Karlík a továrna na čokoládu

Charlie and the Chocolate Factory

Charlie a továreň na čokoládu

Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2005, 106 min

Procházka hlavou neodolatelného magora. 90% Zajímavé komentáře: ChewieDC, Rex Mundi, anais, Slarque, Jordan, Pavel_Pan, lakikaki(2.9.2005)

Scénář: John August .. Vizuálně i obsahově překrásné a místy dosti vtipné zpracování slavného dětského příběhu. Samozřejmě i s nutným morálním poselstvím, které ale má určitě mnoho do sebe! Zvláště ze začátku dosti dojemná podívaná - po scénách s hledáním a poté rozbalením čokolády s posledním zlatým lístkem mi vážně tekly slzy.. Ovšem jen tam. Až do samotného konce takhle silná a krásná scéna už nebyla. "-Bez své rodiny? -To je bonus!:)" 90%.(1.9.2005)

Fandil jsem Anně SophiiRobb :-((2.1.2009)

......Vzrušující procházka snovou zahradou, kde vše do sebe precizně zapadá, příběh vás pohltí a Burton tak jako vždy rozvine a předvede celé své neuvěřitelné, krásné bláznovství. Neskutečné fantasy plné života, barev, hudby. Wonka z roku 1971 za vším silně pokulhává. Pro mě v každém případě film roku 2005.....(31.1.2006)

Výborný, vtipný, ironický Johnny Depp. KARLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU - fantastické, originální, neokoukané a právě možná ke koukání se znovu a znovu. Tim Burton na svém celoživotním díle pracuje moc hezky.(24.1.2008)