Dějiny násilí

A History of Violence

História násilia

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2005, 96 min

Zajímavý snímek mistra podivností. Snímek o snaze změnit svůj život, osud i povahu. Bohužel je od začátku hodně věcích jasných a jen režisér si sám před sebou schovává pravdu, aby nám jí po té řekl, ale my nebyli překvapeni(protože jsme an to už přišli bez něj). Film je výrazný svým realistickým poddáním, kritikou doby, ale i hereckým výkonem Aragorna Mortensena.(11.3.2006)

Ano, ze začátku to vypadá celé pěkně ... Běžná rodina, běžný život ... Co se stane pak? Viggo se prostě promění ve vraždící monstrum a snaží se utéct své vlastní minulost ...(18.5.2009)

Cronenbergovo filmy, krome Mouchy, nijak zvlast nemusim a z tech, co jsem videl, me skoro vsechny nudily, ale tohle je uplne jina kava. Taky to je neco jinyho, nez co Cronenberg toci normalne, ale to neznamena, ze by film byl uplne normalni. Pribehove se sice nejedna o kdovico, ale je tu par fajn napadu, celej film slape od zacatku do konce aniz by nekde zadrhaval, za coz taky muze prijemna delka, zaporaci v podani Harrise a Hurta perfektni, Mortensen nema chybu a kdyz dojde na krvavy zabery, tak se Cronenberg nijak nekroti. Pro me velmi mily prekvapeni a slabsich 5*.(26.7.2008)

Viggo sa začína po 'Prsteňoch' konečne filmovo rozpínať a chopil sa (zatiaľ) životnej role. Tú mu ponúkol mnou už takmer odpísaný Cronenberg, ktorý sa v tomto snímku ozaj neserie a natočili úchvatný snímok! Veľmi nevšedný pohľad na mafiánske podsvetie, doteraz neopísaný, alebo aspoň nie podobne s takou dávkou filmariny! Pre mňa jeden z filmov roka. 100%.(18.5.2006)

Cronenberg Září !! Hypnotizující,nervydrásající a překvapivě chytrý Thriller! Viggo Mortensen je jednoduše výkonný a předvádí perfektní herecký výkon taktéž Ed Harris! Násilí číhá na každém kroku, Sex ztvárněný ve filmu byl jeden z nejlépe zahraných, co jsem kdy viděl... Tenhle film mi po celou stopáž vyrážel Dech ! Bomba! 85%(30.4.2013)