Arsen Lupin - zloděj gentleman

Arsene Lupin

Akční / Dobrodružný / Krimi / Romantický

Francie / Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 125 min

• DaViD´82

Ztěží céčkový hollywood po francouzku dochucený vydatnou dávkou špatné latinskoamerické telenovely. Ucházející technická stránka, ale to je tak vše. Přeplácanost o ničem a navíc s neskutečně špatným scénářem. Herci jsou všichni do jednoho hrozní nebo v lepším případě působí alespoň nezúčastněně. Všechna tato negativa mohl aspoň trošku zmírnit slušný režisér. To by však po hříchu nesměl být tím úplně nejslabším článkem celého soukolí tohoto "filmu". Mít to sedmdesát minut, ještě by se to možná dalo, ale se stopáží více jak dvojhodinovou ani náhodou.(9.6.2007)

• c.tucker

Mohu se optat proč? Ten film byl nehorázně špatně režijně veden, že jsem se chvílemi cítil jak na tripu nebo jiných halucinogenních drogách. Postavy po celou dobu jednají iracionálně a vůbec to nedává smysl, kamerové nájezdy a objezdy mi v jednu chvíli připomínaly špatný béčkový akční film a hned vzápětí neskutečně špatný německý romantický film. Děj neměl kloudný postup a smysl, jediné "neočekávané" bylo jasné od samého začátku. Proč tam byl vůbec zmíněn Savate, když byl naprosto nepodstatný a ještě neefektivní. A takových nesmyslů, je zde spousta. Hlavním problémem je ovšem naprosto neskutečně a nemorálně přepálená stopáž, to vám prostě vypálí do mozku díru, což by taková kupříkladu hodina a čtvrt ještě nezvládla. A proč dávám jednu hvězdu? No ta je za Evičku Green a Romaina Durise, kteří byli ale pod tlakem okolních prací na filmu naprosto nevýrazní a nevyužití. P.S. WTF ten konec, u toho jsem si už trošinku ublinkl do pusy.(23.1.2011)

• MartinNDL

Silný argument do věčné pře, jestli je gay francouzský nebo řecký vynález.(23.11.2011)

• rt12

Tohle, že byl Arsen Lupin ?!(25.5.2014)

• corpsy

Pokus o hollywoodsky ladený akčno-dobrodružný epos už francúzom mnohokrát nevyšiel, napr. VIDOCQ alebo LARGO WINCH. Tento sa k ním môže zľahka pripojiť. Suché a bez života.(1.4.2011)

• - V jedné z posledních scén Joséphine (Kristin Scott Thomas) sbíhá schody a dívá se na Arsena (Romain Duris). Vedle ní nalevo jde po schodech dolů také dáma, která drží v ruce kufřík s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. V té době sice po Francii mohl někdo běhat s kufříkem této značky, ovšem ne s motivy, které jsou známy dnes. (necisty)