• Francie

New York Taxi

Akční / Komedie / Krimi

USA / Francie, 2004, 97 min

• klerik

V skutočnosti je (občas brutálne preceňovaný) originál tiež pekne slabý, ale má francúzsky šmrnc, nevtieravý humor a pomiestny náznak reálnosti. Tu sa však tlačí na pílu, všetci sa snažia o humor, ktorý je gýčovitý, naháňačky v americkom štýle nemajú ten spravny drajv... Ale na kopu krásnych herečiek sa kuká fakt dobre...(12.5.2007)

• Laxik

Jedna hvězda jen a pouze za ten nespočet dlouhých nohou.(5.7.2012)

• dobytek

Neuvěřitelně blbá předělávka celkem zábavnýho francouzskýho originálu... Takže začneme tim lepšim. Oproti originálu je tady v hlavní roli pořádná kára (Ford Crown Victoria) a né nějakej žabožroutskej pekáč (Pažout 406). Sice každej trouba ví, že tenhle 2-tunovej sedan s tuhou zadní nápravou se na nějaký zběsilý honičky po městě absolutně nehodí a nepomůžou mu v tom ani falešný sání a negerský kola, ale to je mi celkem fuck. Prostě se radši podívám na Crown Victorii, než na 406ku, kterou beztak na ulici vidim na každym rohu. Druhym plusem je to, že se ve filmu vyskytujou docela pěkný buchty, ale útrpnej pohled na Queen Latifah v hlavní roli tohle pozitivum spolehlivě vyruší. A teď ty zápory: herci, scénář, režie, hudba a vlastně úplně všechno ostatní...(24.12.2007)

• Bauer

Takže asi tak takhle: Američani, jděte do hajzlu, podělali jste to naprosto. Když to neumíte, tak nedělejte remake francouzských filmů. Neumíte to! To by bylo na úvod. Tenhle film je nehorázná kravina takových rozměrů, že to není ani možné. Pouze okopírovaný francouzský hit, který nepřínáší nic nového. Francouzská verze je dost možná i kult. Americká verze je určitě průser! Automobilové honičky měli možná ohromit, ale mně neohromili a na to, že je to od američanů byli docela chabě natočeny. Největší mínus je ale v hereckém obsazení. Queen Latifah? Pro Kristovy rány!!! Proč nemohly obsadit do hlavní role nějaký chlapa? Proč museli být američané tak idiotsky originální, že do hlavní role obsadí 150 kilogramovou ženu, která by se do toho taxika ani nevešla! Strašný! Jimmy Fallon v roli policisty, co neumí řídit. Kde ho vyhrabali? Taky něco příšerného!!! Aspoň, že se bylo na co koukat v podobě Gisele Bündchen. Moc sexy!!! Jediný, co se mi líbílo víc, než ve francouzském taxi, tak je auto. Ford Crown Victoria je prostě autíčko s dokonalými tvary a když se hodilo do sportovní podoby, tak dokonalost sama o sobě. Takže Peugote jdi se klouzat. Na konec vzkaz americkým tvůrcům této debility: FUCK OFF YOU FUCKING IDIOTS!(20.9.2008)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $36,611,066Tržby Celosvetovo $68,895,435 ║ Až na pár utrhnutých vtipkov, je to zbytočný zlepenec toho najprevarenejšieho, čo sa v tomto žánry pravidelne ponúka a na omnoho vyššej úrovni. Režisér Tim Story nie je ani len slušný rutinér na to aby ponúkol niečo málo aspoň konzumného, prevažne ide o tupú nehoráznu žváchanicu bez kúska myšlienky. /25%/(28.11.2009)

• - Pôvodne mal film režírovať Kevin Bray. (m.a.t.o.)

• - Ingrid Vandebosch, jedna z lupičiek, je vydatá za Jeffa Gordona, ktorý mal vo filme malé cameo. (m.a.t.o.)

• - Keď Belle Williams (Queen Latifah) vstáva v kancelárii zo stoličky, tak ju zhodí na zem, avšak v nasledujúcom zábere je už opäť na nohách. (toscho)