poster

Karlík a továrna na čokoládu

 • USA

  Charlie and the Chocolate Factory

 • Slovensko

  Charlie a továreň na čokoládu

Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2005, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Film tak snivý a kouzelný, jako Střihoruký Edward, s tak zajímavým příběhem a poselstvím, jako Velká ryba a tak krásně vizuálně a atmosfericky zvládnutý jako Batman (i když samozřejmě v naprosto odlišném duchu). Všechny charaktery postav ve filmu vystupujících jsou dovedeny do naprostého extrému, ale tyto karikatury nepůsobí směšně ani trapně, ale naopak do příběhu krásně zapadají. Kapitolou samotnou pro sebe je vizuální a hudební stránka. Kulisy jsou ohromně kýčovité a účelné, ale toto má svůj smysl a opět do do filmu patří. A hudba a písničky Dannyho Elfmana jsou úchvatné, kdyby nebyly nazpívány hlasy Umpa-lumpů, mohly by vévodit světovým hitparádám.(25.11.2005)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Kostýmy(4.9.2007)

 • Fr
  ****

  již úvodní titulky nenechají nikoho na pochybách, že bude následovat něco vyjímečného! příběh o karlíkovi, který nebyl ani silnější, ani chytřejší než ostatní a přesto se od ostatních lišil. třeba tím, že bydlel v ,,krásným" domě s malebnou zahrádkou. T.B. je génius! jeho nádherné obrazy jsou k mání celý film a,, svým" pohledem nám zobrazuje všechno a všechny. TA FANTASTICKÁ ,,SKROMNÁ" TOVÁRNA ! a J.DEEP? co myslíte? to by bylo na dlouhé povídání. proto raději vezměte za ruce své děti, pohodlně se usaďte a nechte na sebe působit štěstí, chytrost, lásku ..... to vše zabalené do geniálního obalu!(20.11.2005)

 • Cervenak
  ***

  Vizuálne úžasné, Johnny skvelý, pesničky super. Ale zhruba v polovici ma tá opakujúca sa schéma "potrestali sme dieťa, dali morálne ponaučenie, Danny zaspieval a ide sa ďalej" začala nudiť. Nakoniec z toho zostal film, ktorý som nikdy nezatúžil vidieť druhý raz. U mňa jeden z tých slabších Burtonov...(31.5.2007)

 • RHK
  *****

  Krásná moderní filmová pohádka (trochu jako ty psané od Jiřího Wolkera), zajímavě vizuálně natočená, s potrhlým Johny Deppem v roli továrníka. Plno neobvyklých nápadů klasika Tima Burtona. Trailery: http://www.csfd.cz/film/135983-karlik-a-tovarna-na-cokoladu-charlie-and-the-chocolate-factory/videa/#(4.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace