Drama / Komedie / Romantický / Erotický

USA, 2006, 101 min

• A_FISH

Po přečtení Kleopatřina komentáře, se skoro bojím něco napsat, ale jelikož jenom já vím jak "to mám doma", nejspíš to risknu. Samozřejmě i já jsem si položil otázku, za jakým účelem byl snímek natočen. Tady tolik omílaná kontroverze? To se možná povedlo... Stačí si projít komentáře, snad každý kdo může komentovat a viděl, se o svůj zážitek z díla podělil. Příběh? Když vynechám "dějovou linii "má mě rád, nemá mě rád, vykouříme se, nevykouříme", je tu ještě nedosažený ORGASMUS! Že by snad divák, se zatajeným dechem odpočítával minuty v očekávání okamžiku, kdy naše milá šikmooká Sofia konečně dojde velkého třesku v den s velkým "O"? Asi ne... Šokovat? Koho, v dnešní době... Děcka, copak už všichni nemáme ty internety? Pravda, snaha šokovat, z filmu, abych tak řekl, přímo teče, přesněji stříká do úst "obyčejného" mainstreamového diváka, ale výsledek je jenom jedna velká NUDA. Takže co? Nu ANO, zbývá jediná možnost. Jde tady o to, aby se John, Cameron i Mitchell mohli s kamarády z autobusu poplácat po zádech a ukázat nám bezvěrcům, že ONI tady jsou! Ale je 21.století a my to dávno víme! Tak už si pro Boha zastrčte ty šuliny a děte dělat něco pořádnýho! Hvězdu za roztomilou větičku, pronesenou skoro v samém závěru ......."Jseš si jistej?"....... A nebo jsem možná nic nepochopil, ale stejně by mě Báro zajímalo, jakýpak "ponaučení" a povzbuzení jsi si po projekci odnášela ty ;-)......(7.1.2009)

• Flipper

Priznám sa od režiséra Hedwig and the Angry Inch, som čakal niečo lepšie. Toto mi miestami pripadalo ako Ken Park (necenzurovanosť), krížený zo seriálom Sex v meste (vykecávačky o sexe). Toto je vlastne len ukážka undergroundovej spoločnosti a ich problémy, radosti a pocity. K tomu pár bimbasov a mušiel, ktoré spolu kupulujú. Neviem o čo išlo pánu režisérovi, či rozvinúť nejaký zaujímavý a vtipný príbeh, alebo chcel povedať, že všetci sme ľudia, zo všeliakými chuťkami. Ani jedno však nedostáva tú správnu atmosféru a či príbeh aziatky (riadne nezaujímavý a navyše sex. terapeuta, ktorej musia iný radiť OMG) a tiež vzťahy dvoch (troch) homosexuálov ma extra nezaujali a len som bezprízorne pozeral, kedy sa objaví nejaké holé (ženské) telo (na ktoré sa dá aspoň pozerať). Konečná pesnička (aj keď nebola vôbec zlá a spomenul som si na Hedwigu) mi pripadala, ako nejaký zvrátený manifest, našich najtajnejších túžob a to bolo asi všetko. Celým filmom blikajúce lampy a konečný výpadok prúdu akosi nebol dopracovaný do konca, alebo som mu len ja málo pochopil, čiže nezostalo mi nič, na čo by som extra spomínal... no akurát na spievanie Americkej hymny do ritného otvoru. To aspoň malo zmysel a vystihlo môj názor na túto krajinu :)(7.1.2009)

• Chrustyn

No, tak fakt nevim. Já vydržim opravdu hodně ale co je moc to je moc. Sice už žijeme v době kdy je ve filmu povoleno téměř vše ale stále si myslím, že v "normálním filmu" by takové věci jako je opravdu explicitně natočený homosexuální sex, masturbace která končí ejakulací do úst (mužských) a další podobné chuťovky, měly mít určitou cenzuru. Na druhou stranu jsem někde četl, že režisér je gay, takže mu to asi přišlo normální a pokud jsou na tom někteří z vás stejně tak běžte s chutí do toho. Pro mě je ale film, který se točí hlavně kolem gayů a transvestitů opravdu silný kafe.(20.3.2007)

Velmi naturalisticky otevřený sexuální snímek, umělecké softporno, přesto citlivá filmová meditace a úvaha nad světem postmoderní absolutní svobody, vynikající reflexe současné Ameriky (možná spíše ale jen New Yorku) po 11. září, nezávislý film plný bolestného poznání, že štěstí se nemusí pojit ani s hmotným dostatkem, ani s extrémní sexuální svobodou. Esteticky nádherně zpracované počítačově animované předěly kamery švenkující nad zmenšeným modelem New Yorku, Socha Svobody jako přesný symbol současného status quo tohoto města, herecké výkony hraničící s exhibicionismem a velmi přesné postižení podstaty ducha doby... Bravo! (i když některé sexuální scény se daly natočit i se zachováním atmosféry a vyznění méně naturalisticky... ale takový už je postmoderní film...) Podobné filmy a seriály: Californication(28.2.2007)

Snad ještě zajímavější než film, jsou zdejší komentáře. Člověk se ať už ze záměrného nebo bezděčného výlevu dozví, jak to má kdo se svými sexuálními od-, ú-, vý-CHYLKAMI doma :). Film je v pohodě, místy až dojemný, s tou přemílanou otevřeností asi opravdu záleží, kde kdo má práh - scénu "trojitý kouř s obratem" bych vyhodila, anžto mi přišla zbytečná a i dík jí si film koleduje o nálepku "šok pro šok", což je škoda. Sice vím, komu Shortbus nadšeně doporučím, ale 4* nedám, protože je to pro mě film na jedno zaujaté použití, ale při dalším už by mi nic nedal.(29.2.2008)