poster

Karlík a továrna na čokoládu

 • USA

  Charlie and the Chocolate Factory

 • Slovensko

  Charlie a továreň na čokoládu

Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2005, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CheGuevara
  ****

  Na Tima Burtona jsem byl připraven. Na vynikajícího sarkastického Wonku taky. Na pohádkovou linii taky. I na tu nepřekonatelnou chuť na čokládu během projekce. Ale to na co jsem připraven nebyl, byli Umpa Lumpové. Jejich dechberoucí písničky katapultují tento film do vod nepřekonatelné zábavy. Všechny ty jejich profese jsou toliko fascinující až moje bránice nestíhá čemu se smát dřív. Film má vcelku pomalý úvod, ale jakmile se hrdinové dostanou do továrny děj dostává na spádu a samozřejmě i na vtipu (taky díky famóznímu Deppovi, jahož Wonka dle mě překonal i svého opilého Sparowa). Burton zde dokazuje že je výtvarník na slovo vzatý. Veškeré kýčovité kulisy a prvky vrhá na plátno s takovou grácií, že to divákovu oku může jenom lahodit. Bohužel v sobě nezapře svoji pohádkovou předlohu a to bohužel i s toliko typickým koncem. Je to právě ta předloha, která mě brání dát plné hodnocení. PS: poprvé a snad naposled mohu říci že dabované písničky se mi líbili více, než v originále.(7.8.2006)

 • Morien
  *****

  Psychedelie na entou. Tento film expresivně vyjadřuje, proč se směju muzikálům a filmům pro děti. Myslela jsem si, že původní film se nemůže Timovi vůbec rovnat, ale nakonec jsem jím byla rovněž překvapena. Tím pádem ho všem zájemcům vřele doporučuji. http://www.csfd.cz/film/27148-pan-wonka-a-jeho-cokoladovna/(18.6.2010)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Kostýmy(4.9.2007)

 • Fr
  ****

  již úvodní titulky nenechají nikoho na pochybách, že bude následovat něco vyjímečného! příběh o karlíkovi, který nebyl ani silnější, ani chytřejší než ostatní a přesto se od ostatních lišil. třeba tím, že bydlel v ,,krásným" domě s malebnou zahrádkou. T.B. je génius! jeho nádherné obrazy jsou k mání celý film a,, svým" pohledem nám zobrazuje všechno a všechny. TA FANTASTICKÁ ,,SKROMNÁ" TOVÁRNA ! a J.DEEP? co myslíte? to by bylo na dlouhé povídání. proto raději vezměte za ruce své děti, pohodlně se usaďte a nechte na sebe působit štěstí, chytrost, lásku ..... to vše zabalené do geniálního obalu!(20.11.2005)

 • Oskar
  *****

  "Kolik nám zbývá dětí?" Čtyři odporní parchanti a jeden sympatický klučík ve spárech maniakálního továrníka na čokoládu aneb Deset malých černoušků se zpěvy a tanci. Konečně k tomu došlo! Roald Dahl byl muž, jemuž v žilách koloval kyanid a kromě toho můj nejoblíbenější spisovatel. Tolikrát jsem si říkal, jak krásné by bylo jeho spojení s Timem Burtonem..! Dosavadní adaptace Dahlových knížek byly lepší nebo horší, ale nikdy ne dokonalé, protože studia se pokaždé odpíchla od zavádějící teze "je to přece pro děti" a notně ty příběhy zkrouhla. I jinak povedené Čarodějky Nicholase Roega mají úplně změněný, "rodinně přijatelný" konec a Matilda Dannyho DeVita zase hýřila nápady, ale selhali někteří herci. Teď jsem konečně spokojený, tohle je Roald Dahl, jak ho vnímám já. Držte si plomby, prohlídka začíná! 100%(19.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace