poster

Karlík a továrna na čokoládu

 • USA

  Charlie and the Chocolate Factory

 • Slovensko

  Charlie a továreň na čokoládu

Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2005, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  ****

  Karlík a továrna na čokoládu je jedna z knih Roalda Dahla, která na mě nijak moc nezapůsobila. Příběh mi připadal nudný, ba až přímočarý bez jediného překvapení, ale to co s ním dokázal Tim Burton je zázrak. Film i chudém Karlíkovi, který se svojí rodinou žije v rozpadlém domku je dokonalý jak po vizuální stránce, se kterou si mistr Burton opravdu pohrál, tak i v samotné příběhové linii. Příjemně mě překvapilo, že film obsahuje i větší množství odkazů na jiná filmová díla (například scéna, ve které drží Willy Wonka nůžky nám připomíná Střihorukého Edwarda). Byl jsem fascinován, jak se dokáže snímek věrně držet knižní předlohy, a přitom se od ní na tolik vzdalovat. Do filmu přibyla například postava otce Willyho Wonky, který byl zubař a zakazoval svému synovi cokoli by mu mohlo pokazit jeho zuby, mladý Willy z něj měl strach a myslel si, že jej otec nemá rád... Když už jsme u majitele čokoládovny, rád bych se zmínil o tom, že Johnnyho Deppa bych si jako jeho ztvárnitele nedokázal představit ani v těch nejtemnějších snech, a přitom to je právě on, kdo dodává příběhu tu pravou sílu. Johnny Depp je skvělý herec a postava Williho Wonky mu opravdu sedí, a navíc je přesně taková, jakou ji popisoval Roald Dahl. Karlík a továrna na čokoládu mě dokázal překvapit svou pohádkovou opravdovostí, přesvědčivými černobílými charaktery, ale hlavně díky mistrovské režii, která z tohoto snímku dělá nezapomenutelný film.(8.1.2006)

 • Slasher
  ***

  Tahle Burtonovka se mi moc nelíbila, také je dost atypická. Burtonův styl je ponurý, což tenhle film není. Smekám ale před Deppem, který vystřihl podivína jedna radost. I když čokoládu miluju, provedení továrny na čokoládu bylo až moc na efekt, na tenhle film až moc nereálné. Štvaly mne také písničky těch pidimužíků....(11.10.2007)

 • kleopatra
  *****

  Znáte to, jak to obvykle dopadá, když vás někdo do filmu hecuje a půlka filmového národa se nebaví o ničem jiném než o úžasném Burtonovi?! To se pak v člověku všechno šprajcne a z představy, že by měl patřit do jednoho šiku s těmi oblouzněnými, naskakuje vyrážka. Takhle jsem to měla já, šla jsem do Karlíka s lehkým despektem (i když recept na nadšení to samozřejmě automaticky není) a s povytaženými drápky čekala na fiasko. To se ale nekonalo, protože jsem byla z filmu ještě vykulenější než miloučký, ušatý Karlík a jeho řízek děda z továrny. Asi nejvíc mě překvapilo, že film je strašně vtipný. Hlášky stařečků v posteli, cukrátko pro rockery, atak veverek, zkrátka cynik Wonka i Burton si mě získali a už v "tom" jedu taky, ach jo.(8.4.2006)

 • EdaS
  *****

  Konečně po dlouhé době film, z kterého fantazie tvůrců tryská plným proudem! Připadal jsem si zase jako desetileté děcko, nevěřícně zíral s otevřenou pusou a smál se z plných plic. Pro všechny milovníky čokolády, Tima Burtona, Johnnyho Deppa a lehce šílených komedií povinnost. Škoda cokoliv dodávat, určitě to bude jeden z nejlepších snímků roku 2005.(25.8.2005)

 • choze
  ****

  Tima Burtona jsem nikdy moc nemusel, ale jeho filmy mě obvykle nadprůměrně pobaví. KARLÍK je groteskní vizuální atmosférická žranice prošpikovaná příjemně černým humorem ("VŠECHNO JE TU JEDLÉ, I JÁ. ŘÍKÁ SE TOMU KANIBALISMUS, DĚTI.") a několika vtipnými popkulturními odkazy (2001, Umpa-lumpové imitující různé hudební skupiny), včetně minimálně jedné autocitace (Johnny Depp s nůžkami). Dětští herci jsou výborní a Depp si přidal do své sbírky neodolatelných excentrických postaviček další povedený přírůstek. Postrádal jsem jen trochu víc akce a že se tu při vší té ohromné výpravě a tricích toho moc nezničilo. A ta hudebně-taneční čísla mě taky moc nebrala.(14.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace