poster

Vetřelec vs. Predátor

 • USA

  AVP: Alien Vs. Predator

 • Slovensko

  Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  **

  Scénář: Paul W.S. Anderson .. Triky ***, film **, herci * a scénář(?) odpad! Víc toho psát snad ani nemá cenu - bohužel! Jestli nemáte 87(!) minut co dělat, vypněte mozek a jděte do toho. Já si radši znovu zahraji AVP než tohle...(20.11.2004)

 • Marigold
  **

  Hnusný a hnusnější, jak to trefně překřtil jeden můj kamarád. A uprostřed hnusných se zoufale snaží přežít skupinka více či méně hezkých humanoidů... Paul W. S. Anderson natočil hodně vděčné téma, leč namísto atmosferického mixu klaustrofobického napětí a dynamické akce, jak ho nabízí stejnojmenná počítačová hra, vylezla z toho zpočátku napínavá, posléze neobyčejně předvídatelná vyvražďovačka s emancipovanou hrdinkou a na hlavu postaveným příběhem. Ona hrdinka bohužel nesahá Ripleyové ani po nohavice roztrhaných mariňáckých kalhot a její cesta za přežitím je sice plná docela pěkných akčních sekvencí, ale chybí jí napětí a schopnost pohltit diváka. Škoda, protože úvod filmu je docela slibný, pak se ale bohužel napětí vytratí v regimentech dobře viditelných hnusáků. Anderson prostě natočil béčko s průměrnými áčkovými efekty. Příjemně zabitá hodina a půl, ale kredit hnusných (Predátorů) a hnusnějších (Alienů) se tímhle filmem nijak nezvětšuje, ba naopak. AvP je totiž pouze cizopasník... 50%(3.10.2004)

 • AngelAngie
  *

  Tak tohle opravdu ne, hrozná slátanina ..(1.6.2008)

 • Brouk
  **

  Ach jo.... co s tím? Film skončil.. a co se stalo? Nic... jen prázdno.. Chtěl jsem tomuhehle filmu dát šanci neboť jsem před mnoha a mnoha lety Vetřelce prožíval a prožívám a Predátor patřil taky k mým oblíbeným.... Ač upozorněn na úskalí filmu a tudíž varován, nečekal jsem takovou scénáristickou stupiditu... A přitom !!! Kdyby byl možná jiný režisér (jóóó starý dobrý Ridley by mi tam pasoval :-)... kdyby byl jiný scénář... kdyby byl větší rozpočet.... Ale na "kdyby" se nehraje,že? Škoda. Mohl to být dobrý sci-fi horor No, ale zase z druhé strany.. mou tohu po hororu teď v plné míře přínáší současná česká kocourkovská politická scéna, tak aspoň, že se u DVD na rozdíl od TV či novin tak nebojím....(12.2.2005)

 • choze
  *

  Miluju béčka, i ta nepovedená, ale tohle je prostě nuda jako hrom. Po úvodní expozici, která přestože trvá dvacet minut nám o postavách řekne velký kulový, se postavy dají na zmatený úprk pyramidou plnou predátorů a vetřelců a hraje se všichni proti všem. Jelikož příběh neexistuje a na postavách (nevýrazně hraných nevýraznými herci) nám nijak nezáleží, je dokonale eliminováno jakékoliv napětí a jelikož Anderson od MORTAL KOMBATU zapomněl i jak se dělá dobrá akce (viz. tragický ŽOLDÁK: LEGIE ZKÁZY), je eliminována i veškerá zábava. Hezkých záběrů a vychytávek (úvodní záběr se siluetou kosmické stanice evokující vetřelčí královnu, virtuální přechody) je tu tak akorát, aby bylo z čeho sestříhat trailer a trademarkové scény jsou natočeny zcela rutinérsky a sterilně. Nikdy jsem si ani na vteřinu nemyslel, že by se snad tenhle snímek mohl rovnat svým předchůdcům, ale že to bude až tak špatné...(6.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace