• Hong Kong

• Hong Kong

愛神

• Francie

Eros

USA / Itálie / Hong Kong / Čína / Francie / Lucembursko / Velká Británie, 2004, 104 min

• triatlet

Dost nudná podoba milostné touhy. V Nebezpečném vývoji událostí se mi líbilo partnerské míjení, ale zobrazení nahoty, byť zasazené i do přírody, bylo spíš prvoplánové. Rovnováha vyprávějící o erotickém snu mě nudila nejvíc. Aspoň závěrečná Ruka přinesla nějakou pointu a nápad (zaučení krejčího a hra rukou).(10.7.2009)

Trojpoviedkový film troch známych režisérov dneška je značne nevyrovnaným dielom. Antonioniho poviedka je zo všetkých troch najslabšia. Má príšerný scenár a dialógy a o erotickej atmosfére si vďaka prevedeniu môže nechať len snívať. Nahota i sex tu pôsobia absolútne samoúčelne a nevierohodne. 1/10 Soderberg rozoberá prostrednictvom výborného Roberta Downey Jr. jeden sen a hľadá tak obnovenie rovnováhy vzťahov. Ani táto poviedka ma však ničím nezaujala. 4/10 Tretiu poviedku naštastie točil Wong Kar-wai, ktorý podobne ako vo svojich filmoch Stvorení pre lásku a 2046 zasadil dej do Hong Kongu 60 tych rokov. „Ruka“ je jednoznačným vrcholom celého filmu a pri jej sledovaní ma zamrzelo, že tento námet neskončil ako samostatný film. Obsahuje pre Wonga typické ingrediencie nešťastnej lásky, ošarpaných izieb, ultraestetickej kamery a výborných hereckých výkonov. A napriek tomu, že divák neuvidí žiadne odhalené telo, práve táto poviedka pôsobí z celého filmu najintímnejšie a najerotickejšie. 10/10 Celkové hodnotenie filmu 5/10(23.1.2006)

• Enšpígl

Tři povídky, první jsem nepochopil, druhá mě přišla zbytečná, třetí velmi povedená.Na tyhle tři povídky tedy nebudou ani tři *.(25.6.2006)

Antonioni a Nebezpečný vývoj udalostí (*) s příšernými dialogy a plnočelnou nahotou postrádá nejen myšlenku ale i erotické napětí. Steven Soderbergh a Rozhovorem (***) má nápad, vtip i pointu, ale ta erotika tam není. Wong Kar Wai a Ruka (****) má konečně přiměřený příběh a dýchají z ní pocity a erotické dusno.(6.1.2008)

Antonioni zaměňuje erotiku za nahotu a jeho nesmyslný blábol s debilními dialogy je k neukoukání. Soderbergh vytěsňuje erotiku na vedlejší kolej a jeho hříčka je nečekaně zábavná. Wong Kar-wai je naprostým opakem první povídky – nenechá krásné Gong Li ani rozepnout vysoký límec u jejích šatů, a přesto celou dobu vytváří erotické dusno. Emocionálně nejsilnější část filmu, která má blíž ke Stvořeni pro lásku než k odcizenému 2046.(18.11.2005)