Pippi dlouhá punčocha

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Astrid Lindgren

Konrad Elfers

Sympatická holčička, která nemá v životě vůbec žádné starosti a žije ve vlastním světě. Tohle patří mezi klasiku mých dětských let. Zkuste na tenhle film jít do kina plného malých dětí, smějících se všemu.(4.6.2007)

Nemohu hodnotit jinak, když je to nejspíš první film ( nebo jeden z prvních 3 ), který jsem v životě viděl. Když potom babička volala na slepice pipi, pipi, tak jsem hned věděl, že mám nové kamarádky na válčení. No prostě, ze všech Pipin co jsem v životě potkal byla tahle první a nejlepší.(11.11.2012)

Jak ja to zral.(18.9.2008)

Dávám vyšší hodnocení, než bych dal dnes, protože si pamatuju, jak jsem to v kině hltal, když jsem byl dítě ...(8.4.2012)

Jako dítě jsem to miloval a to i knižní předlohu. Sice v hlavě mi víc utkvěl seriál,ale i tento film,který jsem právě zhlédl cca po 15ti letech mně celkem bavil. Je to milé,dětské,hravé a z nostalgie si to tři hvězdy zaslouží..:))(28.4.2008)

• - Opička se jednou v průběhu natáčení schovala v ateliéru do plechovky s barvou. Zvířecího herce pak členové televizního štábu nemohli dlouho najít. Když se jim to podařilo, byla opička celá od barvy. (Jirka_Šč)

• - Opička, kterou Pippi (Inger Nilsson) má, je jihoamerický kotul veverkovitý (Saimiri sciureus). (Jirka_Šč)

• - Opičku, která hrála ve filmu, nesnášel celý štáb, protože rozkousala elektrické vedení a čůrala na Inger Nilsson, která hrála Pippi. (HappySmile)