poster

Tlumočnice

 • Velká Británie

  The Interpreter

 • Francie

  L'interprète

 • Německo

  Die Dolmetscherin

 • Slovensko

  Tlmočníčka

Thriller / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2005, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boogeyman
  ****

  Velmi slušný, ale jinak ničím výjimečný film! Zapomenete na něj ještě dřív než skončí.(13.12.2006)

 • Malarkey
  ****

  Za jiných okolností by se jednalo o naprosto solidní thriller, který ale dobrý námět zabije tím, že se vlastně odehrává jen v hlavě Nicole Kidman a všichni ostatní se tam tváří jako tak nějak do počtu. Přitom celou dobu doufáte, že film ve výsledku nebude marný a předvede solidní výpravu. No, jenže po shlédnutí si uvědomíte, že tomu tak vlastně nebylo. Spíše se Vám bude zdát, jak kdyby se celý příběh opravdu odehrál sobecky u Nicole v bejváku na pohovce. Nicméně za závěrečnou napínavou scénu jak špagát napnutý mezi dvěma mrakodrapy a hlavně za Seana Penna si to čtvrtou hvězdu zaslouží. Především tedy díky závěru, který mi opět dokázal, jak skvělým a upřímným hercem on je.(24.12.2016)

 • hellstruck
  ***

  Hlavním kamenem úrazu jsou emoce, které diváka nechají naprosto chladným. Politikaření, diplomacie..nic moc dramatického a skutečně zajímavého se neděje, už zpočátku mě to nevtáhlo a tak jsem se jen apaticky vezla po zbytek filmu s tím, že mi bylo úplně jedno, kdo co komu nalhává a jak to s tou tlumočnicí ve skutečnosti je. Apatie je u filmu pravděpodobně to nejhorší, protože jakmile je vám hlavní postava u zadku, může to mít sebelepší režii a už si vás to nezíská. Je to škoda, protože herecké výkony byly výborné. Ale skutečnost, že jsem film dokoukávala půl roku mluví sama za sebe..(22.4.2013)

 • kleopatra
  ****

  Neptejte se mě čím, ale tenhle film mi připomněl jiný Pollackův film a to Tři dny kondora a bez dlouhého rozborování - atmosféra Kondora mě podusila ještě mnohem víc. Na spoustu otázek jsem tady nenašla odpověď, taky jsem nedostala příležitost dost cítit s tlumočnicí a s jejími kořeny, finále pro mě bylo příliš povědomé a závěrečná tečka by měla patřit do úplně jiného filmu, ALE: Sydney Pollacka mám ráda pro poctivé úmysly s divákem - žádné mrtvoly, výbuchy, postelové skalpy ani cool záporáci navíc, žádný samoúčelný efekt, jen "suché" reálno. A taky proto, že v jeho filmech vidíme prvotřídní herce v prvotřídních výkonech, například tady - pro mě - v osobě Seana Penna.(1.7.2005)

 • Fr
  **

  slibný úvod, hlavně vyklízení budovy OSN ve mě vzbuzuje dobrý pocit. solidních thrillerů dneska člověk moc nevidí. pak se to však všechno začne strašně táááhnout. seznamování s postavami. občas se jako by něco stane, ale nuda převládá. příběhy N.C a S.P. postrádají tempo, stejně jako celý film, který nestojí na hereckých výkonech, ale na slabém scénaři, který by zřejmě zaujal jen pokuď by se film zkrátil tak o 90 minut.(26.1.2006)

 • - Fiktívny jazyk "Ku" sa skladá z dvoch rôznych afrických jazykov. (MikaelSVK)

 • - Nicole Kidman podepsala smlouvu na film bez toho, že by si prečetla scénář. (imro)

 • - Miniroličku si ve filmu střihl i režisér Sydney Pollack, zahrál si tu ředitele tajné služby. (Salgafo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace