poster

Tlumočnice

 • Velká Británie

  The Interpreter

 • Francie

  L'interprète

 • Německo

  Die Dolmetscherin

 • Slovensko

  Tlmočníčka

Thriller / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2005, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  ****

  Politický thriller se slabším rozjezdem a výbornou druhou půlí. Nicole je nádherná, tajemná a skvěle zvládla roli rozpolcené ženy, která si prožila osobní peklo při ztrátě rodiny a Sean Penn dokázal s citem jemu vlastním ztvárnit roli, ne tak úplně obyčejného, tajného agenta. Původně jsem čekal mnohem slabší slabší snímek, ale o to jsem raději že jsem se pletl.(26.9.2006)

 • Lima
  ***

  Sydney Pollacka mám rád. Jeho příjemně umírněná režie, bez rychlých střihů a rádoby cool záběrů (zdravím Tonyho Scotta), dává vyniknout umění herců (zdravím Clinta Eastwooda), ale tady si vybral slabší chvilku. Na thriller je to málo napínavé, jako politické drama je to nepřesvědčivé a příliš klouzající po povrchu a melodramatickou rovinu sráží jiskření obou hlavních protagonistů o síle nedomrlé hořící prskavky na vánočním stromku. Výsledkem je trochu nepřehledná trochu nuda s jedním velkým logickým lapsusem v závěru. Přesto jisté tři *, mám tyhle staromódně působící thrillery, bez efektních kudrlinek, docela v oblibě.(10.12.2005)

 • Trellíno
  ***

  Kromě scény v autobuse a soustředěných výkonů obou hlavních představitelů nemá Tlumočnice prakticky co nabídnout. Když se navíc s blížícím koncem zintenzivňuje po celý film vykukující nuda, tak jsou z toho nakonec tři hvězdičky o pořádný fousanec, no tři, spíše dvě a půl.(4.10.2005)

 • Brouk
  ****

  bazilišek Sydney... žádný vysvětlující začátek, plynulé vplutí do děje a nějaké kdo, proč, nač, zač atd.... tak to se nekoná... šup na plný pecky do děje, diváku plav a vypluj, rozplétej... Souvislost sem a tam... jen namáhej šedou kůru mozkovou... Tlumočnice je politický thriller jak má být (Sydney fakt umí)... a připomíná opravdu Tři dny kondora a musím podotknout, že N.Kidman fakt je herečka, zrovna tak se mi líbil Sean Penn coby chronicky utahanej polda a Catherine Keener, jako Dot Woods, bohužel na ČSFD v tomto filmu není uvedena... :-((17.9.2005)

 • castor
  ****

  Tak zaprvé.. Obdivuju herectví Seana Penna a Catherine Keener (ta bohužel nedostává tolik prostoru jako ústřední duo), a taky retrostyl vyprávění režisérské legendy Sydneyho Pollacka, který po nedávných nezdarech (Náhodné setkání) chytá další dech. Slovo thriller bere podstatně neuspěchaněji a realističtěji než v podání depresivní a masivní akce Michaela Baye či mladšího z bratrů Scottů. Pollack svým hrdinům dává prostor, nechává je jednat logicky (i když to scenáristům občas SILNĚ škobrtne) i spontánně. Tlumočnice ve službách OSN vyslechne šeptem vedený rozhovor, rozproudí tak obavy z možného atentátu. A i agent, který je na ní nasazen, jí nakonec uvěří, zároveň ale vidí možné vedlejší úmysly. Filmařům bylo zároveň i umožněno natáčet přímo v sídle OSN, což pomáhá realističnosti, zrovna jako bravurně zvládnutá scéna z druhé poloviny snímku v autobuse, kdy se spojí shodou okolností několik dějových linií. Omlouvám se za menší „úvahu“ a nevím, proč právě v tomto případě se mi to dostávalo do hlavy, ale při sledování uvěřitelných dialogů mezi Kidmanovou a Pennem, při práci s psychologií postav, se scénářem, s režií, střihem, kamerovými a zvukovými možnostmi, hudebními motivy atd. atd., uvědomil jsem si (POCHOPITELNĚ s přihlédnutím nejen na finanční možnosti) v jak propastné krizi je tuzemská kinematografie! Tady jsou to sice slabé 4hvězdičky, ale za tu "staromódnost" stále 4..(7.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace