• Hong Kong

• Hong Kong

愛神

• Francie

Eros

USA / Itálie / Hong Kong / Čína / Francie / Lucembursko / Velká Británie, 2004, 104 min

Nebýt Soderbergha, tak nevím nevím. Povídky: Antonioni (**), Soderbergh (****), Kar-wai (**).(13.1.2006)

Eros, mytologický bůh lásky, jehož jméno je skloňováno v souvislosti s láskou tělesnou. Film erotizující, nikoliv erotický. Povídky, jedna po druhé, mírně gradující. Hloubku prosím ať nikdo nehledá, s vášní totiž nikterak nesouvisí. Jemně pohlcován vynikajícím obrazem a podmanivou hudbou přicházím k sobě z mírné závratě. Ač nejsem příliš oslněn, přiznávám absenci obvyklých neduhů: vztah muže a ženy na plátně nemusí být nutně přepsychologizovaný ani šokující svojí otevřeností.(18.11.2005)

• Pepinec

Otevřená výzva všem návštěvníkům ČSFD; mohl by mi někdo objasnit, kde jsem promeškal účast Roberta Downeyho juniora? Uznávám, že jsem nedával moc velký pozor, poněvadž to jednoduše nešlo, ale tohoto pána bych si snad všiml. Nebo ne? :-)(25.9.2010)

Wong nesklamal! :-) Zatiaľ iba bodovo: Antonioni - ** / Soderbergh - *** / Wong Kar-wai - ****(27.5.2005)

Soderbergh... OK. Antonioni...no nevim. Wong Kar-wai!!!!!!!!(2.4.2007)