poster

Vetřelec vs. Predátor

 • USA

  AVP: Alien Vs. Predator

 • Velká Británie

  Alien Vs Predator

 • Slovensko

  Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  Soundtrack Harald Kloser: 1. 1904 ,2. Alien vs. Predator main theme ,3. Antarctica ,4. Bouvetoya Island ,5. Down the tunnel ,6. Hanging bodies ,7. Southern lights ,8. Predator space ship ,9. The pyramid ,10. Temple ,11. Dark world ,12. History of the world ,13. Alien fight ,14. I need this ,15. Weyland's end ,16. Alien queen ,17. Showdown 18. The end...or maybe not ,(13.5.2011)

 • obitus
  **

  Chjo, silne promarnena sance na skvelej film. Jedina vec, ktera tu neni podprumerna je Lance Henriksen, kterej odvadi svuj vysokej standard. Toho chlapa proste zeru. Ostatni herci, vcetne asympaticke hlavni cernosky, jsou toporni a hodne nevyrazni. A bohuzel, totez se da ricz i o obou monstrech. Skousnul bych logicke diry nebo odchylky od puvodnich filmu, ale to, ze je tenhle akcni film tak zoufale nudnej mu proste neodpustim. V nazvu avizovane stretnuti je naplneno prakticky jenom jednou, v efektni presdrzkovce mezi dvema predatory a vetrelcem. Skoda, ze takovej neni celej film! O absenci nasili ani nemluvim, co cekat od filmu, kde ma herecka cervene triko, aby nebyla videt krev rozlevajici se z jejiho hrudniku. Skoda.(28.1.2005)

 • Marigold
  **

  Hnusný a hnusnější, jak to trefně překřtil jeden můj kamarád. A uprostřed hnusných se zoufale snaží přežít skupinka více či méně hezkých humanoidů... Paul W. S. Anderson natočil hodně vděčné téma, leč namísto atmosferického mixu klaustrofobického napětí a dynamické akce, jak ho nabízí stejnojmenná počítačová hra, vylezla z toho zpočátku napínavá, posléze neobyčejně předvídatelná vyvražďovačka s emancipovanou hrdinkou a na hlavu postaveným příběhem. Ona hrdinka bohužel nesahá Ripleyové ani po nohavice roztrhaných mariňáckých kalhot a její cesta za přežitím je sice plná docela pěkných akčních sekvencí, ale chybí jí napětí a schopnost pohltit diváka. Škoda, protože úvod filmu je docela slibný, pak se ale bohužel napětí vytratí v regimentech dobře viditelných hnusáků. Anderson prostě natočil béčko s průměrnými áčkovými efekty. Příjemně zabitá hodina a půl, ale kredit hnusných (Predátorů) a hnusnějších (Alienů) se tímhle filmem nijak nezvětšuje, ba naopak. AvP je totiž pouze cizopasník... 50%(3.10.2004)

 • Malarkey
  ****

  Od tohoto filmu se očekávalo jak jinak opravdu hodně. Střetne se tu Vetřelec a Predátor, které do té doby navštívili komiks nebo počítač v hrané formě, ale na stříbrném plátně chyběl a tak se to muselo napravit. Pustil se do něj režisér, který většinou točí efektivní akce, jenže divácky z větší části propadnou, jenže jak u koho. Alien vs. Predator se mně osobně vcelku líbil. Do teď si pamatuju jak vetřelec kyselinou pálí plášť Predátora a celé to syčí a mně způsobuje mrazení v zádech, jenž efektivně dokáže zapůsobit. Mimojiné se to točilo opět v naších zemích. Zajímavé je, že to co se točí u nás většinou propadne, i když jsou výjimky. Tento film sice nejspíš ty, co vetřelce a predátory zná do nejmenších detailů možná dost naštve. Já na tom tak rozhodně nejsem a proto jsem se nejspíš u filmu dost dobře bavil. Jen mě stále zaráží hodnocení. I když film si na sebe vydělat nechal a v přípravách už je i dvojka. ---Celé to byla past! - Oni nás neloví. Dostali jsme se doprostřed války.(16.9.2007)

 • Radyo
  ***

  Jak konstatovala jedna z postav asi ve 37. minutě filmu - "Mám z toho divný pocit." Předtucha dotyčného se naplnila poměrně brzy, neboť byl proměněn v mrtvolu, předtucha moje se naplnila na samém konci filmu, během nějž jsem marně čekal na to, kdy děj dostane jakýsi smysluplnější řád. Nedostal. Prvoplánovitá akce ale byla alespoň perfektně nasnímána a sestříhána, takže v tomto smyslu se moje smysly "nabažily". Ale ten scénář, ten zatracený scénář... Mám divný pocit, že Anderson ho psal asi pod vlivem "měsíce lovce" neboli úplňku, protože tolik děr nemá ani pověstný švýcarský e-mentál. Co mě teda vysloveně sra..., teda iritovalo, že P.W.S.A. neváhal pro své potřeby znásilnit i celý vetřelčí vývoj - ten trval od vyprdnutí vejce matkou až po samotné dospění jedince vpodstatě jen pár desítek minut. No kde to sakra jsme? Jo aha, v Hollywoodu 21. století.(15.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace