Dračí bouře (TV film)

Kes Bonnet

Kostýmy:

Irina Kotcheva
  • Hitman_47

Dobrý, lepší příklad toho, jak si podkopávat nohy by člověk hledal asi marně. Když je ve filmu řečeno, že draka dokáže zabít JEDNA PŘESNĚ MÍŘENÁ STŘELA do SRDCE a potom jednomu drakovi prostřelí horní čelist (ale pozor na ocasy draků... ocasy žijí svůj vlastní život). Nebo ještě jedna dobrá rada pro všechny: Kdyby na vás běžela nějaká šelma, ta šelma má jediný jasný cíl - sejmout vás a jenom vás- tak nejchytřjší taktika je čekat, až bude od vás šelma vzdálená 5 metrů a potom začít zdrhat............ že by to nikdo z vás neudělal???? To znamená, že jste banda kreténů, kteří nikdy nečetli příručku "Přežij v divočině" od Stephena Fursta. Nene, tohle je prostě naprostá zhovadilost... režisér a scénárista by si měli navzájem lisknout. Ale zase... ta princezna měla pekné středověké kalhotky :) Ruku na srdce.. tohle film nezachrání.(15.5.2006)

Rozpočet $1milión║ Silná káva, fúha, natočiť takúto prázdnu báchorku potrebuje mať u režiséra a štábu moc talentu. Nuda, nuda, nuda v plochom prázdnom príbehu. /0%/(21.12.2009)

• AngelAngie

Aneb tohle bych nazvala: Jsem velký režisér - amatér, vezmu si svoji kameru, kterou považuji za věc mému srdci nejbližší, navléknu pár přátel do hrozných kusů hadrů a běžím natáčet. Strašnej odpad.(9.11.2008)

• Z0oMb3E

Tomuto ja presne hovorím fajn strávený víkend pod širákom na zrúcaninách. V piatok sa každý z partie spije pod obraz a v sobotu padne prvá klapka. Každý z nás to dobre pozná, že s nejakým tým promile v krvi sme najkrajší, najvýrečnejší a naša artikulácia je rovná profesionálnemu motivačnému rečníkovi. Tak isto hanba a súdnosť ide s počtom pohárikov niekde do večných lovíšť. Jedine takto sa dá vysvetliť prečo sa vzhľadovo najškaredší herci, akí sa kedy postavili pred kameru nechali nahovoriť na tento počin. Bezhlavé pobehovanie po lese a efektné šermiarske súboje s jedinou podmienkou: bezpečnosť nadovšetko, dávajú filmu až mystický nádych. Samozrejme že mystiku si vychutná divák jedine v rovnakom stave ako boli herci. Mám rád béčka, mám rád až detské efekty, ale to, že každá mŕtvola vo filme musela horieť bolo silné kafé už aj na mňa. Pre podobne šialených ľudí ako som ja ďaľší klenot do dračej bé zbierky, pre serióznosťchtivých divákov 104 minút utrpenia. Bacha! Film síce trvá 104 minút, následná terapia však dlhšie.(22.10.2011)

• tron

„Neexistujú dlhodobé priateľstvá. Len dlhodobé záujmy.“ Tu je aj 20% veľa, myslel som, že ak v niečom hrá John Rhys-Davies (v titulkoch uvádzaný záhadne ako „John Rhyes-Davies“), vyložený odpad to byť nemôže. Ale starý dobrý Sallah z prvého a tretieho INDIANA JONESA a prchký trpaslík Gimli z PÁNA PRSTEŇOV toto samozrejme nerieši. Mal som si skôr spomenúť na jeho lukratívne zmluvy ANAKONDA 3 – 4, ŠAVĽOZUBÝ TIGER, DENNÍK PRINCEZNEJ 2 alebo VLAD DRACULA (no dobre, toho len daboval, ale aj tak...). Neviem, možno ma utešoval fakt, že som s týmto sympatickým takmer dvojmetrovým bradatým hercom už jeden film o drakoch videl a nebolo to úplne zlé. Toto ale JE zlé. Čo zlé! To už ani nie je možno plnohodnotný film. Bez toho, že by som sa chcel vyvyšovať. Ale amatérstvo z toho razí od začiatku po koniec: „honosné hrady“, oproti ktorým sú rozvaliny Čachtického hradu orientálny palác. Vojsko, pozostávajúce z dvadsiatich čudných zamračených ale aj všelijako srandovne vysmiatych chalanov v kapucniach. Obrovská bitka o hrad? 34 (nerátal som to, ale ten tip určite nebude ďaleko od pravdy) chlapíkov s drevenými mečmi. A draky? Tie dnes vidíte už aj v reklamách na žuvačky.(28.6.2010)