Pippi dlouhá punčocha

Astrid Lindgren (kniha)

Astrid Lindgren

Konrad Elfers
  • kulyk

Pipka lange fuska, Metráček a Robinsonka ze mě nadělaly již v mém útlém věku takového mysogina, jak Starý zákon káže. Naprosté nepochopení pro dívčí (ženský) pohled na svět obrátilo mou touhu k fešákům typu Honzíka, co šel svou cestou, Carlose Maříků, Timura (a jeho párty, na které se děly ale prostopášné věci!), Meresjeva či medvídka Bú. Netuším, nakolik oné zrzaté příšerce ublížila i polární představivost paní Bullerbynové, ale její herecký výkon, zuby jako z reklamy na vydru a defektní poskakování způsobily, že jsem při své první návštěvě severských venkovanů již při výstupu z lodi svíral klíče vtisknuté mezi prsty, zatímco druhá ruka, ovládnutá třasem, přidržovala u úst píšťalku, kterou jsem chtěl burcovat po napadení obdobnou kreaturou na poplach. Hvězdu dávám z jediného důvodu - abych jí upozornil na můj další vědecký přínos lidstvu, který bude následovat! Pokud nějakému úlisnému, baloňákem zahalenému strýdovi s bonparkama v kapse (všichni víme, o koho kráčí) pustí naše milá a kvalitní vězeňská služba Piči pičochatou a oba výše zmíněné skvosty ve smyčce po alespoň tři dny, zaručeně si ho raději urve, než aby na nějakou unudlanou holčinu v budoucnosti byť jen pohlédl. Pedíci se slabostí pro chlapce obdobné řešení nepotřebují, neboť automaticky vstupují do řádu, tudíž jsou pod božím dozorem a už by je ani ve snu nenapadlo nějak hřešit, že....(15.9.2013)

Sympatická holčička, která nemá v životě vůbec žádné starosti a žije ve vlastním světě. Tohle patří mezi klasiku mých dětských let. Zkuste na tenhle film jít do kina plného malých dětí, smějících se všemu.(4.6.2007)

Rodinná kult minulých čias. Spŕškami monológov našej hrdinky však stále plná svižnosti a nápaditosti. Kto sa k tomu ale úprimne vracia? Ja nie. V mojich očiach - neutrálna klasika. Nič viac, nič menej.(17.1.2015)

U Pipi je to senzační! Můžeme dělat to, co doma ne!... Mé setkání s Pipi po téměř 25 letech pro ni nevyznívá vůbec špatně (kéž by tomu tak bylo vždy). Stále je tu ta bezstarostnost, vrací se touha nemít žádný povinnosti, dělat si co a kdy chci. Čas pro ni není důležitý a hlavně!!! NEMUSÍ DO ŠKOLY!!! To se zaručeně musí líbit všem dětem. A dortová bitva na závěr! Že je to starý? Kdypak děti nějakou naposledy viděli? Prostě: já to v pohodě zhlédl a připomněl si dětství, starší syn to vydržel a mladší byl nadšen.(11.4.2008)

Dávám vyšší hodnocení, než bych dal dnes, protože si pamatuju, jak jsem to v kině hltal, když jsem byl dítě ...(8.4.2012)

• - Pro švédské filmaře byl tehdy tento film trochu drahý, takže získali finanční podporu od některých německých společností. Proto jsou někteří herci ve filmu Němci - jako např. 2 darebové nebo Fröken Pruseliusoá. (HappySmile)

• - Opička, kterou Pippi (Inger Nilsson) má, je jihoamerický kotul veverkovitý (Saimiri sciureus). (Jirka_Šč)

• - Opičku, která hrála ve filmu, nesnášel celý štáb, protože rozkousala elektrické vedení a čůrala na Inger Nilsson, která hrála Pippi. (HappySmile)