poster

Pippi dlouhá punčocha

 • Švédsko

  Pippi Långstrump

 • Západní Německo

  Pippi Langstrumpf

  (Západní Německo)
 • slovenský

  Pippi Dlhá Pančucha

 • slovenský

  Pippi dlhá pančucha - Pippi sa sťahuje do vily Vilôčky

 • anglický

  Pippi Longstocking

Dobrodružný / Rodinný

Švédsko / Západní Německo, 1969, 93 min

Režie:

Olle Hellbom

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Scénář:

Astrid Lindgren

Hudba:

Konrad Elfers
 • kulyk
  *

  Pipka lange fuska, Metráček a Robinsonka ze mě nadělaly již v mém útlém věku takového mysogina, jak Starý zákon káže. Naprosté nepochopení pro dívčí (ženský) pohled na svět obrátilo mou touhu k fešákům typu Honzíka, co šel svou cestou, Carlose Maříků, Timura (a jeho párty, na které se děly ale prostopášné věci!), Meresjeva či medvídka Bú. Netuším, nakolik oné zrzaté příšerce ublížila i polární představivost paní Bullerbynové, ale její herecký výkon, zuby jako z reklamy na vydru a defektní poskakování způsobily, že jsem při své první návštěvě severských venkovanů již při výstupu z lodi svíral klíče vtisknuté mezi prsty, zatímco druhá ruka, ovládnutá třasem, přidržovala u úst píšťalku, kterou jsem chtěl burcovat po napadení obdobnou kreaturou na poplach. Hvězdu dávám z jediného důvodu - abych jí upozornil na můj další vědecký přínos lidstvu, který bude následovat! Pokud nějakému úlisnému, baloňákem zahalenému strýdovi s bonparkama v kapse (všichni víme, o koho kráčí) pustí naše milá a kvalitní vězeňská služba Piči pičochatou a oba výše zmíněné skvosty ve smyčce po alespoň tři dny, zaručeně si ho raději urve, než aby na nějakou unudlanou holčinu v budoucnosti byť jen pohlédl. Pedíci se slabostí pro chlapce obdobné řešení nepotřebují, neboť automaticky vstupují do řádu, tudíž jsou pod božím dozorem a už by je ani ve snu nenapadlo nějak hřešit, že....(15.9.2013)

 • Eviator
  ****

  Sympatická holčička, která nemá v životě vůbec žádné starosti a žije ve vlastním světě. Tohle patří mezi klasiku mých dětských let. Zkuste na tenhle film jít do kina plného malých dětí, smějících se všemu.(4.6.2007)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Rodinná kult minulých čias. Spŕškami monológov našej hrdinky však stále plná svižnosti a nápaditosti. Kto sa k tomu ale úprimne vracia? Ja nie. V mojich očiach - neutrálna klasika. Nič viac, nič menej.(17.1.2015)

 • Fr
  ****

  U Pipi je to senzační! Můžeme dělat to, co doma ne!... Mé setkání s Pipi po téměř 25 letech pro ni nevyznívá vůbec špatně (kéž by tomu tak bylo vždy). Stále je tu ta bezstarostnost, vrací se touha nemít žádný povinnosti, dělat si co a kdy chci. Čas pro ni není důležitý a hlavně!!! NEMUSÍ DO ŠKOLY!!! To se zaručeně musí líbit všem dětem. A dortová bitva na závěr! Že je to starý? Kdypak děti nějakou naposledy viděli? Prostě: já to v pohodě zhlédl a připomněl si dětství, starší syn to vydržel a mladší byl nadšen.(11.4.2008)

 • Jirka_Šč
  ****

  Dávám vyšší hodnocení, než bych dal dnes, protože si pamatuju, jak jsem to v kině hltal, když jsem byl dítě ...(8.4.2012)

 • - Pro švédské filmaře byl tehdy tento film trochu drahý, takže získali finanční podporu od některých německých společností. Proto jsou někteří herci ve filmu Němci - jako např. 2 darebové nebo Fröken Pruseliusoá. (HappySmile)

 • - Opička, kterou Pippi (Inger Nilsson) má, je jihoamerický kotul veverkovitý (Saimiri sciureus). (Jirka_Šč)

 • - Opičku, která hrála ve filmu, nesnášel celý štáb, protože rozkousala elektrické vedení a čůrala na Inger Nilsson, která hrála Pippi. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace