Zombie v plvej polovici zdarilo vykresľuje svoj svet plný špinavých, zvrlých ľudských charakterov, z ktorých si podaktorí smrť proste zaslúžia. Malcolm McDowell do tohto sveta (aj koli jeho starým filmom) krásne zapadá. Ako štart osudov Mikea Myersa to funguje dobre. Vrcholom prvej polovice je extrémne vydarená scéna vraždy zdravotnej sestry v liečebni, ktorá ukazuje že pod nánosom špiny sa v Zombiemu skutočne ukrýva trocha filmového génia. Druhá polovica to už je, bohužial, iba veľmi nenápaditá jazda dospelého Myersa, ktorý likviduje všetko čo mu príde pod ruky. Tu atmosféru vytvára už len charakter, ktorý vytvoril Carpenter. (5/10)(17.4.2010)

Daeg Faerch - (Michael Myers, 10 ročný) +++ Tyler Mane - (Michael Myers) +++ Malcolm McDowell - (Dr. Samuel Loomis) +++ Brad Dourif - (Šerif Lee Brackett) +++ Sheri Moon Zombie - (Deborah Myers) +++ William Forsythe - (Ronnie White) +++ Udo Kier - (Morgan Walker) +++ Danny Trejo - (Ismael Cruz - dozorca) +++ Hanna Hall - (Judith Myers) +++ Hudba: Tyler Bates +++ Producenti: Rob Zombie, Bob Weinstein, Harvey Weinstein ++++++++++++++ Neviem preco, ale Rob Zombie ma asi rad dlhovlasacov, pretoze aj v tomto filme ich bolo viac nez dost a pripominal mi jeho predchadzajuce filmy DUM TISICE MRTVOL a VYVRZENCI PEKLA. HALLOWEEN je avsak trosku iny, ale podobne brutalny. Celkom dobry napad bol ukazat najprv 10 rocneho Myersa, ako zacal vrazdit a az neskor ako dospeleho. Nenudil som sa, dej mi usiel rychlo a posledna polhodinka bola celkom slusna. Ale mohol by mi nejaky fanusik tohto hororu vysvetlit, preco sa stal Myers nesmrtelnym? :-) .............. 01.08.2008(28.7.2008)

• kiddo

Já dokážu pochopit touhu podlehnout fascinaci, nahlédnout za masku a odkrýt do nejmenších detailů její tajemství, ale už by mohlo být konečně uznáno za platné, že podobný přístup nemůže vyprodukovat nic než otřepaný, třebaže vzdáleně Zombieho stylem říznutý naturalismus o tom, že zlo vytvářejí sociální a rodinné faktory. Originál byl o tom, jak do našeho triviálního světa zasáhne zosobněné neznámé a nepoznatelné zlo, přičemž právě nemožnost jej nějak uchopit z něj dělá objekt děsu a fascinace. Nemám z principu nic proti přepsání tohoto konceptu v něco doslovnějšího, ba mě dokonce baví, jak remake zaplňuje místa, která originál nechává prázdná, a zasazuje je do celého řetězce událostí. Zombie ale pohřbil celý film, když si odmítl vybrat mezi novým náhledem a věrnou poctou originálu, kterému se nemůže vyrovnat, a rozhodl se natočit oboje, přestože obě pojetí jsou v samém jádru neslučitelná. Druhá půle filmu se té první neuzpůsobuje, nevyplývá z ní a je okopírovaná z originálu, a to včetně hudby. Jelikož k ní ale přistupujeme se znalostí událostí z první poloviny a tahle prsatá teenagerovská kopie originálu žádný radikálně přepisující přístup ve stylu první půlky nezaujme, nemůžeme ji vnímat stejně jako Carpenterův film, a ona se tak jeví nejenom jako ústupek současným prosexovaným remakům, ale strhává s sebou celý snímek včetně jeho výborné první půlky. Neopominutelný je také faktor nudy - Zombie prostě nenechává nic fantazii, a tak jediná cesta, kterou se může od padesáté minuty vydat, jsou tupá jatka, která začnou otravovat už po pěti minutách. Nebo mi na tom možná tak vadilo jen to, že tam nebyl Bill Moseley.(2.8.2010)

R.Z. se snaží být stylový, v rámci žánru se mu to snad i trochu daří, ale jinak je tenhle film jen rutinní a ničím neobjevnou, dobře vyrobenou, obsazenou, odehranou a obehranou nápodobou čehosi, co kdysi v >béčkovější< podobě bylo originální a lze už dnes považovat za kultovní... A tak ač se Velký Majkí snaží sebevíc, tenhle nový vývar z dýně zůstane d.m.s.n. jen odzívanou oddechovkou a u všech svatých tedy >kultem< nikdy nebude... - - - P.S. Dlužno ovšem přiznat, že Malcolm McDowell coby léčitel pošuků v časech M.M. ještě coby malého blonďatého andílka je opravdu okouzlující! Jeden ze světlých momentů filmu(!), s takovým felčarem za chrbátem bych si šel do blázince na čas odpočinout i já a rád... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 12.2.2010 na dvd, v původním znění s č. titulky, hodnocení 2684., komentář zde jako odzívaný mnohý - 12.2.2010)(12.2.2010)

Jestli se provalí sto padesátej čtvrtej finanční podvod křesťanskýho demokrata bratra Čuňka a státní zástupkyně po sto padesátý čtvrtý prohlasí že on nic, on muzikant, tak na mou duši začnu řádit jak to přerostlý hovado v tomhle filmu.(19.12.2007)

• - V několika scénách v psychiatrické léčebně hraje Bachův AIR, který jste mohli slyšet například ve filmu Se7en. (fannah)

• - Dům Michaela Myerse (Tyler Mane) se nachází na 1110 Glendon Way v Jižní Pasadeně. Tommyho (Skyler Gisondo) dům je na 1960 La France Avenue. Laurie Strode (Scout Taylor-Compton) bydlí na 1003 Highland Street. Scéna v lese, kdy se Michael Myers pomstí chlapci, který jej šikanoval, byla natočena v Griffithově parku v Los Angeles. Filmování probíhalo od jara roku 2007. (jurasino)

• - Rob Zombie je kromě režiséra také bývalým zpěvákem alternativně-metalové kapely White Zombie, nyní hraje sólově. Ve svých skladbách často zpívá o brutálních hororech a od roku 1999 (začátek psaní scénáře k Domu tisíce mrtvol) je také sám točí stylem, který rozhodně není pro slabé povahy. (Pradlík)