Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  **

  Nový zrod by byl fajn, nebýt té druhé půlky, která kazí vše, co si Zombie do té doby vybudoval. Takhle si z filmu budete pamatovat jen pár výjevů, které jsou narozdíl od zbytku filmu skutečně působivé. 5/10(29.11.2007)

 • mandes
  ***

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $78,305,689(6.7.2008)

 • Slasher
  ****

  THE MICHAEL MYERS STORY:) Poté co jsem dvakrát shlédnul workprint, nebyl jsem zrovna nadšený, ale kinoverze mně ten dojem celkem spravila. I když moje očekávání se úplně nenaplnilo ani tak. Na jedné straně klasický Zombie styl, tedy špinavá atmosféra, do očí (a do uší) bijící násilí, osobité herecké výkony. Zombie provedl s původním Halloweenem spoustu změn, máme zde ne ani tak remake jako spíš úplně jiný film, tak to na mne působí. Vlastně tenhle snímek by atmosférou do celé předchozí série vůbec nezapadl. Stojí mimo, pokud si někdo přál úplně nový začátek, má ho mít. Je otázkou, zda Zombie nepřinesl až moc inovace. A mám dojem, že Rob možná neumí navodit strašidelnou atmosféru, protože se o ní snažil ale nikde nic. Snímek je rozdělený na tři části, Michaelovo divné dětství které končí brutálním vyvražděním poloviny vlastní rodiny, následně marnou snahu dr. Loomise cokoliv s Michaelem pořídit, no a zbývající hodinka počíná syrovou scénou útěku z blázince a pokračuje děním v Haddonfieldu. Inovace spočívá ve snaze o pochopení hlavního hrdiny. Zombie přinesl psychologické drama, ne nějakou teenagerovskou vyvražďovačku. Šlo mu o to odkrýt část tajemství za Myersovým chováním, ne začít film s již takřka hotovým psychopatem a zabíjet a zabíjet (mimochodem vražd je dost, když ne dostatečně nápaditých tak alespoň dostatečně syrových). Základním kamenem je Michael Myers, bezmála dvoumetrový bouchač (!), a nejenže ho uvidíme bez masky, ale jako dítě dokonce i mluví a zlo se v něm probouzí jen občas. Bál jsem se, že casting v tomto případě selže, ale Daeg Faerch mi vytřel zrak. Co se týká dalších hereckých osobností, hlavní hvězda Malcolm McDowell jako Loomis také sedí, stejně tak Sheri Moon Zombie jako matka, no a nebyl by to Zombie kdyby si do minirolí neobsadil pár svých osvědčených přátel. Nové charaktery z druhé části filmu už tak nepotěší, hlavně Laurie je oproti Jamie Lee Curtis nulově výrazná (ale na tom až tolik nesejde protože hlavní postavou je Michael), vlastně celá druhá část je o něco méně působivá než ta první. Ve srovnání s workprintem mnohem lepší konec, a lepší, i když méně šokující scéna útěku. Ve výsledku hodnotím workprint 70%, kinoverze 83%, director's cut 85%. Vadila mi scéna s Love Hurts, ta mi přišla dost trapná. Ale jinak, takhle má remake vypadat. Takže nakonec bych shrnul hlavní zápory: 1) Chybí strašidelná, potažmo ta pravá 'halloweenovská' atmosféra. 2) Druhá polovina je slabší než ta první, protože nové charaktery jsou až na druhém místě. Film mi taky díky dvěma odlišným polovinám nepůsobí příliš kompaktně. 3) Nevýrazná představitelka v roli Laurie. 4) Scénka s Love Hurts - dohromady to na mě působí fakt blbým dojmem. 5) Ještě jedna věc, až moc Michaela Myerse. Myslím, že celkem trefně to vyjádřila jedna zahraniční kritika; Leaves nothing to the imagination. Dude, if I see that Myers pussy, he's fucking dead! (historie série)(31.8.2007)

 • tombac
  ****

  Pokud budu hodnotit workprint, tak jsem právě viděl pádnou odpověď, proč Zombieho předělávka Carpenterovy klasiky za první víkend vydělala v zámoří překvapivých 26 miliónů dolarů. Ačkoliv se bude kinoverze od workprintu určitě v některých sekvencích lišit - nesmlouvavá Zombieho režie v něm bude určitě dál prýštit z většiny filmových okének. Slashery mě povětšinou moc nebaví, ale tenhle mě díky syrovému vizuálu a dusnu, které Zombie do svého filmu pere v koňských dávkách, a zejména parádní hudbě, dokonale vtáhl. Jelikož to je Zombie, vyskytuje se tu vedle hrubého násilí také hodně nehezkých vlasatých a vousatých lidí. A hraje tu slaďák od Nazareth, fakt. A doufejme, že se distributoři proberou a naše kina nepřijdou zkrátka.(3.9.2007)

 • Pumiiix
  *****

  Rob Zombie, se pokusil o neco nemozneho, o remake kultovniho Carpentrova snimku Halloween a musim rict, ze se mu to povedlo. Prvni polovine filmu k dokonalosti moc neschazi, u druhe uz sem tam skripe scenar a taky vydrz Michaela Myerse, podle me jedna z nejvetsich slabin vsech Halloweenu. Libi se mi jak z filmu zari surovost, kterou by filmu dodal malo kdo jiny nez prave Rob Zombie. Kdyz ve filmu zaznela originalni melodie z Halloweenu, mel jsem husi kuzi, jsem rad, ze tam byla pouzita...9/10*(17.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace