Dějiny násilí

A History of Violence

História násilia

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2005, 96 min

Doslova až brutálna komornosť tak v príbehu ako i v jeho formálnom prevedení, sústredená a pevná réžia. Veľmi slušný záver, ktorý ale u mňa fungoval lepšie ako samostatný celok, než jeho naviazanie na celkový príbeh.(11.10.2005)

Až po druhém zhlédnutí jsem dal i tu čtvrtou hvězdu. Až potom mi došlo, že Cronenberg má pod čepicí mnohem víc, než jsem zprvu myslel. Navíc Viggo skutečně koncertuje.(11.12.2009)

Herecky i režisérsky výborně zvládnuté (neuvěřitelně jsem si užíval Harrisův znechuceně pobavený výraz) + perfektní finále. Mortensen navíc působí neuvěřitelně věrohodně jako hodný taťulda i jako zabíjecí mašina Joey.(26.10.2008)

Hodně "vlažný" a povrchní film u kterého absolutně nechápu to vysoké hodnocení. Příběh primitivní, v podstatě jde jen o slepenec několika vcelku jemně a jaksi neefektně podaných krvavých a erotických scén, kterých navíc ve filmu není ani nijak moc. Zbytek je jen jakýsi hluchý pohled na scénu sloužící k vyplnění prázdných míst mezi masakrem a píchačkou. Film pomalu ubíhá, vy pořád čekáte až se něco pořádného stane a nejednou se před vámi objeví závěrečné titulky. Přesto ale za tři, protože se na to jaksi hodně lehce dívá.(13.3.2006)

Rozpočet $32miliónovTržby USA $31,504,633Tržby Celosvetovo $60,334,064Tržby za predaj DVD v USA $38,631,413 //počet predaných kusov 2,514,583║ Cronenberg ma prekvapil týmto jeho surovým thrillerom, v hlavnej úlohe s výborným Viggom Mortensenom, ktorému úloha moc zapasovala. /90%/(23.6.2007)