• Francie

• Francie

New York Taxi

Akční / Komedie / Krimi

USA / Francie, 2004, 97 min

Zavolat si v New Yorku žluté taxi znamená potrefit se s obézní a špičkovou řidičkou Queen Latifah, která to ulicemi kosí velkou rychlostí. Oproti ní je mladý detektiv Jimmy Fallon sice velmi dobrý ve svých detektivním metodách, ale za volantem je to hotový břídil. Tihle dva neudělali vůbec špatně, když se spolu spojili při dopadení gangu sexy zlodějek, které nějakou dobu sužují město. Všechno to vypadalo na zběsile akční a vtipnou komedii. Všechno je ve filmu nahozené tak napůl a tahle taxi kára jede na půl plynu. Duo Latifah & Fallon nijak diváka neohromí, jejich špičkování je málo vtipné, akce také nepřekročí běžný průměr a modelka Gisele Bundchen svoji misi, tedy být sexy, splnila asi nejvzorněji. Také se sluší připomenout, že se kradlo od francouzských tvůrců a jejich série Taxi, ale film není otrockým přepisem, tudíž ho nepovažuji za remake. Nějaké nápady film má, ale při součtu kladů, se přes průměr nedostanu ani s vytuněnou károu. 50%(5.6.2012)

• Chrustyn

Remake známe francouzské komedie dopadl až neuvěřitelně špatně. Není to vitpné není to akční a polonahé kočky to nezachrání.(19.5.2007)

• Bauer

Takže asi tak takhle: Američani, jděte do hajzlu, podělali jste to naprosto. Když to neumíte, tak nedělejte remake francouzských filmů. Neumíte to! To by bylo na úvod. Tenhle film je nehorázná kravina takových rozměrů, že to není ani možné. Pouze okopírovaný francouzský hit, který nepřínáší nic nového. Francouzská verze je dost možná i kult. Americká verze je určitě průser! Automobilové honičky měli možná ohromit, ale mně neohromili a na to, že je to od američanů byli docela chabě natočeny. Největší mínus je ale v hereckém obsazení. Queen Latifah? Pro Kristovy rány!!! Proč nemohly obsadit do hlavní role nějaký chlapa? Proč museli být američané tak idiotsky originální, že do hlavní role obsadí 150 kilogramovou ženu, která by se do toho taxika ani nevešla! Strašný! Jimmy Fallon v roli policisty, co neumí řídit. Kde ho vyhrabali? Taky něco příšerného!!! Aspoň, že se bylo na co koukat v podobě Gisele Bündchen. Moc sexy!!! Jediný, co se mi líbílo víc, než ve francouzském taxi, tak je auto. Ford Crown Victoria je prostě autíčko s dokonalými tvary a když se hodilo do sportovní podoby, tak dokonalost sama o sobě. Takže Peugote jdi se klouzat. Na konec vzkaz americkým tvůrcům této debility: FUCK OFF YOU FUCKING IDIOTS!(20.9.2008)

• Dubro

Jimmy Fallon je strašná lopata.(6.9.2008)

• Borrtex

Docela nechápu, proč byl tento film vlastně natočen? Vždyť je to neoriginální zkopírovaná, a hlavně velice zkažená verze, již známého, originálního Taxi (1998). Queen Latifah se dle mého vkusu na roli taxikářky absolutně vůbec nehodila. Nemám co dodat, velice nepovedené kopie bez nápadu. 15%(15.10.2013)

• - Pôvodne mal film režírovať Kevin Bray. (m.a.t.o.)

• - Aj keď sa prevažná časť filmu natáčala v New Yorku, takmer všetky scény, v ktorých vidno jazdiť taxík, vznikli v Los Angeles. (m.a.t.o.)

• - Ingrid Vandebosch, jedna z lupičiek, je vydatá za Jeffa Gordona, ktorý mal vo filme malé cameo. (m.a.t.o.)