700 mil v sedle

Na divokém západě se rozkřikla zpráva, že se bude konat veliký závod dlouhý 700 mil napříč Amerikou a jako hlavní cena má být vyplacen ohromný balík peněz. Proto se sejde nesourodá skupina lidí: vysloužilý kovboj, zhrzelá lady, sportovec tělem i duší a řidič Pony Expressu, aby změřili své síly a získali tučnou výhru. (Bonton Home Video)

majo25

Novodobý western, v ktorom je už divoký západ ta-tam a kedy sa okrem koní preháňajú aj motorky. Preteky koní a ich rôznorodých jazdcov nie je nejaká originálna téma a v podstate iba kopíruje klasické filmy o dlhosiahlych pretekov v hocičom. Niečo podobné ako film Ohnivý oceán - akurát tam sa vysmievali arabské plnokrvníky z mustanga a tu sa vysmievajú americké mustangy z plnokrvníka. Rozmanité obsadenie môže zaujať, ale nebyť Coburna, nemalo by to tie správne grády. Taká mladá "Murphy Brownová" je slabá a celkom zbytočná. Réžia trochu pokrivkáva - niektoré scény sa neberú v plnej vážnosti, niekedy zbytočné spomalené zábery a ani akcia nie je z tých najkvalitnejších. A to všetko s rozvleklou stopážou. Divák sa ale môže pokochať rozmanitými lokáciami, dobrodružným príbehom a celkovou (newesternovskou) atmosférou. ()

Martin741

Reziser Richard Brooks /Kocka na rozpalene plechove strese/ natocil celkom sympaticky film, ktory je u putovani napriec USA. Ovsem ze nie na autakoch, ale na konoch + treba take uskosky vediet ako prisposobit sa pocasiu /lejaky, sucho/, tolerancia, prekonat prekazky . Hlavne ked si pripocitam Gene Hackmana /Prime Cut, Francouzska Spojka, neskor aj Enemy of the State/ a Jamesa Coburna /Pat Garrett a Billy the Kid od Peckinpaha/. Candyce Bergen bola nadherna + nadherna bola aj priroda : 85 % ()

cheyene

Western, při němž se mé dojmy v průběhu sledování pohybovaly mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Bylo tu pár nudnějších pasáží, západ už tu není tím pravým divokým západem, což pro fanouška klasických westernů je takové... slovy těžko popsatelné, ale někde v hloubi duše postrádá tu echt atmosféru, kdy se teprve budovala železnice, po motorkách nebylo ani vidu ani slechu a kůň Johna Wayne byl tím nejlepším dopravním prostředkem. :) 700 mil v sedle má ovšem skvělé herecké obsazení, Gene Hackman překvapí v kladné roli (zatím jsem jej ve westernech vždy viděl na opačném "břehu"), James Coburn předvádí standard, na který je divák zvyklý a potěší Candice Bergen. Prostředí pouště, ať už solné či pískové, má atmosféru a finálních několik metrů před cílem mě utvrdilo ve vyšším hodnocení. ()

tojowoeZNK

Moc mě to nebavilo, jen jsem tak blbě čuměl na koho je zrovna záběr. Plno otravných postav v čele s koňomrdem Hackmanem a buzíčkem Vincentem. Teda koňomrd je spíš režisér kterej stím otravoval už v jeho předchozím westernu ale tam to tolik nevadilo pač to vedlo k dobré akci. 3 hvězdy vlastně jen za Jamese Coburna a starýho Bena Johnsona který mám rád. ()

• Natáčalo sa v Novom Mexiku, Nevade a Colorade. (m.a.t.o.)
  • Priemerná dĺžka jedného záberu je 5,5 sekundy. (m.a.t.o.)
  • Film je inšpirovaný 700-míľovým vytrvalostným konským závodom z mesta Evanston (Wyoming) do Denveru (Colorado), ktorý v roku 1908 usporiadala Denverská pošta. Víťaz získal prémiu 2 500 amerických dolárov. (m.a.t.o.)