poster

Zredigováno

 • USA

  Redacted

 • Slovensko

  Redigované

Drama / Válečný

USA / Kanada, 2007, 87 min

Režie:

Brian De Palma

Scénář:

Brian De Palma

Kamera:

Jonathon Cliff

Producenti:

Gretchen McGowan

Střih:

Bill Pankow

Scénografie:

Phillip Barker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  Príbehovo a spracovaním síce priemerné, avšak s veľkou výpovednou hodnotou, realita vojny v plnej paráde. Rozoberať ju hlbšie ale nemá zmysel, na to si musí odpovede hľadať každý sám. Je nad čím premýšľať. 70/100(24.2.2015)

 • Slarque
  *****

  Dlouho to vypadalo, že se jméno Briana De Palmy vytrácí ze scény, a najednou: BÁC! O válce v Iráku vzniklo mnoho dobrých filmů (zrovna včera jsem viděl Zelenou zónu), ale tenhle nejlépe glosuje celý konflikt. Od nesmyslnosti jeho oficiálního důvodu, přes nepřátelskou atmosféru prostředí až po samotnou omezenost vojáků, kteří sami nevědí, co tam dělají. Tak proč si to trochu neužít, že? A navíc to zvládá na jednoduchém, až banálním příběhu. Pseudodokumentární podoba s neznámými herci byla asi nejlepším možným řešením, hrátky s webovými videi a blogy to pak zasazují do širších souvislostí naší globální přítomnosti. Dílo hodné vidění. Dílo hodné zamyšlení!(25.8.2010)

 • aluna
  *****

  Ve všech řadách jsou monstra, od přírody, pod tlakem či ve jménu odplaty, jistý ale je, že násilí plodí zas násilí. Bez obalu, bez nadržování, bez rozhřešení. Nebejt závěrečný výpovědi vojáčka pro kamarády a série závěrečnejch fotek, který zavánějí snahou dojmout, který se celou dobu film poměrně úspěšně bránil, s 5* bych neváhala. Takhle váhám, ale dám je - ani ne tak za odvahu Briana tohle natočit, jelikož to by zase mohlo čpět po snaze bejt tzv. kontroverzní, ale proto, že jsem se nenudila ani vteřinu a za téma, který snaha-nesnaha kontroverzní sice zkrátka je, ale je pojatý poměrně (až na ten konec) nestranně. A PS pro ty, co mají pocit, že o "hrůzách války" každej ví a nemá cenu točit takový pseudoreálný fláky: asi měl místo toho De Palma dát romantickou komedii, těch není nikdy dost...(18.5.2011)

 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(3.9.2007)

 • klerik
  ****

  Podobne ako MARIŇÁK pracuje s atmosférou nič nerobenia. Trochu nečakaný je fakt, že ide o komorný (veľmi komorný) príbeh pár vojakov. Zápletka aká je tu, je "v každom posratom filme o Vietname" ale aj práve preto pôsobí film uveriteľne. A vďaka jednoduchosti (pomalá gradácia deja) nás tvorcovia dokážu aj občas slušne prekvapiť. U nás (a zrejme ani v ostatných krajinách "Ligy ochotných") sa distribúori netrhajú s propagáciou tohto filmu, som však rád, že ilúzia demokracie funguje a vznikajú aj filmy ukazujúce aj kritický pohľad na modernú koloniálnu politiku...(2.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace