Vetřelec vs. Predátor

AVP: Alien Vs. Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

• choze

Miluju béčka, i ta nepovedená, ale tohle je prostě nuda jako hrom. Po úvodní expozici, která přestože trvá dvacet minut nám o postavách řekne velký kulový, se postavy dají na zmatený úprk pyramidou plnou predátorů a vetřelců a hraje se všichni proti všem. Jelikož příběh neexistuje a na postavách (nevýrazně hraných nevýraznými herci) nám nijak nezáleží, je dokonale eliminováno jakékoliv napětí a jelikož Anderson od MORTAL KOMBATU zapomněl i jak se dělá dobrá akce (viz. tragický ŽOLDÁK: LEGIE ZKÁZY), je eliminována i veškerá zábava. Hezkých záběrů a vychytávek (úvodní záběr se siluetou kosmické stanice evokující vetřelčí královnu, virtuální přechody) je tu tak akorát, aby bylo z čeho sestříhat trailer a trademarkové scény jsou natočeny zcela rutinérsky a sterilně. Nikdy jsem si ani na vteřinu nemyslel, že by se snad tenhle snímek mohl rovnat svým předchůdcům, ale že to bude až tak špatné...(6.2.2006)

Jak konstatovala jedna z postav asi ve 37. minutě filmu - "Mám z toho divný pocit." Předtucha dotyčného se naplnila poměrně brzy, neboť byl proměněn v mrtvolu, předtucha moje se naplnila na samém konci filmu, během nějž jsem marně čekal na to, kdy děj dostane jakýsi smysluplnější řád. Nedostal. Prvoplánovitá akce ale byla alespoň perfektně nasnímána a sestříhána, takže v tomto smyslu se moje smysly "nabažily". Ale ten scénář, ten zatracený scénář... Mám divný pocit, že Anderson ho psal asi pod vlivem "měsíce lovce" neboli úplňku, protože tolik děr nemá ani pověstný švýcarský e-mentál. Co mě teda vysloveně sra..., teda iritovalo, že P.W.S.A. neváhal pro své potřeby znásilnit i celý vetřelčí vývoj - ten trval od vyprdnutí vejce matkou až po samotné dospění jedince vpodstatě jen pár desítek minut. No kde to sakra jsme? Jo aha, v Hollywoodu 21. století.(15.7.2013)

Akční scény (např. bitky Alien vs. Predator...) jsou ucházející, místy hodně dobrý! Ostatní omáčka je nuda a navíc leckdy i scenáristicky hodně podprůměrná. Mínusem je i fakt, že prostě nikdo nemůže fandit vetřelcům, to fakt ne. Sorry. 50%(18.9.2004)

Byl to dobrej napad, postavit proti sobe dva ultra drtice a vysledek je taky slusna rezba, ale mohlo to bejt lepsi. Hlavne to mohlo bejt cely brutalnejsi, samozrejme tu je napichovani na ostepy a podobne, ale ze by zde byla kapka krve, to sem si nevsim. Jinak samotnej pribeh je vcelku v pohode, akorat pro cloveka, kterej nezna knihy, hry a podobne, ale videl jen filmy, pride par napadu dost divnejch, jako treba ruzny brneni nebo kamaradstvi s clovekem. Co se tyce triku, tak jsou na dost dobry urovni a celej film diky svy smesny delce 85 minut nikde nedrhne a je to slusna jizda. A co se tyce hercu, Lance potesi, ale je tu dost na sracky a nastupkyne Sigourney Weaver je taky vcelku v klidu. Proste oddechova rezba, ktera priznivce tehle dvou monster potesi, ale dech mu nevyrazi, to by musel Anderson pritvrdit.(31.1.2005)

• AngelAngie

Tak tohle opravdu ne, hrozná slátanina ..(1.6.2008)