Ačkoli považuji oba dva "Batmany" od Tima Burtona za klasiku subžánru komiksoých adaptací, nemohu neříct, že Nolanův "Batman Begins" je dílem nejlepším. Je to zejména díky jeho režii, kdy skvěle dávkuje napětí a akci. U té se mi zase líbí, že je záměrně nepřehledná, čímž je navozen pocit obav z neznámého a téměř neviděného. Práce s kamerou a budování temné atmosféry je výtečné, jakož i hlavní představitel. Christian Bale zvládl s přehledem přerod své postavy a divák mu věří jak tápání a hledání vlastní identity, tak i její konečné, byť rozdvojené, nalezení. A nakonec musím pochválit i scénáristu, že se nesnaží do filmu zbytečně moc cpát romantickou rovinu s Katie Holmes, která je poněkud nevýrazná. Musím říct, že pokud se Christopher Nolan rozhodne natočit další díl, s potěšením se na něj půjdu do kina podívat.(16.8.2005)

Veľká komiksovo-psychologická paráda... hoci ten Temný rytier je fakt o triedu lepší. Človek to spozná podľa toho, že keď si dnes BB pustíte, najlepšou scénou je záver, v ktorom Gordon ukáže Batmanovi žolíka. Hneď máte chuť pustiť si dvojku.(11.1.2009)

Rozpočet$150milionovTržby USA $206,852,432Tržby Celosvetovo $374,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,470,789Tržby za predaj DVD v USA $167,000,000 //počet predaných kusov 6,800,000║ __ " Prvá hodinka filmu je dokonalá dráma ale už v tej ďalšej sa to zvrhne na akčnú jazdu, čo mierne uberie na výbornom príbehu ale aj tak sme svedkami jednej z najvydarenejších comicsových adaptácií. " Hlavnými strojcami úspechu a vzkriesenia sú scenárista David S. Goyer a režisér Christopher Nolan - začali pekne od začiatku a v príbehu opisujú úplný zrod Temného Rytiera Batmana. A podarilo sa im to priam skvostne, málo kto čakal od comicsového hrdinu, pred tým takmer čisto "popcornového" prerod v príbeh do takmer reálnej roviny bez nejakých neúnosných fantasy postáv ako bolo zvykom v predošlých Batmanovkách. Postavy ako Ras Al Ghula, Scareface - Jonathana Crane a mafiána Falconeho sú len obyčajný ľudia využívajúci svoju vodcovskú moc nad podsvetím, žiadne zdeformované tváre ako Joker, Pingui, TwoFace, ... . Čo, ho radí skôr do dramatickejšieho poňatia ako skôr do nejakej akčnej bezduchej mlátanice. Herecké obsadenie - v prvom rade spomeniem čo raz známejšieho herca ako je Christian Bale (Batman/Bruce Wayne) v ňom sa črtá veľká herecká budúcnosť , predviedol do postavy Netopiéreho muža maximálnu dramatickosť a vnútornú temnotu a ten hrubý hlas keď je navlečený v netopierom obleku je proste "mrazivý" temný, z neho sa stal hlavný ťahúň tohto hrdinského dramatu a okolo neho sa zišlo obrovské plénum hercov, ktoré len doladilo film do maximálnej dokonalosti. Takže ďalšími významnými úlohami sa tu zaskveli herci ako Morgan Freeman ako Lucius Fox hrá zas zo svojou fantastickou charizmou aj keď moc miesta vo filme nedostáva, jeho každý výstup je fakt skvostný, Michael Caine ako sluha Alfred starajúci sa o rany a neduhy dobitého Bruca, jediný priamy Batmanov pomocník v boji proti zločincom je v podaní herca Garyho Oldmana ako komisára Gordona, Liam Neeson ako vodca Ligy tieňov nepôsobí zrovna démonicky ale skôr ako človek čo už nevidí pred sebou iné priaznivejšie možnosti a tak všetko rieši zo stojickým pokojom, vnútorného démona tu predvádza jednoznačne Cillian Murphy ako Scarecrow , Tom Wilkinson to všetko ladí ako z partesu na malú škodu je len postava Kena Watanabeho ako Ras Al Ghula , použitá len v malom priestore filmu a Katie Holmes je také pekné pozadie, aj keď herecky najmenej výrazná ale zas dojem až tak moc nekazí. Hudba je od skladateľov, ktorý sa dajú označiť ako absolútna špička vo svojom obore, presnejšie sú to Hans Zimmer a James Newton Howard, melódia po celý film je dosť temná a hlavná téma Batman Begins sa už teraz používa pri strhujúcich traileroch v akčných pasážach filmov práve uvádzaných do kín. /videl v kine 3x: 95%/(18.11.2007)

Výborný restart batmanovské série, takový který si zasloužila, ještě že se vedení chytl talentem obdařený Ch.Nolan. Režisér jehož filmy atakují žebříčky celkově nejlepších filmů a bývají jenom v červených číslech. Možná by to byl dokonce i můj nejoblíbenější Batman, ale to by nemohl Ch.Nolan přijít ještě s lepším dílem, ano The Dark Knight dovedl všechno k dokonalosti a taky měl nejlepšího možného záporáka – Joker (r.i.p.) S citem obsazené, bez problému fungující příběh, povedená a velkolepá akce a nakonec i halucinogenní pohledy, které se vám dostanou pod kůži na delší dobu. Slizce odehrán Scarecrow, výborný C.Murphy, jediné slabé místo byla asi K.Holmes, ta prostě nedostala moc hereckého talentu. Batman Begins jsem ještě pořádněji docenil při dalších shlédnutích. 9/10*(14.6.2007)

Nudila jsem se .. opravdu hodně nudila :( Ani potřetí se nedaří, aby se mi film líbil ..(20.5.2008)