Carpenterův hudební motiv nechybí, i některé scény v druhé půli jsou nachlup stejné - jen psychouš Michael je podroben psychologizaci a navíc v léčebně evidentně dostával vetší porce ovesné kaše, fazolí a kukuřice.. Když Zombie obnažuje kořeny Myersova vražedného běsnění, má to ještě šťávu režisérova osobního vkladu, ovšem někde od nástupu sestry v adopci (hloupá berlička, ovšem na rozdíl od originálu, alespoň něco) se vše začne stáčet do uniformního slasheru s místy opravdu žalostnými dialogy. Pobavil dvojsmyslný moment, kdy při prezentaci knihy doktora Loomise zabere kamera detail očí M.McDowella („Tohle jsou oči psychopata.“)..(17.5.2013)

Zombieho Halloween má s tým Carpenterovím len pramálo spoločného a to je len dobre, pretože tam kde to začína pripomínať ten Carpenterov, už to nevyznieva dobre v prospech Zombieho. Našťastie tých momentov nie je veľa a celá prvá 45minutovka kde sledujeme Michaelovo detstvo je najlepšia. Psychologická dráma v horore ako je Halloween bola správna voľba ale treba brať ohľad na to že sme stále v žánri vyvražďovačiek. Bodycount: priznám sa že neviem presne ale asi niekde tesne za polkou som narátal 11 takže je toho dosť. Michael Myers ani v 10tich nebol baránok. Tá maska je perfektná, a Tyler Mane (Sabretooth z X-men) je teda poriadna korba. Samozrejme že herečka stvárňujúca Laurie Strode sa pôvodnej v podaní Jamie Lee Curtis zďaleka nevyrovná. 3.9.07 – polnočná projekcia ;-) a zrejme ten workprint – chýbali záberečné titulky (aspoň som mal možnosť zhliadnuť pravú Zombieho verziu).(3.9.2007)

R.Z. se snaží být stylový, v rámci žánru se mu to snad i trochu daří, ale jinak je tenhle film jen rutinní a ničím neobjevnou, dobře vyrobenou, obsazenou, odehranou a obehranou nápodobou čehosi, co kdysi v >béčkovější< podobě bylo originální a lze už dnes považovat za kultovní... A tak ač se Velký Majkí snaží sebevíc, tenhle nový vývar z dýně zůstane d.m.s.n. jen odzívanou oddechovkou a u všech svatých tedy >kultem< nikdy nebude... - - - P.S. Dlužno ovšem přiznat, že Malcolm McDowell coby léčitel pošuků v časech M.M. ještě coby malého blonďatého andílka je opravdu okouzlující! Jeden ze světlých momentů filmu(!), s takovým felčarem za chrbátem bych si šel do blázince na čas odpočinout i já a rád... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 12.2.2010 na dvd, v původním znění s č. titulky, hodnocení 2684., komentář zde jako odzívaný mnohý - 12.2.2010)(12.2.2010)

• Lima

Neškolený Rob Zombie je určitě talentovaný hororový tvůrce, což zde dokazují zručně zrežírované Myersovy ataky, které mají neskutečné grády a občas při nich Zombie přijde se zajímavým nápadem, ale jinak vše ostatní je slabota. Je to pro něj krok zpět, v předchozí ´The Devil´s Rejects´ dokáže Zombie dějově překvapit i příjemně šokovat, ale ´Halloween´ je až nudně předvídatelný ve svém vršení stokrát omletých hororových klišátek (hlavně ve 2.půli), bez špetky překvapení a s nulovou dávkou napětí. Nemyslím, že by zařazení Myersových osudů do jakési prapodivné psychologizační roviny filmu prospělo a hlavně - Carpenterova klasika měla velký trumf v podobě sympatické Jamie Lee Curtis, zatímco tady mi byly všechny postavy veskrze protivné, nebo měli minimální prostor, takže když Myers v druhé půli rozpoutá svůj "koncert pro jeden kuchyňský nůž", bylo mi úplně putna, koho v následujích chvílích vykuchá a jak brutálním způsobem. Tvůrčí laťku, nastavenou svojí předchozí peckou The Devil´s Rejects, Zombie nejen nepřeskočil, ale doslova se pod ní proplazil jako zraněná Myersova sestra....(8.12.2007)

Jak je už zvykem, opět se remake ponaučuje z chyb originálu a z Myerse už není pomalý, nudný a nezajímavý maniak, ale je nahrazen urostlým wrestlerem, který si už respekt vyvolat rozhodně umí, také Rob Zombie přišel na to, že Slasher z nízkým body countem a bez krve nemůže fungovat, tak to naštěstí nahrazuje zde. Co se týká gore, to není sice žádná sláva na dnešní dobu, ale film nenudí, drží si fajn atmosféru a byť je první polovina znatelně podařenější a temnější, sympatické a konečně zasloužené čtyř hvězdí si Halloween odnese. 75%(30.5.2015)

• Tyler Mane