• kiddo

Já dokážu pochopit touhu podlehnout fascinaci, nahlédnout za masku a odkrýt do nejmenších detailů její tajemství, ale už by mohlo být konečně uznáno za platné, že podobný přístup nemůže vyprodukovat nic než otřepaný, třebaže vzdáleně Zombieho stylem říznutý naturalismus o tom, že zlo vytvářejí sociální a rodinné faktory. Originál byl o tom, jak do našeho triviálního světa zasáhne zosobněné neznámé a nepoznatelné zlo, přičemž právě nemožnost jej nějak uchopit z něj dělá objekt děsu a fascinace. Nemám z principu nic proti přepsání tohoto konceptu v něco doslovnějšího, ba mě dokonce baví, jak remake zaplňuje místa, která originál nechává prázdná, a zasazuje je do celého řetězce událostí. Zombie ale pohřbil celý film, když si odmítl vybrat mezi novým náhledem a věrnou poctou originálu, kterému se nemůže vyrovnat, a rozhodl se natočit oboje, přestože obě pojetí jsou v samém jádru neslučitelná. Druhá půle filmu se té první neuzpůsobuje, nevyplývá z ní a je okopírovaná z originálu, a to včetně hudby. Jelikož k ní ale přistupujeme se znalostí událostí z první poloviny a tahle prsatá teenagerovská kopie originálu žádný radikálně přepisující přístup ve stylu první půlky nezaujme, nemůžeme ji vnímat stejně jako Carpenterův film, a ona se tak jeví nejenom jako ústupek současným prosexovaným remakům, ale strhává s sebou celý snímek včetně jeho výborné první půlky. Neopominutelný je také faktor nudy - Zombie prostě nenechává nic fantazii, a tak jediná cesta, kterou se může od padesáté minuty vydat, jsou tupá jatka, která začnou otravovat už po pěti minutách. Nebo mi na tom možná tak vadilo jen to, že tam nebyl Bill Moseley.(2.8.2010)

Zombie bez koulí. První půlka s opravdu moc šikovným rozkošným malým Meyersem je vážně pěkná (Šlancáku, ty stará vojno!), ale pak to jde do sraček a hlavně do nic nepřinášející NU-DY. Ke konci je to vyloženě na přesdržku, stejně jako zařazení Uda do pouhých dvou vteřinových záběrů!(8.12.2007)

R.Z. se snaží být stylový, v rámci žánru se mu to snad i trochu daří, ale jinak je tenhle film jen rutinní a ničím neobjevnou, dobře vyrobenou, obsazenou, odehranou a obehranou nápodobou čehosi, co kdysi v >béčkovější< podobě bylo originální a lze už dnes považovat za kultovní... A tak ač se Velký Majkí snaží sebevíc, tenhle nový vývar z dýně zůstane d.m.s.n. jen odzívanou oddechovkou a u všech svatých tedy >kultem< nikdy nebude... - - - P.S. Dlužno ovšem přiznat, že Malcolm McDowell coby léčitel pošuků v časech M.M. ještě coby malého blonďatého andílka je opravdu okouzlující! Jeden ze světlých momentů filmu(!), s takovým felčarem za chrbátem bych si šel do blázince na čas odpočinout i já a rád... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 12.2.2010 na dvd, v původním znění s č. titulky, hodnocení 2684., komentář zde jako odzívaný mnohý - 12.2.2010)(12.2.2010)

Důvěra k tomuhle remaku byla na nule, o to větší je překvapení. Ještě jsem neviděl slasher, kde bych i vedlejším postavám přál přežít, kde by se atmosféra stupňovala tak plynule a kde by vrah nepůsobil jako pěst na oko. Spolu s prvním dlem a H20 zatím nejlepší Halloween. (Režisérský sestřih.)(9.6.2012)

• Lima

Neškolený Rob Zombie je určitě talentovaný hororový tvůrce, což zde dokazují zručně zrežírované Myersovy ataky, které mají neskutečné grády a občas při nich Zombie přijde se zajímavým nápadem, ale jinak vše ostatní je slabota. Je to pro něj krok zpět, v předchozí ´The Devil´s Rejects´ dokáže Zombie dějově překvapit i příjemně šokovat, ale ´Halloween´ je až nudně předvídatelný ve svém vršení stokrát omletých hororových klišátek (hlavně ve 2.půli), bez špetky překvapení a s nulovou dávkou napětí. Nemyslím, že by zařazení Myersových osudů do jakési prapodivné psychologizační roviny filmu prospělo a hlavně - Carpenterova klasika měla velký trumf v podobě sympatické Jamie Lee Curtis, zatímco tady mi byly všechny postavy veskrze protivné, nebo měli minimální prostor, takže když Myers v druhé půli rozpoutá svůj "koncert pro jeden kuchyňský nůž", bylo mi úplně putna, koho v následujích chvílích vykuchá a jak brutálním způsobem. Tvůrčí laťku, nastavenou svojí předchozí peckou The Devil´s Rejects, Zombie nejen nepřeskočil, ale doslova se pod ní proplazil jako zraněná Myersova sestra....(8.12.2007)

• - Pod hudbu se podepsal Tyler Bates, ale vesměs byla použita původní hudba Johna Carpentera s téměř nulovými úpravami. (fannah)

• - Nejedná se o remake originálu, jde o převyprávění původního námětu. (fannah)

• - Pri natáčaní sa spotrebovalo celkom 206 vriec napadaného lístia. (genetique)