Zredigováno

Gretchen McGowan

Bill Pankow

Scénografie:

Phillip Barker

Válka je děvka. I když ji občas někteří začínají s dobrými úmysly, časem je pohltí a stanou se zrůdami. Mariňácké home-video z Iráku nám podalo kamerou do vlastních řad svědectví o tom, že ne vše je v téhle válce košer. Osvoboditelé občas dělají věci, že by jim tu lebzu ukudlal nejeden z diváků. To, že ne každej Amík co bojuje proti Kejdě má vejšku se ví, ale že jsou mezi vojáky i takové gumy jako naznačuje film, no potěš... S tímhle matrošem se války nevyhrávaj. Hodně slušná záležitost, která donutí zamyslet se nad invazí v širších souvislostch. * * * *(7.5.2012)

Po zhlédnutí tohoto filmu se vám možná už nebude chtít žít...(19.6.2011)

Tohle se nedá nazvat nijak jinak než banda amerických buzerantů! Velice silný zážitek, který na vás zanechá nesmazatelnou stopu toho, co si parta Hochů od Vepří řeky usmyslí. Velice naturální podívání se do americké vojenské jednotky, kde těžkokoulenci mají potřebu znásilňovat, vraždit a dělat si co chtějí. Závěrečné záběry fotek, na nichž vidíme mrtvé děti, tak to je přesně ten moment, kdy si uvědomíte, že jů es ej jsou ti bastardi, kteří si myslí, že můžou všechno! Ale tady tvrdě narazili na hrdinu McCoye, který se nebál proti sobě poštvat celou jednotku. Gratuluji, velice podařený snímek!(4.8.2012)

Opravdu drsný film z války v Iráku. K tomuhle filmu bych se asi normálně nedostal. Tím že je to točené ruční kamerou, tak to vypadá dost autenticky. Jestli se tam opravdu děly takové věci, tak je to hnus... Fakt tam Američani vůbec neměli lézt. Docela se to podobá Vietnamu. Místní je tam nechtějí a vojáci dělají bordel. Smrt opravdu číhá na každém kroku. Denně jsou zabíjeni nevinní. Vyhrotí se to znásilněním a upálením 15-ti leté dívky. To samozřejmě místní nemůžou nechat bez povšimnutí. Američanům se za to pomstí po svém. Ani jsem si tu nevšiml žádného známého herce. "Kurvy džihádistické!"(31.8.2014)

Brian DePalma sa rád hrá. A tu si skúsil opäť niečo nové. Hraný protivojnový film poskladaný z francúzskeho artového dokumentu, homevidea natáčaného jednou jednotkou, TV reportážami a internetovými videami ( všetko fiktívne). A funguje to výborne. Príbehovo v podstate remakoval svoje staršie Obete vojny ale tento dokumentárny štýl sa dostane viac pod kožu a minimálne v 3 scénach úplne zamrazí. Dôležitý film, ktorý bohužiaľ upadne do zabudnutia, pretože takmer nikde na svete sa nedostal do širokej distribúcie ( a chápem prečo, hlavne v USA). 9/10 ale jedine kvôli uťahanému úvodu.(10.11.2014)