Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

• KevSpa

Horor bez špetky napětí a litrů krve (zřejmě kvůli přístupnosti), scénář bez nápadu, akční scény bez švihu a náznaku přehlednosti... Andersone, zabal to, nemáš na to! Člověk čeká pořádný krvavý béčko a dočká se takovéhle soft zhovadilosti bez kouska nadsázky. Alespoň má film slušné tempo, takže nehrozí, že divák usne. A navíc, především závěrečná sekvence, je roztomile komická (nechtěně samozřejmě).(1.11.2004)

Soundtrack Harald Kloser: 1. 1904 ,2. Alien vs. Predator main theme ,3. Antarctica ,4. Bouvetoya Island ,5. Down the tunnel ,6. Hanging bodies ,7. Southern lights ,8. Predator space ship ,9. The pyramid ,10. Temple ,11. Dark world ,12. History of the world ,13. Alien fight ,14. I need this ,15. Weyland's end ,16. Alien queen ,17. Showdown 18. The end...or maybe not ,(13.5.2011)

Na dva legenadarní "mírotvorce" filmového plátna jsme byl velmi zvědavý hlavně na ten jejich fight, a v tomto ohledu jsem nebyl zklamán, v ostatním ano.(16.7.2006)

Rozpočet: 60 000 000 $ Otvárací Víkend: 38 291 056 $ (v 3 395 Kinách) Tržby USA: 80 282 231 $ Tržby Celosvetovo: 172 544 654 $(10.5.2012)

Akční scény (např. bitky Alien vs. Predator...) jsou ucházející, místy hodně dobrý! Ostatní omáčka je nuda a navíc leckdy i scenáristicky hodně podprůměrná. Mínusem je i fakt, že prostě nikdo nemůže fandit vetřelcům, to fakt ne. Sorry. 50%(18.9.2004)