poster

Karlík a továrna na čokoládu

 • USA

  Charlie and the Chocolate Factory

 • Slovensko

  Charlie a továreň na čokoládu

Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2005, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Kostýmy(4.9.2007)

 • kiddo
  ***

  Knížku mi před nosem vyfoukl nějaký natěšený capart, na „Pana Wonku“ se teprve chystám, takže si radši odpustím úvahy o jisté ikonovitosti postav a dojdu k názoru, že všechny figurky mimo Willyho a Karlíka jsou silně dvourozměrné proto, že jsou podrobeny sebestřednému a kritickému oku sociopatického génia, navíc v imaginárním a vysněně pohádkovém světě továrny ploše nutně působit musí. Oproti názvu není důležitý ani tak Karlík, jako Willy Wonka, který je ve filmu jedinou komplexní a skutečně zajímavou postavou. Zdá se, že JD definitivně přesedlal na jasnější role, pokud se to dá o Wonkovi, postrádajícím sebemenší zábrany, takt nebo cit pro zdvořilou konverzaci, vůbec říct. Pokaždé, když se jeho mrtvolně bledý obličej při nutnosti kontaktu s nějakou osobou stáhl odporem a hnusem, zažívaly mé nespolečenské a psychopatické rysy hotovou revoluci. Děj a postavy jsou ale do jisté míry podřízeny ohromujícímu, barevnému až kýčovitému ztvárnění továrny, které je tak dokonalé, až vzbuzuje určité znepokojení, že pod tou okázalou a monstrózní dokonalostí se přece jen skrývá něco znepokojivého a temného (co takhle Wonkova zarážející spokojenost s životní osamělostí a nenávist k lidem?). Hudba je na dětský film až nečekaně děsivá, heroická a akční a v kontrastu s barevným děním na plátně působí hodně zajímavě.(4.9.2005)

 • Fr
  ****

  již úvodní titulky nenechají nikoho na pochybách, že bude následovat něco vyjímečného! příběh o karlíkovi, který nebyl ani silnější, ani chytřejší než ostatní a přesto se od ostatních lišil. třeba tím, že bydlel v ,,krásným" domě s malebnou zahrádkou. T.B. je génius! jeho nádherné obrazy jsou k mání celý film a,, svým" pohledem nám zobrazuje všechno a všechny. TA FANTASTICKÁ ,,SKROMNÁ" TOVÁRNA ! a J.DEEP? co myslíte? to by bylo na dlouhé povídání. proto raději vezměte za ruce své děti, pohodlně se usaďte a nechte na sebe působit štěstí, chytrost, lásku ..... to vše zabalené do geniálního obalu!(20.11.2005)

 • Isherwood
  *****

  Tim Burton kašle na temnotu a daleko za hranicí kýče opulentní barevnosti vytváří dechberoucí svět vytvořený z těch (doslova) nejsladších ingrediencí. Maximálně práce s nadsázkou mu jdete naprosto skvěle a tak přehnaně patetický příběh o rodinné soudržnosti nepůsobí trapně, nýbrž mile. Excentrická herecká kreace Johnnyho Deppa je stejně tak zábavná jako malí Umpa-Lumpové, jejichž pěvecké kreace jsou možná trochu samoúčelné, ale co v tomto filmu není? Burton zde všechno tak nádherně přemrštil, až jsem mu to sežral i s navijákem. Ale chutnalo mi(14.4.2006)

 • RHK
  *****

  Krásná moderní filmová pohádka (trochu jako ty psané od Jiřího Wolkera), zajímavě vizuálně natočená, s potrhlým Johny Deppem v roli továrníka. Plno neobvyklých nápadů klasika Tima Burtona. Trailery: http://www.csfd.cz/film/135983-karlik-a-tovarna-na-cokoladu-charlie-and-the-chocolate-factory/videa/#(4.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace