Arsen Lupin - zloděj gentleman

Arsene Lupin

Akční / Dobrodružný / Krimi / Romantický

Francie / Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 125 min

• rt12

Tohle, že byl Arsen Lupin ?!(25.5.2014)

• MM_Ramone

Film "Arsene Lupin: Zlodej gentleman" sa chce za každú cenu tváriť náramne bombasticky. Akčne dobrodružno-historická romanca natočená v coolovom hollywoodskom štýle. Niečo podobné už dlhé roky pomerne úspešne praktizuje francúzky režisér a scénarista Luc Besson, takže si jeho krajan Jean-Paul Salomé povedal, že sa pokusi ísť tou istou cestou. Zdá sa však, že mu to prerástlo cez hlavu. Natočil neprehľadný, nezaujímavý, zdĺhavý, ale zato poriadne nablískaný nezmysel. **(25.2.2013)

• k212

Málokdy si mi stává, že bych film, který si půjčím na dvd nedokoukala. Málokdy, ale tohle se prostě nedalo. A já nechápu, jak se do názvu mohl vůbec vecpat ten gentleman, takhle si ho teda nepředstavuju, i když ho hraje-nehraje Romain Duris.(13.10.2006)

• Tommy987

Francúzi sa chcú "zhollywoodniť" a dopadá to takto. Arsène Lupin je zlý film, na ktorom len ťažko hľadám nejaké pozitíva. Prečo potom až dve hviezdy? No jedna za film (k odpadu to malo blízko, ale predsa som už videl aj horšie záležitosti) a jedna za bohyňu menom Eva Green vo vedľajšej úlohe. Áno, som zaujatý a neprofesionálny, zbite ma.. :-P(12.3.2007)

• Jinny

Arsene Lupin se vrátil - a v prokazatelně horší formě. Kdyby žil, nepochybně by porušil svou zásadu nezabíjet právě kvůli Salomému. Pryč je lehkonohost, kterou se kdysi honosila francouzská kinematografie, dnes jsou v módě traumata. Dobrodružství, které nudí, ačkoliv režisér zvolil videoklipový styl i hloubku.(12.12.2005)