Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Nečekal jsem nic a dostal jsem slušnou akci s výbornými efekty a s dostačujícím příběhem, který dost kazilo spřátelení Predátora a tý ženský, ale to se dá přetrpět. Celý film je v docela rychlým tempu, takže tam neni moc hluchých míst, Dokonce můžu říct že jsem se skoro celý film nenudil a to jsem opravdu nečekal(11.2.2005)

Väčšinou sa stáva, že keď sa dialógy tvária sproste, je hlúpy aj samotný dej. V tomto filmu je tomu inak. Dejovo sa mi to celkom páčilo, spomínané keci neboli na úrovni voči vizuálnej stránke, takže ako často v týchto žánroch – forma zvýťazila nad obsahom. Napriek tomu som sa však nenudil, a nakoniec ma film presvečil, aby som si pustil starého predchodcu, Predátora.(9.12.2006)

Za to, ze som to dopozerala az do pokrocileho casu 00:30 a navyse s dabingom, a pritom som sa vobec nenudila, si to zasluzi naozaj minimalne priemerne hodnotenie. Plus fakt, ze sa z mojej oblubenej sci-fi postavicky Predatora vyklubal "nepriatel-nepriatela-je-moj-priatel", tak to proste musim ocenit :D Ale inak skutocne jedna velka zlataninka bez chuti a zapachu...(25.10.2009)

• Dadel

Mr. P.W.S. Anderson je zřejmě světový rekordman, když na ploše necelých 90 minut dokázal svou levnou koprodukcí zneuctít hned dvě slavné filmové série čítající pět skvělých filmů. Scénář je vyloženě odfláklý a plný nelogičností. Vetřelci dosahují dospělosti asi za pár desítek minut od nakladení vajíčka, v pyramidě jsou jich desítky, přičemž není jasné, z čeho se vylíhli, když lidí bylo uvnitř jen pár, královna útočí i na predátora, který v sobě nese vetřelčí zárodek atd. Motiv přátelského predátora-staršího kamaráda mi moc nesedl a historické pozadí o predátorech v kolébce civilizace je tak trochu "silly". Všichni herci ve vedlejších rolích tvoří jen křoví a vesmírné potvory jsou vystavovány na odiv dlouhé desítky minut, protože někteří lidé stále nechápou, že největší hrůzu vzbuzuje to, co je skryto. K tomu si ještě připočtěte úzkostlivě nebrutální záběry kvůli mírnějšímu ratingu (aby studio vydělalo víc peněz na už tak dost úsporně natočeném filmu).(19.8.2005)

Vetřelec vs. Predátor přináší především příběh o tom, jak se uprostřed jedné nelítostné mezidruhové bitvy zrodilo jedno mimořádné přátelství:) Kdo by to byl řekl, že Predátor dokáže být i docela přátelský tvor. A ještě k tomu, když se jedná o sličnou, odvážnou černovlásku, která mu nejednou zachrání "kůži." Navzdory tomu, o jakého krutého a udatného zabijáka se jedná, oplývá Predátor smyslem pro spravedlnost, uznání a má své zásady. Nemluvě o vysoké inteligenci a organizovanosti Predátoří komunity. Velmi vydařené triky a kulisy. Nejvíce působivý je důmyslně propracovaný systém pyramidového komplexu. Predátoři na mě sice místy působili trochu gumově, ale to, ani pár dalších žánrových nedostatků, mi nezkazilo dynamickou podívanou na tuto mimozemskou bitevní "párty." Závěr vskutku velkolepý:) SPOILER Měla letět s nima:) Taková bojovnica by se jim mohla hodit:) KONEC SPOILERU.(8.6.2009)

• - Žoldáci ve filmu používají zbraň Heckler & Koch G36C ráže 5.56x45 mm, Adele Rousseau (Agathe De La Boulaye) pak Berettu 84FS ráže .380 ACP. (dc125)

• - Natáčení probíhalo v Itálii, Francii a České republice. (Yardak)

• - Nápad natočit Vetřelec vs. Predátor dostal režiér Anderson poprvé už v roce 1997, kdy na festivalu Sundance prezentoval svůj nezávislý debut Shopping. (Divočák)