou kopne, načež se vojáci v brnění složí a už nevstanou. Akce je celkově nezáživná, samoúčelná, zbytečná, a navíc (když se používá nějakej ten rušič gravitace) i dost špatně usledovatelná, a hlavně úplně přehnaně efektní. V jedné scéně Mila zapne antigravitační potvůrku, de po stropě, skočí na lidi který sou pod ní, tedy na podlaze a v dalším záběru vylítne nahoru (ovšem nohama napřed) na střechu a vy opravdu nevíte, jestli z tý podlahy teda přelítla na střechu (a pak ste tedy blbý buď vy, nebo tvůrci) nebo tam mezitím bylo eště něco, jako že se třeba otočila a pak je teda asi blbej střihač. V další scéně pak sedne na motorku, prohání se po stěnách paneláku, a to vypadá jako z nějaký počítačový hry. Takže dost blbě. Něco jako honička v druhým xXx... sedíte, držíte se za hlavu a nevěříte svým očím. A nakonec Logika... V jedé scéně je obklíčej na schodech a hrdinka řekne, že odsaď se jen tak nedostanou, ale v dalším záběru sou sami a někde úplně jinde a nikdo po nich nejde. Závěrečné Zmrtvých vstání je DOST TRAPN a "skandální odhalení" jakbysmet a opravdu nechápu, jak je možný, že když je uvnitř Něčeho ukryto něco, co je radioaktivní a to Něco to pomalu rozkládá, že to po onom zmrtvých vstání najednou není radiokativní (resp. že se s tím nikdo netrápí)... JEDNU hvězdičku dávám díky JEDNÝ bitce, která je dobře vymyšlená, dokonale absurdní (což ovšem snad výjimečně byl i záměr - viz Equilibrium a bitka kůli pejskovi), kupodivu zajímavě sestřihaná, a především opravdu vtipná. A vykrádá se v ní FPS pohled z DOOMa. Jinak je ovšem Ultraviolet 100%ní sračka hodná zapomenutí, zkompostování a vyškrtnutí z dějin kinematografie.(13.4.2006)

• arachneuss

Trailer se mi hodně líbil.(13.11.2007)

Kravina tak neuvěřitelně stylizovaná, fetišistická, absurdní a béčkovitá, až je dokonalá v tom pravém slova smyslu nenáročné zběsilé podívané! Jak hodnotit film, který je sice extrémně pitomý, ale zároveň bezvýhradně zábavný?(10.3.2008)

• Reiniš

Ultra šílená podívaná, plná chaosu, tupých proslovů, křečovitých herců, křiklavých barev...A takhle bych mohl jmenovat do nekonečna. Wimmerovi se snímek totálně rozpadl pod rukama. Nedokázal jsem to ani dokoukat, což se mi nestává tak často.(27.9.2009)

Guilty pleasure jak sviň. Dementní scénář, hrozné efekty (včetně špatně naklíčovaných pozadí), neschopnost natočit akční scény přehledně, ale přesto z filmu sálá energie, kterou jsem už dlouho necítil... Líbí se mi někdy až snaha o experimentální vidění a stavbu scény, přefiltrované barvičky a neustálá snaha o udržení pozornosti diváka. Scénu kdy Milla Jovovich nechá aby se japončíci sami postříleli si pouštím pořád dokola. Je totiž dokonalá.(26.8.2008)