Arsen Lupin - zloděj gentleman

Arsene Lupin

Akční / Dobrodružný / Krimi / Romantický

Francie / Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 125 min

• Jinny

Arsene Lupin se vrátil - a v prokazatelně horší formě. Kdyby žil, nepochybně by porušil svou zásadu nezabíjet právě kvůli Salomému. Pryč je lehkonohost, kterou se kdysi honosila francouzská kinematografie, dnes jsou v módě traumata. Dobrodružství, které nudí, ačkoliv režisér zvolil videoklipový styl i hloubku.(12.12.2005)

• MM_Ramone

Film "Arsene Lupin: Zlodej gentleman" sa chce za každú cenu tváriť náramne bombasticky. Akčne dobrodružno-historická romanca natočená v coolovom hollywoodskom štýle. Niečo podobné už dlhé roky pomerne úspešne praktizuje francúzky režisér a scénarista Luc Besson, takže si jeho krajan Jean-Paul Salomé povedal, že sa pokusi ísť tou istou cestou. Zdá sa však, že mu to prerástlo cez hlavu. Natočil neprehľadný, nezaujímavý, zdĺhavý, ale zato poriadne nablískaný nezmysel. **(25.2.2013)

• Campbell

Ani se nedivím že se tenhle film stal propadákem, vždyt se tu z ětch 2 hodin nic neděje. Ještě dlouho jsem dumal jestli jsem spal nebo na film koukal, šíleně blbé nuda. Proč se Thomasová snížila k tomu hrát v tomhle? Prostě šílená sračka. Bohužel. Potenciál tu byl.(10.4.2011)

• Blofeld

Malinko (rozuměj soudný režisér s dostatkem nadhledu) chybělo a tento Arsène Lupin mohl být stejně zábavný jako taková geniální Pytlákova schovanka. V tomhle filmu je všechno, co máte na thrillerech rádi; najdeme tu motivy z Hvězdných válek (-"Jsem tvůj otec." -"Neeee!"), Mandžuského kandidáta, Fanfána tulipána, Šifry mistra Leonarda a bůhvíčeho ještě, jako bonus tu je navíc i Elina Makropulos (zde maskovaná jako hraběnka Josefína) z Čapkovy Věci Makropulos. Hudba je správně pompézní, herci povětšinou tragičtí (což by člověk překousl u kohokoliv vyjma představitele hlavní role) či alespoň unudění (Kristin Scott Thomasová). Tragicky unuděný jsem byl i já...(27.12.2008)

Rozpočet €23miliónovTržby Celosvetovo $9,661,028║ /15%/(24.11.2007)

• - V jedné z posledních scén Joséphine (Kristin Scott Thomas) sbíhá schody a dívá se na Arsena (Romain Duris). Vedle ní nalevo jde po schodech dolů také dáma, která drží v ruce kufřík s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. V té době sice po Francii mohl někdo běhat s kufříkem této značky, ovšem ne s motivy, které jsou známy dnes. (necisty)