Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Akční scény (např. bitky Alien vs. Predator...) jsou ucházející, místy hodně dobrý! Ostatní omáčka je nuda a navíc leckdy i scenáristicky hodně podprůměrná. Mínusem je i fakt, že prostě nikdo nemůže fandit vetřelcům, to fakt ne. Sorry. 50%(18.9.2004)

Vetřelec vs. Predátor přináší především příběh o tom, jak se uprostřed jedné nelítostné mezidruhové bitvy zrodilo jedno mimořádné přátelství:) Kdo by to byl řekl, že Predátor dokáže být i docela přátelský tvor. A ještě k tomu, když se jedná o sličnou, odvážnou černovlásku, která mu nejednou zachrání "kůži." Navzdory tomu, o jakého krutého a udatného zabijáka se jedná, oplývá Predátor smyslem pro spravedlnost, uznání a má své zásady. Nemluvě o vysoké inteligenci a organizovanosti Predátoří komunity. Velmi vydařené triky a kulisy. Nejvíce působivý je důmyslně propracovaný systém pyramidového komplexu. Predátoři na mě sice místy působili trochu gumově, ale to, ani pár dalších žánrových nedostatků, mi nezkazilo dynamickou podívanou na tuto mimozemskou bitevní "párty." Závěr vskutku velkolepý:) SPOILER Měla letět s nima:) Taková bojovnica by se jim mohla hodit:) KONEC SPOILERU.(8.6.2009)

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film, ktorý je prvým spoločným projektom týchto dvoch vesmírnych zabijakov. Má výborný príbeh o skupine odborníkov, ktorí prijmú úlohu preskúmať zvláštnu pyramídu nachádzajúcu sa na Antarktíde hlboko pod zemským povrchom, čo by mohlo predstavovať jeden z najväčších objavov histórie. Lenže na mieste zisťujú, že slúži na boj dvoch mimozemských rás a tak musia bojovať o svoje prežitie. So spracovaním som dosť spokojný, už úvodné predstavenie niekoľkých vedcov a následná príprava na misiu pôsobí v rámci žánru veľmi dobrým dojmom a po príchode na miesto sa to očakávane ešte vylepší. Síce sa tu nájde pár výrazných nezmyslov a z viacerých prvkov mám horší, prípadne rozporuplný pocit, napríklad pravidelná premenlivosť pyramídy alebo zachovanie sa posledného predátora voči ženskej hrdinke, ale našťastie tých kladov je tu plno, prvá polovica filmu si v rámci možností udržuje tú správnu tajomnosť, nájde sa tu viacero skvelých situácií a celkovo si to drží ideálnu dynamiku, takže o nude sa tu vôbec hovoriť nedá. Takže slušná žánrová zábava od začiatku až do konca. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Je výborne natočená, takže kamera a strih sú úplne ideálne, chválim dobre zvolené prostredie jej odohrávania a nechýba viacero výborných situácií, prípadne momentov. Ale predsa len sa z nej dalo získať aj viac, chcelo by to drsnejšie prevedenie, obetí tu tiež nie je až tak moc, no hlavne mi miestami prišla až moc preakčnelá, obzvlášť finále alebo niekoľko stretov s votrelcami, čo sa k nim vôbec nehodí, ale aj tak u mňa z akcie prevláda výrazne nadpriemerný pocit. A najviac sa mi páčia strety ľudí s predátormi, prípadne súboj predátora s votrelcom. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, tvorí ho len pár postáv, ale zloženie tejto skupiny vedcov a žoldnierov mi pre potreby filmu príde úplne ideálne. Chválim hlavné duo, k tomu Lance Henriksen a Colin Salmon, ktorých vždy rád vidím, tu nemám problém. Čo sa týka samotných mimozemšťanov, obe rasy tu majú svoje slabiny, či už občasná preakčnelosť votrelcov, alebo slabší vzhľad a miestami zvláštne zachovanie sa predátorov, ale aj tak sú obe rasy stále skvelé. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, skvelá vizuálna stránka, prostredie a oceňujem aj to seriózne prevedenie, len by to chcelo aj nejakú atmosféru, pretože takto ten boj o život nepôsobí moc napínavo. Mám rád obe pôvodné série a hlavne Predátora, ale ani s týmto spojením nemám väčší problém. Je to už síce iné, modernejšie, takže to viac stojí na akcii, než na atmosfére, ale aj tak mi tento film sadol a navyše sa dá pozerávať aj opakovane. 80%(8.8.2007)

• Superpero

Nuda shit debilita. Čím víc máte rádi původní filmy tím více se u tohohle poblejete.(24.1.2005)

• Marius

AvP ma prekvapilo, a to pozitívne. Scenár je síce údesný a logickým chybám nie je konca, ale vzájomné strety votrelcov a predátorov sú na veľmi slušnej úrovni. Filmu škodí málo krvi a nerešpektovanie pravidiel oboch klasikov vesmírnych príšer. Votrelci sú príliš podcenení a zabiť ich môže vlastne aj človek prakticky jednoduchými zbraňami. Kde sú zlaté časy keď to do nich Hicks and comp. sypali plazmou.....Predátori toho zase bez svojich náplecníkov tiež veľa nedokážu. Vrcholom stupidity je ale záverečná aliancia a zničenie matkz (rovnako aj jej oživenie to som sa skoro váľal po zemi od smiechu.(14.11.2004)

• - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "Scar", "Celtic", "Chopper" a "Elder". Dále se ve filmu objevují tzv "Ancient Predators" neboli také pradávní predátoři, kteří měli stát na počátku zrodu mnoha civilizací. (cinemag)

• - Dříve než vznikl tento snímek, Vetřelci a Predátoři se s velkým úspěchem objevili již v komiksech, videohrách, k nim patřících soundtracích a měli také svoji sérii hraček a sběratelských karet. (imro)

• - Scéna, kdy hlavní hrdinka prchá společně s predátorem, se točila před zeleným plátnem v Praze nedaleko stanice metra Kolbenova. (Lobo63)