Tlumočnice

Die Dolmetscherin

Tlmočníčka

Thriller / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2005, 128 min

S politickým chladom servírovaná realistická freska portrétovaná priamočiarym Sydney Pollackom a vyzdvihnutá decentnými hereckými výkonmi Seana Penna a Nicole Kidman. Je pravda, že v náročnom deji plnom intríg, zvratov a postáv, je ťažko sa vymotať, ale napriek tomu má snímka švih, rýchlosť i určitú galantnosť voči divákovi, ktorý nie je nútený dívať sa na samoúčelné krviprelievanie. U mňa jeden z nadpriemerných Pollackových filmov.(10.8.2010)

Zajímavý politický thriller, který má zpočátku velice slibně nakročeno, avšak poněkud zdlouhavý průběh a tuctový konec mě zklamaly. Kidman i Penn odvedli skvělý výkon, ale nezáživný scénář nezachránili.(28.3.2012)

Umím cizinecky dost dobře na to, abych odhalil připravovaný atentát na velvyslance z planety K-PAX plánovaný ve svahilštině s ruským přízvukem. Přesto si nechám vše pro sebe, protože je za tím vším určitě CIA, která již má v rukou nezvratné důkazy o tom, že ten atentát spáchám já. Jenže Silvia neumí ani diskrétně odvrátit uši ani udržet pusu zavřenou a rozpoutá tím sled událostí, který disponoval ohromným potenciálem a bohužel ho nevyužil. Jak to teď vysvětlím svým chlupům na zádech, které byly svědomitě připraveny vstávat napětím?(7.10.2014)

Nicole Kidman a Sean Penn..jedni z nejlepších herců současnosti rozjíždějí politicko-osobní hru. Tento thriller mě opravdu oslnil, ale nemůžu opominout závěr, ve kterém Silvia donutí Zuwanieho číst ze své knihy..jako pěst na oko!(25.3.2006)

Fungující thriller s velmi dobrou hlavní dvojicí. Nicolina postava je celá tak hezky vymodelovaná zajímavým scénářem, jejími emocemi a stylizací do modrých odstínů, až je téměř neuvěřitelné, že reprezentuje bílou Afričanku. Madame Austrálie má skutečně široký rejstřík.(2.7.2016)