Zredigováno

Gretchen McGowan

Bill Pankow

Scénografie:

Phillip Barker

Netradiční pohled na okolnosti a důsledky moderního válečného konfliktu. Film v polodokumentárním stylu ukazuje, že ve válce jde morálka stranou. Nepřítele nevnímáme jako sobě rovného, nevnímáme ho snad ani jako člověka, nejspíš proto, aby bylo jednodušší v případě potřeby zmáčknout spoušť. Vedlejší škody jsou pak nevyhnutelné. Osobně mi příliš nesedl právě ten polodokumentární styl režie, jinak bych možná hvězdičku přidal. 7/10(25.3.2017)

Brian De Palma oprášil tematicky podobnú látku, s akou pracoval v Obetiach vojny, ale tentoraz ju podal aktuálnejším, surovším, polodokumentárnym spôsobom bez štipky sentimentu či krásnych širokouhlých kompozícií a hereckých hviezd. Redacted je filmársky menej sofistikovaným, ale emocionálne silnejším a divácky menej páčivým bratom slávneho The Hurt Lockera. Je filmom, ktorý by Američania radšej nevideli. Kathryn Bigelow ukázala amerických vojakov v Iraku ako mučedníkov a dostala Oscara, De Palma ukázal pravdu a bol ignorovaný.(24.9.2010)

Opravdu zvláštní, že mám film tak nízké hodnocení, možná ho jen zatim vidělo málo lidí. Mě osobně se velice líbil, moderní způsob točetí filmu jakože amatérského dokumentu z o prostředí Samary. Film, který se nepřiklání ani na jednu, ani na druhou stranu. Autentické záběry jsou vimplantovány do hraných. Na jedné straně stojí krutí teroristé a na druhé o nic lepší američtí vojáci, kteří znásilňují a vřaždí, jen proto že můžou. Velice autentické.(6.4.2008)

Tohle se nedá nazvat nijak jinak než banda amerických buzerantů! Velice silný zážitek, který na vás zanechá nesmazatelnou stopu toho, co si parta Hochů od Vepří řeky usmyslí. Velice naturální podívání se do americké vojenské jednotky, kde těžkokoulenci mají potřebu znásilňovat, vraždit a dělat si co chtějí. Závěrečné záběry fotek, na nichž vidíme mrtvé děti, tak to je přesně ten moment, kdy si uvědomíte, že jů es ej jsou ti bastardi, kteří si myslí, že můžou všechno! Ale tady tvrdě narazili na hrdinu McCoye, který se nebál proti sobě poštvat celou jednotku. Gratuluji, velice podařený snímek!(4.8.2012)

Film, který mě nezvedl ze židle. Když už točím reálnou výpověď hrůz války, tak se vším všudy. Ne že při scéně dekapitace nebo znásilnění záměrně uhnu s kamerou...(7.12.2007)

• - Klasická hudba, ktorá doprevádza niektoré scény, bola použitá už vo filme Barry Lyndon (1975), ktorý má Brian De Palma veľmi rád.
    (MikO_NR_1909)

• - Film se odehrává v polovině roku 2006, americká armáda však na začátku roku 2006 začala používat jiný typ přileb než ten, který se objevuje ve snímku. Typ přileb Pasgt byl ve skutečnosti nahrazen typy Mich a Ach. (Caaslav)

• - Islámští extremisté používají film jako propagandistický materiál a tvrdí, že jsou ve filmu použity skutečné záběry z archivů americké armády natočené skutečnými americkými vojáky v iráku. (Caaslav)