Arsen Lupin - zloděj gentleman

Arsene Lupin

Akční / Dobrodružný / Krimi / Romantický

Francie / Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 125 min

• SOLOM.

Hodně dlouho mi ležel tenhle kousek v šuplíku a tak nějak ležérně jsem jej pořád přehlížel. No a možná jsem tak měl dělat pořád. Bohužel mě nenapadlo nic lepšího, než že si zpříjemníme to dusné odpoledne u nějakého dobrodružného snímku, místo abychom šli raději na koupák. Nechtělo se mi do hororů a tak se mi zloděj gentleman zdál jako dobrá volba. Jenže místo pořádné porce zábavy se mi dostalo dvouhodinové dosti nudné podívané, kterou částečně zachraňovaly alespoň akčněji pojaté pasáže. Místy jsem se v ději trochu ztrácel, protože jsem měl co dělat, abych neusnul. Protože z těch rádoby dějových zvratů (kterých tu bylo nespočet) se mi pomalu ale jistě začala motat palice.(26.8.2016)

Nechápu tak slabé hodnocení tohoto snímku. Film se mi velice líbil a jako fanda Lupina jsem byl filmem potěšen.(27.1.2009)

• Rosana

Co to je? No co to je?! Jediný důvod, proč jsem ztrácela 125 minut svého života byl ten, že film měl úžasnou výpravu a nepřekonatelné kostýmy, rekvizity, účesy, masky a kamera s hudbou také stojí za pochvalu. Střih už byl trochu podivný, předpokládám, že záměr autorův. Ale TAKOVÁ PITOMINA co do scénáře a děje! A takový pěkný filmík to mohl být :((20.9.2009)

• Enšpígl

Film na lopatky pokládá několik faktorů. Hlavní hrdina vypadá jak kozel, obraz nese prvky moderních hrátek (zoom, rychlý stříh, přeefektováno ), který totálně ničí potencionální atmosféru, která by z podobnýho filmu mohla udělat solidního fešáčka a především scénář. Kdyby se mě debil zeptal, jak by vypadal film, který by udělal, pustil bych mu tenhle. Jediný co snese přísnější měřítka je ženskej element. Kristin byla v některých scénách neskutečně svůdná a Eva Green sice neměla nárok příliš předvést svůj talent, ale i tak byla pro moje oči jasnej záchytnej bod. Kdžy jí Arsene Lupin říkal "Dovolte, abych naléhal", tak jsem si říkal, taky bych naléhal, znát Evičku osobně, takhle můžu naléhat leda tak holuba at mě nesere na parapet.(17.5.2014)

Ve svém žánru velmi slušný film,a to i pro mne jako milovníka Leblancových knih. Je to trochu parodie, trochu Vidocq a má to pravda několik konců (že by chtěli natočit druhý díl a nevyšlo to?), ale rovněž jsem se příjemně bavil. Podle mne film jede od začátku do konce.(28.12.2005)

• - V jedné z posledních scén Joséphine (Kristin Scott Thomas) sbíhá schody a dívá se na Arsena (Romain Duris). Vedle ní nalevo jde po schodech dolů také dáma, která drží v ruce kufřík s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. V té době sice po Francii mohl někdo běhat s kufříkem této značky, ovšem ne s motivy, které jsou známy dnes. (necisty)