Důvěra k tomuhle remaku byla na nule, o to větší je překvapení. Ještě jsem neviděl slasher, kde bych i vedlejším postavám přál přežít, kde by se atmosféra stupňovala tak plynule a kde by vrah nepůsobil jako pěst na oko. Spolu s prvním dlem a H20 zatím nejlepší Halloween. (Režisérský sestřih.)(9.6.2012)

THE MICHAEL MYERS STORY:) Poté co jsem dvakrát shlédnul workprint, nebyl jsem zrovna nadšený, ale kinoverze mně ten dojem celkem spravila. I když moje očekávání se úplně nenaplnilo ani tak. Na jedné straně klasický Zombie styl, tedy špinavá atmosféra, do očí (a do uší) bijící násilí, osobité herecké výkony. Zombie provedl s původním Halloweenem spoustu změn, máme zde ne ani tak remake jako spíš úplně jiný film, tak to na mne působí. Vlastně tenhle snímek by atmosférou do celé předchozí série vůbec nezapadl. Stojí mimo, pokud si někdo přál úplně nový začátek, má ho mít. Je otázkou, zda Zombie nepřinesl až moc inovace. A mám dojem, že Rob možná neumí navodit strašidelnou atmosféru, protože se o ní snažil ale nikde nic. Snímek je rozdělený na tři části, Michaelovo divné dětství které končí brutálním vyvražděním poloviny vlastní rodiny, následně marnou snahu dr. Loomise cokoliv s Michaelem pořídit, no a zbývající hodinka počíná syrovou scénou útěku z blázince a pokračuje děním v Haddonfieldu. Inovace spočívá ve snaze o pochopení hlavního hrdiny. Zombie přinesl psychologické drama, ne nějakou teenagerovskou vyvražďovačku. Šlo mu o to odkrýt část tajemství za Myersovým chováním, ne začít film s již takřka hotovým psychopatem a zabíjet a zabíjet (mimochodem vražd je dost, když ne dostatečně nápaditých tak alespoň dostatečně syrových). Základním kamenem je Michael Myers, bezmála dvoumetrový bouchač (!), a nejenže ho uvidíme bez masky, ale jako dítě dokonce i mluví a zlo se v něm probouzí jen občas. Bál jsem se, že casting v tomto případě selže, ale Daeg Faerch mi vytřel zrak. Co se týká dalších hereckých osobností, hlavní hvězda Malcolm McDowell jako Loomis také sedí, stejně tak Sheri Moon Zombie jako matka, no a nebyl by to Zombie kdyby si do minirolí neobsadil pár svých osvědčených přátel. Nové charaktery z druhé části filmu už tak nepotěší, hlavně Laurie je oproti Jamie Lee Curtis nulově výrazná (ale na tom až tolik nesejde protože hlavní postavou je Michael), vlastně celá druhá část je o něco méně působivá než ta první. Ve srovnání s workprintem mnohem lepší konec, a lepší, i když méně šokující scéna útěku. Ve výsledku hodnotím workprint 70%, kinoverze 83%, director's cut 85%. Vadila mi scéna s Love Hurts, ta mi přišla dost trapná. Ale jinak, takhle má remake vypadat. Takže nakonec bych shrnul hlavní zápory: 1) Chybí strašidelná, potažmo ta pravá 'halloweenovská' atmosféra. 2) Druhá polovina je slabší než ta první, protože nové charaktery jsou až na druhém místě. Film mi taky díky dvěma odlišným polovinám nepůsobí příliš kompaktně. 3) Nevýrazná představitelka v roli Laurie. 4) Scénka s Love Hurts - dohromady to na mě působí fakt blbým dojmem. 5) Ještě jedna věc, až moc Michaela Myerse. Myslím, že celkem trefně to vyjádřila jedna zahraniční kritika; Leaves nothing to the imagination. Dude, if I see that Myers pussy, he's fucking dead! (historie série)(31.8.2007)

Zombie nezklamal...první půlka je opravdu fantastická psychárna, kde se surovou atmoškou ani trochu nešetřilo. V druhé půlce se představí přes dva metry vysoké hovado, které by nikdo nechtěl nasrat ;-) Tady film opravdu trochu ztrácí, ale určitě potěší "duch Michael" a připiglování nabodávače na stěnu....pasáž, kdy Michael stíhá Laurie je nicméně velmi zbytečně dlouhá a člověk se začne koukat na hodinky. Suma sumarum je to ale výborná věc, u které pohoní většina slasher maniaků (mi ho honila...do toho vám je hovno ;-)(10.12.2007)

• Lima

Neškolený Rob Zombie je určitě talentovaný hororový tvůrce, což zde dokazují zručně zrežírované Myersovy ataky, které mají neskutečné grády a občas při nich Zombie přijde se zajímavým nápadem, ale jinak vše ostatní je slabota. Je to pro něj krok zpět, v předchozí ´The Devil´s Rejects´ dokáže Zombie dějově překvapit i příjemně šokovat, ale ´Halloween´ je až nudně předvídatelný ve svém vršení stokrát omletých hororových klišátek (hlavně ve 2.půli), bez špetky překvapení a s nulovou dávkou napětí. Nemyslím, že by zařazení Myersových osudů do jakési prapodivné psychologizační roviny filmu prospělo a hlavně - Carpenterova klasika měla velký trumf v podobě sympatické Jamie Lee Curtis, zatímco tady mi byly všechny postavy veskrze protivné, nebo měli minimální prostor, takže když Myers v druhé půli rozpoutá svůj "koncert pro jeden kuchyňský nůž", bylo mi úplně putna, koho v následujích chvílích vykuchá a jak brutálním způsobem. Tvůrčí laťku, nastavenou svojí předchozí peckou The Devil´s Rejects, Zombie nejen nepřeskočil, ale doslova se pod ní proplazil jako zraněná Myersova sestra....(8.12.2007)

Je to dosť dobrý horor, ktorý je reštartom slávnej hororovej série a dá sa označiť aj za remake jednotky. Má veľmi dobrý príbeh o Michaelovi Myersovi, psychopatovi z nefunkčnej rodiny, ktorý v detstve vyvraždí väčšinu svojej rodiny a tak skončí v ústave, no v dospelosti unikne a rozhodne sa vrátiť do svojho rodného mesta, aby dostal aj posledného žijúceho člena rodiny, mladšiu sestru. So spracovaním som nadmieru spokojný, prvá polovica si ide vlastnou cestou, zobrazuje Myersovo detstvo a následný pobyt v ústave, no jeho únikom v polovici filmu sa začne obsahovo čo najvernejší, no omnoho krvavejší remake jednotky. Len škoda záverečnej dvadsaťminútovky, v ktorej sa síce tiež nájde viacero dobrých momentov, no dovtedy mi film sadol výrazne viac. Po stránke klasických prvkov hororu funguje na iných princípoch ako pôvodná verzia, miesto postupného budovania hororovej atmosféry to tu pôsobí takým surovejším dojmom, čo mi ale vôbec neprekáža, práve naopak, v slasheri mi to sedí viac a napätie nie je moc výrazné, ale rovnako ako atmosféra mi tiež sadlo. A čo sa týka samotných krvavých scén, tak tu som veľmi spokojný, ani nemám čo vytknúť. Je ich plno, už v Myersových pokojnejších dobách, čo je detstvo a pobyt v ústave je ich slušný počet, no jeho útekom už obete narastajú mimoriadnym tempom, takmer všetky sú v obraze a sú aj správne surové a krvavé. Ani sa nedá vybrať to najlepšie, stále sa je na čo pozerať, no najzaujímavejšia je hlavne kvôli početnosti likvidácia polície a personálu ústavu. Herecké obsadenie je výborné, o hlavnej úlohe sa tu moc hovoriť nedá, celý čas sa hlavná pozornosť venuje Myersovi, ale rozhodne poteší Malcolm McDowell v úlohe Myersovho doktora, Danny Trejo a William Forsythe, no všetci sú bez problémov. Samotný Michael Myers je tu perfektný, svojou mohutnosťou rozhodne vzbudí rešpekt, jeho maska mi práve tu tiež sadla najviac a k tomu neustále likvidácie z jeho strany, nemám mu čo vytknúť. Réžia je veľmi dobrá, tu musím Roba Zombieho pochváliť a rovnako spokojný som aj s technickou stránkou. A typická hororová hudba tejto série je samozrejme výborná. Plné hodnotenie dať nemôžem, záver je trochu slabší a aj všetko, čo sa tu týkalo zvierat si mohli radšej odpustiť, no inak tento film spĺňa všetko, čo si pod pojmom slasher predstavím a toto je pre mňa najlepší film s Michaelom Myersom. Len škoda, že pokračovanie si už vybralo úplne inú cestu, ktorá mi ale moc nesadla. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 78%.(23.6.2008)