Pippi dlouhá punčocha

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Astrid Lindgren

Konrad Elfers

Pro děti ohromně zábavný film s roztomilouo rošťandou (i když její veverčí zuby mi vadily už tehdy) v hlavní roli.(10.6.2009)

Pippi punčochatá z vily Vilekully. Velmi pěkné dobrodružství téhle dívenky ze Švédska. Pippi obývá svůj velký dům jenom s koněm a papouškem v malém městečku a čeká na svého otce. Zkamarádíse se sousedními dětmi, které zaučuje :-). Je to jeden z prvních pohádkových filmů, který by se mi vybavil, kdyby se mě někdo zeptal, který dobrodružný film se mi líbil v dětství. Film jsem viděl asi dvakrát. Prvně před 8 lety a podruhé nedávno a líbilo se mi to i dnes v mém už pokročilejším věku :-). Nezapomenu na scénu, kdy Pipi dokazuje jak je silná když zvedá svého koně a pak si hravě poradí s těmi zlodějíčky.(14.6.2008)

Všetko, čo je možné predstaviť si pod slovom "nostalgia", u mňa zosobňuje práve Pippi Dlhá Pančucha. Ak som to v detstve nevidel aspoň tisíckrát, tak veru ani raz. A ako som to miloval... Po tých dlhých rokoch iba ťažko zatláčam slzu. Časť kúzla je daná aj vynikajúcim slovenským dabingom.(12.7.2011)

// Production Companies: Beta Film //(7.5.2011)

Neskutecne fantaskni!(14.7.2012)