„Za ten čas, čo ťa poznám, sa z teba stal čosi ako môj priateľ. Aspoň vidíš, za aké hovno stojí môj život.“ Rob Zombie (DOM TISÍCICH MŔTVOL, VYVRHELI Z PEKLA) sa bojí byť dokonalý a tak vyplašene radšej zostal v polovičke cesty. Niektoré scény otrocky kopíruje z Carpenterovho originálu, ale pritom z ďalších (predĺžená časť v Smith´s Grove) ukazuje, že keby chcel byť odvážny, originálny, jedinečný, no skrátka „Rob Zombie“ – mal by na to. Ťažko mudrovať nad tým, či výsledok je taký, ako chcel Zombie (réžia, scenár, produkcia) alebo skôr povestne "problematickí" producenti Weinsteinovci (ktorí radi kradnú film "svojim" režisérom, vyhodia ich zo štúdia a strihajú a strihajú a strihajú). Každopádne, snímka osciluje medzi zručne nakrútenou očakávanou nudou (40%) a „niečím žánrovo novým“ (80%), v čom majú okrem zmeneného „uhľa pohľadu“ (snaha o pochopenie Michaelovej černoty, záverečné zúčtovanie) prsty tiež skúsení herci v čele s charizmatickým Malcolmom McDowellom (MECHANICKÝ POMARANČ), predovšetkým tak Malcolmom McDowellom v „hipisáckej“ časti. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/175377/Halloween-2007-60.html(19.7.2008)

Zombieho Halloween má s tým Carpenterovím len pramálo spoločného a to je len dobre, pretože tam kde to začína pripomínať ten Carpenterov, už to nevyznieva dobre v prospech Zombieho. Našťastie tých momentov nie je veľa a celá prvá 45minutovka kde sledujeme Michaelovo detstvo je najlepšia. Psychologická dráma v horore ako je Halloween bola správna voľba ale treba brať ohľad na to že sme stále v žánri vyvražďovačiek. Bodycount: priznám sa že neviem presne ale asi niekde tesne za polkou som narátal 11 takže je toho dosť. Michael Myers ani v 10tich nebol baránok. Tá maska je perfektná, a Tyler Mane (Sabretooth z X-men) je teda poriadna korba. Samozrejme že herečka stvárňujúca Laurie Strode sa pôvodnej v podaní Jamie Lee Curtis zďaleka nevyrovná. 3.9.07 – polnočná projekcia ;-) a zrejme ten workprint – chýbali záberečné titulky (aspoň som mal možnosť zhliadnuť pravú Zombieho verziu).(3.9.2007)

• Lima

Neškolený Rob Zombie je určitě talentovaný hororový tvůrce, což zde dokazují zručně zrežírované Myersovy ataky, které mají neskutečné grády a občas při nich Zombie přijde se zajímavým nápadem, ale jinak vše ostatní je slabota. Je to pro něj krok zpět, v předchozí ´The Devil´s Rejects´ dokáže Zombie dějově překvapit i příjemně šokovat, ale ´Halloween´ je až nudně předvídatelný ve svém vršení stokrát omletých hororových klišátek (hlavně ve 2.půli), bez špetky překvapení a s nulovou dávkou napětí. Nemyslím, že by zařazení Myersových osudů do jakési prapodivné psychologizační roviny filmu prospělo a hlavně - Carpenterova klasika měla velký trumf v podobě sympatické Jamie Lee Curtis, zatímco tady mi byly všechny postavy veskrze protivné, nebo měli minimální prostor, takže když Myers v druhé půli rozpoutá svůj "koncert pro jeden kuchyňský nůž", bylo mi úplně putna, koho v následujích chvílích vykuchá a jak brutálním způsobem. Tvůrčí laťku, nastavenou svojí předchozí peckou The Devil´s Rejects, Zombie nejen nepřeskočil, ale doslova se pod ní proplazil jako zraněná Myersova sestra....(8.12.2007)

Nedá se říct, že Rob Zombie udělal ostudu původnímu filmu a řadí se mezi ty povedené. První polovina je naprosto úžasná, šokové a brutální scény jsou zhotoveny k dokonalosti a psychický vývoj Michaele Mayerse je věrohodně zobrazen. Avšak druhá část pokulhává. Rob Zombie nezvládnul závěr, jež zbytečně prodlužuje a předvádí mnoho klišé. Herecké obsazení mě připadalo výborné(chlapec, co hraje mladého Michaele je opravdu slizký) kromě Hanna Hall, která mě připadala fajn, dokud na závěr filmu nevyřvala mé nervy. Opravdu jsem měl chuť ji zabit...(7.12.2007)

THE MICHAEL MYERS STORY:) Poté co jsem dvakrát shlédnul workprint, nebyl jsem zrovna nadšený, ale kinoverze mně ten dojem celkem spravila. I když moje očekávání se úplně nenaplnilo ani tak. Na jedné straně klasický Zombie styl, tedy špinavá atmosféra, do očí (a do uší) bijící násilí, osobité herecké výkony. Zombie provedl s původním Halloweenem spoustu změn, máme zde ne ani tak remake jako spíš úplně jiný film, tak to na mne působí. Vlastně tenhle snímek by atmosférou do celé předchozí série vůbec nezapadl. Stojí mimo, pokud si někdo přál úplně nový začátek, má ho mít. Je otázkou, zda Zombie nepřinesl až moc inovace. A mám dojem, že Rob možná neumí navodit strašidelnou atmosféru, protože se o ní snažil ale nikde nic. Snímek je rozdělený na tři části, Michaelovo divné dětství které končí brutálním vyvražděním poloviny vlastní rodiny, následně marnou snahu dr. Loomise cokoliv s Michaelem pořídit, no a zbývající hodinka počíná syrovou scénou útěku z blázince a pokračuje děním v Haddonfieldu. Inovace spočívá ve snaze o pochopení hlavního hrdiny. Zombie přinesl psychologické drama, ne nějakou teenagerovskou vyvražďovačku. Šlo mu o to odkrýt část tajemství za Myersovým chováním, ne začít film s již takřka hotovým psychopatem a zabíjet a zabíjet (mimochodem vražd je dost, když ne dostatečně nápaditých tak alespoň dostatečně syrových). Základním kamenem je Michael Myers, bezmála dvoumetrový bouchač (!), a nejenže ho uvidíme bez masky, ale jako dítě dokonce i mluví a zlo se v něm probouzí jen občas. Bál jsem se, že casting v tomto případě selže, ale Daeg Faerch mi vytřel zrak. Co se týká dalších hereckých osobností, hlavní hvězda Malcolm McDowell jako Loomis také sedí, stejně tak Sheri Moon Zombie jako matka, no a nebyl by to Zombie kdyby si do minirolí neobsadil pár svých osvědčených přátel. Nové charaktery z druhé části filmu už tak nepotěší, hlavně Laurie je oproti Jamie Lee Curtis nulově výrazná (ale na tom až tolik nesejde protože hlavní postavou je Michael), vlastně celá druhá část je o něco méně působivá než ta první. Ve srovnání s workprintem mnohem lepší konec, a lepší, i když méně šokující scéna útěku. Ve výsledku hodnotím workprint 70%, kinoverze 83%, director's cut 85%. Vadila mi scéna s Love Hurts, ta mi přišla dost trapná. Ale jinak, takhle má remake vypadat. Takže nakonec bych shrnul hlavní zápory: 1) Chybí strašidelná, potažmo ta pravá 'halloweenovská' atmosféra. 2) Druhá polovina je slabší než ta první, protože nové charaktery jsou až na druhém místě. Film mi taky díky dvěma odlišným polovinám nepůsobí příliš kompaktně. 3) Nevýrazná představitelka v roli Laurie. 4) Scénka s Love Hurts - dohromady to na mě působí fakt blbým dojmem. 5) Ještě jedna věc, až moc Michaela Myerse. Myslím, že celkem trefně to vyjádřila jedna zahraniční kritika; Leaves nothing to the imagination. Dude, if I see that Myers pussy, he's fucking dead! (historie série)(31.8.2007)

• - Po nepříliš kladných ohlasech z testovacího promítání se natáčely nové scény úniku Michaela z ústavu a odlišný konec. (HellFire)

• - Někdy ve čtvrtině filmu, kdy Michael čeká na to, až půjdou koledovat, sleduje jeho táta film TheThing from Another World (1951). John Carpenter režíroval pozdější remake a The Thing from Another World se objevilo i v prvním Halloweenu (1978). (Campbell)

• - Dům Michaela Myerse (Tyler Mane) se nachází na 1110 Glendon Way v Jižní Pasadeně. Tommyho (Skyler Gisondo) dům je na 1960 La France Avenue. Laurie Strode (Scout Taylor-Compton) bydlí na 1003 Highland Street. Scéna v lese, kdy se Michael Myers pomstí chlapci, který jej šikanoval, byla natočena v Griffithově parku v Los Angeles. Filmování probíhalo od jara roku 2007. (jurasino)