V Zombieho podání je Michael Myers prakticky sympaťák či tragickej hrdina, což nutně nemusí bejt zápor, spíš naopak. Naštěstí ho to v zabíjení nijak neomezuje, takže se dočkáme několika šťavnatejch smrtí. První půlka do útěku z nemocnice byla fajn, jenže pak nastoupila pro mě naprosto otravná Scout Taylor-Compton a její pubertální projevy a křik a horor se zvrhnul v klasickou a ničím nápaditou vyvražďovačku, vybočující snad jen perfektně zvládnutým vyobrazením násilí. Rozhodně je to ale na remake slušná práce a zklamaná jsem ani moc nebyla.(26.4.2011)

Zombie potvrzuje statut nejtalentovanějšího hororového režiséra dneška a jeho vize Michaela Myerse je od tragických počinů, kdy bojoval krom nudných teenagerů i s debilním přístupem samotných tvůrců, vzdálena několik světelných let. Tohle je zběsilá, neučesaná, vulgární, krutá a řádně krvavá jízda plná nahoty, nadávek a trefných odkazů na předchozí díly. Myersovi už nejsou spořádaná výstavka amerického maloměsta, ale rozvrácená rodina (výborní William Forsythe a Sheri Moon), která malým kruťasům svědčí. Likvidace o halloweenském předvečeru, útěk z kliniky či závěr jsou esencí dokonalého slasheru, který nemá v současné „čajové“ produkci obdoby. Robovy kredity stoupají maximální možnou přímkou, zvláště, když s maximem piluje své formální možnosti (zde naprosto dokonalé ozvučení) a ukazuje, jak má vypadat opravdové fanouškovské zanícení ve spojení s maximálně uvědomělou filmařinou. [Kvality stvrzuje i dvojice uhrovitých teenagerů, kteří seděli o pár sedaček dál a s očekáváním tradičního „bububu“ se k sobě tulili. Jejich pobledlé výrazy při rozsvícení v sále a netknutý popcorn svědčí o mnohém. :)](5.12.2007)

R.Z. se snaží být stylový, v rámci žánru se mu to snad i trochu daří, ale jinak je tenhle film jen rutinní a ničím neobjevnou, dobře vyrobenou, obsazenou, odehranou a obehranou nápodobou čehosi, co kdysi v >béčkovější< podobě bylo originální a lze už dnes považovat za kultovní... A tak ač se Velký Majkí snaží sebevíc, tenhle nový vývar z dýně zůstane d.m.s.n. jen odzívanou oddechovkou a u všech svatých tedy >kultem< nikdy nebude... - - - P.S. Dlužno ovšem přiznat, že Malcolm McDowell coby léčitel pošuků v časech M.M. ještě coby malého blonďatého andílka je opravdu okouzlující! Jeden ze světlých momentů filmu(!), s takovým felčarem za chrbátem bych si šel do blázince na čas odpočinout i já a rád... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 12.2.2010 na dvd, v původním znění s č. titulky, hodnocení 2684., komentář zde jako odzívaný mnohý - 12.2.2010)(12.2.2010)

Carpenterův hudební motiv nechybí, i některé scény v druhé půli jsou nachlup stejné - jen psychouš Michael je podroben psychologizaci a navíc v léčebně evidentně dostával vetší porce ovesné kaše, fazolí a kukuřice.. Když Zombie obnažuje kořeny Myersova vražedného běsnění, má to ještě šťávu režisérova osobního vkladu, ovšem někde od nástupu sestry v adopci (hloupá berlička, ovšem na rozdíl od originálu, alespoň něco) se vše začne stáčet do uniformního slasheru s místy opravdu žalostnými dialogy. Pobavil dvojsmyslný moment, kdy při prezentaci knihy doktora Loomise zabere kamera detail očí M.McDowella („Tohle jsou oči psychopata.“)..(17.5.2013)

Abych tak po pravdě řekl, nebyl jsem z tohoto remaku ani nadšen, ani zklamán, jako spíše rozčarován. Po mnoha přečtených ohlasech a komentářích, po jasném předešlém seznámení se strukturou děje, jsem stejně dostal trochu něco jiného, než jsem očekával ... A rozčarovanost je pravým výrazem, pro moje pocity po tom, co jsem film před chvílí v kině shlédl ... Naschvál jsem si několik dní před návštěvou kina pouštěl první dva, a čtvrtý, díly ... které považuji za naprosto výtečné a klasické Halloween slashery. Takže jsem si dost dobře pamatoval, jak probíhal díl první, dnes již 30 let starý, jak na něj okamžitě v ději navazoval díl druhý a jak se podařilo Michaela oživit pro čtvrtý třetí, který byl také výtečný a svým zpracováním velmi podobný carpiho první klasice. Rob Zombie mne, po pravdě již po třetí, trochu zklamal ... Tolik opěvovaná první část, psychologizující začátek a rozjezd, ztvárnění a popis Michaela jako dítěte a prostředí, ze kterého pocházel ... tak to mne opravdu nedostalo, nezaujalo, ale spíš urazilo. Michael Myers se v prvním díle kultovní klasiky vyznačoval tím, že první vraždu učinil v 5ti letech, nikdo nevěděl proč a Dr. Loomis si s ním řadu let lámal bezvýsledně hlavu a nervy. Pětileté dítě nedokáže vraždit a principiálně toho není schopno. To, že tuto jasně kategorizovanou skutečnost Carpenter popřel, dělalo z postavy Michaela Myerse to, co byl po všechny díly - ztělesněné zlo, temnotu a strach. "Vznikl" na den Halloweena, kdy se děti straší jako "Boogeyman/strašák", jako ztělesněné zlo, temnota ukrytá v každém z nás. Zombieho popis klasické nefunkční rodiny, kterých jsem osobně za svou praxi (moji osobní pracovní profesi) viděl desítky, mě opravdu nezajímal. Vraždící 10ti letý výrostek není nic šokujícího ani zajímavého, Zombie tak jen "polidštil" postavu Michaela Myerse a udělal z něj "obyčejného" psychopata ... Druhá část ovšem, na kterou si zde řada diváků stěžuje, je již trochu něco jiného. Zombie jasně vytváří remake a kopíruje přesně základní události, scény a děj, který byl v prvním díle. Takže to, že Michael se nejdříve tu a tam objeví a pak začne vraždit, je přesně to, co jsem od filmu očekával, jen samozřejmě s mnohem většími grády, než tomu bylo před 30ti lety u Carpiho. Ani tady ovšem jaksi Rob Zombie neboduje na plné čáře. Něco tomu prostě chybí a i když bodycount je vysoký, eplotační orgie nejsou na dnešní dobu nic extrémního a ve srovnání s například posledními Texasskými masakry, Zombie diváka opravdu spíše jen tak straší ... Čekal jsem bombu, bohužel nevybuchla ... ale jako milovník Halloweenské série dávám pěkné 4*.(28.2.2008)