Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

• AngelAngie

Tak tohle opravdu ne, hrozná slátanina ..(1.6.2008)

• DaViD´82

Na horror to postrádá byť jen náznak atmosféry a na adaptaci akční hry (resp. komiksu) zase nějakou akci. Pochvalu zaslouží snad jen masky. Nudné a nezajímavé béčko jakých jsou v regálech půjčoven stovky. Anderson dokázel zneuctít hned dvě legendy v jednom snímku a tak doufejme, že si ho najde nějaký zručný predátor a vyžádá si na něm osobní satisfakci za urážku na cti.(10.2.2007)

Soundtrack Harald Kloser: 1. 1904 ,2. Alien vs. Predator main theme ,3. Antarctica ,4. Bouvetoya Island ,5. Down the tunnel ,6. Hanging bodies ,7. Southern lights ,8. Predator space ship ,9. The pyramid ,10. Temple ,11. Dark world ,12. History of the world ,13. Alien fight ,14. I need this ,15. Weyland's end ,16. Alien queen ,17. Showdown 18. The end...or maybe not ,(13.5.2011)

• ScreamJay

Kurník Andersone, dobrovolně abdikuj na funkci režiséra nebo se z toho budu mít trvalý následky. Když jsem se prvně dostal k Vetřelci, byl jsem ochromený hrůzou a plíživým strachem. Když jsem prvně viděl Predátora, z tý akce jsem téměř nedýchal. A když jsem prvně viděl tu PC hru, některé útoky velkého množství vetřelců mi málem přivodili naplnění mého spodního prádla. A když jsem viděl tohle, málem jsem obšťastnil kvartýr hlasitým zívnutím. Příběh účelově zpatlanej tak, aby do něj bylo možné namontovat pokud možno co nejvíc efektních kousků. Prostředí se docela povedlo, ale po pár desítkách minut už zevšední a tu všeobecnou nudu kolem jen podtrhuje. Vetřelci tu hrají roli predátora likvidující všechno co se hýbe a Predátor tu hraje velkého zlého bitkaře co sem tam někomu z nich nakope zadek. Vzájemné souboje jsou sice ukázkou současného počítačového umění, ale leckdy se stane, že ztrácíte přehled. Lidský faktor postrádá charisma a originalitu, Lance Henriksen ač nyní nehraje androida furt mi ho připomínal. No a závěr? Ty bláho, Paule jak ty na tohle chodíš? To je jako když si přečteš scénář, pak se ti o tom zdá a když se probudíš, snažíš se ty sny co nejrychleji realizovat. Jó, sice je to efektní čůčo, ale trochu chaos. Jen co mi není jasný? Proč ta lovestory? Asi se jí ten klučina predátorskej líbil, ale pak to není daleko od parodie. Proč tedy nemůžu víc jak na 2? Nejsou v tom antipatie. Nesnažil jsem se srovnávat nesrovnatelné a přesto mi tohle přišlo jako akčák s velkým rozpočtem co se přiživuje na legendách. Atmosféra u ledu stejně jako ta svatyně obou nesmrtelných monster...(14.11.2004)

• Djkoma

Něco zajímavého se začne dít po půl hodině. Po 45 minutách je první akce. Celkově v celém filmu max. 3 slušné akční scény z nichž jedna je fakt moc dobrá. Bohužel se prakticky celý film nudíte. K nikomu z celé skupiny(asi kromě černošské "tvrdé" průvodkyně)si neuděláte vztah, protože vždycky po chvíli umřou. Závěrečná naivní scéna a naprostý konec opět ponechaný jako dveře (BRÁNA) k pokračování. Celkově to bylo špatné. vytratila se všechna snaha o navázání na alespoň jednu sérii a celý děj jde úplně jiným, špatným, směrem. Lidstvo hraje jen předmět, do kterého se vetřelci touží dostat, aby se z nás mohl vyklubat jejich další bratříček a predátoři figurují jako policie, která utrženým psům nakažených vzteklinou, chce zpátky uvázat obojek z jejich laseru a kopí. Paul W. S. Anderson neumí pořádně točit a sám se ztrácí v neschopnosti nejen své režijní, ale i scenáristické. Je to smutné kam spadl výtvor H.G.Gigera.(27.8.2004)

• - Názov lode "Piper Maru" odkazuje na rovnomenný diel a loď zo seriálu Akty X (od r. 1993). V ňom sa tiež objaví neznáma mimozemská inteligencia. (Ludo444)

• - Ve filmu se vlastně potvrzuje teorie Ericha von Dänikena, že lidé stavěli pyramidy pro mimozemské bytosti přicházející z vesmíru, které uznávali jako své bohy. (Danny F.)

• - AvP je první film s Predátorem, který ho zobrazuje jako leváka. (imro)