Vetřelec vs. Predátor

AVP: Alien Vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $80,282,231Tržby Celosvetovo $172,544,654║ Takže stačí byť ako že poriadnym fanúšikom najúspešnejšej sci-fi predlohy gigantov ako Predátor a Votrelec a štúdio 20th Century Fox vám z radosťou zveria dôveru a mini rozpočet aby ste domrvili kult. Neviem fakt, neviem kto čo videl na režisérovi Paul W. S. Andersonovi, keď mu zverili takéto niečo, človek čo nemá skoro štipku vlastného talentu, čo musí za každú cenu vykrádať iné filmy aby vo filme mal ako že funkčné scénky ... Prvá polovica filmu sa ešte dá uznať ako budovanie určitého príbehu, kde toho moc neškrípe ale keď sa na scénu dostanú dve mimozemské obludy ich povesť rázom každou minutou je zadupávaná pod zem, aj keď ako že snaha o širší rozhľad v ich minulosti je načrtnutý a nie je to až taký zlý nápad, všetko zničí okolo postavená jednoduchosť, samozrejme že nemyslím slušne vystavané kulisy ale spackané dejové línie a ta najhoršia je priateľstvo človeka teda žienky s Predátorom, čo vyznie skoro ako romantická až parodická osnova. Pre každého poriadneho fanúšika týchto nestvúr to musela byť pohroma sledovať takéto niečo čo malo byť nadmieru originálne a veľkolepé. Od tvorcov bolo pekné že oživili postavu Bishopa v podobe herca Lance Henriksena ale na tom v podstate chceli založiť celú podstatu starých dielov. /videl v kine: 50%/(4.1.2008)

Vetřelec vs. Predátor přináší především příběh o tom, jak se uprostřed jedné nelítostné mezidruhové bitvy zrodilo jedno mimořádné přátelství:) Kdo by to byl řekl, že Predátor dokáže být i docela přátelský tvor. A ještě k tomu, když se jedná o sličnou, odvážnou černovlásku, která mu nejednou zachrání "kůži." Navzdory tomu, o jakého krutého a udatného zabijáka se jedná, oplývá Predátor smyslem pro spravedlnost, uznání a má své zásady. Nemluvě o vysoké inteligenci a organizovanosti Predátoří komunity. Velmi vydařené triky a kulisy. Nejvíce působivý je důmyslně propracovaný systém pyramidového komplexu. Predátoři na mě sice místy působili trochu gumově, ale to, ani pár dalších žánrových nedostatků, mi nezkazilo dynamickou podívanou na tuto mimozemskou bitevní "párty." Závěr vskutku velkolepý:) SPOILER Měla letět s nima:) Taková bojovnica by se jim mohla hodit:) KONEC SPOILERU.(8.6.2009)

Na dva legenadarní "mírotvorce" filmového plátna jsme byl velmi zvědavý hlavně na ten jejich fight, a v tomto ohledu jsem nebyl zklamán, v ostatním ano.(16.7.2006)

• DaViD´82

Na horror to postrádá byť jen náznak atmosféry a na adaptaci akční hry (resp. komiksu) zase nějakou akci. Pochvalu zaslouží snad jen masky. Nudné a nezajímavé béčko jakých jsou v regálech půjčoven stovky. Anderson dokázel zneuctít hned dvě legendy v jednom snímku a tak doufejme, že si ho najde nějaký zručný predátor a vyžádá si na něm osobní satisfakci za urážku na cti.(10.2.2007)

• Melies

0 / 10 Týmto filmom Paul W.S. Anderson len potvrdil, že je jeden z najneschopnejším režisérov nielen súčasnosti a zaslúžil by si biografiu od Tima Burtona... A u tohto filmu to zamrzí dvakrát - nápad postaviť proti sebe dve najznámejšie monštrá strieborného plátna by si bol zaslúžil Nobelovu cenu za mier, pretože mohol zjednotiť dva nezmieriteľné tábory, či už skalopevných prívržencov slizkého votrelca pravidelne behajúcich po stropoch a syčiacich na súrodencov, alebo fanúšikov zásadových lovcov lebiek. Bohužiaľ, nestalo sa tak a namiesto prvotriednej akcie nás čaká len osemdesiatsedem minút nudy. Aby som Andersonovi nekrivdil, nedá mi nespomenúť scenár, ktorý je... ehm, no... to je taká ošemetná téma... jednoducho povedané, stojí za starú bačkoru, slušne povedané. Stupídny dej preplnený postavami pripomínajúcimi vygumované bábky je ešte nič oproti incestu takmer intergalaktických rozmerov, ktorý nás čaká na konci. Hrúza. Jediné, čo zaslúži pochvalu, sú kostýmy, no tie sú vo filme za sto miliónov dolárov samozrejmosťou. Hoci nie som fanatik ani do jednej z filmových sérií, tento film ma urazil. PS: Votrelec vs. Predátor je film, u ktorého môžem s pokojným svedomím prehlásiť, že by som ho zrežíroval lepšie. A určite nie som sám...(15.5.2005)