poster

Shortbus

 • USA

  Shortbus

 • Slovensko

  Shortbus

Drama / Komedie / Romantický / Erotický

USA, 2006, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VášaVF
  *

  Film o hledání tělesné lásky a (ne)vyřešení milostných vztahů. Inu jen tvůrci točte dál podobné romantické snímky o lásce!(26.11.2013)

 • novoten
  *

  Ani ne tak šokující otevřenost jako spíš překvapivá scénáristická nemohoucnost v trapném obalu. Mitchellův balík bizarností se pokouší použít lidskou sexualitu jako cestu k zobrazení něčeho většího, jenže tohle - to není nic. Tady se totiž přitvrzuje a do pocitů postav dostává pomocí sexuálních praktik či přihlouplých frází typu "Nikdy jsem žádný orgasmus neměla" a na tom v mých očích není nic obdivuhodného či citlivého. Samotný klub Shortbus zde pak nepůsobí jako nějaké očistné místo, pouze jako budova, kam se zoufalí jedinci chodí vydovádět a shromažďovat kolem jediné přijatelné, ale trestuhodně nevyužité postavy majitele, ať už jde o běžný páteční večer či krizi při výpadku proudu v celém New Yorku. Zkrátka radši budu za puritána či snoba či cokoli podobného, než abych si osudové pravdy svého bytí uvědomoval právě tady. Vždycky jsem ve filmech hledal odpovědi, ale než dostávat tohle, tak radši navždy zůstanu jen u povrchní zábavy.(14.4.2007)

 • A_FISH
  *

  Po přečtení Kleopatřina komentáře, se skoro bojím něco napsat, ale jelikož jenom já vím jak "to mám doma", nejspíš to risknu. Samozřejmě i já jsem si položil otázku, za jakým účelem byl snímek natočen. Tady tolik omílaná kontroverze? To se možná povedlo... Stačí si projít komentáře, snad každý kdo může komentovat a viděl, se o svůj zážitek z díla podělil. Příběh? Když vynechám "dějovou linii "má mě rád, nemá mě rád, vykouříme se, nevykouříme", je tu ještě nedosažený ORGASMUS! Že by snad divák, se zatajeným dechem odpočítával minuty v očekávání okamžiku, kdy naše milá šikmooká Sofia konečně dojde velkého třesku v den s velkým "O"? Asi ne... Šokovat? Koho, v dnešní době... Děcka, copak už všichni nemáme ty internety? Pravda, snaha šokovat, z filmu, abych tak řekl, přímo teče, přesněji stříká do úst "obyčejného" mainstreamového diváka, ale výsledek je jenom jedna velká NUDA. Takže co? Nu ANO, zbývá jediná možnost. Jde tady o to, aby se John, Cameron i Mitchell mohli s kamarády z autobusu poplácat po zádech a ukázat nám bezvěrcům, že ONI tady jsou! Ale je 21.století a my to dávno víme! Tak už si pro Boha zastrčte ty šuliny a děte dělat něco pořádnýho! Hvězdu za roztomilou větičku, pronesenou skoro v samém závěru ......."Jseš si jistej?"....... A nebo jsem možná nic nepochopil, ale stejně by mě Báro zajímalo, jakýpak "ponaučení" a povzbuzení jsi si po projekci odnášela ty ;-)......(7.1.2009)

 • castor
  ***

  Sex je tu nejběžnější činností, denním chlebem. Začínáme masturbační gymnastikou, mrskáním otroka dominou a polohami á la Kamasutra už je nuda jednoho manželského páru. Když tohle a mnohé další nějak strávíme, začnou naši citově vyprahlí hrdinové řešit i docela běžné problémy. Často pomocí ruční kamery se dostáváme do klubu zvaného Shortbus, ve kterém si dávají dostaveníčko bizarní newyorské existence a jednoduše si tu užívají. Sexu, nezávaznosti, nových výzev. A postupně dokazují, že jsou daleko normálnější, než se na první pohled zdálo. Někdo tak může snímek brát jako vztahové drama několika tápajících bytostí, jiný bude těžko rozdýchávat zpěv americké hymny, při kterém mikrofony nahrazují ztopořené penisy. Shortbus nevtáhne, pokud ale nevypnete po první čtvrthodince, dá se dokonce i užít!!(23.3.2012)

 • bouncer
  ****

  Wau, velice otevřený a osobitý počin. Je možná pravda, že vše se odvíjí od skoro pornografických záběrů a až potom následují příběhy roztodivných postaviček, ale to mi ani nevadilo. Postavičky jsou to totiž úžasné, nejbizardnější jaké v New Yorku najdete. Vidět snímek na festivalu by byl určitě zážitek... i když nevím jestli bych mu byl tak otevřený jak v klidu domova. Zvláštní počin, při kterém si buď řeknete, že je to pro vás až příliš šokující nebo zjistíte, co všechno jste ještě v životě nevyzkoušeli. Je to odraz současné doby, kdy se zobrazování sexuality posunulo mnohem dál...(9.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace