poster

Vetřelec vs. Predátor

 • USA

  AVP: Alien Vs. Predator

 • Slovensko

  Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ***

  Jak konstatovala jedna z postav asi ve 37. minutě filmu - "Mám z toho divný pocit." Předtucha dotyčného se naplnila poměrně brzy, neboť byl proměněn v mrtvolu, předtucha moje se naplnila na samém konci filmu, během nějž jsem marně čekal na to, kdy děj dostane jakýsi smysluplnější řád. Nedostal. Prvoplánovitá akce ale byla alespoň perfektně nasnímána a sestříhána, takže v tomto smyslu se moje smysly "nabažily". Ale ten scénář, ten zatracený scénář... Mám divný pocit, že Anderson ho psal asi pod vlivem "měsíce lovce" neboli úplňku, protože tolik děr nemá ani pověstný švýcarský e-mentál. Co mě teda vysloveně sra..., teda iritovalo, že P.W.S.A. neváhal pro své potřeby znásilnit i celý vetřelčí vývoj - ten trval od vyprdnutí vejce matkou až po samotné dospění jedince vpodstatě jen pár desítek minut. No kde to sakra jsme? Jo aha, v Hollywoodu 21. století.(15.7.2013)

 • larelay
  ***

  Za to, ze som to dopozerala az do pokrocileho casu 00:30 a navyse s dabingom, a pritom som sa vobec nenudila, si to zasluzi naozaj minimalne priemerne hodnotenie. Plus fakt, ze sa z mojej oblubenej sci-fi postavicky Predatora vyklubal "nepriatel-nepriatela-je-moj-priatel", tak to proste musim ocenit :D Ale inak skutocne jedna velka zlataninka bez chuti a zapachu...(25.10.2009)

 • KevSpa
  **

  Horor bez špetky napětí a litrů krve (zřejmě kvůli přístupnosti), scénář bez nápadu, akční scény bez švihu a náznaku přehlednosti... Andersone, zabal to, nemáš na to! Člověk čeká pořádný krvavý béčko a dočká se takovéhle soft zhovadilosti bez kouska nadsázky. Alespoň má film slušné tempo, takže nehrozí, že divák usne. A navíc, především závěrečná sekvence, je roztomile komická (nechtěně samozřejmě).(1.11.2004)

 • Lima
  **

  Přijmout poslední Andersenův film předpokládá obrazně řečeno nikoliv vložit ruku do popcornu, ale vlézt do něho rovnou celým tělem. I tak lze ale AvP těžko akceptovat. Přitom technické stránce není moc co vytknout. Triky ujdou, animatrické modely vetřelců jsou zdařilé, film má svižné tempo. Dost zásadní problém je ale v absenci dvou důležitých filmových ingrediencí - atmosféru a napětí aby člověk hledal lupou. A scenář? Vše běží podle ověřených a stokrát viděných schémat, žádné překvapení se nekoná, děj je průhledňoučký a předvídatelný. Základní Andersenova idea příběhu dává sice smysl, ale je dost připitomnělá. Navíc - copak si asi pomyslel McTiernan, když viděl, že se z jeho původně nekompromisního lovce stal kámoš do nepohody? Tak tohle prosím ne. Ty 2*jsou až moc, i s přihlédnutím ke skutečnosti, že nemám rád crossovery - ty chladné finanční kalkuly. Teď už jenom čekám, kdy někdo přijde s filmem ČERVENÁ KARKULKA vs. BATMAN. To by byl biják!!(8.1.2005)

 • Marigold
  **

  Hnusný a hnusnější, jak to trefně překřtil jeden můj kamarád. A uprostřed hnusných se zoufale snaží přežít skupinka více či méně hezkých humanoidů... Paul W. S. Anderson natočil hodně vděčné téma, leč namísto atmosferického mixu klaustrofobického napětí a dynamické akce, jak ho nabízí stejnojmenná počítačová hra, vylezla z toho zpočátku napínavá, posléze neobyčejně předvídatelná vyvražďovačka s emancipovanou hrdinkou a na hlavu postaveným příběhem. Ona hrdinka bohužel nesahá Ripleyové ani po nohavice roztrhaných mariňáckých kalhot a její cesta za přežitím je sice plná docela pěkných akčních sekvencí, ale chybí jí napětí a schopnost pohltit diváka. Škoda, protože úvod filmu je docela slibný, pak se ale bohužel napětí vytratí v regimentech dobře viditelných hnusáků. Anderson prostě natočil béčko s průměrnými áčkovými efekty. Příjemně zabitá hodina a půl, ale kredit hnusných (Predátorů) a hnusnějších (Alienů) se tímhle filmem nijak nezvětšuje, ba naopak. AvP je totiž pouze cizopasník... 50%(3.10.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace