Vetřelec vs. Predátor

AVP: Alien Vs. Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Z kdysi dost děsivého monstra se stal otravný lovený hmyz bez charismatu (a to sem ho měla vždycky radši). Kdyby hlavní postava nebyla politicky korektní černošská "hrdinka" (rasyzmuz!§), asi by mě to bavilo víc. To "kamarádění" mi přišlo napůl odporně patetické a napůl dojemné. Scénář úplně na hovno, ale o ten tu přece nejde. A úplný závěr je pro zasmání, ale snad to tak tvůrci chtěli. Celkově jsem to čekala mnohem horší, takže neva, když zaokrouhlim na 3*, že ne.(2.3.2011)

• novoten

Vetřelec je degradován na slintajícího hopsala, který zbytky své rafinovanosti nechal v původní tetralogii - a hlavně kvůli tomu to u mě Anderson i tentokrát prohrává. Dokud se nesympatické hlavní postavy seznamují s mrazivým prostředím i samy se sebou, je to spíš nuda než zásadní otrava. Když se ale vetřelčí novorozeně líhne pár minut po setkání s facehuggerem, královna čiperně pobíhá a predátor nesmyslně respektuje nicotného člověka, schovávám unaveně hlavu v dlaních a odcházím. Ostuda.(28.12.2004)

• Melies

0 / 10 Týmto filmom Paul W.S. Anderson len potvrdil, že je jeden z najneschopnejším režisérov nielen súčasnosti a zaslúžil by si biografiu od Tima Burtona... A u tohto filmu to zamrzí dvakrát - nápad postaviť proti sebe dve najznámejšie monštrá strieborného plátna by si bol zaslúžil Nobelovu cenu za mier, pretože mohol zjednotiť dva nezmieriteľné tábory, či už skalopevných prívržencov slizkého votrelca pravidelne behajúcich po stropoch a syčiacich na súrodencov, alebo fanúšikov zásadových lovcov lebiek. Bohužiaľ, nestalo sa tak a namiesto prvotriednej akcie nás čaká len osemdesiatsedem minút nudy. Aby som Andersonovi nekrivdil, nedá mi nespomenúť scenár, ktorý je... ehm, no... to je taká ošemetná téma... jednoducho povedané, stojí za starú bačkoru, slušne povedané. Stupídny dej preplnený postavami pripomínajúcimi vygumované bábky je ešte nič oproti incestu takmer intergalaktických rozmerov, ktorý nás čaká na konci. Hrúza. Jediné, čo zaslúži pochvalu, sú kostýmy, no tie sú vo filme za sto miliónov dolárov samozrejmosťou. Hoci nie som fanatik ani do jednej z filmových sérií, tento film ma urazil. PS: Votrelec vs. Predátor je film, u ktorého môžem s pokojným svedomím prehlásiť, že by som ho zrežíroval lepšie. A určite nie som sám...(15.5.2005)

• DaViD´82

Na horror to postrádá byť jen náznak atmosféry a na adaptaci akční hry (resp. komiksu) zase nějakou akci. Pochvalu zaslouží snad jen masky. Nudné a nezajímavé béčko jakých jsou v regálech půjčoven stovky. Anderson dokázel zneuctít hned dvě legendy v jednom snímku a tak doufejme, že si ho najde nějaký zručný predátor a vyžádá si na něm osobní satisfakci za urážku na cti.(10.2.2007)

• Superpero

Nuda shit debilita. Čím víc máte rádi původní filmy tím více se u tohohle poblejete.(24.1.2005)