Vetřelec vs. Predátor

AVP: Alien Vs. Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

• Gilmour93

Znesvěcení, za které se bude Anderson navěky smažit v horoucím pekle v kotli s prošlým fritovacím olejem. Díky, Lanci, Ty jsi byl jediný světlý bod v tomto kolosálním propadáku.(24.10.2008)

„Je to vôbec prvá pyramída, aká bola kedy postavená, v dobách, kedy bola Antarktída ešte obývaná.“ ČOŽE?!? Ak sa pokladáte za fanúšika oboch filmových netvorov, zostanete asi zarazení - vzhľadom na to, ako sa Paul W.S. Anderson (HORIZONT UDALOSTI) chvastal, že nikoho správnejšieho štúdio Fox nemohlo na réžiu tohto kedysi očakávaného AvP crossoveru vybrať. Budete rozčarovaní nezmyslami (prečo sa kopija, hodená neviditeľným Predátorom, zviditeľnila až po zasiahnutí obete, hoci ju neviditeľný Predátor už dávno nedrží?), trápnosťami (ozbrojenie s láskavou pomocou Predátora) a faktom, že Predátori sú dobráci do morku kosti a Votrelci pudové chovné zvieratá, ktoré sa rozondia na litre nechutnej kaše len čo do nich trocha silnejšie kopnete (!!!!!). Akcie nie je veľa, ale je kvalitne zvládnutá (tvorcovia prekvapivo pred blbými počítačovými trikmi uprednostnili poctivé masky a animatronické modely). Plus vďaka ponurej výprave má celý film pôsobivú atmosféru. Tomuto fanúšikmi (medzi ktorých sa počítam) nenávideného filmu som mnohé odpustil. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/171066/Votrelec-vs-Predator-80.html(12.4.2005)

• flanker.27

Na jedné straně slušné technické zpracování a docela slušná atmosféra, na druhé nablbý scénář a velmi slabí herci (snad kromě Henriksena). Celkově se to jednou vidět bez následků dá a je to lepší než Alien: Ressurrection (o druhym dílu AvP nemluvě). Ale horší než na koleně natočenej fandovskej AvP: Redemption.(15.11.2005)

Za to, ze som to dopozerala az do pokrocileho casu 00:30 a navyse s dabingom, a pritom som sa vobec nenudila, si to zasluzi naozaj minimalne priemerne hodnotenie. Plus fakt, ze sa z mojej oblubenej sci-fi postavicky Predatora vyklubal "nepriatel-nepriatela-je-moj-priatel", tak to proste musim ocenit :D Ale inak skutocne jedna velka zlataninka bez chuti a zapachu...(25.10.2009)

Rozpočet: 60 000 000 $ Otvárací Víkend: 38 291 056 $ (v 3 395 Kinách) Tržby USA: 80 282 231 $ Tržby Celosvetovo: 172 544 654 $(10.5.2012)