Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. A první z rodu Batmanů, který ode mne dostane zasloužených 5 hvězd - za propracovaný scénář a za perfektní atmosféru. Trailery: http://www.csfd.cz/film/136224-batman-zacina-batman-begins/videa/(18.9.2009)

Nolan mocný, Nolan velkolepý, Nolan neselhávající. Série brilantních filmů tohoto režiséra pokračuje skvělým zpracováním gothamské legendy. Nevěřil bych, že po mém zamilovaném novogotickém Burtonově díle přijmu "nového" Batmana tak nadšeně a bez námitek k provedení. Pryč je ona temně comicsová fasáda, kterou nás velký pohádkář Tim Burton častoval počátkem let devadesátých, David S. Goyer a Christopher Nolan podávají celou věc naprosto jinak... tak nějak současněji a uvěřitelněji, a to jak to dělají, je božská podívaná - pochopitelně také zásluhou výborně zvolených hlavních představitelů. Christian Bale skutečně je nejlepší Batman filmového plátna. Typově se hodí k novému pojetí jako minisukně k létu a v neposlední řadě je to doslova kurevsky dobrý herec. Věříte mu každou emoci, každou pohnutku, každou vzpomínku, zkrátka je to on, Temný Rytíř těsně po začátku své dlouhé pouti. A věřte že ani hledání toho začátku nebylo lehké. Věrný Alfréd Michael Caine nemá chybu (a jeho hlášky jsou nejlepší v celém filmu;)). Aby taky měl, při jeho zkušenostech a schopnostech. Úžasně civilní a kladný seržant Gordon je dalším důkazem všestrannosti a umění Garyho Oldmana, zatímco Cillian Murphy je záporák až ukrutně průzračný. Člověk na svém místě. Příjemné hostování Rutgera Hauera a Morgana Freemana neurazí ani nijak neohromí, narozdíl od Liama Neesona. Jeho výkon je totiž naprosto strhující - jeho scény s Brucem Waynem, podbarvené skvělou hudbou poprvé v historii kooperujícího dua Newton Howard - Zimmer, jsou jedny z nejskvělejších momentů celého filmu. Možná mě ovlivňuje moje mnonohovrstevnaté vědomí a živá představivost, ale OST je podle mě naprosto úžasný. Já prostě vidím Bruce Waynea lézt na ten ledovec, vidím lucernu v jeho ruce, zkrátka je to žvanec. Ve filmu působí naprosto stoprocentně, geniálně. I když místy slyšíte Hannibala nebo tu Tenkou Červenou;) Proč to tedy není tutovka za sto procent? Protože se pořád nemůžu rozloučit s mému srdci velmi blízkým burtonovským Gothamem a hlavně...protože scientologistická lobby (jinak nevím co to mělo znamenat) dotlačila do Batmana "divnou holku" Katie Holmes, která prostě vždycky vypadá hloupě, pokud se snaží vypadat mladší než je nebo starší než je. Nebo pokud nasadí svoji oblíbenou hereckou pózu "hele co umím s pravým koutkem", což máte na talíři skoro pořád když se slečna strašnězamilovaná objeví v záběru. Její postava prostě ve filmu přebývá a scény s ní (které působí dojmem dodatečného dopsání) jsou jediným vážným nedostatkem jinak brilantního eposu. Na co potřebujete holku, když máte pod palcem miliardy dolarů, neprůstřelnej oblek a káru jakou nikdo jinej nemá?;) Devadesát procent a míň ani ránu.(30.7.2005)

Christopher Nolan se absolutně neohlížel ne předešlý Batmany a natočil ho po svým, v podstatě překopal celej děj a nechal jenom ty nejdůležitější časti příběhu a někdy i ty pozměnil, to hlavně začátek, kterej si udělal absolutně po svým a mnohem víc přiblížil život Bruce Waynea před tim něž se stal Batmanem a průběh jak se stal Batmanem, v minulých dílech bylo jen opravdu to nejnutnější z jeho dětství a i díky tomu si s tim Nolan mohl dělat co chtěl a musim říct, že to neni špatná myšlenka a má to rozhodně hlavu a patu, jen se to občas moc nesrovnává s prvním Batmanem, ale to neni nijak zvlášť podstatný, protože to stejně natočil úplně jinak než Tim Burton a ostatní, jen tomu trošku chybí ta skvělá temná atmosfér Gotham city, která byla v jedničce, ale tim nechci říct, že to má špatnou atmosféru jen jsem si zvyhnul na jiný Gotham city, ale zase na druhou stranu je tady všechno mnohem víc modernější a Nolan do toho vložil lepší a svižnější akci, i když je občas trošku nepřehledná, ale jinak velice dobře natočená a hlavně pozměnil Batmobil, tady je to fakt krutej tank a líbil se mi mnohem víc než ta plechovka předtim a taky ho hned Nolan využil a natočil několik pěknejch akcí, který by určitě s tou kraksnou batmobilem nenatočil. V akci hodně vynikal Christian Bale, kterej se v akčních scénách překonával a určitě to byl jedna z nejlepších voleb herce na Batmana co mohl Nolan udělat, ale že by byl nejlepší Batman, to si zase nemyslim i když to velmi dobře zahrál, v akci se rozhodně taky neztratí a charisma má taky, tak prostě mi nepřipadalo že by ostatní představitele nějak zvlášť převyšoval, spíš jen vynikal díky skvěle propracovanýmu příběhu. Jediná chyba filmu je, že nemá typickýho záporáka, tady se sice objeví několik, ale žádnej neni moc výraznej a i když se za něj vydává Liam Neeson, tak je tam tak málo, že to ani nestojí za řeč a finální bitka mi taky nepřipadala moc monumentální na zakončení tak dobrýho filmu, ale to jsou asi všechny výtky co k tomu mam a jinak jsem maximálně spokojenej a už se jen těšim na další díl(14.7.2005)

"Ninja ví, že neviditelnost je jen otázkou trpělivosti a bystrosti." Teď už to vím i já, ale moc mi to nepomáhá. Dokonce i kdybych měl výcvik, tvář, finance a hračky Bruce Waynea, tak by mi to nepomohlo. Možná kdyby byli netopýři na mé straně, tak ... asi taky nic. Prostě Batman je fajn figura, jejíž zrození mě pobavilo a považuju ho tak nějak za kamaráda. A proto jsem mu ochoten kdykoli promazat křídla, dotankovat batmobil a pohlídat Rachel, kdyby měl moc práce se zachraňováním Gothamu.(29.12.2016)

Rozpočet$150milionovTržby USA $206,852,432Tržby Celosvetovo $374,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,470,789Tržby za predaj DVD v USA $167,000,000 //počet predaných kusov 6,800,000║ __ " Prvá hodinka filmu je dokonalá dráma ale už v tej ďalšej sa to zvrhne na akčnú jazdu, čo mierne uberie na výbornom príbehu ale aj tak sme svedkami jednej z najvydarenejších comicsových adaptácií. " Hlavnými strojcami úspechu a vzkriesenia sú scenárista David S. Goyer a režisér Christopher Nolan - začali pekne od začiatku a v príbehu opisujú úplný zrod Temného Rytiera Batmana. A podarilo sa im to priam skvostne, málo kto čakal od comicsového hrdinu, pred tým takmer čisto "popcornového" prerod v príbeh do takmer reálnej roviny bez nejakých neúnosných fantasy postáv ako bolo zvykom v predošlých Batmanovkách. Postavy ako Ras Al Ghula, Scareface - Jonathana Crane a mafiána Falconeho sú len obyčajný ľudia využívajúci svoju vodcovskú moc nad podsvetím, žiadne zdeformované tváre ako Joker, Pingui, TwoFace, ... . Čo, ho radí skôr do dramatickejšieho poňatia ako skôr do nejakej akčnej bezduchej mlátanice. Herecké obsadenie - v prvom rade spomeniem čo raz známejšieho herca ako je Christian Bale (Batman/Bruce Wayne) v ňom sa črtá veľká herecká budúcnosť , predviedol do postavy Netopiéreho muža maximálnu dramatickosť a vnútornú temnotu a ten hrubý hlas keď je navlečený v netopierom obleku je proste "mrazivý" temný, z neho sa stal hlavný ťahúň tohto hrdinského dramatu a okolo neho sa zišlo obrovské plénum hercov, ktoré len doladilo film do maximálnej dokonalosti. Takže ďalšími významnými úlohami sa tu zaskveli herci ako Morgan Freeman ako Lucius Fox hrá zas zo svojou fantastickou charizmou aj keď moc miesta vo filme nedostáva, jeho každý výstup je fakt skvostný, Michael Caine ako sluha Alfred starajúci sa o rany a neduhy dobitého Bruca, jediný priamy Batmanov pomocník v boji proti zločincom je v podaní herca Garyho Oldmana ako komisára Gordona, Liam Neeson ako vodca Ligy tieňov nepôsobí zrovna démonicky ale skôr ako človek čo už nevidí pred sebou iné priaznivejšie možnosti a tak všetko rieši zo stojickým pokojom, vnútorného démona tu predvádza jednoznačne Cillian Murphy ako Scarecrow , Tom Wilkinson to všetko ladí ako z partesu na malú škodu je len postava Kena Watanabeho ako Ras Al Ghula , použitá len v malom priestore filmu a Katie Holmes je také pekné pozadie, aj keď herecky najmenej výrazná ale zas dojem až tak moc nekazí. Hudba je od skladateľov, ktorý sa dajú označiť ako absolútna špička vo svojom obore, presnejšie sú to Hans Zimmer a James Newton Howard, melódia po celý film je dosť temná a hlavná téma Batman Begins sa už teraz používa pri strhujúcich traileroch v akčných pasážach filmov práve uvádzaných do kín. /videl v kine 3x: 95%/(18.11.2007)

• - Jedná se o první film, kde jméno hlavního hrdiny Bruce Wayna (Christian Bale) není změněno ve španělštině na Bruna Díaze. Toto jméno bylo vždy použito pro latinskoamerické fanoušky netopýřího muže už od 50. let, kdy Batman porpvé vyšel jako komiks v Jižní Americe. (cihlenka)

• - Jazyk, ktorým rozpráva Ra's Al Ghul (Ken Watanabe), nie je ani japončina, ani tibetčtina. Vlastne to nie je žiaden známy jazyk. Je to hatlanina, ktorú herec vytvoril počas natáčania. (jedenzdvoch)

• - Zbraň, kterou byli zvražděni rodiče Bruce (Christian Bale), je Smith & Wesson Model 64. (Velorahex)