• Francie

• Francie

New York Taxi

Akční / Komedie / Krimi

USA / Francie, 2004, 97 min

Mimořádně tupá a nevtipná, přesto ale realativně slušně zábavná americká předělávka francouzské série TAXI. Jediné co v mých očích tenhle nepovedený a všemožně zabitý film zachraňuje, jsou početné, solidně odvedené automobilové honičky a obsazené modelky jako bankovní lupičky. Queen Latifah nemusím (stejně jako originální TAXI) a komik ze "SATURDAY NIGHT LIVE" Jimmy Fallon, pro kterého to bylo jeho velké filmové sólo, je sice sympaťák, ale komik? Ovšem Gisele Bundchen a její holčičky, to je jiné kafe a scéna v níž Gisele velmi pečlivě prohledává Jennifer Esposito je prostě mňam mlask. Tim Story je zkrátka specialista na zfušované, přesto v pohodě koukatelné filmy, viz. F4.(26.2.2006)

Nesnášim Queen Latifah, a čekal jsem, že to bude opravdu sra*ka, ale nakonec jsem se i docela zasmál, i když místama dost trapný. Ta scéna s rajským plynem mě asi rozesmála nejvíc. Dá se dokoukat.. jednou a dost..(22.3.2012)

• korbitch22

Tohle je ten nejdebilnější remake na světě!!!Ta tlustá kráva jako řidička jako taxikářka je fakt směšná.Jediný co v tomhle trapnym a ubohym filmu ujde sou ty dobrý kundy jako zlodějky.(31.1.2007)

• don corleone

Krást se nemá...(5.7.2005)

• freddy

Podprůměrný remake. Tak tohle mělo do původní francouzské verze hodně daleko. Nevím, jak vůbec mohlo nějaké Amíky napadnout předělávat francouzský film starý několik let. To logicky muselo být odsouzeno k nezdaru. Aby se ten remake povedl, musel by být hodně kvalitní scénář a dokonalé herecké obsazení. Ale to se bohužel nestalo. Queen Latifah absolutně nedosahuje charizmatu Samyho Naceriho z původní verze z roku 1998. Nevím, koho napadlo obsadit do hlavní role právě tuto herečku, ale rozhodně to nebyl dobrý tah. A její spoluhráč v podání Jimmyho Fallona, na toho je škoda plýtvat slovy. Prostě obsazení naprosto šílené a dá se říci, že právě nevhodné obsazení jednotlivých rolí může z větší části za to, že snímek mne příliš nenadchnul. Trochu to zachranuje děj, protože se tam aspoň trochu něco děje. Dá se dokonce říci, že jsem se během sledování filmu skoro ani chvilku nenudil. Ale ani průměrný děj nemůže vyvážit fakt, že nedokážu pochopit znehodnocení skvělého francouzského filmu takovými velice podprůměrnými hereckými výkony. Takže je to za dvě hvězdičky.(24.8.2008)